A Bronek skorzysta?

Obrazek użytkownika Szeremietiew
Kraj

Z umiarkowanym zainteresowaniem oglądałem podawane w mediach przypadki "afery medialnej" i występy pocącego się Chlebowskiego i kręcącego Drzewieckiego, gdy nagle jedno mnie zdziwiło.

Oglądałem wyjście delegacji PO z Belwederu po nieudanym spotkaniu z Prezydentem. Obok wyraźnie złego Tuska szedł uśmiechnięty, rozluźniony i kordialnie poklepujący premiera Komorowski. Dostrzegła tę scenę zwykle nie oglądająca TV moja żona - "a ten Bronek z czego się cieszy?"

Wczoraj natknąłem się przypadkowo na znajomego, który uchodzi za dobrze poinformowanego w 'poruszeniach politycznych'. Zapytałem jak tłumaczy usmiechniętego marszałka Sejmu, gdy jego partię bombardują.

Ależ to w woda na młyn Bronia - usłyszałem. Wg mego rozmówcy aferę zdetonował duet Kamiński(CBA)Komorowski. Zachowanie Kamińskiego politycznie zrozumiałe(prawnie nie, trzeba było cicho czekać, aż rybki z PO znajdą się w sieci) bo dzięki temu osłabieniu ulega pozycja Tuska i Leszek Kaczyński ma szansę na reelekcję, a może nawet PiS na powrót do władzy.

A czemu Komorowski? On sądzi, że po kompromitacji ekipy Tuska obejmie rządy w PO i sam zostanie kandydatem na prezydenta z ramienia swojej partii. No cóż, Bronek to ambitna postać.

Tak, tak, mój drogi. - kończył mój znajomy. Chlebowski i Drzewiecki to taki "dwugłowy Farmus", w rolę WSI wcieliło się CBA, tylko "Rzeczpospolita" chociaż "nie ta sama" co w lipcu 2001 r., to że jednak "taka sama" - jak zwykle doniosła. Usłyszałem.

I wtedy przypomniała mi się uradowana twarz Bronka, gdy w lipcu 2001 r. informował dziennikarzy, że właśnie "złapał" Farmusa i skierował do premiera wniosek o wyrzucenie mnie z MON, bo go "okłamałem". Po aferze poszedł w górę. Nie został uznany za skompromitowanego, jako szef aferzysty Szeremietiewa. Jest dziś drugą osobą w państwie - marszałkiem Sejmu. Czy teraz też się uda i będzie prezydentem III RP?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Też zastanawiało mnie milczenie Komorowskiego, widać przyjął sobie do serca starą maksymę grecką "Gdybyś milczał, byłbyś filozofem". Przez milczenie buduje sobie pozycję, gdy cała obecna czołówka PO jest praktycznie upaprana.
A co do sojuszu 2xK - skwitujmy to po szekspirowsku - "Są na świecie rzeczy, o których nie śniło się filozofom".

pzdr
Milton

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#33020

Co powinni robić w tej chwili świadomi stanu rzeczy obywatele?

Jaka jest Pańska rada, Panie Ministrze?

Bo u licha, to żadna koncepcja pisać felietony i stwierdzać - po kolejnym skandalu - "a nie mówiłem?".

Ton pretensji w mojej wypowiedzi nie jest pod Pana adresem.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#33026

Zapewne Jarek Kaczyński uważa, że wie co robić?
Praktycznie tylko on ma narzędzia politycznego działania. Jednak może być tak, że wizja reelekcji brata i podporządkowane temu taktyczne sojusze (patrz: jak usuwano Farfała z TVP) mogą dać jako efekt prezydenturę Komorowskiemu.
RSz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

RSz

#33578

i praktycznie ma do tego narzędzia,też TAK UWAZAM.........:)

a przy okazji,czy jeszcze ktos pamieta nazwisko tego co przyszedł do bronka,by mu sprzedac  protokół pana Macierewicza,,,,,,,,,?

nie umiem znależć tego nazwiska,a to by był dobry  ARGUMENT na nie

przy PREZYDENTURZE  bronka                gość z drogi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#34528

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#33028

... siebie szansę. Wesolutki i rumiany (podejrzanie:)) harcerzyk od dawna pracuje na swoją pozycje następnego rozsądnego, sympatycznego i kulturalnego po Tusku. Nie wystrzelał się w samobójczych potyczkach jak Rokita, nie robi za pierwszego Błazna jak Niesiołowski (który raczej innej roli nie pełni), nie jest też tak "kontrowersyjny" jak Palikot. Zastanawia mnie też zachowanie Pitery R.P. To nie ta liga (na razie?), ale pierwsze jej reakcje były chyba ostrożne, chyba, że coś przeoczyłem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#33031

Afera kolejna - przeciek materiałów do "Rzeczpospolitej".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#33580

We WSI Bronek, po wąsiki umoczony
Nowym pomazańcem był namaszczony.

Być może skoro Bronek jest WSIowy, to mocodawcy Tusia widząc jaką on jest nędzną pacynką nie umiejącą ani kontrolować ani kryć machlojek swoich chłopców, a nie widząc wzrostów w słupkach dla TW Musta, namaścili Bronka jako następce do przejęcia schedy w PO, rządzie i w prezydenturze zamiast Tusia.

Napewno jest to zupełnie inna klasa inteligencji niż Tuś, nie mówiąc nic o zachowaniu. Ja to jestem ciekaw jakie mają na niego kwity...

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#33583

doskonale wyłapała "zjawisko" zwane zadowolony BRONEK

 

czy ma szanse....? ten naród,ktory ogląda Lisa,czy słucha toki -szoki moze

i jest TAKI głupi,ale pozostali mam nadzieję,ze nie

Pamietamy co zrobił bronek.....i bedziemy mu to wciąż przyPOminac 

gość z drogi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#34526