Tusk do Michnika Kaczyński ma wizję i jej użyje

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Tusk Odrzuca pan ideologie i twarde przywództwo. Jednak za głównego rywala ma pan właśnie ideologa i wodza, który z determinacją i wiarą dąży do zwycięstwa. „.....”
- Ma wizję i nie zawaha się jej użyć.”.....” To jest dylemat, który kiedyś nieostrożnie nazwałem odpowiedzialnym populizmem. A więc wprowadzać na tyle łagodne zmiany, by nie stracić akceptacji społecznej. „...Nie zamierzamy się ścigać z PiS w mesjanizmie i tradycji nieszczęścia narodowego. Tam są demony przeszłości i lęk przed przyszłością. To dobrze zdefiniowany elektorat. Ponadto PiS wspierają silne instytucje: przygniatająca większość hierarchów katolickich, NSZZ "S", połowa świata mediów prezentująca krwawy, rymkiewiczowski pogląd na świat.
My odwołujemy się do całej reszty, w całej swej różnorodności, do nowoczesnych Polaków w nowoczesnym świecie, którzy dążą do cywilizacyjnego skoku „.....”Adam Michnik: Jednak podatność na agresywną retorykę wobec własnego państwa skądś się wzięła.
( Tusk ) - Życie społeczne i tak jest u nas spokojniejsze niż w innych państwach europejskich. Nigdzie władza nie jest od tego, by ją kochać, a już na pewno nie w Polsce. Jednocześnie ci krytyczni Polacy wybierali nas sześć razy z rzędu i jedna trzecia z nich deklaruje do nas zaufanie. „....” Michnik: Będąc politykiem wyrosłym z KLD, z projektu liberalnego po wszystkich korektach, musi pan rządzić społeczeństwem w gruncie rzeczy konserwatywnym. Czy tu nie ma zderzenia etosów liberalnego i konserwatywnego? - W samym konserwatywnym modelu życia społecznego nie widzę nic groźnego. Liberalny pogląd na świat (bez radykalnych zmian w sferze obyczajowej), jeśli ma mieć wpływ na życie społeczne w Polsce, musi być częścią większego projektu politycznego. „......”Mamy dziś przeciwko sobie, co widać gołym okiem, i Kościół w swej przewadze, i związki zawodowe w komplecie - od Solidarności '80, przez "S", po OPZZ - i potężną opozycję polityczną. Mamy kryzys gospodarczy w Europe i wreszcie dość nieprzyjazne media. „....Jarosław Kurski, Adam Michnik w rozmowie z Donaldem Tuskiem ….. (źródło )
 
 
Profesor Paweł Śpiewak „Dziś wybory wygrałaby partia Kaczyńskiego „....”Dlaczego Polacy odwracają się od PO? Bo widzą, że to jest partia władzy, która bardziej zainteresowana jest utrzymywaniem profitów z rządzenia niż podejmowaniem realnych konstruktywnych działań. „...”A członkowie partii boją się utraty władzy i przywilejów z tym związanych”...”Nie byłbym zdumiony, gdyby Kaczyński wygrał przyszłe wybory i został premierem Polski.„...”Akurat w kwestii tego, że Kwaśniewski nie jest wybitnym politykiem, zgadzam się z Wałęsą. Kwaśniewski jest miły, nikomu nie zawadza, ładnie się uśmiecha, patrzy głęboko w oczy, dobrze wygląda w „Vivie", gdzie prezentuje się jak niedoszły król Polski. Kwaśniewski to bohater opery mydlanej. „.....PiS ma zdolność koalicyjną? O koalicjach mówi się po wyborach, a nie przed. PiS mógłby rządzić z PSL lub z SLD.”.....”Leszek Miller mógłby stworzyć rząd z Jarosławem Kaczyńskim po sprawie Barbary Blidy? Z trudem, ale nie jest to coś niemożliwego. SLD pozostaje poza aparatami władzy niemal dziesięć lat, a to znaczy, że działacze takiej partii głodni są stanowisk.”......”Co jest katastrofalnego w wizji Europy Kaczyńskiego? PiS buduje swoją tożsamość jako partia eurosceptyczna. Nie ma żadnych propozycji dla UE poza odrzuceniem paktu klimatycznego. Straszenie, że Niemcy z Rosjanami chcą dokonać czwartego rozbioru Polski, to powtarzana intelektualna kalka, która nie wiadomo czemu ma służyć.”.....”Z ostatniej Diagnozy Społecznej prof. Janusza Czapińskiego wynika, że część Polaków jest już zmęczona demokracją i pojawia się tęsknota za rządami silnej ręki. Znam te badania, ale wątpię w ich wyniki. Te badania prof. Czapińskiego są nieprzekonujące i nieodpowiedzialnie podawane społeczeństwu. Nie jest prawdą, że Polacy mają dość demokracji jako ustroju. Część Polaków jest zmęczona demokracją polską, co nie znaczy, że pojawia się tęsknota za dyktaturą. Polski system ma wszelkie cechy oligarchiczne i tak naprawdę nasz ustrój nie ma wiele wspólnego z klasyczną definicją demokracji.”......”Schetyna jest pierwszym w PO trudnym dla Tuska przypadkiem. Do tej pory dość sprawnie eliminował swoich przeciwników. Tym razem zachowuje się w sposób zastanawiająco powściągliwy.Start Jarosława Gowina w wyborach o przywództwo w PO może się zakończyć udanym wybiciem się na niepodległość polityczną byłego ministra sprawiedliwości? Gowin politycznie podpompuje się na dwa tygodnie, a później pamięć o nim będzie słabła. Nie ma szans na wprowadzenie nowej prawicowej partii do Sejmu. Za dwa lata o Gowinie będzie się pamiętać jak o Janie Rokicie.”.....”Jakim premierem byłby Kaczyński?
Rządy PiS byłyby kiepskim rozwiązaniem dla Polski. Kaczyński promuje język narodowej demokracji. Nadużywa języka narodowego, „narodowych strachów" i nie brakuje mu narodowej tromtardacji.Jego wizja pamięci historycznej spełnia się w pojęciu dumy narodowej i nie ma w niej miejsca na krytyczny ogląd własnej historii. Kaczyński wybrał – obawiam się – wizję Polski jako europejskiej i światowej prowincji. Żaden z jego pomysłów państwowych i programowych nie jest ani głęboko uzasadniony, ani konieczny. Nie wiem, dlaczego ma powstać ministerstwo gospodarki morskiej ani dlaczego ma się likwidować gimnazja. Z pewnością dużo obiecuje, ale w tej dyscyplinie już wykazywał się sporymi osiągnięciami. Gorzej ze spełnieniem swoich zobowiązań.”....mówi znany socjolog Paweł Śpiewak Jackowi Nizinkiewiczowi. „....( źródło)
 
-----
Mój komentarz
 
Jak to możliwe że w Chinach jest 4 procentowe bezrobocie , a jak pisze Walewska kawiarnie , restauracje aż się proszą o pracowników od razu ofiarując im około 1500 złotych . Biorąc pod uwagę ,że siłą nabywcza , czyli ilość towarów i usług które można za to kupić jest dużo większa można przyjąć ,że nikt niewykwalifikowanemu Chińczykowi łaski nie robi ofiarują mu na początek dwa i pół tysiąca złotych . A prezydent XI obiecał że realna płaca w ciągu 10 lat się ...podwoi .
 
Skale nędzy do jakiej doprowadził Polaków Tusk jest niewyobrażalna. Rybiński tak opisuje skalę prymitywizmu , degrengolady do jakiej w gruncie rzeczy prostak intelektualny Tusk doprowadził Polskę .
 
Profesor Krzysztof Rybiński „ Raport Wstydu” ….”Ukazała się szósta edycja raportu Global Innovation Index, który jest tworzony od 2007 roku przez konsorcjum znanych uczelni we współpracy ze światową organizacja własności intelektualnej (WIPO). Raport ocenia poziom innowacyjności w 142 krajach. Polska zajęła 49 miejsce i spadła o pięć pozycji w porównaniu z zeszłym rokiem „.....”Znaleźliśmy się tuż za Rumunią i daleko za Bułgarią, które są o wiele biedniejszymi krajami od nas, więc mają mniej pieniędzy od nas na finansowanie innowacji. „....”Ale największym powodem do wstydu są trzy podrankingi. Pod względem czynników inputowych (jakość otoczenia regulacyjnego, liczba wykształconych osób, dostęp do kredytu itp.) Polska zajmuje 39 miejsce. Pod względem czynników outputowych (tworzenie i dyfuzja wiedzy, tworzone aktywa niematerialne, produkcja kreatywnych dóbr) Polska zajmuje bardzo dalekie 64 miejsce. A to oznacza że pod względem efektywności przekształcania czynników wsadowych w innowacyjne efekty zajmujemy 110 miejsce na świecie, czyli jesteśmy w gronie państw które najbardziej marnotrawią nakłady na innowacyjność „.....(źródło )
 
Pełne sukces Tuska w budowie bambusolandu . Jak to się dzieje że skrajnie skorumpowane złodziejskie wygrywają wybory.
 
Kluczem do zrozumienia metody zaprogramowanego zniszczenia Polski są te dane
 
„ Trzy i pól miliona ludzi na smyczy Tuska „ W Polsce sektor publiczny zatrudniał ok. 3,5 mln osób na koniec zeszłego rok „..”Z analizy wynika, że zarobki w sektorze publicznym są wyższe niż w prywatnym. W zeszłym roku różnica sięgała ok 30 proc. „.....”Ekonomiści policzyli, że polski sektor publiczny zatrudnia 21,6 proc. wszystkich pracujących „ „......”.”Należy jednak pamiętać,  że urzędnicy, których liczba w zależności od przyjętej definicji wynosi od 0,4 mln do prawie 1 mln osób, „.....(źródło )
 
Śpiewak twierdzi ,że Polsce nie ma demokracji . „ Polski system ma wszelkie cechy oligarchiczne i tak naprawdę nasz ustrój nie ma wiele wspólnego z klasyczną definicją demokracji.”
 
System oligarchiczny , dziki któremu można kontrolować polityków i „ustawiać ich „ na kluczowych stanowiskach , kontrola mediów i, dziki czemu można sterować kampaniami wyborczymi , prac ludziom mózgi i kształtować poglądy , do tego trzy i pól miliona ludzi na smyczy z których zrobiło się wyborczych gwarantów że patologiczna Polska będzie staczała się w przepaść.
 
Lichwiarstwo i Niemcy mieli jednak pecha . Jarosław Kaczyński nie wsiadł do samolotu lecącego do Smoleńska Jego brata , który poległ tak scharakteryzowała kanclerz Niemiec Angela Merkel „ Lech Kaczyńskibył "autentycznym reprezentantem interesów swojego kraju". - Kochał swój kraj, był wojowniczym Europejczykiem „....(więcej)
 
Ponieważ Jarosław Kaczyński nie został zabity w Smoleńsku powstała w Polsce silna opozycja . drugim czynnikiem ,który może uratować Polskę to jedna z największych katastrof geopolitycznych w historii. Dramatyczny, odbywający się w mgnieniu oka upadek cywilizacyjny Zachodu .
 
Niemcom najzwyczajniej w świecie zaczyna brakować pieniędzy , aby utrzymać reżim Tuska . W kraju w którym jak to określił Szewczak panuje totalitaryzm podatkowy i który jest celowo niszczony ekonomicznie nie można utrzymać 3 i półmilionowej grupy na koszt wyniszczonych podatkami Polaków. Reżim , aby przetrwać musi otrzymywać od Niemców pieniądze zwane dotacjami europejskimi . Zniszczenia ekonomiczne i społeczne jakich doznała Polska w białej wojnie są tak wielkie,że Tuska nie utrzyma klasy swoich klientów z łupienia Polaków .
Janusz Szewczak „ Skala fiskalizmu ze strony resortu, która wynika z załamania się wpływów budżetowych, przypomina rozbójnicze działanie. Łupienie przedsiębiorców, podatników, kierowców, pieszych, jest tak opresyjne, że Polacy od dawna czegoś takiego nie doświadczyli. „....”Ostatnio doszło do niemal 200 zmian w ordynacji podatkowej, a dodatkowo Ministerstwo Finansów rozważa możliwość wprowadzenia blokady konta bankowego podatnika prewencyjnie na trzy miesiące. Zwiększa się elastyczność, uznaniowość w stosowaniu przepisów. To niezwykle niebezpieczne, mamy budowę fiskalnego totalitaryzmu. W tym kontekście dziwi, że środowiska biznesowe nie protestują. Działanie władz jest wymierzone w polskich drobnych i średnich przedsiębiorców. Wielkie koncerny zawsze znajdą możliwość obejścia prawa. „...(źródło)
 
czego boi się Tusk najbardziej .Tego że „ Ma wizję i nie zawaha się jej użyć” . Jest jeszcze coś co jest gwarancją dla Polaków ,że Układ nie kupi Kaczyńskiego
 
Leszek Miler „ Ta władza potrzebna jest Kaczyńskiemu dla zemsty i rewanżu „ ...(źródło )
 
 
video „Masowa Kontrola Umysłu (Mind Control) - Mass Media 1/3 „
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie
 
Danuta Walewska „Tyle że w tych największych miastach, jak Pekin, Szanghaj czy Shenzhen, bądź mniejszych, ale też wielomilionowych – jak Shenyang – na szybach wielu restauracji są przyklejone kartki z ofertami pracy i konkretnymi liczbami dotyczącymi zarobków – najczęściej powyżej 2,5 tys. juanów. „.....”(według średniego kursu NBP 1 juan to ok. 55 groszy) „.....”To pojawiający się element może jeszcze nie szarej, ale „szarawej" strefy chińskiej gospodarki, która jest wyceniana na 6 bln (sic!) dol. Rocznie „.....”(źródło)
 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

polecającej z uporem godnym lepszej sprawy galimatias produkowany przez tego pana, który chyba ani razu nie zareagował na pojawiające się pod jego wpisami komentarze.

Przecież to jest jakiś chaotyczny bełkot!!!

Zlepek cytatów połączonych wg jakiejś osobliwej logiki z trudno uchwytnymi poglądami autora tych kompilacji.

Co konkretnie warte jest tutaj polecenia?

Pytam, bo dla mnie wszystkie wpisy sygnowane nickiem Marek Mojsiewicz to bezwartościowy chłam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#368306

Nawet nie wiem o czym gość pisze, bo nie sposób czytać.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#368313

będzie przychylnie potraktowana przez Administrację, która ceniąc pióro Autora in spe i nie upierając się przy lepszej sprawie poleci ją uwadze P.T. Czytelników.
Z pozdrowieniami
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#368322

Pozwolę sobie zwrócić uwagę, że @Traube nie jest "autorem in spe".

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#368326

w aspekcie notki, której jeszcze nie nie ma, a którą napisze w przyszłości, a Administracja z satysfakcją i zadowoleniem podklei nagle w przyszłości.

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#368335

A zatem rozważamy problem Autora in spe i Administracji in spe?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#368343

Traube jest Autorem in spe (patrz niżej), choć Administracja wolałaby aby był Niepoprawnym pędzącym vita activa much more. Natomiast Administracja jest bytem absolutnie realnym. Dobrze to czy źle?
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#368349

Skoro jedni nie interpretują, inni nadinterpretują. Taka newtonowska prawidłowość...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#368352

kąsający zaciekle Hegel...
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#368362

Nie, to III zasada dynamiki Newtona. Zinterpretowana.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#368364

konceptu przetworzonego przez samozwańczego ucznia Hegla, który pojąć Ducha nie mogąc, kontentował się materią...
Kto nie głosuje, wybranych głosami innych nie powinien krytykować. Kto nie pisze, nie powinien się oburzać, że jego teksty nie sa promowane. Czy ja też tak mogę? ADMINISTRACJO, DLACZEGO ŻADEN TEKST SMOKA OD TYGODNI NIE BYŁ PROMOWANY!?
P.S. Tak krawiec kraje, jak mu materii staje...
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#368366

Uważam, że portal powinien się szanować.
Facet agreguje sobie rozsiewane gdzie się da, moim zdaniem bezwartościowe, wpisy blogowe.
Nawet nie udaje zainteresowania naszymi opiniami o tych tekstach.
Ile by komentarzy pod tymi śmieciami nie było, jego reakcji nie ma nigdy.

SZANUJCIE SIĘ DO CHOLERY CIĘŻKIEJ!!!

Jest tu wielu blogerów piszących tylko na niepoprawnych.
Wielu traktujących to blogowisko serio.
Mojsiewicz nie jest figurą godną jakiejkolwiek uwagi.

Rozumiem, żeby sobie bloga założył Antoni Macierewicz, agregował go tutaj, a Wy wrzucalibyście to z urzędu na niebieskie. OK. Bo to jest KTOŚ.

Ale czemu fundujecie taką frajdę byle komu?!
I to takiemu byle komu, co ma Was i nas literalnie w dupie i pewnie nawet na te moje komentarze nie odpowie, bo tu wcale nie zagląda i się o nich nie dowie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#368314

Jak się sami nie będziemy szanować, to kto nas uszanuje?
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#368317

powtórzyć to, com napisał chwilę wcześniej Traubemu. Administracji będzie miło, gdy otrzyma możliwość podklejenia tekstu pióra Dixi'ego.
Z pozdrowieniami Smok
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#368323

ale przecież w gruncie rzeczy oni obaj mają rację.
Co ta notka robi na stronie głównej?

Nie zmienia to faktu, że sama też chętnie przeczytałabym teksty Traubego i Dixiego :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#368331

zachęcił do tego innych. Ale cóż: nie ma tekstu Dixiego, nie ma tekstu Traubego, nie ma zimnioka, jest niepoprawnie sucha łotewska pustynia, głód i halucynacje...
P.S. Miło Cię "słyszeć" :))
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#368345

Ciebie też miło "słyszeć" :)

Rozumiem tych, którzy nie piszą. Czasem przychodzi taki czas, że trzeba od tego odpocząć i sama tego doświadczam od kilku miesięcy. Do tego dochodzi zniechęcenie ciągłego potykania się o nicki, które z niepoprawnością nie mają nic wspólnego, a jednak tu funkcjonują w najlepsze.
Może ten zapowiadany "przewrót technologiczny" na NP
zachęci parę osób do pisania i poprawi atmosferę?
Oby! :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#368351

Ale doświadczywszy niemocy twórczej lub zwykłej niechęci do pisania czy tez prozaicznego braku czasu na pisanie, nie krytykowałem jednocześnie tych, którzy piszą. Lepiej lub (częściej) gorzej. ale piszą :)
Na Ciebie tez czekam niecierpliwie i z utęsknieniem :)
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#368355

Lepiej lub (częściej) gorzej. ale piszą :)

A nie uważasz, Smoku, że ten argument jest równie przekonujący jak na przykład taki: on, co prawda, jeździ najczęściej po pijaku, ale jeździ? :))

Krytyka to także nieodłączny koloryt NP i dobrze, że jest.
Nie powinno nas to nadmiernie irytować - tak myślę.
Nie trzeba samemu malowac obrazów, by dostrzec, że coś jest kiczem i być wspaniałym wokalistą, by słyszeć, że ktoś fałszuje. Traube i Dixi są po prostu sobą i obu im zależy na poziomie NP. Tego akurat jestem absolutnie pewna. Zależy nieporównanie bardziej niż temu, kto tu wrzucił tę pijaną notkę.

Na Ciebie tez czekam...

No cóż...
*Ale miejcie nadzieję...;)
Piszę, Smoku, w tej chwili rzeczy, na które mam umiarkowaną ochotę, ale niezbędne. Mam więc na razie pisania powyżej uszu. Ale za to stęskniłam się już bardzo za rozmowami z Wami :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#368368

dlatego liczę, że napiszesz Ty, Dixi, Traube i inni, których cenię. To najlepszy sposób na wsparcie portalu, najlepsze działanie na rzecz jego dobra... A z tym jeżdżeniem po pijaku: Ellenai, takie sofizmaty tworzysz? Ty?
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#368371

Hmmm... jak by tu powiedzieć...
Bywam wredna :))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#368373

Ja też będę szczęśliwy, kiedy będę mógł napisać post bez obawy, że utknie on w śmietniku, przysypany ulotkami, reklamami i spamem.
Właśnie jakiś koleś mnie "zgłosił" pod ostatnim postem TŁ.
Bez powodu, bo nie złamałem Regulaminu.
Czy za komentarze składające się z wielokropków nie ma jakichkolwiek kar?
Chyba powinny być, bo to ordynarny spam.
Czy za "zgłoszenia" popełnione z czystej złośliwości przez rozeźlonych miernoty, nie ma jakichkolwiek kar?
Powinny być, jak sadzę.
Powtarzam - szanujmy sami siebie i nie doprowadzajmy Niepoprawnych do stanu stajni Augiasza.
Pozdrawiam serdecznie.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#368338

są kary dla przeciętnych drani, a lud ofiar nie złoży na daremno:) I masz moje słowo: napisz post bez obawy...
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#368341

... ma większa zawartość merytoryczną, niż wiele postów, zaznaczę nieskromnie:):):)
Na "wiecznej sławie" i... punkcikach mi nie zależy.
Nie mam też do zrobienia żadnego interesiku (bez seksualnych podtekstów:):):) na NP.
"Kontentuj się małym" (bez seksualnego kontekstu:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#368346

komentarzy (a ściślej - części Twoich komentarzy), natomiast ja nał mówię o Twoich tekstach. Napiszesz takowy or not?

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#368354

... gdy go pytali, czy wierzy w koniec świata: "Uwierzę, jak zobaczę, ale to chyba jeszcze nie jutro".
Na razie dam na miesiąc z kawałkiem Wszystkim od siebie odpocząć.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#368363

Znasz zapewne słowo "gnojek", Heraklesie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#368347

Traube ma okres intensywnego blogowania raczej już za sobą.
Jego wpisy wywoływały sporo złych emocji. Były zgłaszane jako naruszenia. Jeśli nie wpisy, to komentarze do nich.
Traube się starzeje i ma zszargane nerwy.
Zostawia pole młodszym stażem koleżankom i kolegom, a sam zadowala się rolą aktywnego komentatora.
Także życzliwego komentatora działań Administracji.
Dlatego reaguję na obecność wpisów takich jak przedwczorajsza wrzutka spamera cccp.ue. Śmieć, który spycha ze SG jakiś, jakikolwiek, wpis którego autor się starał, włożył w niego serce, wysiłek...
A tu wystarczy napisać coś w stylu "Nie ma nic. Jest byle co. Byle było. I tak już będzie. Bo rządzi ryży głupek." Nazwać to wpisem blogowym i cieszyć się z powodzenia tej akcji.
Wpisy takie, jak teksty Mojsiewicza mogę Wam produkować z metra. Nie tylko ja. Każdy może coś takiego produkować. Jeśli masz wątpliwości, to deklaruję, że w ciągu kwadransa coś takiego stworzę. Zajrzę na gazeta.pl, potem na niezalezna.pl i wpolityce.pl. Metodą ctrl+c, ctrl+v powklejam cytaty, a na końcu zamieszczę jakiś komentarz, z którego nikt nic nie zrozumie.
Tylko czy o to tu chodzi?
Czy warto polecać cokolwiek tylko dlatego, że ktoś to tu sobie wrzucił?
Poza tym nie podoba mi się promowanie ludzi, którzy nie reagują na komentarze.
Miałem swego czasu pretensje o to do śp. Seawolfa, ale On z miejsca zareagował na moje zarzuty. Teraz piszę więc nie mogę sprawdzić. Zareagował Mojsiewicz?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#368342

Dwa moje komentarze "nie doszły do skutku" wskutek problemów z Drupalem, który sugeruje mi, że go chcę instalować.

W jednym pisałem "muchas gracias mi amigo" do Dixi.

W drugim wkleiłem link do ostatnich wpisów użytkownika Traube dla Ciebie. Z komentarzem, że niezbyt często, ale jednak.

Pisałem już parę razy, że nie akceptuję braku kontroli nad komentarzami pod własnymi wpisami. Z tego powodu pożegnałem się swego czasu z portalem Blogmedia24. Pod moim, dość osobistym wpisem, jakiś idiota wklejał taśmowo filmiki - sorry;-) - z Misia i jakieś swoje durne komentarze. Nie wyrobiłem i zażądałem usunięcia wszystkich moich wpisów i komentarzy.
Byłem wdzięczny Maryli, że mnie zaakceptowała jakieś dwa lata później, bo wiem, że był to dla niej kłopot.

Póki co, na niepoprawnych, taki gnojek może mi napisać, że ma gdzieś co ja sobie myślę i walić komentarz za komentarzem, a ja mogę na to tylko patrzeć.

Podobno w nowej wersji niepoprawnych będzie możliwość cenzury komentarzy pod wpisami. Może wtedy się odezwę pełnym głosem:-)

Mimo iż rzecz dzieje się pod wpisem milczącego Mojsiewicza,
pozdrawiam serdecznie,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#368357

Drupal chce się instalować u gościa, który próbuje moderować SG...
Twoje teksty i ostatnie i przedostatnie znam - o czym dobrze wiesz. Akceptując regulamin Niepoprawnych, zaakceptowałeś brak kontroli nad komentatorami: naprawdę chciałbyś mieś taką kontrolę? Uważasz za słuszne uprawnienia cenzorskie w rękach każdego blogera? Ileż gromów spadło na pobłażliwą administrację niniejszego portalu, gdy zdarzyło sie jej usunąć to lub owo, ileż oskarżeń o pochodzenie z Mysiej, lub profity z Hasbary... We'll see...
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#368360

Jeśli ktoś ma zamiar publicznie się kompromitować, to niech jego "komentarz" będzie uwieczniony na wieki wieków, amen.:):):)
Przez lata, zanim jeszcze pojawili się Niepoprawni, miałem loga na )pardon) Onecie (ale nie na portalu GW:):):))
Nikogo nie kasowałem, nikogo nie banowałem.
Albo zabijałem śmiechem, albo ignorowałem.
To działa.
Moim zdaniem "zgłoszenia" służą dwóm celom.
Pozwalają usunąć z NP teksty skandaliczne, kompromitujące portal (często prowokacyjnie, ale też z głupoty), a nawet wręcz zasługujące na kryminał.
Pozwalają zwrócić uwagę Administracji, że ktoś nie zasługuje na to, by nosić godne miano Niepoprawnego.
W nowej "odsłonie", jak rozumem, będzie możliwość ocenianie "komentów". To wystarczy aż nadto. I tak, jeśli jakaś sitwa (a są takie) się zmówi, to zrzuci komentarz "pod kreskę), ale nadal będzie można poczytać sobie, co tam trafiło.
Widlasty boi się tego panicznie, ja... powiedzmy, że może jakoś się uchowam... czasem (przy całym "talencie" do robienia sobie wrogów.
Ty będziesz miał swoje narzędzie.
Może nie od razu gilotynę, ale jednak...
Pozdrawiam serdecznie!
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#368382

Widzisz?
Marek Mojsiewicz trzy godziny temu zagregował swój kolejny wpis.
Pod poprzednim jego tekstem odbyła się dyskusja na 31 komentarzy, w sporej części o Marku Mojsiewiczu.
I on na to w żaden sposób nie zareagował.
Bo on tu, po prostu, w ogóle nie zagląda i nie wie żeśmy o nim debatowali.
To właśnie miałem na myśli apelując o szacunek dla siebie i dla portalu.
Nie ma żadnego powodu, żeby honorować w jakikolwiek sposób faceta, który ma nas w głębokim poważaniu, a portal traktuje jako jeden ze swoich słupów ogłoszeniowych.
I tak dużo, że się go toleruje i nie wywala z miejsca do piwnicy, co - biorąc dodatkowo pod uwagę niską jakość tych wpisów - byłoby naturalnym zachowaniem.
Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#368598

co nie jest zabronione, jest dozwolone. Agregacja jest dozwolona, odpowiadanie na komentarze nie jest obowiązkowe. Redakcja kraje jak jej materii staje, a blogerzy mają w klawiszach moc wynoszenia ku chwale lub spychania w otchłań... A niedługo jeszcze większa Moc będzie z nimi :)))
Pozdrawiam
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#368606