Dobrobyt w raju pana Donalda, czyli, ponad sto ofiar zimy w POlsce...

Obrazek użytkownika Harpoon
Kraj

Biedni redaktorzy w radiowej Trójce dostaną pewnie niezłe zjobki. Nie dość, że podali informacje o ponad stu śmiertelnych ofiarach mrozu, to jeszcze na antenie udzielają instrukcji, co i jak szczęśliwi obywatele powinni robić, kiedy napotkają tych, którzy dobrobytu doświadczają inaczej.

Zaglądam na propagandowe portale, ale nie udało mi się zaobserwować na nich choćby wzmianki na ten temat.

Nie, no oczywiście wiadomo, że internetowy głos władzy ma inne, ważniejsze tematy do publikowania.

Onet - jeden z niezależnych i obiektywnych portali - uświadamia dziś na przykład "mądry" naród ustami rosyjskiego eksperta, że Rosja to pokojowy i przyjazny Polsce kraj, a opinia Szeremietiewa, że szykuje się jakoby do wojny z Polską, to bzdura wymyślona przez wariata.

Chciałem zamieścić link, ale artykuł wziął i znikł niestety. Bo w sumie po cóż miałby dalej być, skoro Rosja Polski napadać nie chce.

Onet podaje co prawda informacje o srogiej zimie, ale skupia się na tym, że źle jest w całej europie.

Wiadomo na przykład, że we Francji wypadkowi uległ autokar z rosyjskimi turystami, ale o ponad stu ofiarach śmiertelnych mrozu w Polsce nie ma słowa.

Wirtualna Propaganda natomiast, potocznie nazywana wp.pl utyskuje nad losem biednego, pomówionego przez Radio Maryja Romka Giertycha.

Romuś, czuje się zgorszony faktem określenia go jako człeka nader elastycznego w przekonaniach, postanowił więc pozwać Rydzyka.

Romuś przekonuje, że wciąż jest katolikiem, że z Kościołem nie walczy, ale na oszczerstwa pozwolić sobie może.

Ja znam już jednego takiego katolika, co to i bliźniego miłuje, i prawdę zawsze mówi, i ojczyźnie służy z całych sił. Tak, tak Wałęsa, przez wrogów demokracji i reakcję faszystowską Bolkiem zwany.

Jest więc artykuł o urażonym Romku G., ale o ofiarach mrozu w Polsce niestety nie.

Może i racja.

Po co zamieszczać smutne informacje, skoro wokół tyle szczęścia i radości. Po co większości psuć dobry nastrój i niepokoić w czasie celebrowania dobrobytu wszechobecnego.

Kto tam pamięta zresztą, że całej ubiegłej zimy ofiar było mniej, niż przez miesiąc zimy obecnej.

Przyjęło się zresztą, że złe informacje są w Polsce rozsiewane przez PiSowską propagandę, której się z gruntu nie wierzy, więc i pewnie liczba ofiar zimy jest kolejną spiskową teorią mającą na celu zdyskredytowanie demokratycznej władzy rządzącej Polską.

Cóż, najważniejsze jest, że Rosja nie szykuje się wcale do wojny z Polską. Obecna generalicja i doradcy pana Bronka mogliby w przeciwnym wypadku mieć niezły zgryz. No, bo jak tu walczyć ze swoimi...

Nawet jeśli używanie słowa walka, przy obecnym stanie polskiej armii jest dużym nadużyciem dzięki pięcioletnim rządom fachowców pana Donalda...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Rusku gadac.
Areszata jak im kaza to itak dupy nie rusza tylkopjdakupowac slowary.
A co do wojny to juz byla Polska jest juz narodem POkonanym na kolanach tylko wiekszosc udaje ze tego nie wie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#324150

Carmina Podają tę informację w taki sposób ,ze jednoznacznie jest odczytywana przez słuchaczy, jako brak właściwych działań ze strony władz Polski.Zawsze jak słucham tego w obecności obcokrajowców to czuję autentyczny wstyd gdyż oni patrza równiez na mnie tak jakby z wyrzutem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Carmina

#324151

... nie masz się czego wstydzić, wszak nie Ty wybierałaś władze, które z takim brakiem roztropności rządzą Polską. Chyba, że się mylę, i... na nich głosowałaś. No to rzeczywiście masz powód do wstydu. 

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#324166

Jedną z cech manipulacji medialnej jest przekaz tzw. wybiórczy i podanie tylko tych informacji, które nie zaszkodzą władzy. Jeśli władza zaniedbała swoje obowiązki wobec obywateli, to z oczywistych względów nie chce, by podporządkowane jej media nagłaśniały fakty dla niej niekorzystne. Media pod zarządami platformersów, komuchów czy ludowców nie spełniają roli, do jakiej zostały stworzone. Uprawiając propagandę w urbanowskim stylu, są jedynie tubą propagandową władzy. Stwierdzając to, nie odkryłem Ameryki. Pamiętam rok 1976, kiedy to po podwyżce cen podstawowych artykułów spożywczych, w radio i telewizji usłyszałem słowa ówczesnego I sekretarza PZPR tow. Władysława Gomułki, cytuję z pamięci: "łobywatelki i łobywatele! - Nic to, że podrożał cukier, mięso i nabiał. Ale... lokomotywy staniały...".

Pozdrawiam z 10, Satyr   

________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#324163

Tej pamiętnej zimy do 23 stycznia z wychłodzenia zmarło ponad 150  osób. Jak rozumiem stało się tak tylko dlatego że PiS musiał sprzątać bałagan po poprzednich władcach Polski i w kolejnych latach ich rządów ofiar zimy nie byłoby wcale a jeżeli już to byliby to tylko pijani zwolennicy PO.

A poważnie, to klimat mamy jaki mamy i każdej zimy ludzie, zwykle bezdomni z przymusu lub własnego wyboru zamarzają. Rytuałem też jest że opozycja obarcza za to winą rząd a media z upodobaniem pokazują licznik ofiar. O ile pamiętam to PO także biadało w 2006 nad odpowiedzialnością PiS za ofiary niskiej temperatur

 

PS. Tak, pamiętam że zima 2006 była dość mroźna, ale tak naprawdę jak czy jest -15 czy -20 nie ma aż tak wielkiego znaczenia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#324182

"czy jest -15 czy -20 nie ma aż tak wielkiego znaczenia."
Jest Zasadnicza różnica.
A jeśli chcesz ją poznać, to postój jakąś godzinę
na peronie, czekając na pociąg.
Przy obu tych temperaturach.
Ja przerabiałem to wielokrotnie, i różnicę znam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#324189

Bardziej istotne od bezwzględnej temperatury są inne czynniki jak wilgotność czy wiatr. Nadal się upieram że na poziomie kilkunastu stopni mrozu te kilka nie jest krytyczne. Co innego pomiędzy np. 2 a -3.

Jeżeli chodzi o doświadczenia własne to wczoraj spędziłem 14 godzin w lesie przy temperaturach od -14 do -7. Chyba że perony mają swoją specyfikę.

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#324245

która jest zieloną wyspą na bezkresnym morzu kryzysu światowego, liczba licytacji komorniczych w stosunku do ubiegłego tylko roku wzrosła o 23%. Tak, to są oczywiście przejawy dobrobytu, a ludziska zostają bezdomnymi, bo tak lubią.... Bo zimy w Polsce piękne są i niezapomniane...

pozdrawiam,
Harpoon

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#324196

za czasów rządów Buzka ówczesna opozycja (czyli sld) co zimę darła ryja ile to jest ofiar mrozów z winy AWS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#324222

Może ktoś z blogierów znalazł gdzieś informację ile popełniono samobójstw na  "naszej wyspie".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dorcia

#324339

o te będące efektem dobrobytu, czy o te będące skutkiem ataku wirusa "seryjnego samobójcy"?

pozdrawiam,
Harpoon

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam,

Harpoon

#324409