23 kwietnia 2009 - warto tę datę zapamiętać

Obrazek użytkownika Firmus Piett
Kraj

23.04.2009 Tę datę warto zapamiętać, bowiem dziś stała się rzecz niezwykła. Wbrew wszelkim prawidłom zdrowego rozsądku, w opozycji do wszystkiego co każdy normalny, niezacietrzewiony obserwator uznawać musi za oczywistość. „Sąd”, bez jakichkolwiek podstaw prawnych, łamiąc podstawowe zasady obiektywizmu i zwykłej przyzwoitości zakazał emisji reklamy wyborczej jednej z partii, nakazując jednocześnie upokarzające przeprosiny za treść – której strona ukarana nie była nawet autorem. Tę datę warto zapamiętać przede wszystkim z jednego powodu – dziś władza podporządkowała sobie wymiar sprawiedliwości. Korzystny dla PiS wyrok w tej sprawie był tak oczywisty, iż mówił o tym dziś rano nawet wróg tej formacji z tygodnika Polityka, jakim jest niewątpliwie Adam Szostkiewicz. W podobnym tonie mówili i pisali także inni, nie mniej aktywni krytycy partii braci Kaczyńskich.

Nawet gdyby tezy zawarte w spocie były fałszywe (a moim zdaniem były one jak najbardziej prawdziwe), to prezentowano tam wyłącznie doniesienia medialne. Nikt przytomny nie może zaprzeczyć że przez ostatnie kilka tygodni media pisały i mówiły o „aferze Misiaka” czy też wskazywały absurdalność i niestosowność wysokich nagród w warszawskim Ratuszu. Sam słyszałem Hannę Gronkiewicz-Waltz która mocno broniła swoich współpracowników i zasadność przyznania im finansowych nagród. Teraz, na miłość boską, okazuje się że tego wszystkiego nie było! Sąd, niczym u Orwella nakazuje nam zapomnieć o faktach i kreuje jakąś niebywałą, bezczelną „nierzeczywistość”…

Zastanawiam się co będzie dalej. Upadają na naszych oczach ostatnie „oazy” niepodporządkowane coraz bardziej pewnej siebie i butnej władzy. Co by się działo gdyby w czasie rządów PiS sądy zabraniały emisji ówczesnych (nieporównanie bardziej kłamliwych, ostrych i fałszywych) wyborczych spotów atakujących rząd? Nawet trudno to sobie wyobrazić. Od 23.04.2009 o rządzie można pisać i mówić wyłącznie pozytywnie. Jeśli takiej Polski chcieliście zwolennicy PO, to gratuluję wam. Macie doskonały moment do wzniesienia toastu. Jednak historia uczy, że jak już nie będzie wrogów „zewnętrznych” trzeba będzie znaleźć czarne owce wewnątrz, także nie upajajcie się sukcesem, bowiem szykujecie sobie pętlę na której was kiedyś wasza ukochana władza powiesi.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

PO swojemu!PO naszemu.
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#18429