w tej sytuacji szatan panuje. Jest to królestwo szatana przeciwne prawdziwemu królestwu Chrystusa.

Obrazek użytkownika wilre
Artykuł

Czas na katolicki ruch oporu wobec zmian w Kościele
https://www.salon24.pl/u/zapis2/996378,czas-na-katolicki-ruch-oporu-wobec-zmian-w-kosciele

(  )
Istnieje różnica pomiędzy człowiekiem a zwierzętami. Różnica jest taka, że zwierzęta, takie jak kot, pies, małpa, mają duszę zmysłową, ale nie mają duszy duchowej, racjonalnej, nieśmiertelnej. Ponieważ zwierzęta nie mają ani rozumu, ani wolnej woli. Żyją, mają zmysły, mają doświadczenie, ale one nie mają ani rozumu, ani wiary, oczywiście.

Człowiek dzisiaj, według mnie, staje się każdego dnia coraz bardziej podobny do zwierząt, ponieważ odmawia wykorzystania swojego rozumu. Jest atrofia rozumu, utrata rozumu, a także utrata woli, utrata wolnej woli, wolności człowieka. Bowiem dzisiaj człowiek wierzy, że jest wolny, ale w rzeczywistości jest niewolnikiem, nie jest wolny.
Ludzie są niewolnikami mediów, silnych potęg. Człowiek jest dzisiaj dużo mniej wolny niż na przykład człowiek średniowiecza albo być może sto lat temu był dużo bardziej wolny niż dzisiaj.
Bardziej wolny, gdyż używał swojego rozumu i swojej woli bardziej sprawnie niż dzisiaj. A więc kiedy się traci rozum, kiedy dochodzi do abdykacji rozumu, kiedy traci się rozum, wolną wolę, wolność, człowiek staje się bardzo podobny do zwierząt albo być może do roślin.
Taka jest sytuacja dzisiaj. I w tej sytuacji szatan panuje. Jest to królestwo szatana przeciwne prawdziwemu królestwu Chrystusa.

(  )

Profesor mówi, że musimy się zbudzić...

Właśnie. Dokładnie. To jest prawdziwe działanie, którego potrzebujemy.

A jeśli chcemy się zbudzić, jeśli chcemy coś zrobić, możemy wziąć na przykład udział w akcjach, kampaniach Acies Ordinata, które pan organizuje, ale nie każdy może przyjechać do Rzymu i do San Silvestro, by w tym uczestniczyć, a więc co mogą wierni świeccy katolicy zrobić w domu? W swoich miastach, w swoich krajach? Jak mogą działać? By się przyłączyć, przynajmniej duchowo?

Modlić się do Ducha Świętego o natchnienie do dobrych inicjatyw... mam na myśli nie tylko modlitwę, modlitwa jest ważna, ale nie wystarczy. Po modlitwie konieczne jest działanie. Ale musimy prosić Ducha Świętego, oczywiście Matkę Bożą, która jest całkowicie pełna Ducha Świętego. A także prosić o to aniołów, świętych aniołów, by pomagali nam, by nas prowadzili w tych trudnych czasach. Ponieważ problemem jest to, że dzisiaj jest kryzys autorytetu, nie ma autorytetu. Bowiem normalnie, kiedy jest problem, rozwiązaniem jest nasz biskup albo papież. Ale dzisiaj papież ani biskupi nie są rozwiązaniem. Lecz są przyczyną problemu. Musimy pamiętać, że papież jest namiestnikiem Chrystusa, a więc musimy modlić się do Jezusa Chrystusa, by nam pomógł w tym trudnym momencie i musimy kochać Kościół. Łatwo jest kochać Kościół, kiedy Kościół ma dobre czasy, trudno jest kochać Kościół, kiedy Kościół wydaje się przegrywać. A dzisiaj wydaje się, że Kościół nie wygrywa. Jednak Kościół zwycięży, ponieważ Kościołowi Najświętsza Panna obiecała to w Fatimie i bardzo wierzę w tę Bożą obietnicę z Fatimy: Na końcu moje Niepokalane Serce zatriumfuje. To oznacza, że Kościół katolicki zatriumfuje.

Trudno o lepsze słowa na zakończenie naszej bardzo miłej i bardzo oświecającej rozmowy. Panie profesorze, bardzo panu dziękujemy ponownie, że zgodził się nas tutaj pan przyjąć. Jesteśmy w centrum Fundacji Lepanto w Rzymie. I raz jeszcze – dziękujemy. Pragnę życzyć panu dużo siły, dużo cierpliwości, opatrznościowej opieki, a nade wszystko kierownictwa Matki Bożej, Matki Kościoła.

Tłum. Jan J. Franczak

CAŁOŚĆ -  LINK

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (5 głosów)

Komentarze

Vote up!
5
Vote down!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1607772

Mało tego, śmiem twierdzić, że to jedyny ratunek dla Polski !

Wszelkie inne próby zmiany konstytucji, umoralnienia poszczególnych partii czy ich przywódców będzie co najwyżej "dobrą zmianą", która staje się coraz "lepsza" ale prowadzi na manowce.

Może Marsz Niepodległości  powinien  się przekształcić nie tylko w katolicki ruch oporu...ale w partię katolicką...i to  nie PiSowsko - katolicką...bo to oszustwo większe niż to, że Polska jest narodem katolickim.  Fakt, że  90% Polaków  zostało ochrzczonych jeszcze nic nie znaczy. Ich  wiedza o katolicyzmie jest na poziomie dzieci  pierwszokomunijnych....a postępowanie...pożal się Boże ! Stąd tyle rozwodów, aborcji, seksedukacji...i innych wynaturzeń.

Nie bierzmy przykładu z EU...chociaż PiS nas pcha w te pogańskie tryby. Zarówno Francja jak i Hiszpania  też były kiedyś katolickie...i co się stało? Sodoma i Gomora !

Z szacunkiem

 

Vote up!
5
Vote down!
-3

Verita

#1607780

(  )  Zdaniem Pio Moa, to
nie Franco narzucił Hiszpanii wojnę domową. Wojna została wywołana przez dążące
do rewolucji bojówki lewicy. Hiszpańscy komuniści rozkręcali spiralę przemocy i
terroru. Franco zareagował stosunkowo późno, gdy uznał, ze nie da się inaczej
powstrzymać przemiany Hiszpanii w kraj czerwonego terroru.

 Zwycięstwo Franco oszczędziło Hiszpanii traumatycznej rewolucji.
Franco uratował kraj od wciągnięcia w II wojnę światowa, unowocześnił społeczeństwo
i stworzył warunki do budowy stabilnej demokracji - napisał Pio Moa.

Już wtedy Pio Moa był zdania, ze hiszpańska prawica została
tak zastraszona intelektualnie przez lewicę, ze boi się bronić gen. Franco: "Hiszpańska prawica zgodzi się na wszystko, byle tylko nie posadzono jej o frankizm."

]]>https://www.salon24.pl/u/olenkawagner/996113,komentarz-w-zwiazku-z-ekshumacja-francisco-franco]]>

_______________________________________

Oby -

"Marsz Niepodległości  powinien  się przekształcić nie tylko w katolicki ruch oporu...ale w partię katolicką...i to  nie PiSowsko - katolicką "
*  *  *  *  *

Dzisiejsi mieszkańcy "POlski" , en masse -
w istocie NIEmają  już  p r a w i e   NIC  wspólnego z  Tamtymi,  obrońcami  Polski  i  Krzyża Świętego -

_________________________________

 

Vote up!
2
Vote down!
-2


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1607789