Recepta Ziobry na PIS bez Jarosława Kaczyńskiego.

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Prawo i Sprawiedliwość nie odniosło zwycięstwa w ostatnich wyborach nad Platformą Obywatelską bo takiego sukcesu odnieść nie mogło. Nawała propagandy medialnej zrobiła swoje i to nie podczas tej kampanii, ale już kilka tygodni po katastrofie smoleńskiej.

Niemniej jednak duża część elektoratu Prawa i Sprawiedliwości uwierzyła w możliwość sukcesu i teraz rozgląda się za przyczynami tej, wg swego mniemania porażki. W przypadku porażki ugrupowania z własnej winy odpowiedzialność powinien ponieść szef. W tym przypadku Jarosław Kaczyński. Podkreślam, w przypadku porażki z winy własnej ugrupowania. Oczywiście kampania Prawa i Sprawiedliwości nie była bezbłędna. Ale to nie były błędy zaprzepaszczające sukces wyborczy. Decydującą rolę odegrały "bezstronne i obiektywne" media.

Te same media zaczęły już w kampanii lansować tezę o obciążeniu PIS osobą własnego przywódcy. Analogicznie "pokazano" w sondażach jak to PJN zyskał po odejściu J. Kluzik-Rostkowskiej. Siła mediów jest ogromna. Z pewnością część elektoratu zaczyna wierzyć, albo wkrótce uwierzy, że Prawo i Sprawiedliwość jest już maleńki krok od sukcesu a na przeszkodzie stoi wyłącznie osoba lidera. I w dodatku te "teorie" głoszone są z wielką "troską" o Prawo i Sprawiedliwość.

Nie posądzam Zbigniewa Ziobrę o stworzenie, a nawet propagowanie tej tezy. Zaletą polityka jest skuteczność. Łakomym kąskiem jest zbudowanie własnej pozycji przy pomocy darmowej kampanii medialnej. Zwłaszcza w aktualnej sytuacji. Pozostanę jednak przy swoim nadal będę od polityka wymagał czegoś więcej niż umiejętność żeglowania z zgodnie z wiejącymi akurat wiatrami.

Zbigniew Ziobro ma prawo pożegnać się z Prawem i Sprawiedliwością. Ma prawo założyć nową partię z kim tylko chce. Miał też prawo przeforsować swoje pomysły w ramach struktur PIS. Ale niech nie twierdzi, że jego działania podyktowane są troską o prawicę a jednocześnie prowadzi kompromitujący konflikt przy pomocy mediów. To jest już polityk z wieloletnim doświadczeniem i zapewne zdaje sobie sprawę z tego jak to odbija się na, i tak już nie najlepszym, wizerunku Prawa i Sprawiedliwości.

Brak głosów

Komentarze

jeden z rozsądniejszych tekstów .

Vote up!
0
Vote down!
0
#196291

Czytam pierwsze zdanie i od razu reaguje :

"Prawo i Sprawiedliwość nie odniosło zwycięstwa w ostatnich wyborach nad Platformą Obywatelską bo takiego sukcesu odnieść nie mogło."

Sugerujesz Marku że Prezes nas oszukał?
Wszak mówił że idziemy łeb w łeb a nawet wygrywamy....

Vote up!
0
Vote down!
0
#196292

Nie sugeruje, że Jarosław Kaczyński kłamał. Zwyczajnie zawiodły badania, na których opierały się założenia sztabu wyborczego.

Gdyby nawet PIS i PO szło "łeb w łeb" o niczym nie rozstrzygało. Wygrana Prawa i Sprawiedliwości nad PO przewagą kilku procent nic nie zmieniała. Mielibyśmy i tak bardzo podobną sytuację.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196405

Twarde fakty dowodzą że po 4 latach afer o jakich sam pisaleś i nie było (prawda zę dziwne) specjalnie podnoszone w kampanii, po Smoleńsku i upodleniu Polski, rządy regenatów sa dziś jeszcze lepiej zabezpieczone niz 4 lata temu. PiS broni dziś w sejmie jedynie wiekszości konstytucyjnej, moga sobie uchwalać lewo jakie tylko zechca, moga łupki sprzedać komu chcą. Rozmiary tej kleski, kolejnych wygranych wyborów które znów zostały przegrane są przerażające.

No ale partia obroniła sie się przed "ziobryzmem" przed wyborami wskazując na jakiegoś Porebę (Ty również dowiedziałęs sie wówczas że ktos taki w ogole jest?) i broni się z takim samym sukcesem przed ziobryzmem i dziś.

Czego bronimy Marku?

Vote up!
0
Vote down!
0
#196465

O aferach i upodleniu Polski to wiedzieliśmy my, czytelnicy Gazety Polskiej, Naszego Dziennika, widzowie TV Trwam i słuchacze radia Maryja. Maksymalnie 30% społeczeństwa. Maksymalnie. A reszta nie tylko nie wiedziała ale nawet nie chciała wiedzieć.

Niestety duża część naszego społeczeństwa, to mówiąc Ziemkiewiczem, to zwyczajne "polactwo". Z różnych powodów ta dziś jeszcze większość głosujących zrobi wszystko dla swojego spokoju. Takie wartości jak niepodległość, wolność a nawet zwyczajna przyzwoitość budzi u takich osobników pusty śmiech. To jest rzeczywiście inny naród, jeżeli można użyć w stosunku do tej zbiorowości takiego określenia. Przypadkiem mówi tylko tym samy językiem. Ale to chyba temat na osobną dyskusję.

Sam byłem zaskoczony osobą Poręby i budził moje poważne zastrzeżenia. Mogę się mylić, wydaje mi się jednak, że kampania prowadzona była przyzwoicie. Były oczywiście potknięcia. Mogło być kilka procent więcej. Oczywiście większa liczba posłów to większe środki na działalność ugrupowania. Nawet lepsze samopoczucie. Nie było w tej kampanii jednak szans na zdobycie ponad połowy miejsc w sejmie. "Polactwu" żyje się nieźle. I to im wystarcza. Ba, oni boją się to stracić.

Przyznaję, sam odchorowałem wyniki tych wyborów.
Ale czego zatem bronimy? Bronimy tego co mamy. Przede wszystkim silnej partii niepodległościowej. Przypomnijmy sobie że trudno było sobie w latach dziewięćdziesiątych coś takiego wyobrazić. Mamy 4 mln ludzi głosujących. Tego nie dostaliśmy aktem notarialnym i znaczną część z nich łatwo stracić, zwłaszcza przez niezrozumiałe konflikty. Nikt nikomu nie zamyka drogi do tworzenia nowej nawet silniejszej partii niepodległościowej. Niech buduje. Ale niech nie zaczyna od burzenia tego co mamy!

A tak na marginesie. Nie jestem Markiem ;)
Pozdrawiam
MD

Vote up!
0
Vote down!
0
#196608

Trwa wielka praca własnie mediów by PiS koniecznie skłócić, a autora ostatniej zwycieskiej kampanii tego ugrupowania po prostu wyrzucić.

Jeśli zobaczy się te wydarzenia w tej właśnie perspektywie to wychodzi na to że Szefa przed detronizacja nie ma co bronić, bo ziobryści wcale tego nie stawiają. Jesli zobaczy sie że Ziobro mówi to samo co np Ewa Stankiewicz (zdaje się nie jest członkiem PiS) to okazuje się że nie mówi nic nieprawdziwego.
jesli wreszcie zobaczy się że przeciw tzw "ziobrystom" staja ci którzy wylansowali Kluzice i inne łachudry na szefów minionej kampanii to może wreszcie trzeba by zobaczyć że tzw "ziobryzm" zagraża wyłacznie tym którzy w trosce o własne pozycje zrobią wszystko.

Jak jest logika pozbywania się osoby kto wie czy nie popularniejszej od samego Szefa, ale przede wszystkim skutecznej to ja tego nie wiem. Dostrzegam interes mediów w doprowadzeniu do eskalacji, dostrzegam interes nieduaczników którzy kolejna wygrana kampanie znów przegrali, słabo widzę w tym interes PiS.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196303

Czy Szanowny Nurni może Czytelnikom Niepoprawnych wyjaśnić na czym ma polegać ta wyjątkowa skuteczność i popularność Ziobry? Nie liczę rzecz jasna okresu po ostatnich wyborach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196305

Nie pamiętaja kto był szefem OSTATNIEJ zwycięskiej (podwójnie) kampanii PiS?

Jak nie pamiętają to niech sobie wyguglaja.

A jak zechcieliby mnie PT Czytelnicy zapytać czemu po tej podwójnie zwycieskiej kampanii jej szef poszedł na kilka lat i kilka kolejnych klęsk wyborczych PiS w typową odstawkę to powiem tak: nie wiem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196308

Tamta kampania odbywała się w zupelnie odmiennych, bo politycznie sprzyjających, okolicznościach. Stawianie znaku równosci pomiędzy tymi okresami jest zwykłym nadużyciem, w którym właśnie Szanowny Kolega liczy na stan hibernacji u potencjalnego czytelnika.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196309

Autora zwycieśkiej kampanii odsunięto wiec od kampani kolejnej w 2007 roku. Gdyz "warunki były inne". Wybory prowadzone tym razem przez Miska I Bielana zostały oczywiście koncertowo obsrane. Kto Miśka i Bielana uczynił szefem tejże obsranej lampanii skoro na pewno nie ZZ?
Notabene ZZ w swoim krakowskim okręgu znów wygrał.

Dalej wybory w 2009 do PE. Kto tam szefował tej kampanii?
Ano sprawdzona w 2007 roku brygada Bielan Kamiński. Kampania skończyła się oczyciwście kolejną kleska. Ziobro z kolei wykręcił taki wynik że nie tylko znów w Krakowie wygrał, pociągnął listę tak ze oprócz niego dostało się do PE i trzech innych posłow, w tym taki co to zebrał bodaj 300 głosów. Misiek Kamiński z kolei cieszący się zaufaniem aparatu wykręcił z kolei taki wynik że dostał sie tylko on - dlatego bo był "jedynką". No ale niech nikt nas nie posądza o trzeźwe myślenie.

2010 i przyspieszone wybory prezydenckie. Kto wyznaczył Kluzicę na szefową skoro NA PEWNO nie ziobryści? Prawda że ciekawe pytanie?

Wybory samorządowe w tymże 2010. Ziobro w odstawce i kolejna świetna kampania po której we wszystkich województwach Peło może kręcić takie lody że aż wafle trzeszczą.

Wybory w 2011 i wyciągnięty nie wiadomo skąd fachowiec od nie wiadomo czego poseł Poreba. Skutek tej "perfekcyjnej" kampanii jest taki że przez 4 lata ONI mogą robić co zechcą.

Cos się nie zgadza? Prosze zaprzeczyć.

Po 6-7 latach od ostaniego zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości, po miesiącu od klęski po prostu DRUZGOCĄCEJ Zbigniew Ziobro już głośno mówi że cos tu jest mocno nie halo.

Niecierpliwy młody wilczek, mówią.

A ja jestem niezmiernie ciekaw KTO wypromował róznych Miśków i Bielanów, kto wypromował innych gwarantów klęski czyli Kluzików - kto zrobił wszystko dla obrony swych pozycji by nigdy wiecej po zwycieskiej podwójnie kampanii w 2005 roku nie dać ZZ i jego środowisku żadnych szans na jakiekolwiek wpływy.

Bardzo niecierpliwy jest ten szef zwycieskiej kampanii z 2005 roku. Juz po 6 latach i dopiero po 5 druzgocących klęskach bardzo jasno mówi że potrzebne są zmiany.

Nerwus jakiś.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196319

Powyższy tekst powinien znaleźć się na Pana blogu. Może prezes by to przeczytał?
Przeczytał, za mało; może wziąłby pod uwagę i wyciągnął wnioski?
Pozdrawiam serdecznie!

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#196328

Tak przy okazji - kto jest starszy wiekiem Hofman, Błaszczak czy Ziobro, Kurski. Więc kto ma "pęd na szkło"?
Nadal twierdzę, że część PIS-u jest "synekturalna,wieczno opozycyjna" lub jest to gra na stworzenie prawicowego "Ruchu Poparcia Palącego Koty".

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#196329

w warunkach gdy "media" judzą nieprawdopodobnie.

O ile czuje się dziś ziobrystą to twierdze że mój bohater popełnia pewien błąd. Wywiady nalezy ograniczyć do GP czy ND tudzież TV Trwam. Niech Hofman i Czarnecki lataja dalej po Gwnach i tam (ci autorzy i promotorzy kolejnej klęski) podsrywają środowisko Z Zbiobro.

Wbrew zaklęciom sytuacja jest taka że nawet przez nikogo nie pożądany rozpad PiS nie zmieni absolutnie nic. Ta kolejna obsrana z kretesem kampania przyniosła taki skutek że Tusk ma kolejne karty w ręku i moze już szachować swoich wspólników. Moze przebierać w koalicjantach. Po Smoleńsku (zwyczajowo wyrugowanym z naszych "zwycieśkich" kampanii) po 4 latach najgorszych rządów...

Vote up!
0
Vote down!
0
#196358

naga prawda -
idąc tym tokiem myślenia obalasz teze o ZZ jako polityku .
zwykłe awanturnictwo w wykonaniu ZZ.

Dla mnie, te rozgrywki o przyszłość PiS to zwykłą ściema - tu chodzi o wyuzdane chuci bycia kimś

Vote up!
0
Vote down!
0
#196368

właśnie Kurski użala sie u blondynki z kropka
a ta w gescie zrozumienia wyśmiewa Ziobro
brawo!

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#196371

ale wywiad dla tej kurtyzany to ocziwisty bląd, którego nie usprawiedliwają wycieczki do Gwna Hofmana czy Czarneckiego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196373

 Masz 100% racji.W otoczeniu Prezesa jest grupa osób dbających tylko o własne interesy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196453

Mix

Może jesteśmy wszyscy okłamywani i oszukiwani.
Może PIS to tylko partia na gromadzenie ładunku patriotyzmu społeczeństwa i potem go marnowanie.
Może Prezes Jarosław Kaczyński ma takie zadanie.
Miał władzę i ją oddał. Kto mu kazał ?

Może ma być wieczną opozycją zżerającą polski patriotyzm.

Dlaczego najlepszego swojego pracownika wysyła się za granicę a w kolejnych bitwach wyznacza ludzi niesprawdzonych.

Kto wie jaka jest prawda.

Teraz PIS się betonuje.Może warto prześledzić linię życia partii Porozumienie Centrum z kim kolegowała i jakich miała przyjaciół.

W TV GazetaPolska można zobaczyć wywiad w mieszkaniu prywatnym gdzie Prezes Jarosław Kaczyński udziela wywiadu w towarzystwie pana Michnika również.

Kto w stu procentach daje głowę za Prezesa Jarosława Kaczyńskiego z osób tu piszących ?

Vote up!
0
Vote down!
0

Mix

#196432

Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z tego że od tygodni jesteśmy ofiarami pewnej operacji medialnej.

Gdyby ją odrzucić to okazuje się że pytania ZZ o linie PiS są całkiem na miejscu.

Czy Ziobro mówi w moim imieniu że kolejne wybory zostały przesrane jakby wg jakiegoś diabolicznego scenariusza?

A tak, w moim imieniu.

Koncept by tego kto wygrywa wszedzie, na luzie, trzeba oto koniecznie wyrzucić gdyz mówi prawe iż od 7 lat przegrywamy jakby kto nas zaprogramował na tę przegraną jest słuszny?

Otóż twierdze że przede wszystim wyrzucenia ZZ winni domagac sie ci nie życzący PiS najlepiej.

I jakoś to zgadza sią. Prócz judzących mediów najbardziej wyrzucenia ZZ domagają sie odbiorcy tychże mediów. Pewno przypadek....

Vote up!
0
Vote down!
0
#196447

co usprawiedliwia rozmowy, choćby w słusznej sprawie ale poprzez media? Czy takie działania nie rodzą pytań o intencje?

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#196481

Mix
Inaczej nikt by nie wiedział co jest grane.
Przegrać ale nie ulec - nie na przegrywaniu rzecz polega.

Vote up!
0
Vote down!
0

Mix

#196485

Już to pisałem ale się powtórzę, być v-ce prezesem partii i nazwać panujące w niej zasady totalitarnymi, tak samo jak nazwał rządy Tuska podczas mowy w parlamencie europejskim, czy to nie jest jakiś rozdźwięk?

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#196489

Prośba o konkrety
bo ja nie widze takowych

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#196413

a jakie on ma pomysły?
nie słyszałam jego recept na kryzys, na słuzbe zdrowia ani na sposób zdobycia centrum wyborców
lans i tylko lans, NARCYZ

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#196331

Powiedz mi jak? Gdy chciał to przedstawić na Klubie został zakrzyczany przez Hofmanów. To co miał napisać na papierze toaletowym i przesłać JK? (ostatnie zdanie to sarkazm)

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#196335

a czy na salonach medialnych ktos go zakrzykuje?
NIE!
i recept nie podaje, bo nie ma pojecia, nie ma ich
gadke o pozyskaniu centrum mozna stosować, tylko jak długo?
poza tym dla mnie Ziobro to skrajny radykał radiomaryjny, kaczor przy nim to liberal
jak ma sposob na pozyskanie centrum to i papier dupny przyjmie
tylko on nie ma tej recepty
on miał tylko pomysły na idiotyczne konferencje by lansować siebie, a tracił na tym PiS
prypomnij sobie, ze nawet s.p.Waserman odcinał się od jego występów artystycznych

Vote up!
0
Vote down!
0
#196348

Trochę inaczej patrzymy na to wszystko, ale to nic, gdyby wszyscy byli tacy sami i tak samo myśleli byłoby nudno. Mam tylko nadzieję że nadal będziemy normalnie rozmawiać na forum.
Pozdrawiam

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#196369

oczywiście!
a teraz mam nieZły ubaw
Kurski skarży sie u Olejnik, wychwala Ziobro
a blondynka szydzi i kpi z pana Zbysia nowego mesjasza prawicy
fajny kabaret, z momentami

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#196374

Moim skromnym zdaniem cała ta afera z Ziobrą jest zamierzona i ma na celu stworzenie bardziej liberalnego i nowoczesnego odłamu PiS. Coś w stylu Palikota z jego RPP ,pod cichym patronatem PO, mającego odebrać wyborców SLD.

Poza tym PiS ma gdzieś media i ich próby skłócenia jego działaczy. Media mogą robić co zechcą, a PiS będzie robił swoje bo to nie naiwna dziewczynka polskiej polityki, która bierze do siebie wszystko wokół.

 

Mnie ciekawi bardzo, iż media ostatnio nie mają innych tematów niż PiS, Kaczyński, Ziobro. Zauważyliście? Palikot poszedł w odstawkę, a o Tusku nawet słowa nie słychać podobnie jak o całej PO. Od wczoraj doszedł temat Boeinga 767 i na tym się newsy z kraju kończą:) Może i dobrze. O to chodzi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196372

"TUSKU, musiz" w schronie
pod ochroną

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#196380

a po co komu teraz PO, skoro w eterze krążą żywcem wyjęte z ust PO i ich medialnych pomagierów słowa o PiS:

- tam jest dyktatura,
- wszyscy boją się prezesa,
- ta partia dzieli ludzi.

Teraz to samo słychać z ust posłów PiSu. Zaskakująca jak dla mnie, nagła zbieżność poglądów na partię, której nikt póki co nie może mi wyjaśnić. Tym bardziej, że mówią to czołowi politycy tej partii, a jeden z nich jest nawet jej v-ce prezesem. O co tu chodzi? Chyba nikt do końca nie wie i kieruje się własna intuicją.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#196891

tego skądinąd ciekawego wątku?

Vote up!
0
Vote down!
0
#196400

Nieubłagana prawda jest taka, że Ziobro już od dawna jest na równi pochyłej w PiS.Dostałciepła posadkę w PE, ale była to elegancka metoda odstawienia na boczny tor. Swoje pięć minut miał za czasów rządów PiS i niestety , okazał się nieskuteczny, a do tego popełnił kilka "szczeniackich" błędów.W strukturach odwieczna walka z Wassermanem była też żenująca.
Strategicznie rzecz ujmując , zamiana Kaczyńskiego na Ziobrę nie przynosi żadnej zmiany i o tym doskonale wie Prezes! Wie o tym również ZZ i postanowił zorganizować nowy polityczny biznesik, z miernymi , moim zdaniem , szansami na sukces.
Analizując ostatnie posunięcia Prezesa, wyczuwam poszukiwanie zupełnie twarzy,nowej osoby, która przejmie stery w PiS. To musi być ktoś odpowiedniego formatu, zarówno intelektualnie jak i charakterologicznie.
Napewno nie jest to ZZ...
Mirek

Vote up!
0
Vote down!
0

Mirek

#196440

 to może Hofman lub Błaszczak??? 

Vote up!
0
Vote down!
0
#196461

właśnie rozmawia z Kraśką i jak nie lubię tego typa to z jednym jego zdaniem się zgadzam choć on akurat mówił to do posłów lewicowych a na PiS tylko machnął ręką mówiąc że oni z nikim nie potrafią współpracować.
Do lewicy mówił że należy rozmawiać, szukać wspólnych celów i porozumienia a nie drążyć różnic i podziałów.

Dlaczego każdy lewak czy liberał ma na nasz widok brudnym łapskiem machać z lekceważeniem? Dlaczego o wygraniu wyborów myśli lewica mająca poniżej 9% głosów? Bo my będziemy wyrzucać co chwilę tych co pragną zwycięstwa. Lepsi są mierni ale wierni. W 2005 roku o mało ministrem nie został nałogowy alkoholik (bo był ze starej gwardii PC). Tylko aktywność kilku osób zapobiegła tej kompromitacji ale ja i kilka innych osób drogo za to zapłaciliśmy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196467

Mówisz o Karolu? Od razu mi się przypomina widok z Hamburga z lat 90-tych.

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#196484

A kto wam mój biedny nurni, wam bo mam na myśli ciebie i tego krynicznie czerwonego synalka, jak mu tam, Ziobro, i całą tutejszą hałastrę, broni robić kampanie. Kampanie na wszystko i do wszystkiego, i na co tam macie ochotę.
Mało to jest miejsc i okazji aby robić różne kampanie? Do diabła i ciut ciut.
Mało to innych ludzi żeby im robić kampanie? Ponoć już ponad siedem miliardów. Ale nie, uparł się jeden nurny, drugi ziobraty, trzeci cymany, czwarty jak kempa na moczarach, piąty z kursem na wyborczo i cała reszta, robić kampanie Kaczyńskiemu.
A on nie chce. Nie chce i was i tej waszej zasranej kampanii. Ani waszych rad ani waszego fałszu, ani zaprzaństwa.
A was kurna przypiliło i właśnie jemu, Kaczyńskiemu, chcecie kampanie robić.
Altruiści psia wasza mać.
Raptem oświeciło i tych tutaj i tam tych różnych charceszyków, gżypkóf, miksów , sryksów, tomcióf, sromciów.
Już im Kaczyński zawadza.
Już wiedzą dlaczego PiS nie uzyskał większego poparcia niż te 30%.
Bo ich Kaczyński nie przekonał.
A jak ich nie przekonał to albo zostali w domu, albo na złość Kaczyńskiemu oddali głos na PO albo dla jaj na Palikota.
No ale to Kaczyński jest winny temu, że oni są durniami, postępują jak durnie, zachowują się jak durnie.
Już Kaczyński jest winny i temu, że Ziobro jest skurwysynem, no bo gdyby nie Kaczyński, to Ziobro skurwysynem by zapewne był, ale nie wszyscy by o tym wiedzieli.
Już Kaczyński jest winny też i temu, że to oni są kretynami, że są zaprzańcami, że konformizm i serwilizm to ich marka, ich jedyny symbol narodowy.
Znaleźli pretekst aby własne podłe cechy charakteru usprawiedliwić i sumienia wybielać.
A jakie na tym portalu wsparcie miał PiS w trakcie kampanii?
Kto z was jasno i wyraźnie wyartykułował, że wspiera PiS? Raptem kilka osób.
Reszta albo wolała albo przezornie gębę na kłódkę trzymać, bo co to będzie jak się sąsiedzi dowiedzą, albo oczekiwała gratyfikacji i propozycji, bo jak za friko to oni w dupie mają taki biznes.
A ilu z was tak naprawdę poszło i oddało głos na kandydatów PiS w tych wyborach? Tak, was rzekomych patriotów i zwolenników prawa i sprawiedliwości. Was tu piszących.
Z prawdopodobieństwem 99% mogę powiedzieć, że jedynie co trzeci piszący na tym portalu oddał głos na PiS. Pozostałe 2/3 albo nie poszło na wybory albo głosowało na PO, ale mordę teraz wydziera najgłośniej i najsilniej artykułuje poparcie dla Ziobry.
Chcecie zmian, bo nie pasuje wam niezmienny Kaczyński, kochacie Zobrę, bo taki zajebiście wam bliski z charakteru i mentalności, to sobie go weźcie.
I odpierdolcie się od PiS-u i od Kaczyńskiego raz, a dobrze.
Jest wtedy cień szansy, że w wyborach za cztery lata PiS uzyska ponad 50%-towe poparcie.

SWD40

Vote up!
0
Vote down!
0

SWD40

#196502

Coz z niego mozna sie dowiedzieć oprócz fajansiarsko skrywanej niechęci do ZZ tudzież do mnie?

Psorze, pisac krócej a dbać przy tym by juz po pierwszym zdaniu czytelnik nie rozeznał kim pogardzacie.
Elementarz....

Mam dla psora szokującą wiadomość. Otóz nikt sie nie "przypierdala" jak to wasza psorskość ujeła do Jarosława Kaczyńskiego.

No wiem że dziwne....

Vote up!
0
Vote down!
0
#196516

Dzięki za wpis, też tak myślę tylko nie potrafię tego tak dosadnie wyartykułować.
ps
warto pamiętać, że Z.Ziobro wynalazł  Janusza Kaczmarka
ps
wychodzi na to, że L.Miller nie mylił się w ocenie Ziobry
ps
co oni tam palą w tej Brukseli, że mają takie odloty, vide :Ziobro, Kurski, Kamiński, Migalski  itp

Vote up!
0
Vote down!
0
#196539

Byłem i głosowałem do Sejmu na PIS a do Senatu na Krzysztofa Rybińskiego. Nie ukrywałem tego i nie mam zamiaru tak robić na przyszłość. A dlaczego nie na Romaszewskiego, mam po prostu dosyć ludzi którzy mają zawód "polityk" a nie np. ekonomista, prawnik. Potrzebujemy ludzi którzy mają wiedzę.
A jeżeli chcesz dodatkowo to zapytaj się p. Romaszewskiego w jakiej sprawie zeznawał w prokuraturze wraz z marszałkiem Sejmu oraz Oleksym.

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#196759

Zbigniew Romaszewski ukończył fizykę i obronił nawet doktorat z tej dziedziny naukowej. Najwidoczniej w ocenie Szanownego Jacyla ukończenie ekonomii pozwala zdobyć zawód natomiast fizyki już nie...

Vote up!
0
Vote down!
0
#196885

bo czasem rozum próbuje tłumaczyć emocje naginając czasoprzestrzeń do wymagań, nie sprawdzając uprzednio na czym się oprzeć

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#196892

Powiedz mi na ile fizyka jest w stanie pomóc Polsce w dobie nadchodzącego szybkimi krokami kryzysu. No chyba że ma pomysł na zakrzywienie czasoprzestrzeni i wejście Polski do świata równoległego gdzie Polska jest mocarstwem światowym.

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#196904

Nie bierzesz pod uwagę jednej rzeczy - jak sądzę.

Fizyka to nauka ścisła, jest akcja jest reakcja. Zawsze ta sama odpowiedź układu na to samo wymuszenie w tych samych warunkach a ekonomia? Ilu ekonomistów tyle zdań.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#196918

Wiesz, troszku bronię ekonomistów dlatego że sam jestem z wykształcenia ekonomistą.

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#196926

No i jak tu z takimi jak Ty prowadzić rozmowy i o czym?
Wygrał w Twoim okręgu Borowski. Wygrał dzięki Tobie i Tobie podobnym.
Wygrał, bo myślicie i postępujecie tak, jak sobie tego życzą ludzie tacy jak Tusk, Komorowski, Kwaśniewski, Michnik. Bo to oni decydują jak ma być w tym kraju, co ma być w tym kraju i kto ma być i do czego namaszczony.
A Ty dalej jesteś ślepy i głuchy pomimo tego, że masz jak na dłoni widoczny efekt swoich decyzji.
Ale co ja Ci będę głowę zawracał Borowskim.
Jeżeli jest jeszcze w Tobie jakiś minimalny instynkt, nawet taki czysto biologiczny, zwierzęcy, który broni przed doprowadzeniem do samozagłady, to zacznij go wykorzystywać.
Wypuszczono w tych ostatnich wyborach próbny balonik. Pokazano go i poddano publicznej ocenie. Wykorzystano ten balonik po to. aby zweryfikować pewne założenia i potwierdzić zasadność co do wyboru projektowanej drogi i co do planowanego sposobu postępowania w najbliższym czasie. Może nawet już w następnych wyborach.
Balonikiem owym były wybory do senatu według ordynacji opartej na jednomandatowych okręgach wyborczych.
Test z balonikiem miał dać odpowiedź na następując pytania.
Po pierwsze.
Czy można już, przyjmując za pewnik, że społeczeństwo polskie jest w pełni sterowalne, wzmocnić posiadaną władzę, wzmocnić aparat kontroli nad społeczeństwem w taki sposób, aby to samo społeczeństwo dokonało takiego wyboru z ochotą, z entuzjazmem i przy pełnym zaangażowaniu z jego, tego społeczeństwa strony, a przy minimalnej aktywności elit władzy.
Po drugie.
Czy można zmarginalizować opozycję polityczną, głównie PiS i jej wpływ na życie polityczne tak, aby liczba uzyskiwanych mandatów poselskich przez to ugrupowanie spadła o więcej niż 50% w stosunku do uzyskiwanych przy obecnej ordynacji. I czy do wykonania tego manewru można wykorzystać również samych sympatyków PiS-u.
Test wypadł celująca.
Uzyskane wyniki, a tym samym odpowiedzi na pytania czy można? brzmią:
Tak! Można!
Można sięgnąć po kolejny instrument ogłupiania, ale przede wszystkim po instrument, który obecnym elitom władzy da możliwość uzyskiwania w dowolnym czasie i w dowolnej sytuacji politycznej społecznej legitymacji, owego mandatu społecznego zaufania jakim jest wynik wyborów, uprawniający do sprawowania władzy i tą władzę właśnie legitymujący.
Instrumentem tym jest, a dokładnie będzie w najbliższym czasie ordynacja wyborcza do obu izb parlamentu oparta o jednomandatowe okręgi wyborcze. Z odpowiednimi modyfikacjami, ale jednak społeczeństwo dostanie to, o co tak bardzo prosi, o co zabiega i i czego oczekuje od władzy.
Dostaniecie moi drodzy parafianie, swoje wymarzone JOW-y.
Będzie cały festiwal związany z tym błogosławieństwem.

Nalatacie się, naprosicie, namądrzycie, dostaniecie też po uszach, trochę was przeczołgają ale dostaniecie te swoje JOW-y.
Zachłyśniecie się i ową nadzieją na piękny lepszy świat, odtrąbicie zwycięstwo anielskich zastępów nad szatanem, pójdziecie do wyborów z ordynacją Jednomandatowych Okręgów Wyborczych w garści, w sercu i wybierzecie sobie kogo tylko zechcecie.
Tylko potem się okaże, że w Senacie siedzą inni goście niż ci, którzy powinni, no bo przecież każdy z was głosował właściwie.
A w wynik wyborczego poparcia jakie uzyska PiS przy ordynacji o JOW sięgnie 10 no może 12% w skali kraju.
Resztę wezmą ci co wiedzą jak durny naród tresować. Jak zrobić by sam sobie pętlę na szyję założył i dyndał z radości. Wezmą cała władzę. I będą to ludzie z PO, z SLD, niezależni chadecy, świętojebliwi katolicy, uduchowieni transwestyci, ponętne lesbijki.
I tak się skończą wasze sny.
Czemuś Polaku biedny?
Bom głupi.
A czemuś Polaku głupi?
A bo tak chce.

SWD40

Vote up!
0
Vote down!
0

SWD40

#196895

Witaj *SWD40* .Dzięki za te komentarze. Podziwiam Twoją odwagę ,determinacje a nade wszystko Twoją nadzieję,że to coś DA !!?
Bardzo jestem Ci wdzięczny...bo mnie opadły "łapki".
Pozwól proszę - podpisuję się pod Twoimi słowami.
Pozdrawiam,
Marek Sosabowski

Vote up!
0
Vote down!
0
#196905

Czy mogę się dopisać bo wyrazić tego co czuję, lepiej bym nie umiała.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#196927

Nie od dziś wiadomo (no, może nie wszystkim), że opiewane JOW-y są perfekcyjnym sposobem na, tak skądinąd krytykowane, "zabetonowanie sceny politycznej".
To raczej naiwne, sądzić, iż dzięki nim parlament obrodzi nam w niezależnych, uczciwych, zdolnych posłów i senatorów, którzy nam raj uczynią i szczęśliwość powszechną zapewnią.

Dokładnie tak, niech sobie fani JOW, przeanalizują wyniki wyborów do Senatu i wyciągną wnioski.
JOW, w polskich realiach, działają na korzyść dominującej formacji politycznej. A dodatkowo - mają swoje własne wady, milion już razy punktowane.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196908

W sprawie JOW odpowiedziałem poniżej, polecam mój wpis na ten temat: http://www.niepoprawni.pl/blog/509/rozne-systemy-glosowania-polska

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#196912

Bardzo rzeczowy i merytoryczny wpis - myślę, ze każdy zaangażowany w dyskusję na temat ordynacji powinien się z nim zapoznać.

A większość zwolenników JOW niestety nie ma pojęcia o tych "mało ważnych detalach". Budzi moje przerażenie mesjanistyczny sposób podejścia do JOW, postrzeganie ich jako remedium na wszystkie kłopoty, takiej buteleczki z napisem "wypij mnie"...

Osobiście wspomniałem kila razy, że uważam preferencyjny system zliczania głosów (vide chociażby Australia, o czym Pan również wspomina) za jeden z lepszych, ale o tym dlaczego - może skrobnę kiedyś osobną notkę, w "spokojniejszych czasach".

Aa...i nie ma co liczyć, że rządzący, z własnej woli zaserwują nam coś lepszego niż system zliczania głosów użyty w wyborach do Senatu w tym roku. I tu SWD ma absolutną rację.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196919

Krótko: Po pierwsze jeżeli weźmiemy pod uwagę że Borowski dostał 104 238 głosów a Romaszewski 59 153, Rybiński 33 665 głosów to licząc Borowski 104 238 a łącznie pozostali dwaj panowie 92 818 głosów. To nadal mniej niż dostał Borowski. Przechodzi Borowski przy aktualnej ordynacji większościowej zgodnej z zasadą "pierwszy na mecie".
Jeżeli chodzi o różne system jednomandatowe to omówiłem je tutaj: http://www.niepoprawni.pl/blog/509/rozne-systemy-glosowania-polska.
Nadal potrzymuję że najlepszy dla Polski jest system jednomandatowy proporcjonalny tzw. Proporcjonalny Głos Alternatywny.
Nie jestem ślepy i głuchy. Wszystko zależy od punktu widzenia, a podchodząc tak jak Ty ja także mogę powiedziec że to Ty jesteś ślepy i głuchy wybierając fizyka zamiast ekonomisty. Ale na dłuższą metę jest to zabawa językowa i semantyczna.
Nadal mi nie odpowiedziałeś na pytanie czy zadasz p. Romaszewskiemu pytanie w sprawie w jakiej był przesłuchiwany w prokuraturze (poza Warszawą) razem z Oleksym.

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#196909

genialny SWD40 (stary nie odnosi się do wieku oczywiście) :) Bez zaglądania w gacie też da się dobrze pisać, nie?:)

10 za te komentarze to mało

Ukłony

Vote up!
0
Vote down!
0
#197033

Jesteś niemożebnie rozpuszczony.
Wieczna zgryzota.
Pozdrawiam.

SWD40

Vote up!
0
Vote down!
0

SWD40

#197265

.....to jest Nas troje !! może jeszcze Dixi, Ossala ,Jwp ?
Pozdrawiam
M.S.

Vote up!
0
Vote down!
0
#196930

W Poznaniu niedawno był Rafał Ziemkiewicz. Mówił o współczesnych problemach powyborczych. Warto wysłuchać:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embe...!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#196985

Dziękuję Wam za wsparcie i ciepłe słowa.
Życzliwość to dzisiaj rzadki “towar” i dlatego taki cenny.
Pozdrawiam

SWD40

Vote up!
0
Vote down!
0

SWD40

#197050