Walka o Prawdę, o Polskę * soundamator BLOG

Obrazek użytkownika wilre
Kraj

 

ZAMIAST WSTĘPU.

(  )  Ale po kolei - niedzielny poranek tydzień temu akurat miałem wolny. Kilkanaście godzin przymusowego leżenia w ciszy i spokoju.
Pomysł z eliminacją szumów w nagraniu CVR chodził mi dawno po głowie  ale przypomniałem sobie o nim przypadkowo trafiając na starą notkę Johna Kowalskiego. John pisał w niej o stenogramach IES, które są niezgodne z jego osobistym odsłuchem.
Szperając dalej trafiłem na stronę Jana Osieckiego i znane nam wszystkim paragrafy. Zabrałem się do pracy. Nie ukrywam, że jestem amatorem i środki których użyłem oraz oprogramowanie jest niczym wobec środków dostępnych dla IES – tym większe zdziwienie, że tak wyraźne słyszane frazy nie znalazły się w stenogramach.  (  )

 wpisy  Blogera  kolejno:   Odszumione nagrania CVR - ostatnia część
 
 
 

To jest ostatnia notka techniczna. Następna będzie już zawierać analizę wypowiadanych kwestii. Pod notką znajdują się linki do materiału z bardziej agresywnym tłumieniem tła. Jeśli komuś mocno przeszkadzały szumy turbin w rozumieniu wypowiadanych kwestii teraz już nie powinien mieć problemów. Nagrania pochodzą ze strony www.ostatnilotraport.pl. W czasie ich przygotowania koncentrowałem się na tym by jak najlepiej słychać było pierwszy plan dźwiękowy.

Dobrze słychać sugestie "do skutku" w rozmowie z dyrektorem, "informację o braku decyzji prezydenta" i krótki komentarz załogi, rozmowy z Jakiem i reakcje pilotów na tak kiepskie warunki atmoferyczne.Załoga miała pełną świadomość sytuacji na lotnisku siewiernyj.

W dalszym ciągu nie słychać oznać jakiejkolwiek awarii.

http://sendfile.pl/99401/mak_cz1-izotope.wav(link is external)

http://sendfile.pl/99404/mak_cz2-izotope.wav(link is external)

Materiał przygotowany programem iZotope RX3 Advanced

 

http://soundamator.salon24.pl/540498,stenogramy-czyli-co-pominal-ies(link is external)

Brak głosów