Czy już się zaczęło?

Obrazek użytkownika Mind Service
Artykuł

Przewodnicząca Rady Federacji Walentina Matwijenko zapowiedziała, że izba wyższa parlamentu Rosji wkrótce zbierze się na nadzwyczajnym posiedzeniu. Matwijenko poprosiła senatorów, aby "daleko się nie oddalali i byli w kontakcie".

2-go czerwca, czyli wczoraj delegacja rosyjska zerwała posiedzenie trójstronnej Grupy Kontaktowej ds. Donbasu – podaje Interfax-Ukraina. 

Jak podają agencje informacyjne 3-go czerwca Rosjanie rozpoczęli ofensywę w Donbasie. Oddziały tzw. separatystów, wsparte siłami rosyjskimi, rozpoczęły atak na miasto Marinka, położone 10 km na zachód od Doniecka. Według obserwatorów jest to jeden z najpoważniejszych przypadków złamania obowiązującego rozejmu, ogłoszonego 15 lutego tego roku.

Gubernator obwodu ługańskiego Hennadij Moskal alarmował, że rebelianci ostrzeliwują cywilów w kontrolowanych przez stronę ukraińską miejscowościach.

Stany Zjednoczone wyraziły zaniepokojone wznowieniem ofensywy przez Rosję na Ukrainie.

Amerykański Departament Stanu oświadczył, że Rosja będzie musiała za to zapłacić.

Ruski, już nie Neandertalczyk, ale jeszcze nie Homo Sapiens. Problem w tym że nieokrzesany dzikus ma broń atomową. Którą i tak dostał dzięki szpiegom.

Ruskich trolli zacząć hejtować - już dość tej rusko-terrorystycznej propagandy!

Twoja ocena: Brak Średnia: 2.4 (3 głosy)

Komentarze

Taka pobłażliwość Świata, w tym Polski, okaże się bardzo kosztowna w przyszłości dla Polski, Europy i Rosji. Najwyższy czas wprowadzić embargo na ropę naftową, USA ma jej nadmiar. Rosja powinna dostać jasny przekaz, że nie ma zgody na aneksję ukraińskich terytoriów. Chwiejna polityka Merkel daje Rosji nadzieję na zwycięstwo na Ukrainie.

"Ruski, już nie Neandertalczyk, ale jeszcze nie Homo Sapiens. Problem w tym że nieokrzesany dzikus ma broń atomową. Którą i tak dostał dzięki szpiegom." - źródło: Internet

Vote up!
1
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1482773