Niemiecki kolaborant Halicki bredzi coś do Kaczyńskiego

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Prof. Ryszard Legutko” Tak, są tacy Polacy, którzy chcą, by rządził nami obcy suweren Jest mianowicie w Polsce taka polityczna i intelektualna tradycja, która zbudowana jest na przekonaniu, że będzie najlepiej, jak będzie nami rządził suweren z zewnątrz. Czasami przybiera ona formę zdrady ”..]]> (źródło)]]>

„Kaczyński o "współpracownikach gestapo". Halicki: Żądam wyjaśnienia tych haniebnych słów
.”Na pytanie dziennikarza o to, czy przeprosi za wypowiedź o "gorszym sorcie Polaków", Jarosław Kaczyński odpowiedział: "Czy według pana współpracownicy gestapo i akowcy to ten sam sort ludzi? Według mnie nie." Jak informuje TVN24, wyjaśnienia w tej sprawie oczekuje poseł PO, Andrzej Halicki. „...”ego zdaniem, słowa te skierowane były do opozycji. Nawiązał również do dzisiejszej wypowiedzi Kaczyńskiego. – Jestem bardzo wzburzony, myślę, że tak jak wielu tych, którzy usłyszeli dziś w Sejmie słowa podłe, które chyba nigdy jeszcze w parlamencie na Wiejskiej nie padły, skierowane do opozycji, a mianowicie porównanie części naszego społeczeństwa do współpracowników gestapo – powiedział. – Wszystkich obywateli którzy sprzeciwiają się metodom państwa PiS prezes Jarosław Kaczyński nie tylko obraził w niedzielę, ale dziś doprecyzował - porównał do współpracowników gestapo – dodał. 
Według Halickiego, "te haniebne słowa muszą zostać wyjaśnione". – W imieniu wszystkich tych, którzy myślą inaczej, upominam się i żądam tego doprecyzowania i wyjaśnienia. Takie słowa nie mogą padać w Sejmie bez doprecyzowania – powiedział. 
Kaczyński o "najgorszym sorcie Polaków"
W piątek, w rozmowie z Telewizją Republika prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński był pytany m.in. o próbę przeprowadzenia na forum Parlamentu Europejskiego debaty o aktualnej sytuacji w Polsce. Odpowiedział wówczas, że "w Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązanie do tego. To jest jakby w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków"....]]>.(źródło )]]>
 
2011 rok „Polacy mniejszością w Niemczech? Bez szans„...”Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych, Andrzej Halicki zaprzecza doniesieniom, że polski rząd kiedykolwiek prowadził negocjacje mające na celu nadanie Polakom mieszkającym w Niemczech statusu mniejszości.Polityk Platformy tłumaczy, że nie postulują o to organizacje polonijne w Niemczech, poza tym - jak zaznacza - w tej chwili na terenie Niemiec nie można mówić o takiej mniejszości”..]]>(źródło )]]>

„Joachim Trenkner (niemiecki dziennikarz): W Niemczech nie ma zbyt wielu Polaków, którzy chcieliby pozyskać ten sam status, co Niemcy mieszkający w Polsce. Jest to tylko dążenie działaczy tamtejszej Polonii. „...”Jego zdaniem żyjemy w jednoczącej się Europie, dlatego kwestia mniejszości staje się coraz bardziej niepotrzebna, gdyż mamy już swobodę osiedlania się i podróżowania.
- Sama idea mniejszości narodowych jest sprzeczna z ideą jednoczącej się Europy. Polacy mieszkający w Niemczech chcą po prostu prowadzić normalne życie. Szybko uczą się języka niemieckiego i integrują z resztą społeczeństwa – tłumaczył Joachim Trenkner, berliński dziennikarz, współpracownik "Tygodnika Powszechnego".”...]]>(źródło )]]>

Prof. Ryszard Legutko” Tak, są tacy Polacy, którzy chcą, by rządził nami obcy suweren”..]]>."]]>W Unii króluje hipokryzja. Jeśli mamy rząd prawicowy i to niepokorny, to ten rząd, zwłaszcza w mniejszych krajach, w Europie Wschodniej, staje się natychmiast przedmiotem niebywałego ataku. Jeśli mamy natomiast rząd lewicowy lub dobrze przez tę lewicę widziany, potulny wobec Brukseli, który mówi o prawach homoseksualistów, o LGBT… O, taki rząd może robić z opozycją, co chce! Może gwałcić jej prawa w sposób najbardziej drastyczny, jak miało to miejsce w Polsce przez ostatnie 8 lat, czy tak jak miało to miejsce na Węgrzech za rządów socjalistów. Rząd, który podoba się europejskiej lewicy, może robić wszystko zupełnie bezkarnie i nikt się nie odezwie! Niestety, Unia Europejska jest obsadzona niemal całkowicie przez lewicę. Nie dajmy się oszukać frazeologią praw człowieka i swobód obywatelskich. Akurat lewica ma kompletnie w nosie prawa i swobody obywatelskie, a używa ich tylko jako broni przeciwko tym, których nie lubi. „...”Jaka jest w budowaniu tej zachodniej kampanii nienawiści rola polskich mediów? Widzieliśmy w telewizji ARD użalającego się na prześladowania Tomasza Lisa, czytamy w „Die Zeit” manipulacyjny z założenia blog prowadzony przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej”. Jak to wszystko wpływa na ocenę Polski za granicą, jaka jest tego rzeczywista siła?
Wpływa to, oczywiście, źle. O Polsce wie się w Europie i na świecie generalnie mało, a to, co się wie, wie się często na podstawie lektury takich karykaturalnych, nieprawdziwych tekstów, w „Spieglu”, „El País” czy „The Washington Post”, gdzie szaleje Anne Applebaum. Nie chciałbym iść głęboko w historyczne analogie, ale... Mówił o tym ostatnio pan prezes Jarosław Kaczyński, za co wielu się na niego rzuciło. Ja sam pisałem już o tym wcześniej. Jest mianowicie w Polsce taka polityczna i intelektualna tradycja, która zbudowana jest na przekonaniu, że będzie najlepiej, jak będzie nami rządził suweren z zewnątrz. Czasami przybiera ona formę zdrady, innym razem politycznej naiwności, innym znowu staje się to próbą załatwienia cudzymi rękami przeciwnika. Jest coś takiego w Polsce, że bardzo chętnie uciekamy się do jakiegoś zewnętrznego autorytetu. W innych krajach to się nie zdarza. Są głębokie podziały, jak w Anglii czy we Francji, ale nie przybiera to takich form oddawania się pod władzę innych, by zniszczyć przeciwnika wewnętrznego… W Polsce bierze się to stąd, że przez wiele dziesięcioleci, a realnie przez stulecia byliśmy pozbawieni suwerenności i przyzwyczailiśmy się do odwoływania się do okupanta, zaborcy, czy narzuconej władzy. Nie mieliśmy kiedy nauczyć się korzystać z suwerenności, która wydaje się wielu Polakom kategorią podejrzaną. Łatwo popadamy w przeświadczenie, że są gdzieś mądrzejsi i silniejsi, że oni tu przyjdą i zrobią porządek.  Dzisiaj ten syndrom napędzany jest też oszalałą nienawiścią do Prawa i Sprawiedliwości. Dotyczy to po części dziennikarzy, u których ta obsesja przekracza wszystkie granice. W nienawiść tę angażuje się też część akademików – te wszystkie głupie uchwały, które ukazują się na rozmaitych wydziałach uniwersyteckich na temat łamania prawa... To kolejny przykład hipokryzji, bo wydziały te przez osiem lat nie wydały nawet najmniejszego pisku, kiedy rządząca partia nami poniewierała. Antypisowska nienawiść przybrała rozmiary chorobliwe. Należy ciągle przypominać, że jej skutkiem był mord polityczny, jaki popełniono przed kilku laty na Marku Rosiaku, członku Prawa i Sprawiedliwości. Ludzie opętani tą nienawiścią zrobią dla pozbawienia PiS władzy wszystko. Dosłownie wszystko....]]>(źródło)]]>

Niemiecki sojusz przeciwko "mowie nienawiści"....”Facebook, Google i Twitter porozumiały się z niemieckim resortem sprawiedliwości w sprawie usuwania w ciągu 24 godzin postów z tzw. mową nienawiści, która jest w Niemczech nielegalna.
We wspólnym oświadczeniu tych trzech wielkich firm internetowych i niemieckiego resortu sprawiedliwości poinformowano we wtorek, że wprowadzone zostaną rozwiązania ułatwiające internautom i ugrupowaniom antyrasistowskim ”mowy  nienawiści”.
Przypadki takie będą analizowane przez wyspecjalizowanezespoły i zakwestionowane posty mają być w miarę możliwości usuwane w ciągu doby.
Niemiecki minister sprawiedliwości Heiko Maas podkreślił, że w żadnym razie nie chodzi o ograniczanie swobody wypowiedzi; celem jest zapewnienie przestrzegania prawa. Zaakcentował, że w przypadku mowy nienawiści nikt nie może stawiać firmowych zasad korzystania z usług ponad niemieckim prawem.
Maas powołał we wrześniu grupę roboczą ds. mowy nienawiści w internecie.W pracach tego gremium uczestnicza  przedstawiciele Google’a, Facebooka i Twittera. W marcu przyszłego roku minister zamierza podsumować rezultaty.”...]]>(źródło )]]>
-----
Ważne

Olechowski potwierdza finansowanie partii Tuska przez CDU i mówi o "paczkach z Niemiec"...”Nie znalazłem tam niczego nieprawdziwego - powiedział o książce byłego lidera Platformy Obywatelskiej Pawła Piskorskiego, Andrzej Olechowski - jeden z założycieli tej partii. Odnosząc się do fragmentu mówiącego o finansowaniu partii Donalda Tuska z pieniędzy emieckiej CDU, stwierdził, że nie widzi w tym nic złego. - Zachód wspierał polską demokrację - powiedział Olechowski, dodając że "zagranicznych pieniędzy było wtedy dużo". ..”Dwa tygodnie temu jeden z liderów Kongresu Liberalno-Demokratycznego, a później Platformy Obywatelskiej, Paweł Piskorski ujawnił, że ugrupowanie Donalda Tuska i Jana Krzysztofa Bieleckiego było finansowane przez niemiecką partię CDU . Wymiana pieniedzy mieli się zajmować liderzy tych ugrupowań, czyli Jan Krzysztof Bielecki (ówczesny premier RP) i Helmut Kohl (wówczas kanclerz Niemiec). Zarówno Tusk, jak i Bielecki zaprzeczają tej informacji, wczoraj jednak potwierdził ją jeden z ojców założycieli partii obecnego premiera: Andrzej Olechowski.
Mam wrażenie, że to jest szczera książka. Pieniądze mogły być, bo wtedy pieniędzy zagranicznych było w Polsce dużo. Zachód wspierał polską demokrację. W końcu ludzie dostawali paczki z Niemiec. Nie tylko partie, ale i zwykli ludzie dostawali paczki – mówił Olechowski na antenie TVN24.
Podkreślił też, że czytał książkę w całości (wywiad-rzeka "Między nami liberałami" z Pawłem Piskorskim - przyp. red.) -Jest tam wiele fragmentów, które mnie dotyczą, bądź opisują sytuacje, przy których byłem. Nie znalazłem tam niczego nieprawdziwego  powiedział Andrzej Olechowski. „ ….]]>(więcej )]]>
-------- 
Mój komentarz

Wsparcie przez Halickiego niemieckiego punktu widzenia i niemieckiego interesu kosztem Polski i Polaków w sprawie polskiej mniejszości w Niemczech to najlepszy przykład kolaboracji Halickiego ,jego ścisłej współpracy z potomkami gestapowców.

Tak więc coś jest na rzeczy z wypowiedzią Kaczyńskiego o współpracownikach gestapo. Uderz w stół , a nożyce się odezwą .Powiedz coś o wysługiwaniu się Niemcom, o kolaboracji z nimi a Halicki natychmiast zorganizuje konferencję prasową

Współpracownicy gestapo dostawali niemieckie pieniądze. Tusk i reszta jego zgrai dostawała niemieckie pieniądze od potomków gestapowców.

Polska to wciąż niesuwerenny kraj , o czym świadczy fakt , że nie tylko poszczególni kolaboranci , ale całe agenturalne partie dostają się do Sejmu , a takie niemieckie popychadło jakim jest Halicki śmie domagać się jakiś wyjaśnień od polskiego patrioty Kaczyńskiego.

W normalnym kraju taki Halicki i jemu podobni byliby jako osoby wysługujące się obcemu państwu pod specjalnym nadzorem służ.

video Marian Kowalski zaprasza eurogestapo do Polski 
video Donald Tusk z Platformą Obywatelską zdradził kraj! [Max Kolonko,Stonoga,Farage, Janusz Korwin-Mikke] 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka ]]>Marek ]]>]]>Mojsiewicz]]> i  na  ]]>Twitt]]>erze  
Zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału nowej powieści ]]>„ ]]>]]>Pas Kuipera”]]>
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
]]>„ ]]>]]>Dobre złego początki „ ]]>]]>Na końcu którego będzie o bogini]]>]]>Kali]]>]]>„ ]]>]]>]]>]]>Nie]]>]]>należy]]>]]>nerwosolu pić na oko ]]>]]>„ ]]>]]>O rzeźbie Niosącego]]>]]>Światło ]]>]]>]]>]]>Impreza ]]>]]>]]>]]>Starskiego „ ]]>]]>]]>]]>Tych filmów już się oglądać nie da ]]>]]>„ ]]>7.]]> „ ]]>]]>Mutant ]]>]]>„ ]]>]]>„ ]]>]]>Anne Vanderbilt „]]> ]]>„ ]]>]]>Fenotyp rozszerzony.lamborghini„]]> 10. ]]>„ ]]>]]>Spisek w służbach specjalnych „11.]]> ]]>Marzenia ]]>]]>ministra o]]>]]>łapówkach „]]> 12. ]]>„ ]]>]]>Niemierz i kontakt z cybernetyką „]]>  ]]>13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „]]> 14 ” ]]>Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „]]>
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . ]]>Facebook „ Klechda Krakowska]]>
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

Jakoś wszyscy zapomnieli, że - "w czasie wojny bałem się bardziej Polaków niż Niemców". Powiedział właśnie o tych gorszego sortu. I platfuje nie protestowali i nie robili sobie slitfoci.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1502195