Korwin Mikke Dziś PiS weźmie Rybnik jutro całą Polskę

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Staniszkis „Ale PiS, choć wysuwa się na czoło stawki, wciąż nie ma szans na władzę.”....” Kaczyński musi przełamać opór własnego aparatu. I własnych posłów bojących się konkurencji. To być może ostatnia szansa pokazania, że jest liderem - „...(źródło)
 
Radosław Kowalski „Liderowi KNP cała ta mobilizacja PiS przypomina historię z NSDAP: "Ciekawe, czy mieszkańcy z tego okręgu wyborczego dadzą się nabrać na hurra-propagandę PiS-u?W 1933 roku Niemcy dali się nabrać. Gdy notowania NSDAP zaczęły spadać, trafiły się przypadkiem wybory w najmniejszym kraju związkowym, Lippe-Detmold. Narodowi Socjaliści rzucili na nie wszystkie siły i pieniądze. I wygrali. Hasło dra. Józefa Goebbelsa: „Dziś Lippe – jutro całe Niemcy”, oparte o wynik tych wyborów, przekonało, niestety, i Niemców, i przywódców politycznych upadającej Republiki Weimarskiej - do przekazania władzy Adolfowi Hitlerowi.Stąd ta dramatyczna walka PiS o Rybnik. Hasło „Dziś Rybnik – jutro cała Polska” - jest już przygotowane. Mam nadzieję, że Ślązacy nie dadzą PiS-owi szansy na ponowną próbę budowy IV Rzeczypospolitej”.....”Nie są to tylko pojedyncze przypadki używania przez Korwin- Mikkego retoryki establishmentu w walce z PiS. Lider KNP wielokrotnie dowodził, że w Smoleńsku nie było żadnego zamachu, a katastrofę spowodowali piloci. Z kolei Antoniego Macierewicza nazywał paranoikiem.”....(źródło )

„..zwycięski kandydat PiS, Bolesław Piecha otrzymał 28,48 proc. głosów. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Józefa Makosz (Komitet Wyborczy Józefa Makosza) – 19,59 proc., Mirosław Duży (PO) – 18,01 proc., Paweł Polok (KWW Autonomia dla Ziemi Górnośląskiej) – 13,12 proc., Grażyna Kohut (PSL) – 8,36 proc., Janusz Korwin-Mikke (komitet Kongresu Nowej Prawicy) – 7,92 proc., Krzysztof Sajewicz (SLD) – 2,84 proc. oraz Piotr Masłowski (KWW Piotra Masłowskiego) – 1,68 proc.JKM udało się więc w tych wyborach przeskoczyć tylko jednego kandydata z bandu czworga – przedstawiciela SLD, który poniósł zupełną klęskę. „...(źródło )

 
Staniszkis „Ale PiS, choć wysuwa się na czoło stawki, wciąż nie ma szans na władzę. Choćby ze względu na brak potencjalnego koalicjanta. Więc ponawiam apel do Jarosława Kaczyńskiego: to jest moment na zdecydowane ruchy. Kongres „Polska wielki projekt” jest OK: pokaże ilu kompetentnych ludzi centroprawicy (także z młodego pokolenia) chce się włączyć w odpowiedzialność za Polskę. Ale obok tego trzeba zjednoczyć wszystkie siły: zwrócić się i do Solidarnej Polski, i PJN. Kaczyński musi przełamać opór własnego aparatu. I własnych posłów bojących się konkurencji. To być może ostatnia szansa pokazania, że jest liderem. „....(źródło )
 
------
Mój komentarz
 
proszę zwrócić uwagę ,że gdyby nie jednoturowe wybory systemem JOW to Piecha poległby w walce z obozem II Komuny . Kandydat PO, RAŚ, PSL , SLD , Korwin Mikke to łącznie prawie 50 procent głosów . Zresztą , gdyby nie JOW obowiązujący do Senatu to wyborów by nie było . Wszedłby kolejny członek Platformy z listy .Tak jak dokładnie się stało z członkiem PiS , który po rezygnacji Piechy wejdzie do Sejmu .
 
Czy Korwin Mikke ma rację i Kaczyński po zdobyciu Rybnika zdobędzie całą Polskę . Poważnym problemem jest system proporcjonalny . W Rybniku , aby „zdobyć Rybnik” w systemie JOW ( winsordskim) wystarczył PiS owi skromy wynik 28 procent , aby pokonać cały obóz II Komuny. Aby „zdobyć Polskę „ Kaczyński musi osiągnąć wynik ponad 40 procent .
 
Warto zwrócić uwagę na słowa profesora Przystawy ,że system proporcjonalny jest socjalistycznym, który degraduje demokrację i zniewala społeczeństwo .
 
video Profesor Jerzy Przystawa „ Obecna ordynacja wyborcza to patent na słabe państwo „ System proporcjonalny został wprowadzony przez zachodnich socjalistów „ ...(więcej )
 
Proszę zwróci uwagę na słowa Staniszkis , która podnosi kwestie „wszyscy przeciw PiS „ . Kaczyński musi grac sam przeciwko wszystkim . M am te same obawy co Staniszkis ,że Kaczyński po zwycięstwie wyborczym PiS będzie patrzył jak komuna go ograła . Ograła właśnie dzięki socjalistycznemu instrumentowi kontroli politycznej jakim jest system proporcjonalny . System proporcjonalny jest również ciągłym zagrożeniem dla jedności Obozu Patriotycznego . Najlepszym dowodem , który powinien dać do myślenia są ciągłe próby rozbicia PiS prze różnego rodzaju kacyków . PJN, Solidarna Polska. Ostatnio , pewnie w związku z walkami frakcyjnymi o miejsca w Parlamencie Europejskim rozróbę , grożąca kolejnym rozłamem podjął Girzyński ( więcej )
 
Te wszystkie próby rozbicia PiS są możliwe tylko dzięki systemowi proporcjonalnemu. Zagrożeniem dla PIS i Obozu Patriotycznego jest system proporcjonalny, ponieważ promuje on różnego rodzaju „przydupasów” ,lizusów którzy tylko dzięki serwilizmowi i upadlani się otrzymują biorące miejsca na listach. Miernoty ,w większości bezideowe , co zresztą pokazały kolejne rozłamy , ale za to o wygórowanych ambicjach , które dzięki temu są postawione wysoko w hierarchii stanowią jeszcze inne zagrożenie .
 
Grzegorz Braun twierdzi ,że cześć ludzi Kaczyńskiego aż przebiera nogami aby dogadać się Tuskiem i establishmentem II Komuny i utworzyć Nowy Okrągły Stół
 
Grzegorz Braun „ Obawiam się ,że szykuje się nam nowy Okrągły Stół „ ( video ..więcej )
 
Jedynie system prezydencki i jednomandatowy system wyborczy pozwoli odsunąć socjalistów od władzy i pewnie przejąć władzę przez Obóz Patriotyczny . Oraz wyeliminować z jego szeregów politycznych padlinożerców .
 
Miejmy nadzieję ,że koszmar Kaczyńskiego się spełni „ Teraz Rybnik, jutro cała Polska „
 
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
 
Dzieci z rozbitych rodzin mają o wiele gorsze wyniki w nauce i mniejsze szanse na zdobycie dobrego wykształcenia – dowiedli belgijscy uczeni z uniwersytetu w Louvain. Belgijska telewizja, która ogłosiła 19 kwietnia wyniki raportu w tej sprawie, przyjęła je z nieukrywanym zdziwieniem i wyraziła obawy, by tego typu badania nie doprowadziły do stygmatyzowania dzieci rozwodników. Fakty pozostają jednak faktami. „....”Co czwarte dziecko z rodzin rozbitych przynajmniej raz powtarza rok szkolny. Największe różnice odnotowuje się w szkołach średnich. Dzieci rozwodników mają o niemal połowę (45%) mniejsze szanse na ich ukończenie. Naukowcy zauważyli, że na szkody wynikające z rozwodu bardziej narażeni są chłopcy niż dziewczęta. „....(źródło )
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Założenie, że Piecha wygrał tylko dzięki systemowi JOW jest trochę na wyrost. Owszem, gdyby nie "JOW", nie byłoby wyborów uzupełniających, ale na tym koniec. Nie można przewidzieć, jaki byłby rozkład głosów w systemie proporcjonalnym (gdyby w takim przypadku był był możliwy).

Po drugie - pozornie sprzeczne z pierwszym: gdyby system JOW był także w poprzednich wyborach do Sejmu, to Piecha najprawdopodobniej nie miałby szans w tych wyborach, bo...  nie istniałby publicznie. Po prostu. Wprawdzie w wyborach w 2011 roku dostał w swoim okręgu najwięcej glosów, to jednak Platforma miała tam w sumie blisko dwukrotnie większe poparcie niż PiS.  

Oczywiście to tylko w teorii, bo pamiętać należy o ruskich serwerach, dla których "algorytm" w JOW jest znacznie prostszy, niż w proporcjonalnych. W tych ostatnich jest dużo więcej zmiennych i taki serwer musi się bardziej starać...

Po trzecie - albo "przebierający nogami rozłamowcy", albo "przydupasy". Nota bene Braun, jako monarchista powinien z mniejszą niechęcią wypowiadać się o systemie proporcjonalnym, właśnie z uwagi na pozycję lidera partii w tymże. 

Pisałem kilkakrotnie - przyznaję że dość emocjonalnie, o perspektywie i zagrożeniach ze strony JOW w Polsce. Nie będę więc przytaczał  kolejny raz znanych już do wyczerpania argumentów. Powtórzę tylko: jednomandatowy system wyborczy NIE pozwoli Obozowi Patriotycznemu przejąć w Polsce władzy. Wygrywać będą wprawdzie lokalni biznesmeni, ale o nieco innym pochodzeniu pierwszego miliona, niż "nawet" ukradziony, i o innej genealogii, niż MPs winsdorscy. Wygrywać będą celebryci - jeśli tylko takiemu Olbrychskiemu czy innej Dodzie zachce się pro "publico" bono. "Oszołomy smoleńskie" w starciu z takimi przeciwnikami praktycznie nie będą miały szans. 

System proporcjonalny pozwala mieć (niewielką, ale zawsze) nadzieję na wyrwanie Polski z łapsk Mirów, Zbychów, Olków i Bolków. Wprowadźmy w Polsce JOW, a nigdy im Jej nie wyrwiemy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ro</p>

#352518

naprawdę, nawet ten komentarz, kompletnie zabulgany, pokazuje, jak słabe są argumenty, by jednoelektoralne okręgi zwalczać.
Oczywiśćie, że przejdziemy przez czyściec z różnymi szumowinami(złodzieje, celebryci, mafiozi itp), które podejdą za pierwszym razem jakis redyk lemingo-baranów, ale potem obywatelskie samooczyszczenie ma szansę zbudować samorządne państwo.
A tak trwamy w tym postkomuszym klinczu zabetonowani partyjniactwem, że już nie ma czym oddychać.
Jak czytam tego tutaj "myśliciela" o pseudonimie "ro", to mi się flaki wywracają, gdy "argumentuje" przeciwko JOW-om. Zero wiedzy, jakieś komunały i straszliwy lęk przed zmianami.

insurekcjapl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

insurekcjapl

#352597

Bardzo dziękuję za niezwykle merytoryczną argumentację na rzecz JOW. Muszę przyznać, że przekonały mnie ostatecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ro</p>

#352639

"Demokracja" to system w ruskich skopkach, ustrój zwany REPUBLIKAŃSKIM to wybory indywidualne, czyli państwo obywatelskie,które trzeba dopiero zbudować od podstaw, kompleksowo, poczynając od zmiany konstytucji.
Może o tym, jak tego dokonać, byś człowieku coś napisał, ale najpierw zerknij do źródeł. A nie trwaj przy wodzowskich listach i spadochroniarzach rzucanych w teren jak byś miał za to płacone. Co, politrukiem jesteś?

insurekcjapl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

insurekcjapl

#352595

Ależ oczywiście, że jestem politrukiem. Nie widać tego?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ro</p>

#352640