Kwestia wyobraźni

Obrazek użytkownika Alef-1
Blog

Z najnowszych badań opinii publicznej wynika, że w Ameryce Północnej 10 proc. ludzi wierzy, że widzieli UFO; w Kanadzie jest to ok. 3 mln osób.
 
Australijskie Towarzystwo Sceptyków, które na bieżąco monitoruje tego typu badania, dotyczące wiary ludzi w zjawiska niewyjaśnione naukowo, umieściło jednak na pierwszym miejscu swojego najnowszego rankingu inne zjawisko, które zostało zakwalifikowane jako priorytetowe i wymagające natychmiastowej weryfikacji.
 
Okazało się bowiem, że w pewnym kraju nad Wisłą, około 30 proc. ludzi wierzy w to, że ich kraj pokrywa sieć nowoczesnych i bezpiecznych autostrad , zadowoleni pacjenci są przyjmowani przez pogodnych i życzliwych lekarzy oraz, że młodzi Polacy masowo wracają z emigracji, aby tutaj bez problemu podjąć ciekawą i dobrze płatną pracę.
 
Aby naukowo zweryfikować powyższe stwierdzenia wysłano do Polski dwie grupy badawcze.
 
Zadaniem pierwszej było przejechanie terytorium naszego kraju z zachodu na wschód oraz z południa na północ, nowoczesną i bezpieczną autostradą. Pierwotnie zadaniem badaczy było stwierdzenie, czy autostrady te są rzeczywiście bezpieczne i nowoczesne. Niestety plan się nie powiódł, ponieważ brakło autostrad, które można byłoby poddać badaniom. Zniechęceni udali się zatem na najbliższe lotnisko, aby samolotem powrócić do domu.
 
Druga grupa badaczy skierowała swoje kroki do wybranych ośrodków zdrowia i szpitali, aby uzyskać pomoc medyczną od pogodnych i życzliwych lekarzy. Niestety, wyznaczony odległy termin wizyty spowodował, że naukowcy postanowili również udać się na najbliższe lotnisko, aby tam przeprowadzić ostatni etap swoich badań.
 
W oczekiwaniu na samolot zaobserwowali, że przynajmniej trzecie stwierdzenie, o Polakach wracających masowo z emigracji ma potwierdzenie w faktach. Niestety twarze młodych ludzi, opuszczających przylatujące samoloty nie wyrażały objawów zadowolenia. Krótka ankieta przeprowadzona wśród nich wykazała, że są to klienci upadających polskich biur podróży.
 
Po powrocie, naukowcy z Towarzystwa Sceptyków sformułowali konkluzję:
- Wiara Polaków w zjawiska nadprzyrodzone i niewytłumaczalne naukowo znacznie przekracza wskaźniki z innych regionów świata i w najbliższym czasie wydaje się być niczym nie zagrożona.
Brak głosów

Komentarze

"...Wiara Polaków w zjawiska nadprzyrodzone i niewytłumaczalne naukowo znacznie przekracza wskaźniki z innych regionów świata i w najbliższym czasie wydaje się być niczym nie zagrożona..." - dotyczy, to zapewne wybranej grupy wyborców.

Pozdrawiam

jwp

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#278417

Niestety udział procentowy tej wybranej grupy jest zdecydowanie za wysoki.

Pozdrawiam
Alef-1

Vote up!
0
Vote down!
0

Alef-1

#278421

brawo! świetna notka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#278435

Dziękuję i pozdrawiam.
Alef-1

Vote up!
0
Vote down!
0

Alef-1

#278439

W krajach anglosaskich poziom nauki jest przynajmniej kilka razy niższy niż w Polsce. A szkoły uczą w wąskim wymiarze fachowców z danej dziedziny. Przeciętny Kanadyjczyk ma mały zasób wiedzy bo i po co? Czy to mu się przyda przy kopaniu rowów wzdłuż drogi? Dlatego wiara w UFO to nic nadzwyczajnego. W prostocie jest rozwiązanie i lepiej się żyje tym na gorze. W Polsce niestety 90% to magistrowie którzy nie mogą znaleźć pracy. Myślę, ze już prawie każda pielęgniarka w szpitalu ma magistra i po co? Moja kobieta to pielęgniarka w UK nie ma stopnia magistra i pracuje jako pielęgniarka przełożona, teraz dostała propozycje zrobienia jakiegoś kursu i zostanie Managerem. Aga po takim przeszkoleniu osiągnie i wie lepiej niż siostra z magistrem w Polsce. Bo po co pielęgniarce wiedzieć co jest stolica Kanady, czy ile zadłużenia ma Polska (nawet rzad tak naprawdę nie wie-bo każdego dnia większe)? Pielęgniarka ma wiedzieć wszystko na temat zawodu który wykonuje i to jest bardzo dobre. I jeszcze jedno Pielęgniarka w UK nie podciera dupy pacjentowi od tego jest "care assistant" i jest uważana przez lekarzy. W Polsce pielęgniarka jest lachociągiem dla lekarzy-taka jest prawda. Uniesiesz się honorem wylatujesz z pracy. Mieszkacie w rejonach Leicester ostrzegam przed kupnem samochodu tutaj:

tucars.co.uk

Vote up!
0
Vote down!
0
#278599

Zielone ufoludki w kraju nad Wisłą?... oczywiście są i mają się dobrze, w końcu kto nagrał polskiego chłopa na okoliczność?? A tak w ogóle to masz rację, żal i degrengolada. Pozdrawiam Serdecznie Ola
Vote up!
0
Vote down!
0

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#278486

pozdrowienia z dychą w dłoni.... :)

pozdrowienia dla piszących i czuwających  :)))

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#278489

Czuję się wywołana do tablicy:))
Alef-1 jest moim oczkiem w głowie:)
Pozdrawiam:)))
Ola

Vote up!
0
Vote down!
0

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#278493

gość z drogi

a text ,naprawdę superancki :))))

dyszka z usmiechem i pozdrowienia :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#278496

Szanownych Gości w moich skromnych progach i zapraszam w przyszłości.

Pozdrawiam
Alef-1

Vote up!
0
Vote down!
0

Alef-1

#278541

gość z drogi

czekają na dalsze notki :)

pozdrowienia z 10 :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#278722