Polsko-żydowskie "braterstwo" broni

Obrazek użytkownika p.e.1984
Kraj
Marek Szmidt, piszący jako Stefan Detko zabrał na naszeblogi.pl głos w kwestii polskiego udziału w wojnach Izraela i USA na Bliskim Wschodzie: ]]>Polskie gwarancje dla Izraela (?)]]>. Przyznam, że tekst ten mnie poraził na tyle, że pozwalam sobie skomentować go obszernie, aby pokazać kompleksowo błędy w myśleniu zapewne dużej grupy Polaków zwiedzionych najwyraźniej propagandą judeokonserwatywną i judeokatolicką, jako że do tych dwóch filarów Stefan Detko odwołuje się w swoim tekście. Tekst publikuję tu, ponieważ serwis naszeblogi.pl nie pozwala na polemikę dłuższą niż 2500 znaków.
M.S. Szmidt vel Stefan Detko napisał: Co do Izraela. Polska, konserwatywna i katolicka opinia publiczna, jest skłonna (...) także i co więcej udzielić Izraelowi gwarancji przyjęcia ewentualnych uchodźców cywilnych, zagrożonych ostrzałem broni konwencjonalnych i – nie daj B*że – jądrowych.
Szanowny Panie Szmidt, cieszę się, że wie Pan, co myśli "polska" konserwatywna i katolicka opinia publiczna, niemniej polska opinia publiczna powinna zdawać sobie sprawę, że przyjmowanie Żydów do Polski skończyło się kiedyś tak: ]]>Judeopolonia – żydowskie państwo w państwie polskim]]>. Czy tak bardzo to dziś Polakom i Polkom potrzebne - pozwolę sobie wątpić. Jeśli na Bliskim Wschodzie dojdzie do wojny, będzie to wojna sprowokowana i wywołana przez Izrael, a nie Iran - i Polacy nie mają powodu do jakiegokolwiek solidaryzmu z nacją agresora. Dziwi mnie, że nie nawołuje Pan do przyjęcia ewentualnych uchodźców cywilnych z Iranu, zagrożonych, jak Pan to trafnie ujął "ostrzałem broni konwencjonalnych i – nie daj B*że – jądrowych". Polski gest byłby tym bardziej usprawiedliwiony, że Irańczycy przyjęli polskich uchodźców z ZSRR (wraz z masą syjonistów i żydowskich oficerów, którzy potem urządzili jatki Palestyńczykom na dzisiejszych terenach Izraela).
M.S. Szmidt vel Stefan Detko napisał: Powyższa opinia jest natury politycznej i wynika z wielowiekowej tradycji historycznej, udzielania przez Rzeczypospolitą schronienia Izraelowi, na Jej ziemiach.
Ponownie zapytam, czy chodzi o tą "wielowiekową tradycję historyczną", o której pisze L. Szcześniak: ]]>Judeopolonia – żydowskie państwo w państwie polskim]]>?
M.S. Szmidt vel Stefan Detko napisał: Tak więc, mając w pamięci, iż w pokoleniach poprzednich Izrael wywiązywał się ze swych obowiązków ochranianego i pod wspólny dach przyjętego, zraszając krwią swoją ziemie Rzeczypospolitej w Jej obronie oraz przyczynił się bezsprzecznie do wspólnego rozwoju materialnego i kulturowego, dając z siebie wielu wybitnych Polaków, tak w pokoleniach ostatnich, aktywnych od roku 1939-go do dnia dzisiejszego, dał wiele przykładów niewdzięczności (...)
Szanowny Autorze, pozwolę sobie zapytać, czy Autorowi nieznane są zdarzenia, które miały miejsce przed rokiem 1939, a opisane tu: ]]>Żydzi a Powstanie Styczniowe i jego planowo antypolski wymiar]]> i tu: ]]>Powstanie Listopadowe a Żydzi]]>, jak również tu: ]]>Tadeusz Gluziński (pseud. Henryk Rolicki), Zmierzch Izraela: Frankiści i mniejszość żydowska a geneza powstania listopadowego]]>? Ponadto odnoszę wrażenie, że Autor pominął ]]>wydarzenia z roku 1920, o których pisze Remigiusz Włast-Matuszak]]> (]]>błądząc niestety straszliwie w kwestii Jedwabnego, co mu zostało przeze mnie wytknięte]]>).
M.S. Szmidt vel Stefan Detko napisał: Ponieważ jako konserwatysta i katolik nie uznaję zasady odpowiedzialności zbiorowej, oczekuję od tej – przeważającej jak sądzę – części społeczeństwa polskiego, pochodzącej od Izraela, zajęcia zdecydowanego stanowiska wobec antypolskiej kampanii, manifestującej się coraz częstszymi przypadkami przypisywania Polakom zbrodni niemieckich, nazywania niemieckich obozów zagłady: polskimi; wobec pojawiających się żądań ogromnych rewindykacji majątkowych. Podobnie, oczekuję zajęcia zdecydowanego stanowiska wobec agresywnych działań w historiografii, publicystyce i sztuce, zakłamujących rzeczywistość i propagujących destrukcyjny marksizm kulturowy.
A co Pan szanowny Autorze ma do powiedzenia nie jako konserwatysta i katolik, tylko jako POLAK? ]]>"Wracajcie tu, całe 3 miliony"]]>? Czy Autor nie raczył zauważyć, że Polska jest obecnie folwarkiem eskimoskim, z którym gubernatorzy (Eskimosi) postępują tak, jak to pięknie widać tu: ]]>Lech Kaczyński w Izraelu: Polacy uczestniczą w wojnach USA wyłącznie ze względu na interesy Izraela ( http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=x9o9m08F5AE )]]>. Jednocześnie, podczas tej realizacji faktycznego "braterstwa broni" (Ilu żołnierzy Izraela uczestniczyło w podboju i okupacji Iraku i Afganistanu, a ilu polskich? Czy to "braterstwo broni" o którym tu mowa polega na wyciąganiu rękoma goim kasztanów z ognia?) mają miejsce zdarzenia opisane w tekście ]]>“Pokłosie” Pasikowskiego jako narzędzie prania mózgów w polskich szkołach]]>.
M.S. Szmidt vel Stefan Detko napisał: Do otwartej dyskusji pozostawiam kwestię, czy powyższe oczekiwania są wygórowane, czy umiarkowane – pewne jest to, że bez ich uregulowania ponowne przyjęcie Izraela pod ochronę Rzeczypospolitej będzie poważnie utrudnione. A przynajmniej przyjecie staropolskie - z otwartymi ramionami.
Szanowny Autor raczy uskuteczniać tu kpiny? IDF potrafiłby zmieść dzisiejszą nędzną atrapę polskiej armii w 15 minut. A Autor niczym Papkin zobowiązuje się warunkowo do bronienia reżimu uzbrojonego po zęby przez USA polskim bosonogim mięsem armatnim? Ostrzega, że bez powstrzymania polakożerczej kampanii udział polskiego mięsa armatniego (ćwiczącego już loty bojowe do spółki z IAF, niezależnie od antypolskiej kampanii medialnej!!!) "będzie poważnie utrudniony"?!?
M.S. Szmidt vel Stefan Detko napisał: Przed zabraniem głosu w dyskusji, proszę o sięgnięcie do Historii i przypomnienie sobie, iż w tragicznym roku 1943, roku Powstania w Getcie Warszawskim, odnowione zostało Braterstwo Broni zawarte pomiędzy Polakami a pochodzącymi od Izraela, walczącymi we wszystkich Powstaniach Narodowych wieku XIX, następnie do przeczytania fragmentu listy Oficerów Wojska Polskiego zamordowanych w Katyniu… , a także notkę, dotyczącą Powstania Warszawskiego oraz poniższe wezwanie: "My Żydzi, dzieci tej ziemi stajemy... aby bronić naszej ukochanej Ojczyzny... Wznosimy błagalne modły do Stwórcy o zwycięstwo oręża polskiego..."
Szanowny Autorze, mam nadzieję, że przed zabraniem głosu zapoznałem się z dostatecznie obszerną próbką polsko-żydowskich konfliktów politycznych i ekonomicznych oraz żydowskich zdrad i żydowskiej kolaboracji z każdym wrogiem Polaków i Polski. Mam nadzieję, że również czytelnicy się z nimi zapoznają - i właściwie ocenią serwowane tu przez Autora tezy. ________________ P.S. Czytelnikowi sugeruję zbadanie następującej kwestii: ile komentarzy pod tekstem odnosi się do jego treści i problemów omówionych w tekstach linkowanych. Po dokonaniu tej analizy sugeruję przemyślenie przez czytelnika kwestii - dlaczego dyskusja pod tekstem wygląda tak, jak wygląda.
Brak głosów

Komentarze

... (linkowanych) tekstów, które szkalują walkę narodowo-wyzwoleńczą Polaków w XIX i XX wieku.

Użyty pretekst jest groteskowy. 2500 znaków to ok. 2 stron znormalizowanego maszynopisu (sic!). Nie dało się skrócić, wielce szanowny @p.e.1984? Jakoś nie w to wierzę... ;-))).

A polemika z tekstem publikowanym na portalu X przyprowadzana na portalu Y... ;-))). Ciekawostka przyrodnicza :-))).

Vote up!
0
Vote down!
0
#312792

Nie wiem, co dokładnie oznacza "znormalizowany maszynopis" ;), ale powiedziałabym, że 2500 znaków (zwłaszcza ze spacjami) to raczej jedna strona, niż dwie!

Pozdrawiam :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#312796

No, to inaczej ;-). Wiersz obliczeniowy to 50 znaków. Policz sobie, ile wierszy wejdzie Ci na stronę. Niech się uczy lapidarnego wyrażania myśli... ;-)))

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#312799

Ach, bo my inaczej podchodzimy do tematu. Ja to bym w jednym wierszu i z 85 znaków upchnęła... i jeszcze by na margines miejsca starczyło. ;-)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#312801

I jeszcze ;-). Tekst wielce szanownego @p.e. liczy sobie ca. 6500 znaków. Gdyby zechciał darować sobie cytaty i linki to z powodzeniem zmieściłby polemikę merytoryczną w 2500 znakach. Ale nie, złotousty musiał sobie popluć i zalinkować parę gówien... ;-))). Ten gość tak ma :-))). Umie tylko copy&paste ;-)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#312804

Kiedy z cytatami jest bardziej przejrzyście... ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#312806

No to już wiem, kto dał wielce szanownemu @p.e.1964 10 ;-)))!

Pewnie za przejrzystość... ;-)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#312809

Pewnie za uczciwość. Niektórzy Polacy potrafią docenić, kiedy im się wskaże drogę do prawdy. A niektórym innym bardzo się nie podoba, że Polacy mogliby się kiedykolwiek wydostać za ogrodzenie postawione dookoła ich ]]>pastwiska informacyjnego]]>. Czytelnika odsyłam też do tej mojej wypowiedzi.
Vote up!
0
Vote down!
0
#312818

Za uczciwość intelektualną :-)))!

Jeden krótki komentarz i ... dwa linki do "tfurczości własnej". Pogratulować ! :-)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#312820

[quote=tł]Za uczciwość intelektualną :-)))![/quote]To są jakieś rodzaje uczciwości? Chociaż może są, kwestia kultury, z której się ktoś wywodzi. Ale kto by tam te wszystkie kultury i ich rodzaje uczciwości spamiętał ... [quote=tł]Jeden krótki komentarz i ... dwa linki do "tfurczości własnej". Pogratulować ! :-)))[/quote]Albo link do ważnego artykułu i komentarza, na który chce się czytelnikowi zwrócić uwagę ... a który to komentarz ustawicznie wędruje w dół, w miarę dodawania treści ponad nim ...
Vote up!
0
Vote down!
0
#312837

... moczarowską trudno zapomnieć :-)))! Chociażby dlatego, że trupy świetnie mumifikują się w moczarach. Co zresztą widać ;-).

Vote up!
0
Vote down!
0
#312842

Nie, to nie ja. Choć przejrzystość bardzo sobie cenię. Analizę też. ;)

Jednak nie jestem w stanie zweryfikować, na ile linki p.e. mają sens. Ciągle cierpię na niedobór wiedzy. ;)
Może zapodasz jakieś kontr-linki? Żeby mnie p.e. nie przekabacił? ;-)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#312823

Nie podam. Mogę podać Ci skróconą bibliografię na określony temat. Niedobory wiedzy należy uzupełniać samemu ;-). I na pewno nie za pomocą linków... :-)))!

Jeśli Cię przekabaci, to jego sukces, a Twoja strata. Endokomuna urośnie w siłę :-))).

Vote up!
0
Vote down!
0
#312829

Ech, no już dobrze, podaj tę skróconą chociaż... na początek najlepiej coś prostego, żeby mnie nie powaliły te wszystkie nazwiska i daty. ;)

Możesz zacząć od endokomuny - żebym wiedziała, czym ryzykuję. ;-)))

Ach, jeszcze ps. do mojego komęta powyżej: w opcji reprezentowanej przez p.e. zawsze pada nazwisko Kaczyńskich, i to zawsze "źle" pada. A mnie nadal bardziej przekonuje Kokos:

http://niepoprawni.pl/blog/152/kogo-naprawde-boi-sie-uklad

Vote up!
0
Vote down!
0
#312833

"Endokomuna" to pojęcie stosunkowo nowe, a więc nie dorobiło się jeszcze bibliografii ;-). Studia na tematyką radzę rozpocząć od zapoznania się z takimi pojęciami, jak: "Natolin" i "Puławy"; "Chamy" i "Żydy"; "narodowi komuniści", "partyzanci"; nazwiskiem Moczar Mieczysław, etc. Reszta przyjdzie sama... ;-)))Zresztą możesz też zacząć od Róży Luksemburg ;-))). Albo zabójstwa Mołojców... ;-))). Wsio rawno, a Kreml się cieszy :-)))!

Pisząc o "reprezentowanej opcji" masz chyba na myśli "akwirowaną opcję" ;-)?

PS. Gdybyż wielce szanowny @p.e.1984 raczył tylko pyszczyć na JK, nie byłoby problemu :-))). Idąc jego szacownym tropem pozwalam sobie polecić własny tekst "Bydło pochyla się z troską nad historią ojczystą". Bardzo przepraszam za tę nieskromną rekomendację ;-).

Vote up!
0
Vote down!
0
#312839

Bydłu (goim) nie lzja pochylać się na swoją historią. Jeszcze by się czego dowiedziało ...[quote=tł]"Endokomuna" to pojęcie stosunkowo nowe, a więc nie dorobiło się jeszcze bibliografii ;-). Studia na tematyką radzę rozpocząć od zapoznania się z takimi pojęciami, jak: "Natolin" i "Puławy"; "Chamy" i "Żydy"; "narodowi komuniści", "partyzanci"; nazwiskiem Moczar Mieczysław, etc. Reszta przyjdzie sama... ;-)))Zresztą możesz też zacząć od Róży Luksemburg ;-))). Albo zabójstwa Mołojców... ;-))). Wsio rawno, a Kreml się cieszy :-)))![/quote]W sprawie tej radości Kremla przypominam sobie taki tekst: ]]>Antypolskie i antynarodowe “mądrości” dyżurnych pseudopatriotów]]>. [quote=tł]PS. Gdybyż wielce szanowny @p.e.1984 raczył tylko pyszczyć na JK, nie byłoby problemu :-))).[/quote]p.e.1984, co mogło umknać w natłoku innych spraw, nie wspomina o J.K. w ogóle. [quote=tł]Idąc jego szacownym tropem pozwalam sobie polecić własny tekst "Bydło pochyla się z troską nad historią ojczystą". Bardzo przepraszam za tę nieskromną rekomendację ;-).[/quote]W kwestii pochylających się, to ja wiem, że goim (czyli polskiemu bydłu) nie wolno się pochylać z troską nad polską historią, jednak staramy się (mimo zakazów ) to w miarę skromnych możliwości robić: ]]>Powstanie Listopadowe – kult błędów politycznych, fałszywych bohaterów i jego skutki]]>.
Vote up!
0
Vote down!
0
#312845

W natłoku innych spraw umknęło ci, że nic nie pisałem o tym, jakobyś pochylał się na JK. Natomiast ty byłeś łaskaw tłumaczyć @PP dlaczego się pochylasz ;-))).

Ty reprezentujesz nie goim, ale kacapskie bydło, które od lat pochyla się z troską nad Polską. Się pochylaj, ja ci progenituro Piaseckiego i Moczara pochylać się nie zabraniam. Broń Boże ;-).

Się pochylaj, a ja ograniczę się do kopania w wypiętą sempiternę pochylonego :-)))!

Vote up!
0
Vote down!
0
#312853

[quote=tł]Się pochylaj, a ja ograniczę się do kopania w wypiętą sempiternę pochylonego :-)))! [/quote] Zważywszy marną celność waścinych wysiłków w opisanym kierunku, bacz waść iżbyś kończyny dolnej nie wywichnął, lubo i się obaliwszy własnej sempiterny przy tem na srogie otłuczenia nie naraził. Przy waściney okazaney kompetencyi w tem względzie o moją dziwniem spokojny.
Vote up!
0
Vote down!
0
#312897

Moja kończyna, moja sprawa. Kończę, bo nudzi mnie twoje mendzenie, tym razem stylizowane na staropolszczyznę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#312898

Czy to tylko moje wrażenie, czy też strasznieś złośliwy? ;)

Niech Ci będzie, zacznę od tego Twojego bydła. ;P

Vote up!
0
Vote down!
0
#312864

Poziom złośliwości jest dostosowany do okoliczności ;-).

PS. Dopisz sobie jeszcze Piaseckiego i PAX ;-).

Vote up!
0
Vote down!
0
#312867

[quote=PP]Ach, jeszcze ps. do mojego komęta powyżej: w opcji reprezentowanej przez p.e. zawsze pada nazwisko Kaczyńskich, i to zawsze "źle" pada.[/quote]P.e.1984 nie zajmuje się oczernianiem, tylko faktami. Jeśli nazwisko "źle" pada, to wskutek słów i decyzji, pod którymi jest napisane. P.e.1984 nie reprezentuje tu żadnej "opcji" poza swoją własną, dlatego pisze jako p.e.1984, a nie rzecznik opcji X.
Vote up!
0
Vote down!
0
#312841

Kto wie, gdybym bardzo się postarała, może udałoby mi się znaleźć jakiś pozytyw rządów Tuska (wątpliwe, ale przecież możliwe ;). Pozytywy rządów Kaczyńskich znaleźć dużo łatwiej, ale przecież nie o to chodzi, prawda?

Nie chodzi o to, że widzisz ich minusy - chodzi o to, że widzisz wyłącznie minusy - i to teraz, kiedy prawdziwe czy domniemane minusy Kaczyńskich to nasz najmniejszy problem.

Pisząc o "Twojej opcji" miałam na myśli prawicowców, którzy uważają Kaczyńskich za zdrajców, a za jednego ze swoich guru - Henryka Pająka. Mylę się?

Swoją drogą, przeczytałam jedną książkę Pająka - była fascynująca. Ale czy prawdziwa? Póki co, nie podejmuję się tego rozsądzać, ale zbyt wiele wskazuje na to, że Kaczyńscy przeszkadzają/ przeszkadzali układowi rzeczywiście, nie tylko "na pokaz".

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#312868

Psychologiczna obróbka podejrzanego niekiedy przybiera postać gry w "dobrego" i "złego" śledczego. W obróbce polskich goim jest być może stosowana jest ta sama metoda. Sprawę opisuje Józef Bizoń w tekstach: ]]>Polski trójkąt bermudzki: PO-PiS-SLD CZĘŚĆ I – NARODZINY”]]> i ]]>„Polski trójkąt bermudzki: PO-PiS-SLD CZĘŚĆ II – POJMANIE POLSKI”]]>. [quote=PP]Pisząc o "Twojej opcji" miałam na myśli prawicowców, którzy uważają Kaczyńskich za zdrajców, a za jednego ze swoich guru - Henryka Pająka. Mylę się?[/quote]Linkowane w tekście wystąpienie L. Kaczyńskiego wskazuje na to, że był on przyzwoitym, uczciwym nacjonalistą. Nie jestem czcicielem H. Pająka. [quote=PP]Swoją drogą, przeczytałam jedną książkę Pająka - była fascynująca. Ale czy prawdziwa? Póki co, nie podejmuję się tego rozsądzać, ale zbyt wiele wskazuje na to, że Kaczyńscy przeszkadzają/ przeszkadzali układowi rzeczywiście, nie tylko "na pokaz".[/quote] Znów, odpowiedzi można zacząć szukać od ww. tekstów J. Bizonia: ]]>Polski trójkąt bermudzki: PO-PiS-SLD CZĘŚĆ I – NARODZINY”]]> i ]]>„Polski trójkąt bermudzki: PO-PiS-SLD CZĘŚĆ II – POJMANIE POLSKI”]]>
Vote up!
0
Vote down!
0
#312910

Ale że co, że ja niby jestem ten "dobry śledczy"?
Wypraszam sobie, jak przystępuję do ataku, to sama, poza tym, jeśli rzeczywiście atakuję, to widać od razu - ja tam się nie patyczkuję. ;P

A w linki chętnie zerknę.

Ps. Technicznie: polskich "goim", a nie "gojów"?
Pytam bez złośliwości - rzeczywiście tak dziwnie się to odmienia?!

Vote up!
0
Vote down!
0
#312925

Mości tł, SMS-ami to się wymieniaj ze swoimi wszystkowiedzącymi kolegami.[quote=tł]I jeszcze ;-). Tekst wielce szanownego @p.e. liczy sobie ca. 6500 znaków. Gdyby zechciał darować sobie cytaty i linki to z powodzeniem zmieściłby polemikę merytoryczną w 2500 znakach.[/quote]Szanowny p.e.1984 nie pisuje tu dla przyjemności szanownego ani czynienia zadość jego wizjom, co p.e.1984 ma pisać i jak, tylko dla oświecenia Polaków, którzy zajrzą na niepoprawni.pl. Oświecenie wymaga dostatecznego naświetlania pewnych spraw. SMS-y są dla znających sprawę, ale nie ma po co pisać dla tych, którzy i tak prawdę znają. Większość prawdy nie zna i potrzebuje rzetelnych tekstów, a nie SMS-ów. [quote=tł]Ale nie, złotousty musiał sobie popluć i zalinkować parę gówien... ;-))). Ten gość tak ma :-))). Umie tylko copy&paste ;-)))[/quote]Gdyby p.e.1984 tak niewiele umiał, po cóż zadawałby sobie tyle trudu, by p.e.1984 i jego wartościowe teksty zohydzać czytelnikom? Czytelnika zachęcam do przeczytania również tej mojej wypowiedzi.
Vote up!
0
Vote down!
0
#312821

... :-)))!

Vote up!
0
Vote down!
0
#312825

Ja Państwa rozsądzę.
Wiersz obliczeniowy ma 60 znaków, a strona ma 30 wierszy.
Znormalizowana strona maszynopisu ma 1800 znaków (razem ze spacjami i innymi takimi) :)

I nie ma od tego odwołania! :))

Vote up!
0
Vote down!
0
#312859

Tu przydałoby się osądzenie, a nie rozsądzenie. A osądu dotąd nie zauważyłem... ;-)

PS. Odwołanie jest, bo jak doskonale wiesz edytorzy liczą w arkuszach wydawniczych, ergo znakach, nie zawracając sobie głowy maszynopisem znormalizowanym.

Vote up!
0
Vote down!
0
#312863

I dobrze, liczba znaków jest bardziej wymierna od jakiejś tam "normalizacji". ;-)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#312873

Wiem, ale jak sobie czegoś ode mnie życzą, to podają oczekiwaną ilość znaków, które zawsze dziwnie dzielą się przez 1800 :))

Ty chyba masz na myśli dzieła o objętości kilkuset stron? :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#312876

O, właśnie! Tradycyjnie strona tłumaczeniowa też ma 1800 znaków - teraz już wiadomo, dlaczego. ;)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#312872

I w ten sposób Tł został przegłosowany 2:1
Mówię - "przegłosowany", bo nie chcę użyć znacznie bardziej adekwatnych słów - "ostatecznie pogrązony" :)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#312877

Pieprzyć demokrację! :-))). Dobrze, że przynajmniej wykonałaś obywatelski obowiązek. A przynajmniej mam taką nadzieję... ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#312879

Zapomniałaś, że kobiecy głos liczy się podwójnie - więc w zasadzie jest 4:1. ;PP

Znając Tł, i to go nie załamie. ;-)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#312929

Towarzysz monarchista pleni tituli Detko jest na NP częstym autorem.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#312802

Kojarzę ksywę, ale teksty jakoś nie za bardzo. Jak się zapoznam, to pogadamy. ;-D

Vote up!
0
Vote down!
0
#312808

[quote=tł]... (linkowanych) tekstów, które szkalują walkę narodowo-wyzwoleńczą Polaków w XIX i XX wieku. [/quote]Którą Roman Dmowski, Zygmunt Balicki i inni narodowcy nazywali głupotą i bezcelowym marnowaniem krwi i energii narodu polskiego. [quote=tł]Użyty pretekst jest groteskowy. 2500 znaków to ok. 2 stron znormalizowanego maszynopisu (sic!). Nie dało się skrócić, wielce szanowny @p.e.1984? Jakoś nie w to wierzę... ;-))).[/quote] ]]>http://naszeblogi.pl/34709-polskie-gwarancje-dla-izraela#comment-914350]]> Polemiki pisze się na tyle znaków, ile potrzeba na wyczerpanie tematu, szanowny . [quote=tł]A polemika z tekstem publikowanym na portalu X przyprowadzana na portalu Y... ;-))). Ciekawostka przyrodnicza :-))). [/quote]Chyba, że portal X uniemożliwia rzetelną polemikę (np. limitując jej objętość). Dodatkowo z tej polemiki mogą wynieść ciekawą naukę również czytelnicy niepoprawni.pl, niejednokrotnie po raz pierwszy stykając się z pewnymi problemami. Tak więc niekiedy warto odpowiedzieć na portalu X pro publico bono.
Vote up!
0
Vote down!
0
#312797

...

Vote up!
0
Vote down!
0
#312800

Sokratesie, twoje argumenty sa tak obrzydliwe jak twoja twarz!

Zastanawiam się, czy to ignorancja i nieznajomość historii, czy też zmówiona propaganda pozwala panu Szmidt produkować takie teksty i umieszczać je na wielu portalach. Dlaczego i po co zniekształca historię pomijając jej istotne fragmenty i traktując ją jednostronnie? A co najważniejsze, gdzie, kto mu dał prawo mówienia/pisania w imieniu milionów innych Polaków?

Najzabawniejsze jednak jest jego "domaganie się gwarancji" -- od kogo? Do kogo jest ten tekst adresowany? Duże nieporozumienie.

Zastanawiam się także, o co chodzi typkom typu pana/pani tł? Pan pe1984 klaryfikuje zamieszanie i uzupełnia o pominięte szczegóły tekst pana Szmidta -- zamiast podjąć rzeczową dyskusję, uciekają się do innuendo, obraźliwych epitetów, argumentów ad personam, które charakteryzują ignoranta: Sokratesie, twoje argumenty sa tak obrzydliwe jak twoja twarz!

Mam nadzieję, że pan Szmidt poprawił już swój tekst, miał na to dużo czasu. I mam nadzieję, że pan/pani przeprosił już autora powyższej krytyki.

Ukłony, panie PE1984.

Vote up!
0
Vote down!
0
#313034

Zdanie:
"I mam nadzieję, że pan/pani przeprosił już autora powyższej krytyki."

Powinno wyglądać:
"I mam nadzieję, że pan/pani tł przeprosił już autora powyższej krytyki."

Vote up!
0
Vote down!
0
#313035

Nie. Nie przeprosił. Płonna nadzieja. Nie ma albo albo. Jest tylko tak, albo nie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#313049

skoro już poprawił Pan pisownię Mojej Godności, to odpowiadam Panu, następująco: Bardzo jestem zadowolony, że posiada Pan Swoje własne zdanie w temacie Pana interesującym.

Państwo etyki Cywilizacji Łacińskiej, do którego zmierzam, czerpie swoją siłę cywilizacyjną z różnorodności przekonań, gdyż nie ma - Moim zdaniem - nic gorszego, niż Utopia Jednomyślności, do której dążą - często krwawo - systemy totalitarne. Tak więc, popieram pluralizm poglądów Pana i szacownych Komentatorów tekst Mój krytykujących, przyjmując do wiadomości stanowisko w nich zawarte.

Nie będę Panu wytykał, iż dopuścił się przerysowania w komentowaniu cytatów i źródeł zawartych w Moim tekście, które zamieściłem dla przeciwwagi takim własnie (a ogólnie znanym) argumentom, jakich użył Pan w Swojej krytyce.

Akurat w czasie, gdy Pan pisał swój komentarz byłem zajęty szkicem pt. "Gnostycyzm polityczny: Przekleństwo Manicheizmu", w którym omawiam anty-cywilizacyjne skutki dualizmu My-Dobrzy/Oni-Źli, a który - Moim zdaniem - doskonale pasuje do Pańskiego stanowiska, które Pan propaguje: My-Dobrzy-Polacy/Oni-Źli-Żydzi

Jest to - Moim zdaniem - podział dość jednostronny i monotematyczny, zwłaszcza w obliczu okupacji Polski przez inne siły (wywiady państw ościennych). Kwestię, czy Pan "tak ma" i żyje spiskami Żydowskimi przeciwko Prawdziwym Polakom, czy celowo odwraca Pan uwagę od właściwego zagrożenia - pozostawiam Pańskim Czytelnikom. 

Napisałem powyżej, że Pański podział jest monotematyczny, bo przecież nic nie wspomina Pan ni słowem o spiskach masońskich, lub - co pewnie będzie najsmaczniejsze - o spiskach Żydo-masońskich! Poważne uchybienie!, na dodatek wyraźnie kryjące te ostatnie, a najstraszliwsze :-)

Dodatkowo, przypominam Panu, iż rolą publicystyki w zrzeszeniach kierujących się etyką Cywilizacji Łacińskiej, nie jest - wzorem bolszewickim - indoktrynacja Czytelników, na zasadzie Ja mam rację!, tylko przedstawienie opinii własneAutora, celem pobudzenia Czytelnika do wyciągnięcia Jego własnych wniosków, w poruszanym temacie.

Jak widać, udało Mi się Pana pobudzić do przedstawienia własnych Opinii, do posiadania których nie mam zastrzeżeń, lecz tylko uważam, iż źródła ich są dość jednostronne, co nie sprzyja Obiektywizmowi.

pozdrawiam serdecznie

także wszystkich Komentatorów,

MStS

PS. ponieważ w komentarzach padło Imię: Sokrates, a 1984 jest rokiem urodzenia Mojego Syna, dedykuję Państwu następujący cytat:
"“Dzisiejsza młodzież lubi luksus, ma złe maniery, nie uznaje żadnych autorytetów i nie ma szacunku dla starszych. W naszych czasach dzieci stały się tyranami. Nie są posłuszne swoim rodzicom, zbyt szybko jedzą i tyranizują nauczycieli.”
/Sokrates, ok. 400 r. p.n.e./

Quod erat demonstrandum :-)

_________________________________________

Marek Stefan Szmidt - Konserwatysta i Monarchista. Katolik, uczestnik Konfederacji Spiskiej. Mandatariusz PPN - Polskiej Partii Niepodległościowej. http://ekotrendy.com/nowaonline

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________________
Marek Stefan Szmidt - Konserwatysta i Monarchista. Katolik, uczestnik Konfederacji Spiskiej. Mandatariusz PPN - Polskiej Partii Niepodległościowej. http://ekotrendy.com/nowaonline

#313114

W swoim blogu na Fronda.pl Stefan Detko we wpisie "Jak zdelegalizować
Roberta Winnickiego?" na zakończenie przekazał życzenia świąteczne.
http://www.fronda.pl/blogi/stefandetko-na-frondapl/jak-zdelegalizowac-roberta-winnickiego,31644.html
Nie byłby w tym nic dziwnego, gdyby nie napisał "Szczęść B*że!"
Katolik napisałby "Szczęść Boże".
Żydzi piszą B-g a nie Bóg.
Przykład http://old.fzp.net.pl/dwar/rdt5.html
http://www.the614thcs.com/40.838.0.0.1.0.phtml

Vote up!
0
Vote down!
0
#316602