Rzeczy Wspólne i polityka neoplemienna - Klub Debaty Politycznej i inne spotkania

Obrazek użytkownika jwp
Blog

Klub Debaty Politycznej zaprasza na spotkanie:

Rzeczy Wspólne i polityka neoplemienna.

Środa 8 grudnia o godz. 19:00 w Restauracji Sempre ul. Bracka 3 -5  KRAKÓW.

Piątek 10 grudnia KRAKÓW.
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci Ś.P. Zbigniewa Wassermana.

 

 

 

 

Piątek 10 grudnia 11:00-14:30.

 

 

 

 

Ośrodek Myśli Politycznej zaprasza na konferencję:

"Bezpieczeństwo Rzeczpospolitej. Wyzwania międzynarodowe".

Łukasz Warzecha, Paweł Kowal, Przemysław Żurawski vel Grajewski, Lech Wojciechowski, Stanisław Górka i inni eksperci będą szukać odpowiedzi m.in. na pytania:
 - czy lansowana przez wielu publicystów i polityków teza, że Polska jest bezpieczna a ewolucja procesów międzynarodowych w Europie stale poprawia jej pozycję jest zasadna?
- jakie czynniki będą decydować o położeniu międzynarodowym Polski w najbliższych latach i w jakim stopniu Polska chce i potrafi je kształtować zgodnie ze swoimi interesami?
- co wynika dla Polski ze zmian w relacjach NATO-Rosja i o co grają główni aktorzy dyplomatycznej rozgrywki w tym zakresie - USA, Rosja, Niemcy i Francja? Kto na tej grze zyskusje a kto traci?
- co z tej gry wynika dla Ukrainy i jak ona wpływa na stosunki polsko-ukraińskie?
- czy bezpieczeństwo energetyczne może być kluczowym wyzwaniem politycznym dla Polski w budowaniu jej pozycji na arenie międzynarodowej i jak się ono przedstawia po ostatnich posunięciach rządu RP (np. podpisanie nowej umowy gazowej z Rosją)?

Prosimy o zgłoszenia w dziale Wydarzenia naszego profilu na Facebooku lub emailowe (omp@omp.org.pl) - do 7 grudnia. Zalogowani użytkownicy strony OMP mogą także rejestrować się dzięki dostępnej na niej aplikacji.

Dyskusja organizowana przy współpracy portalu EBE (Europa - Bezpieczeństwo - Energia - www.ebe.org.pl).

Piątek 10 grudnia 16:30 KRAKÓW.
Msza święta i uroczystość patriotyczna pod Krzyżem Narodowej Pamięci (Krzyżem Katyńskim).

 

Poniedziałek13 grudnia o 17:30 w KRAKOWIE.
Manifestacja w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego:

W imieniu Ligi Obrony Suwerenności, p. Paweł Kukla, pełnomocnik Obszaru Małopolska, serdecznie zaprasza na legalną i pokojową manifestację z okazji wprowadzenia haniebnego stanu wojennego. Rozpoczęcie o godz. 17:30 przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Krakowie (pl.Matejki).
Niech ten dzień na zawsze będzie dniem pamięci Ofiar stanu wojennego!

12 i 13 grudnia ( niedziela i poniedziałek ) w WARSZAWIE.
Manifestacje w przeddzień i w dzień rocznicy wprowadzenia stanu wojennego:

Środowiska niepodległościowe zapraszają do wzięcia udziału w manifestacjach w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Szczegóły w dwóch dokumentach poniżej.

O krzyżu i Katyniu - publikacje na cenzurowanym.

Wydawca podczas dystrybucji albumu o krzyżu słyszy od księgarza odpowiedź: "Za taką pozycję dziękujemy", i tłumaczenie: "Bo krzyż to sprawa polityczna". Pierwsze uczucie to szok, zaraz potem jednak pojawia się żal i pytanie, co stało się z Polską. Niektóre księgarnie odmawiają przyjęcia do sprzedaży dzieła zatytułowanego "Krzyż Polski" - nowości na rynku wydawniczym zaproponowanej przez krakowską oficynę Biały Kruk.

 

Czytaj dalej.

Brak głosów