Komitet Obrony Sprawiedliwości: Sokolewicz i Morawiecki piszą do MS Gowina

Obrazek użytkownika Tomasz Sokolewicz
Kraj
Szanowny Panie Ministrze, W związku z decyzją Dyrektora AS Warszawa Mokotów zakazującą widzeń z osadzonym Adamem Słomką przekazaną nam ustnie w dniu dzisiejszym przez rzeczniczkę prasową AS, wraz z decyzją odmawiającą podania podstawy prawnej i uzasadnienia w/w decyzji pozwoliliśmy sobie na pozostawienie w Areszcie Śledczym pisma o tytule „Prośba” (oryginał w załączniku). Jednocześnie prosilibyśmy o sprawdzenie pogłoski o pobiciu przez funkcjonariuszy SW Adama Słomki na terenie Aresztu Śledczego. Kornel Morawiecki Tomasz Sokolewicz ------------------ Na zdjęciu: Warszawa, AS Warszawa-Mokotów 27.01.2012: Policja spisuje dane osobowe oczekujących na widzenie z Adamem Słomką. Na zdjęciu Zygmunt Miernik (Komitet Obrony Sprawiedliwości KOS). Obejrzeliśmy sobie też manewry antyterrorystów... ;-)
Brak głosów

Komentarze

Ma Pan mój szacunek.Ciekaw jestem,kiedy dołacza do głodówki wygłodniałe i wyleniałe kojoty,wyjące zgodnym chórem na Pana blogu.

Pozdrawiam.skowronek

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#219683

Jak widać tylko ty frustracie wyjesz i prowokujesz do kolejnej awantury. Jak widzę tylko tym się tutaj zajmujesz bo na podejmowane tematy nie masz nic sensownego do powiedzenia. Jeszcze swój smród okrosi cytatem z J.P.II i łazi tak od bloga do bloga roznosząc gnojówkę - prawdziwa szumowina.

Vote up!
0
Vote down!
0
#220172

I wyszło na moje. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyjec_rudy

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#220240

Temat poruszony przez autora nie interesuje go w ogóle. Frustrat wyje i prowokuje do kolejnej awantury. Jeszcze swój smród okrasza cytatem z J.P.II i łazi tak od bloga do bloga roznosząc gnojówkę - prawdziwa szumowina.

Vote up!
0
Vote down!
0
#220244

 

 Co jest lepsze- szumowina czy rzygowina? Typowo szoferski intelekt.

W czym cytat mój,ptasi móżdzku ,jest gorszy od np.takiego"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#220289

No to łopatologicznie. Nie chodzi szumowino o to czym się teksty róznią tylko pod jakim syfem to sygnujesz i nie stosuj uspraiedliwienia, ze Jasiu czy Zenio tez be. Problem jednak w tym, ze śmieć o mózdzku skowronka nigdy tego nie pojmie. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#220312

http://www.youtube.com/watch?v=bPSOXNX7Ucw&noredirect=1

Vote up!
0
Vote down!
0

Tomasz Sokolewicz

#219868

Pan Kornel Morawiecki

Pan Tomasz Sokolewicz

Szanowni Panowie,

W związku z przesłaną przez Panów pocztą elektroniczną interwencją zawierającą prośbę o „sprawdzenie pogłoski o pobiciu przez funkcjonariuszy SW Adama Słomki na terenie Aresztu Śledczego”, uprzejmie informuję, iż poleciłem sprawdzenie przekazanej przez Panów informacji.

Pogłoska o pobiciu nie znalazła potwierdzenia. Po dokonaniu sprawdzenia Szef pionu ochrony CZSW oraz Dyrektor AŚ Warszawa-Mokotów kategorycznie zaprzeczyli, że miało miejsce pobicie Pana A.Słomki.

Z poważaniem,

Marek Łukaszewicz

Dyrektor Biura Ministra Sprawiedliwości

Vote up!
0
Vote down!
0

Tomasz Sokolewicz

#220808

http://orka2.sejm.gov.pl/Debata1.nsf/9a905bcb5531f478c125745f0037938e/37310d065ba95b7ec125750700452d56?OpenDocument

Oto jego kuriozalne przemówienie w Sejmie:

1 kadencja, 17 posiedzenie, 1 dzień (04.06.1992)

9, 10 i 11 punkt porządku dziennego:

9. Wniosek prezesa Rady Ministrów o odwołanie Andrzeja Olechowskiego ze stanowiska ministra finansów. 10. Poselski wniosek o odwołanie Rady Ministrów (druk nr 310).
11. Wniosek prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o natychmiastowe odwołanie Jana Olszewskiego ze stanowiska prezesa Rady Ministrów.

Poseł Adam Słomka:

Panie Prezydencie! Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Mam przyjemność po raz pierwszy przemawiać przed tą Izbą w imieniu mojego klubu (Głos z sali: Cisza, cisza.), być może ostatni (Wesołość na sali), jeżeli ten Sejm niebawem się rozwiąże.

Chcę w imieniu Konfederacji Polski Niepodległej powiedzieć, że mamy oczywiście stosunek krytyczny do tego rządu w sprawach politycznych, bo przecież nie jest to rząd przełomu; na pewno w sprawach gospodarczych, bo przecież od początku nie zgadzaliśmy się na ten projekt budżetu. Nie zgadzamy się w wielu rzeczach, ale nie chciałbym tutaj o tym mówić.

Chcę powiedzieć, że klub Konfederacji Polski Niepodległej będzie głosował za odwołaniem rządu przede wszystkim z powodów moralnych. (Wesołość na sali, oklaski)

Wysoka Izbo! W ciągu ostatnich kilku dni miały miejsce fakty, które są zupełnie bulwersujące i to właśnie przede wszystkim z powodów moralnych. W trakcie rozmów wtorkowych o poszerzeniu koalicji rządowej - zaproszono właśnie Konfederację do tych rozmów - minister spraw wewnętrznych poprosił członka władz najwyższych KPN, członka delegacji, która prowadziła te rozmowy, i na osobności poinformował go, iż przywódca Konfederacji jest agentem Służby Bezpieczeństwa, wywierając w ten sposób presję na przebieg rozmów. (Głos z sali: To jest prawda.) Chcę również poinformować, że dzisiaj udostępniono mnie oraz posłowi Michałowi Janiszewskiemu wszystkie te dokumenty, które miały rzekomo świadczyć o współpracy Leszka Moczulskiego ze Służbą Bezpieczeństwa - 600 stron maszynopisu i rękopisu - w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i chcę powiedzieć, iż nie ma tam niczego, co by w najmniejszym stopniu dawało podstawę do twierdzenia, że Leszek Moczulski był współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. Panowie z rządu, mieliście pełną świadomość tego faktu i jest rzeczą obrzydliwą moralnie, iż podejmowaliście przez ostatnich kilkadziesiąt godzin próby wyłączenia przewodniczącego KPN z życia politycznego, uzyskania głosów KPN poprzez zmianę władz statutowych, że robiliście rzeczy nie tylko politycznie obrzydliwe, ale moralnie niegodziwe.(Głos z sali: Hańba.) I z tych powodów, mimo iż przecież reprezentujecie centroprawicę, formację nam zbliżoną... (Wesołość na sali) Tak, taka jest prawda. Jeszcze dzisiaj do godziny 20 czułem na pewno większą przyjaźń do was, niźli do tamtej strony sali, ale po tym, co zobaczyłem... (Wesołość na sali) Ale po tym, co zobaczyłem, (Oklaski) muszę powiedzieć, iż komuniści w stanie wojennym nie posuwali się do tak obrzydliwych metod, do jakich się tutaj posunięto. (Oklaski) (Głos z sali: To jest skandal.)

W związku z tym Klub Parlamentarny Konfederacji Polski Niepodległej będzie głosował za dymisją rządu, za odwołaniem premiera i za tym, aby pociągnąć do odpowiedzialności karnej i cywilnej w stosownym trybie osoby odpowiedzialne za taką manipulację, gdzie piękną ideę rozliczenia przeszłości współpracowników SB użyto do celów koniunkturalnych. Mamy tylko nadzieję, że ta sprawa nie została przez was zaprzepaszczona i będzie sensownie dokończona. (Długotrwałe oklaski)

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#225810

Skoro Słomka zagłosował za odwołaniem rządu Olszewskiego, ma swój udział w powstrzymaniu lustracji. O co mu właściwie teraz chodzi? Niniejszym weryfikuję swoje wcześniejsze opinie nt. Słomki i cofam poparcie dla jego akcji w sądzie i informuję znajomych na Śląsku o tym przemówieniu i głosowanu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Słomka
Latem 1986 matka Adama Słomki została potrącona śmiertelnie w centrum Katowic przez samochód, którym kierował Zygmunt Zygadło (wiceszef Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej, odpowiadający za śląską SB).

6 lat po smierci matki Słomka zagłosował przeciw premierowi Olszewskiemu i w styczniu 2012 roku przypomniał sobie, że chce sprawiedliwości! To niepoważne i takie informacje należy podawać! Natomiast wyrażam szacunek i poparcie dla tych ludzi, którzy byli w sądzie z portretami przyjaciół i nie mają nic wspólnego z polityką w wykonaniu Słomki!

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#225822

Piszę, choć zaprzeczam w ten sposób własnej tezie o "psie z kulawą nogą". Proponują przyjąć zasadę: "Niech umarłe grzebią własne umarłe". Walczysz dzielnie, ale walisz grochem o ścianę. Słomka, Sokolewicz, Moczulski, Gawlikowski, pewnie też Szeremietiew... to, obawiam się, postaci z tej samej bajki:):):) Morawiecki też nas tu swego czasu agitował, a potem ujawnił swoje promoskiewskie ciągotki...
Ściski!
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#225940

[quote=Dixi]Piszę, choć zaprzeczam w ten sposób własnej tezie o "psie z kulawą nogą". Proponują przyjąć zasadę: "Niech umarłe grzebią własne umarłe". Walczysz dzielnie, ale walisz grochem o ścianę. Słomka, Sokolewicz, Moczulski, Gawlikowski, pewnie też Szeremietiew... to, obawiam się, postaci z tej samej bajki:):):) Morawiecki też nas tu swego czasu agitował, a potem ujawnił swoje promoskiewskie ciągotki...
Ściski!
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"[/quote]

Pan asystent jednak tutaj. Anonimowo, ale bezpardonowo - nawet Morawieckiemu się dostało. Uwielbiam koniungtiwowych opozycjonistów.. Tylko dlaczego postawił mnie pan koło TW "Lecha" Leszka Moczulskiego? To zaczepka? :D:D

Vote up!
0
Vote down!
0

Tomasz Sokolewicz

#226012

.... agitował na NP, a potem ujawnił program... ku zgrozie tych, co go brali poważnie, a nawet chcieli wesprzeć.
Nie mów mi, że Moczulskiego ktoś Ci teraz dopiero podrzucił! Albo Słomce. To był wasz Wódz - "człowiek, który przesiedział więcej niż inni", "człowiek, który w komunistycznym więzieniu stracił słuch"... Zanim Moczulski stał się "ofiarą " lustracji, a jego zięć - Król zwiał jak szczur do AWS-u, niejaki Opara, biznesmen-patriota z Australii, jeżdżący rollce-roycem był kandydatem do sejmu z ramienia KPN, który wtedy właśnie skończył niechlubnie swoją historię i zszedł ze sceny politycznej... Reszta to reanimacja śmierdzącego trupa. Szkoda mi tylko uczciwych, a naiwnych członków tej partii, w większości prawdziwych patriotów, jak sądzę.
Nie chcę Tobą poniewierać, ale Słomka to palant i komediant, polityczny zombie, a Ty go próbujesz promować... Co gorsza opowiadasz, jak to bohatersko polewaliście farbą plakaty i zaklejaliście zamki w samochodach SB-kow (albo.... wam się wydawało). To dokładnie tak samo, jak Gawlikowski, który nic więcej nie zdziałał, a z izby dziecka jak już "wpadł" odbierała go mamusia. Pornosy ze Szwecji też razem ze Słomką w stanie wojennym sprowadzałeś? A może handlowałeś po 89-tym metalami szlachetnymi i złomem (razem z innymi "kombatantami" KPN) ze wschodem, a potem pokłóciłeś się ze wspólnikami i kupiłeś pistolet??? :):):) Żrecie się i wzajemnie oskarżacie o agenturalność, kolega kolegę. Zgroza! Wstyd!
KPN-ocy dostali ordery od ś.p. Lecha Kaczyńskiego, a po jego śmierci.... twierdzili, że demonstracje "smoleńskie" to... polityka. Kto chce wiedzieć którzy, niech sprawdzi. Inni, ci "lepsi", lgną do generałów po moskiewskich szkołach, uruchamiających "nową inicjatywę", "trzecią drogę" (chyba - "trzecią nogę":):):)), spółkę akcyjną-portal-partię Nowy Ekran.
Teraz, pozorni, zabawowi opozycjoniści, podczepiacie się pod prawdziwe ofiary, zamordowanych.... Nie dziw się, że budzi to mój sprzeciw!
Ty się z pewnością nie opamiętasz, a ja, obiecuję, dam Ci już spokój. Z litości.
Zostaje Ci Skowronek:):):)
-------
Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#226025

zwykły człowieczyna taki jak ja ma sie w tym połapać? Kiedyś już bedąc w skrajnej frustracji po odkryciu że kolejny filar i opoka, Prawdziwy Polak i Patriota okazał się kolejną szmatą i zdrajcą napisałem że przestaję już ufać sobie bo może ja też coś w życiu spieprzyłem i przyczyniłem się do sukcesu tej zarazy. Ale jak widać im dalej tym więcej wychodzi na jaw tych którzy w jakimś momencie splamili się zdradą. Bo tylko w tej kategorii mogę na to patrzeć. Ilu ich jeszcze jest? Obawiam się że są stale uzupełniani tymi których nazywamy agentami wpływu i śpiochami. Mówią tym samym co my językiem i podobnie wyglądają. Reprezentują wroga w szeregach struktur jakie Polacy próbują organizować. Włączają się w ich budowę i rozruch aby potem przejmować i niszczyć. Bez jakiejś jednoznacznej i zarazem strasznej w skutkach cezury (cokolwiek miałoby to fizycznie oznaczać) nie da się chyba odciąć tego ogona moskiewskich pachołków i sługusów berlina.

Vote up!
0
Vote down!
0
#226030

Nie znam recepty. Ostatnio pokazywałem dwudziestolatkom "Nocną zmianę" - część nie kojarzyła głównych postaci, część reagowała, jakby oglądała Monty Pythona... Potem usłyszałem, że trzeba będzie wybierać do sejmu ludzi nie starszych, niż 35 lat...
Wiele złego zrobiła dawnej opozycji penetracja przez agenturę, wiele też media w III RP i nadal rozbijający prawicę agenci. Nie chcę za nikim agitować, ale tak sobie myślę, że gdyby coś dało się wyciągnąć na Kaczkę, to by już dawno wyciągnięto...Tak więc zaciskam zęby i go popieram.
----------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#226056

Nie rozumiem p.Sokolewicza, który to wytrwale promuje Słomkę, nie podając informacji o tym, że Słomka głosował za odwołaniem rządu Olszewskiego. Nie wiedziałam o tym, pytałam, nie dostałam odp. - jak i na resztę zadanych pytań - i poczułam sie zmanipulowana. Takie niedomówienia działają na korzyść Moczulskiego & co. Poświęciłam dużo czasu, próbując sie w tym wszystkim rozeznać, ale ludzie chcą transparentności i mają do tego prawo! Rzeczywiscie, gdyby mieli coś na Jarka K., wyciągnęliby już dawno. Popieram Jarka i PiS bez szczękościsku, ale z zastrzeżeniami. Doprawdy nie rozumiem, jak np. śp. Lech Kaczyński mógł "medalować" takie osoby jak np. M. Gawlikowski, o którego dorobku "reżyserskim i literackim" najlepiej mówią dwa artykuły: ]]>http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/gontarczyk_gawlikowski_jest_zasle...]]> ]]>http://wzzw.wordpress.com/2010/02/23/]]>„polkowniki”-tvp-film-macieja-gawlikowskiego-„pod-prad”/ Poza tym nie rozumiem słabości Kaczyńskich do podejrzanych karierowiczów jak ten od TV (chyba Andrzej Urbański) i PJonki czy K. Karski. Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to PRAWDA" de Talleyrand
Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#226112

Nie znałem tego przemówienia Słomki - rzeczywiście, kuriozalne. "Z powodów moralnych"...

Mojego zdania na jego temat to nie zmienia, ale zawsze warto wiedzieć.

Myślę, że popełniamy podstawowy błąd, zakładając, że jeśli ktokolwiek, z różnych przyczyn, ma na pieńku z obecnym, jest automatycznie "nasz" i fajny...
I nie chodzi mi tylko o polityków, także o tzw. grupy społeczne.

Przykład pierwszy z brzegu...Taki Rutkowski nie staje się od razu kryształowym facetem, bo go w TVN objechali. Może teraz zrobił słusznie (a może i nie), ale swoje na koncie ma.

I drugi z brzegu. Ci, którzy protestują przeciwko ACTA, to niekoniecznie "patriotycznie nastawiona młodzież broniąca wolności słowa", ale także fani redtube'a i tym podobnych witryn... ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#226128

Niedomówienia to delikatnie powiedziane. Gąszcz zależności w jakim tkwią rozmaici ludzie w polityce oraz zawrotne tempo zmian i zdarzeń powodują że nikt kto ma na głowie rodzinę i swoje sprawy codzienne nie ma już energii na odsiewanie prawdy od fałszu. To już wymaga tytanicznego wysiłku nie wspominając o czasie jaki to zajmuje. Blog NP czyta mimo wszystko niewielu a i tu niektórzy pisząc o jakichś zdarzeniach potrafią napisać tak hermetycznym językiem że nawet ja, stały komentator miałem problem z rozszyfrowaniem tekstu.
Czasem są to zwykłe przeoczenia czasem może być celowe pomijanie pewnych informacji. Dlatego też chodzi mi od jakiegoś czasu po głowie pomysł aby stworzyć stronę internetową o ludziach o których się mówi, miejsce gdzie każdy mógłby szybko znaleźć fragmenty tekstów źródłowych z krótkim komentarzem podającym tło i okoliczności w jakich dana osoba splamiła się danym tekstem i co z tego wynikło. Przesiewanie internetu często jest zbyt czasochłonne aby to robić efektywnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#226138

"Dlatego też chodzi mi od jakiegoś czasu po głowie pomysł aby stworzyć stronę internetową o ludziach o których się mówi..."

- to dobra inicjatywa, ale wymaga doświadczenia redaktorskiego i najlepiej kilku osób.

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#226249

Zgadzam się całkowicie! Tylko strasznie mi szkoda uciekającego czasu który jest nam dany tylko raz w życiu i powinien być spożytkowany w znacznie lepszy sposób. Pomijając już takie kwestie jak spełnienie życiowe czy świadomość że żyjemy w naszym pięknym kraju poprostu jakoś tam szczęśliwi. Rrobi się nam z naszej Polski jakiegoś potwora który pochłania kolejne pokolenia w bezproduktywny sposób. Od dwudziestolatków nie mozna oczekiwać dojżałych postaw i poglądów. Oni powinni być osadzeni w środowisku i w domu w taki sposób żeby nie mieli wątpliwości po której stronie powinni stać. Proces wychowania w domu jest tu podstawą. Ale w domach się o tych sprawach nie rozmawia. Ważne że kolejny serial się ogląda. O sprawach Polski w ocenie wielu rodziców młodzi powinni dowiadywać się w szkole. A szkoła jaka dziś jest...Wszystko w końcu siedzi w naszych głowach a te są - no wiemy jakie. Upieram się beznadziejnie że to matka powinna być pierwszą osobą od której dziecko powinno przejmować pierwsze poglądy i patriotyzm. Polskie matki tego patriotyzmu nie uczą. Są często zażenowane albo udają że nie wiedzą o czym mówię, gdy pytam o to w rozmowach. Wystarczy spytać przypadkowego przechodnia czy ma w domu wywieszoną polską flagę albo godło wiszące na ścianie w eksponowanym miejscu. A przecież to nasze kobiety głównie dekorują nasze mieszkania.

Vote up!
0
Vote down!
0
#226121

Nie mamy czasu NA CO DZIEŃ, dlatego życie publiczne musi być transparentne, żeby ludzie z łatwością się w tym wszystkim rozeznali!

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#226124

I teraz mamy taką sytuację że ta transparentność w żaden sposób nie zależy od naszej woli ani wysiłków. Rzeczywistość medialna będąca sferą w której mamy możliwość stwierdzenia lub nie transparentności jest zafałszowana. Z tego wniosek że musimy posługiwać się albo innymi mediami i sami budować system "prześwietlania" systemu albo zmusić tamtych do zrobienia miejsca dla nas. To drugie nie wchodzi w grę a pierwsze jest nieefektywne o czym piszę w poprzednim wpisie. Moim zdaniem musimy iść dwutorowo. Z jednej strony misimy stworzyć taki system w którym znani politycy będa mieli swoje "wywieszki" na których będą wypisane ich największe "dokonania" wraz z komentarzem i naświetleniem okoliczności a z drugiej, co już jest realizowane, niezależny obieg inforamacji. Ale chwilowo nie docieramy jeszcze do większości w sposób umozliwiający szybki i łatwy dostęp do sprawdzonych danych o osobie. Mam tu na myśli takie rzeczy jak ten tekst Słomki z Sejmu. Mając stałe miejsce w necie gdzie wszyscy wiedzą co jest i łatwo znaleźć nie będzie takich zajmujących czas i miejsce wpisów gdy tak naprawdę wszystko jest jasne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#226150

Politycy na ogół są sprytni i wiedzą do jakiej transzy wyborców mówią. Popatrz tylko: pan Grodzki chodzący w kobiecym przebraniu zwyciężył w podobno konserwatywnym Krakowie, ale kto go wybrał? Na pewno nie elektorat konserwatywny, bo i nie do takiego elektoratu była skierowana jego oferta (hihihi).

I teraz przypadek znanego prawnika i scenarzysty, który to 1 raz (w każdym razie wiadomo o 1 razie) przebrał sie w sukienkę i coś tam wziął. Ma on niewątpliwe zasługi opozycyjne, przeżył wielką tragedię w związku ze śmiercią Matki, ale okazało sie, że wyborcy go odrzucili. Dlaczego? Bo był to elektorat konserwatywny.

Wiem, że piszę skrótowo, ale te 2 przykłady wiele mówią o podziale wyborców.

Co do szukania prawdziwych informacji: wielkie zasługi edukacyjne ma TV Trwam i Nasz Dziennik. Podpisujmy petycje!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#226251

[quote=stronnik]zwykły człowieczyna taki jak ja ma sie w tym połapać? Kiedyś już bedąc w skrajnej frustracji po odkryciu że kolejny filar i opoka, Prawdziwy Polak i Patriota okazał się kolejną szmatą i zdrajcą napisałem że przestaję już ufać sobie bo może ja też coś w życiu spieprzyłem i przyczyniłem się do sukcesu tej zarazy. Ale jak widać im dalej tym więcej wychodzi na jaw tych którzy w jakimś momencie splamili się zdradą. Bo tylko w tej kategorii mogę na to patrzeć. Ilu ich jeszcze jest? Obawiam się że są stale uzupełniani tymi których nazywamy agentami wpływu i śpiochami. Mówią tym samym co my językiem i podobnie wyglądają. Reprezentują wroga w szeregach struktur jakie Polacy próbują organizować. Włączają się w ich budowę i rozruch aby potem przejmować i niszczyć. Bez jakiejś jednoznacznej i zarazem strasznej w skutkach cezury (cokolwiek miałoby to fizycznie oznaczać) nie da się chyba odciąć tego ogona moskiewskich pachołków i sługusów berlina.[/quote]

Amen. Niestety... :(

Vote up!
0
Vote down!
0

Tomasz Sokolewicz

#226183

[quote=Dixi]....
Nie chcę Tobą poniewierać, ale Słomka to palant i komediant, polityczny zombie, a Ty go próbujesz promować... Co gorsza opowiadasz, jak to bohatersko polewaliście farbą plakaty i zaklejaliście zamki w samochodach SB-kow -------
Dixi et salvavi animam meam"[/quote]
Myślę, że jest Pan przesadnie złośliwy.
Ale ad rem: Każdy, kto oglądał zamach (film zmiana) mógł sobie wyrobić opinię własną o Moczulskim, tym bardziej Słomka bioracy w tym bezpośredni udział. Wiem, że rozmawiano intensywnie m.in. ze Słomką, próbując ratować rząd. Niestety, Słomka wierzył wtedy bezwzględnie Moczulskiemu. Fakt przykry w życiorysie, nie spotkałem się jednak nigdzie z jakąkolwiek próbą wyjaśnienia tego ani przez Słomkę, ani nikogo innego.Prawdą jest, że był wówczas "politycznym gówniarzem", ale za błędy się odpowiada, nie tylko tłumaczy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#226154

[quote=Dixi].... agitował na NP, a potem ujawnił program... ku zgrozie tych, co go brali poważnie, a nawet chcieli wesprzeć.
Nie mów mi, że Moczulskiego ktoś Ci teraz dopiero podrzucił! Albo Słomce. To był wasz Wódz - "człowiek, który przesiedział więcej niż inni", "człowiek, który w komunistycznym więzieniu stracił słuch"... Zanim Moczulski stał się "ofiarą " lustracji, a jego zięć - Król zwiał jak szczur do AWS-u, niejaki Opara, biznesmen-patriota z Australii, jeżdżący rollce-roycem był kandydatem do sejmu z ramienia KPN, który wtedy właśnie skończył niechlubnie swoją historię i zszedł ze sceny politycznej... Reszta to reanimacja śmierdzącego trupa. Szkoda mi tylko uczciwych, a naiwnych członków tej partii, w większości prawdziwych patriotów, jak sądzę.
Nie chcę Tobą poniewierać, ale Słomka to palant i komediant, polityczny zombie, a Ty go próbujesz promować... Co gorsza opowiadasz, jak to bohatersko polewaliście farbą plakaty i zaklejaliście zamki w samochodach SB-kow (albo.... wam się wydawało). To dokładnie tak samo, jak Gawlikowski, który nic więcej nie zdziałał, a z izby dziecka jak już "wpadł" odbierała go mamusia. Pornosy ze Szwecji też razem ze Słomką w stanie wojennym sprowadzałeś? A może handlowałeś po 89-tym metalami szlachetnymi i złomem (razem z innymi "kombatantami" KPN) ze wschodem, a potem pokłóciłeś się ze wspólnikami i kupiłeś pistolet??? :):):) Żrecie się i wzajemnie oskarżacie o agenturalność, kolega kolegę. Zgroza! Wstyd!
KPN-ocy dostali ordery od ś.p. Lecha Kaczyńskiego, a po jego śmierci.... twierdzili, że demonstracje "smoleńskie" to... polityka. Kto chce wiedzieć którzy, niech sprawdzi. Inni, ci "lepsi", lgną do generałów po moskiewskich szkołach, uruchamiających "nową inicjatywę", "trzecią drogę" (chyba - "trzecią nogę":):):)), spółkę akcyjną-portal-partię Nowy Ekran.
Teraz, pozorni, zabawowi opozycjoniści, podczepiacie się pod prawdziwe ofiary, zamordowanych.... Nie dziw się, że budzi to mój sprzeciw!
Ty się z pewnością nie opamiętasz, a ja, obiecuję, dam Ci już spokój. Z litości.
Zostaje Ci Skowronek:):):)
-------
Dixi et salvavi animam meam"[/quote]

1. Agent SB TW Lech nie był nigdy moim wodzem.
2. Adam Słomka nie był Piłsudczykiem i nie brał udziału w akcjach sabotażowych w Warszawie.
2.1. Nigdy nie zaklejałem zamków SBkom. Celem akcji były budy ZOMO.
2.2. Żadnych plakatów nie oblewaliśmy farbą.
3. Nazwisko Gawlikowski usłyszałem pierwszy raz w życiu około 2005 roku. O ile wiem - nigdy nie siedział, poza kolanami Kiszczaka... :D:D
4. Nigdy niczym nie handlowałem ze Wschodem - nie znam rosyjskiego... ;-)
4.1. Nigdy nie byłem w Szwecji.
5. Trzykrotnie nie otrzymałem zaliczenia Studium Wojskowego z powodu oficera politycznego. To mój jedyny kontakt z WSW.
6. NE jest ok. Po owocach poznacie ich.
7. Jarosław Kaczyński po swojej wypowiedzi na temat SB utracił ostatecznie moje zaufanie.

i na koniec: to ja rozwiązałem KPN na Niemcy. :-)

Co do litości: będziesz jej długo potrzebował, jeśli spojrzysz w lustro. Nie rób tego!

Vote up!
0
Vote down!
0

Tomasz Sokolewicz

#226180

Tyle na temat NE. Już widać, co to za wierzba szczepiona gruszą (metodą Micziurina:):):) i mam szczerą nadzieję, że żadnych owoców nie wyda (gruszki na wierzbie zapomnij! :):):):). Reszta punktów mnie nie obchodzi, bo ty też mnie nie obchodzisz. Reaguję tylko na kłamstwa i propagandę agenturalnych inicjatyw.
Teraz już cię pożegnam, bo mnie znudziłeś dokumentnie (nawet odszczeknąć się inteligentnie nie potrafisz) i zostawię... psu z kulawą nogą:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#226190

[quote=Dixi]Tyle na temat NE. Już widać, co to za wierzba szczepiona gruszą (metodą Micziurina:):):) i mam szczerą nadzieję, że żadnych owoców nie wyda (gruszki na wierzbie zapomnij! :):):):). Reszta punktów mnie nie obchodzi, bo ty też mnie nie obchodzisz. Reaguję tylko na kłamstwa i propagandę agenturalnych inicjatyw.
Teraz już cię pożegnam, bo mnie znudziłeś dokumentnie (nawet odszczeknąć się inteligentnie nie potrafisz) i zostawię... psu z kulawą nogą:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"[/quote]

Dobra znajomość mentalności sowieckiej: idiomy, tradycja, słownictwo. Wykształcenie średnie wymaga upgrade. Szkoda, że procesu wychowania nie można powtórzyć. Poziom agentofila Gawlikowskiego.. :(

Vote up!
0
Vote down!
0

Tomasz Sokolewicz

#226195

6. NE jest ok. Po owocach poznacie ich.
7. Jarosław Kaczyński po swojej wypowiedzi na temat SB utracił ostatecznie moje zaufanie.

pytanie do punktu 6:
po ilu latach można będzie oceniać "owoce" NE i jak Pan=autor petycji dekomunizacyjnej, wytłumaczy wątpliwości zwiazane z przeszłością Opary? Należy przymknąć oczy, bo wg Pana inicjatywa jest dobra?!

Cytat z Biblii: "Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce". (Ewangelia Mateusza 7, 17). Prosiłam, proszę nie mataczyć tekstem Biblii!!!!!!!
Skąd Pan wie, że Opara to "dobre drzewo i wyda dobre owoce", skoro p. Mrozewski nie dostaje odpowiedzi na swoje udokumentowane pytania!

pytanie do punktu 7:
Co takiego powiedział Jarek na temat SB? Proszę podać link.

Miał Pan logikę na studiach? Wie Pan, na wsi rozmawiam z ludźmi po podstawówce, którzy na pewno nie mieli zajęć z logiki i logicznie rozumują, natomiast Pański punkt nr 6 jest myśleniem magiczno-życzeniowym (charakterystycznym dla dzieci i... tu kulturalnie zmilczę), a co najgorsza mataczy Pan tekstem Biblii na użytek własnych fantazji.

Gdybyś Pan tak życzeniowo bajdurzył w rodzinie góralskiej, na pewno nie posłaliby Pana do szkoły z maturą! Hej!

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#226284

... tłumaczy. Na razie nie doczekaliśmy się nawet tłumaczeń...
Zostałem wywołany do odpowiedzi (nie wiem dlaczego jako "asystent" i co to niby ma znaczyć) więc się wypowiedziałem. Nie anonimowo, tylko jako Dixi - taki jest bowiem mój byt w Sieci. Nie jestem osobą publiczną (a przynajmniej nie polityczną:):):)), nie załatwiam tu żadnych interesów, w odróżnieniu od tych którzy próbują wykorzystywać Internet do promowania nazwiska i zbijania kapitału politycznego. Trudno, nie zawsze można mieć same zyski. Czasem delikwent nadzieje się na kogoś dociekliwego, jak Petronela i inni Niepoprawni, albo przynajmniej- złośliwego, jak moja skromna osoba:):):)
"Jest ryzyko, jest zabawa"
Poza tym Sieć jest (i mam nadzieję, że będzie nadal) ostatnim wolnym medium. Promuje, ale też bezlitośnie weryfikuje.
Pozdrawiam wszystkich, którzy włączyli się do poważnej dyskusji i dziękują! Wierzyłem w Was i nie zawiodłem się. To bardzo budujące.
--------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#226184

1) Słomka przemilcza głosowanie za odwołaniem premiera J. Olszewskiego. Wygłosił wtedy haniebne przemówienie w obronie Moczulskiego! Czy Słomka przeprosił za to?
2) Moczulski idzie w zaparte z pomocą "reżysera i pisarza" M. Gawlikowskiego wspieranego przez A. Dudka z IPNu.
3)Szeremietiew nie odpowiada na pytania blogera M. Mrozewskiego np. związki z Oparą (odpowiedział? - pytanie do TS).

4) T. Sokolewicz przemilcza niewygodne fakty (punkt 1) i ignoruje pytania, co działa na jego niekorzyść, ale mimo wszystko nie umieściłabym go w tym gronie. Wierzę, że jest po dobrej stronie, wierzę w jego piękną kartę opozycyjną i cierpliwie czekam na odp. - z tym że musi się liczyć, że czytelnik jego tekstów poczuje sie zdezorientowany.

*****************@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to PRAWDA"
deTalleyrand

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#226120

Pozostając ze szczerym podziwem dla Twojej wytrwałości pozwalam zasugerować Ci tylko jedno: uwierz w ego p. Sokolewicza, a wtedy wszystko stanie się jasne.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#226125

[quote=tł]

Pozostając ze szczerym podziwem dla Twojej wytrwałości pozwalam zasugerować Ci tylko jedno: uwierz w ego p. Sokolewicza, a wtedy wszystko stanie się jasne.

Pozdrawiam.

[/quote]
Na zdjęciu: odbicie ego Adama Słomki - policja (tak, tak) spisuje personalia sprawiedliwych na terenie Aresztu Śledczego Warszawa Mokotów.
Moje ego spędziło tu prawie pół roku bez przerwy, plus kilka dni... Ci z mniejszymi ego stali wówczas w kolejce po margarynę, albo budowali sobie kariery, co jest w końcu ludzkie, prawda tł?
Byli tacy, którzy twierdzili, że tortury w czasie przesłuchań Barchański, Marciniak czy Sokolewicz sobie wymyślili i są kapusiami. Bo przecież nie można.. ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0

Tomasz Sokolewicz

#226189

... i innych agentów???? Masochizm? Syndrom sztokholmski?:):):)
Trudno zmilczeć, kiedy czyta się takie zabawne wyznania!:):):)
------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#226193

[quote=Dixi]... i innych agentów???? Masochizm? Syndrom sztokholmski?:):):)
Trudno zmilczeć, kiedy czyta się takie zabawne wyznania!:):):)
------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"[/quote]

Kiedy przestaniesz bić żonę?
Nie masz Żony? To matkę!

Poziom Gawlikowskiego albo neostalinków z gapy. ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0

Tomasz Sokolewicz

#226198

niezły popis.

Vote up!
0
Vote down!
0
#226287

[quote=Dixi]... i innych agentów???? Masochizm? Syndrom sztokholmski?:):):)
Trudno zmilczeć, kiedy czyta się takie zabawne wyznania!:):):)
------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"[/quote]

Powtórzę, że trzeba grać w dobrej drużynie:)))

Wtedy pod koniec życia można powiedzieć:

"W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem" - (2 List do Tymoteusza, 4, 7).
Ni ma co czekać na dobre owoce podejrzanego towarzystwa i kropka. Szkoda mojego cennego czasu. Hej!

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#226264

Rzeczywiście szkoda naszego czasu.
Niech tu psy i skowronki d.pami szczekają!:):):)
Obiecałem się już nie odzywać pod wypocinami obwoźnego handlarza NE, ale robię ostatni wyjątek. Specjalnie dla góralicy! :):):)
P.S.
Wydawało i się, że normalny człowiek zatrzaskuje drzwi przed nosem domokrążców i "kociarzy". U nas, na NP, nie tylko wpuszcza się ich na salony, ale mogą się oni rozwalać w fotelach i obrażać domowników. Tolerancja odchodzi na całego i to z naddatkiem, a tym... hmmm... jeszcze mało... Jeszcze pyskują na portal. Samoumęczenie jakie, czy co??? :):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#226270

Zrobiłam swoje i Ty też się postarałeś:))) Na razie odpuszczam i wynoszę się stąd:))) Niech tu szczekają kundle (po włosku kundel=bastardo, ciekawe czemu:)))))
hej!

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#226288

[quote=Dixi]Rzeczywiście szkoda naszego czasu.
Niech tu psy i skowronki d.pami szczekają!:):):)
Obiecałem się już nie odzywać pod wypocinami obwoźnego handlarza NE, ale robię ostatni wyjątek. Specjalnie dla góralicy! :):):)
P.S.
Wydawało i się, że normalny człowiek zatrzaskuje drzwi przed nosem domokrążców i "kociarzy". U nas, na NP, nie tylko wpuszcza się ich na salony, ale mogą się oni rozwalać w fotelach i obrażać domowników. Tolerancja odchodzi na całego i to z naddatkiem, a tym... hmmm... jeszcze mało... Jeszcze pyskują na portal. Samoumęczenie jakie, czy co??? :):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"[/quote]

Oni zawsze tacy byli. Warto przeczytać i nauczyć się. Szarość + wyjątkową głupota + wyjątkowe chamstwo. Nie mogę wykluczyć, że i to miejsce jest "ich". Szkoda.
Tomasz Sokolewicz

Vote up!
0
Vote down!
0

Tomasz Sokolewicz

#226383

[quote=Tomasz Sokolewicz]
Na zdjęciu: odbicie ego Adama Słomki - policja (tak, tak) spisuje personalia sprawiedliwych na terenie Aresztu Śledczego Warszawa Mokotów.
Moje ego spędziło tu prawie pół roku bez przerwy, plus kilka dni... Ci z mniejszymi ego stali wówczas w kolejce po margarynę, albo budowali sobie kariery, co jest w końcu ludzkie, prawda tł?
Byli tacy, którzy twierdzili, że tortury w czasie przesłuchań Barchański, Marciniak czy Sokolewicz sobie wymyślili i są kapusiami. Bo przecież nie można.. ;-)[/quote]

Ale tego nikt nie podaje wątpliwość! Ja nawet upieram się przy Pańskiej heroicznej przeszłości, choć np. taki tł. wyzywa mnie od bab okropnych!!! Panie TS, minimum logiki!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#226260

Natura ludzka już taka jest, że ego często zwycięża nad zdrowym rozsądkiem, ale alarm ogłaszam dopiero wtedy, gdy z oczywistą oczywistością stwierdzam, że to stan chroniczny.

Jestem dość cierpliwa, ale jak już kogoś skreślę, na ogół nie zmieniam zdania, bo wcześniej zadaję sobie dużo trudu, żeby wszystko zbadać.

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#226241

Babo okropna! Jr\estem \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Babo okrpona! Jjestem z Tobą! Ale z p. Sokolewiczen to już próbowałem . Bez rezultatu.

Odpadam

.

 

 

 

 

 

 

 

 

Babo

Vote up!
0
Vote down!
0
#226245

[quote=Petronela]Chcę w imieniu Konfederacji Polski Niepodległej powiedzieć, że mamy oczywiście stosunek krytyczny do tego rządu w sprawach politycznych, bo przecież nie jest to rząd przełomu; na pewno w sprawach gospodarczych, bo przecież od początku nie zgadzaliśmy się na ten projekt budżetu. Nie zgadzamy się w wielu rzeczach, ale nie chciałbym tutaj o tym mówić.[/quote]
tu Słomka też się mylił i to bardzo. pewnie czytał GW.
http://www.olszewski.pl/historia.htm

Vote up!
0
Vote down!
0
#226281

[quote=Kuki][quote=Petronela]Chcę w imieniu Konfederacji Polski Niepodległej powiedzieć, że mamy oczywiście stosunek krytyczny do tego rządu w sprawach politycznych, bo przecież nie jest to rząd przełomu; na pewno w sprawach gospodarczych, bo przecież od początku nie zgadzaliśmy się na ten projekt budżetu. Nie zgadzamy się w wielu rzeczach, ale nie chciałbym tutaj o tym mówić.[/quote]
tu Słomka też się mylił i to bardzo. pewnie czytał GW.
http://www.olszewski.pl/historia.htm[/quote]

Różnica między Adamem Słomką a gównojadami z Krakowa i szpiclem SB TW Lechem Leszkiem Moczulskim jest jak pomiędzy krzesłem i krzesłem elektrycznym.

http://tomasz.sokolewicz.salon24.pl/306861,ja-zaba-niedokonczona-historia-jednej-maskirowki

Tomasz Sokolewicz

Vote up!
0
Vote down!
0

Tomasz Sokolewicz

#226380

czyli co? mylił się Słomka czy nie mylił?
bo, że tylko dwóch sprawiedliwych jest w III RP, to już wiem.
btw wewnętrzne sprawy KPN mnie nie interesują. mam dużo mniejsze ego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#226589

[quote=Kuki]czyli co? mylił się Słomka czy nie mylił?
bo, że tylko dwóch sprawiedliwych jest w III RP, to już wiem.
btw wewnętrzne sprawy KPN mnie nie interesują. mam dużo mniejsze ego.[/quote]

Co do pańskiego ego nie kłamie Pan: nie jest ono duże. W innych sprawach widzi Pan inną rzeczywistość. Może to dobry powód, aby zacząć pisać. Albo niech Pan da sobie pomóc. :-)

Tomasz Sokolewicz

Vote up!
0
Vote down!
0

Tomasz Sokolewicz

#226700

nie zależy mi na wybujałym ego. wystarczy mi to co mam - tak mi podpowiada superego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#226866