Radosław Sikorski kupił dyplom za 10 funtów (wp.pl)

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Artykuł

Mówiąc o swoim wykształceniu Radosław Sikorski podaje, że posiada dwa dyplomy ukończenia studiów na Oksfordzie: Bachelor of Arts i Master of Arts.

Tyle, że ten drugi jest rodzajem pamiątki, nie wiąże się z koniecznością dodatkowych studiów i żeby go otrzymać, wystarczy zapłacić uczelni dziesięć funtów - ustalił portal tvp.info. Dyplom Master of Arts można uzyskać siedem lat po wciągnięciu na listę studentów Oksfordu. Jest to nawiązanie do czasów, gdy studia trwały siedem lat.

Nazewnictwo oksfordzkiej uczelni jest mylące, albowiem w większości anglosaskich uczelni tytuł Master of Arts, jest niejako odpowiednikiem polskiego magistra, podczas gdy Bachelor of Arts - licencjata. W wielu notkach biograficznych na temat Sikorskiego właśnie w taki sposób rozszyfrowuje się nazwy tych dyplomów. Jednak w wypadku prestiżowej uczelni kończonej przez ministra spraw zagranicznych Bachelor of Arts jest równoznaczny z uzyskaniem magisterium (uprawnia on bowiem do podjęcia studiów doktoranckich), a Master of Arts jest tylko i wyłącznie "prestiżowym dodatkiem". (

mm) TAGI: radosław sikorski, oksford, dyplom, wybory prezydenckie, kupno, wykształcenie

Źródło

P.S.

Coraz ciekawiej

Ocena polecanki: 
Brak głosów

Komentarze

... ze spiżowego Radka powoli odpada farba i okazuje się, że pod spodem .... kit!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#405354

Czytam to to już trzeci raz i wychodzi mi, że Sikorski tak czy siak ma magistra Oxfordu, tylko inaczej nazwanego (z tekstu jednoznacznie wynika, że ten dyplom uprawnia do studiów doktoranckich).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#405362