Nowa narracja, czyli „kto dzieli Polskę”

Obrazek użytkownika TLMaxwell
Kraj

Komentarze mainstreamowych mediów po sobotnim marszu w obronie wolnych mediów, na którym zgromadziło się kilkaset tysięcy Polaków, zmierzają w kierunku „nie dzielmy Polski”. Już umilkły głosy o Polsce podzielonej na światłych oraz moherów. Teraz jest mowa o dzieleniu Polski przez Jarosława Kaczyńskiego, Tadeusza Rydzyka i Piotra Dudę.
Rafał Grupiński w myśl tej niedzielącej narracji odsyła Jarosława Kaczyńskiego na emeryturę, a Donald Tusk wzywa do jedności, oczywiście bez Kaczyńskiego, Rydzyka i Dudy.
To jak to jest z tą waszą jednością? Mamy się jednać bez naszych przywódców? A gdybyśmy to my powiedzieli, że pojednanie z wami jest możliwe, ale bez Tuska, Niesiołowskiego, Kopacz, Komorowskiego, Olszewskiego, Nowaka i Grupińskiego, to co - na taką jedność byście przystali? Oczywiście, że nie! Zaraz byście zaczęli wołać, że to zamykanie ust, zamordyzm i białorusinizacja polskiego życia politycznego.
Po waszych „sukcesach” typu „państwo zdało egzamin po 10.04.2012”, przejezdnych autostradach, szybkich kolejach, wygodnych szpitalach i nowych miejscach pracy, aż głowa boli od szczęścia i to boli jak na kacu gigancie.
Więc przestańcie pieprzyć o jedności, tylko weźcie się za robotę, a jak nie umiecie, to odejdźcie, najlepiej na śmietnik historii.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

jedności starają się mówić...!? Ze mną i myślę, że wielu podobnymi, którzy NIE przyjęli do wiadomości smoleńskigo kłamstwa i przez to jesteśmy oszołomami, bo NIE przespaliśmy lekcji fizyki, czy może wmawianie, że Tv Trwam NIE ma pieniędzy, skoro ma ich więcej, niż inne "badziewia", a my powiedzieliśmy takiej interpretacji rzeczywistości NIE, a może chcą jedności z tymi, którzy NIE mogą patrzeć na marszałkinie, pomijając względy estetyczne, za to, co nakłamała i skrajnie uwłaczyła godności Rodzinom zabitych....ba, a może jedność z powodu Vincenta i za jego doskonały manewr pozbycia się rezerw dewizowych NBP, a może jedność za "wyposażenie" żołnierzy, będących na wojnie w Afganistanie...a może jedność za straszenie mnie i próbę wprowadzenia ACTA....hm, może jedność za świadome odstąpienie rynku stoczniowego Niemcom,,,,,szukam jednego, jedynego argumentu na "jedność"... a może doskonały pomysł naczelnej kanalii na łatanie dziury budżetowej opłatami za ekshumacje zabitych w Smoleńsku ma być przyczynkiem do jedności....Co ma być powodem do jedności z POmazańcami, niech sami wyartykuują z przynależnym sobie monopolem na rozum...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#294641

Ma Pan całkowitą rację. Od siebie mogę dodać, że w czasach tzw. peerelu również komuchy wzywały do jedności, szczególnie w czasach stalinowskich, gdy ceną za "jedność" nierzadko była kula w potylicy.
___________________________________________
Olszewik, Kaczysta, NadUBowiec, brakujący typ Michnika

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Olszewik, Kaczysta, NadUBowiec, brakujący typ Michnika

#294670

Polskę dzielą Polacy , zawsze dzielili i będą dzielić. Czy może być w Polsce gorzej niż jest? Zbliża się koniec świata według wielu przepowiedni. Dzień 21.12.12 to może koniec takiego porządku świata jak teraz. Bóg nie możne patrzeć na ludzkość, na gwałty zazdrość pychę cudzołóstwo i głupotę. Ten świat dąży do samozagłady. Pewnie moglibyśmy to zmienić, ale nie "chcemy"- wolimy destrukcje :(

Polska została zniszczona przez nas samych, to nasza wina a nie wina żydów czy ruskich. Mieszkam na obczyźnie i widzę jak Polacy się "trzymaja" razem. Jeden drugiego w łyżce wody bu utopił. Taki jest Polak jeżeli nie pomoże to znaczy nie zaszkodzi.Polska obłuda jest straszna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#294764