DIORAPOLIS

Obrazek użytkownika MoherJ
Blog

Szanowni Państwo,

Poszukiwanie mądrych i wartościowych inwestycji jest wyrazem odmiennego punkt widzenia na sposób zarządzania miastem i jego finansami. Projektem takim, odnoszącym się do naszej historii i tego co najlepsze w naszym mieście wydarzyło się w minionych latach jest DIORAPOLIS, którego koncepcję budowy, a właściwie powstania jego pierwszego etapu, chcielibyśmy Państwu przedstawić. Jest to część programu Prawa i Sprawiedliwości dla naszego miasta, w który wierzę, iż doczeka się realizacji. Być może młodzi mieszkańcy nie wiedzą czym dla Dzierżoniowa były Zakłady Radiowe DIORA, jeden z największych zakładów na Dolnym Śląsku i największy wytwórca sprzętu radiofonicznego w Polsce, jedna z największych polskich firm eksportowych, która w szczycie rozwoju prawie połowę produkcji kierowała na eksport, która zatrudniała w szczycie rozwoju ponad 5000 osób i posiadała oddziały produkcyjne w Nowej Rudzie, Wałbrzychu, Lewinie Brzeskim, Świdnicy i biuro projektowe we Wrocławiu. To produkty ZR DIORA zradiofonizowały polski rynek, a takie wyroby jak Pionier, Meluzyna, pierwsza wieża ZM 1006, Elizabeth HI-FI czy radiostacje R-123 oraz wiele innych wyrobów stały się wręcz kultowymi i były dumą polskiego przemysłu elektrotechnicznego.

  • Czy wiecie Państwo, że radioodbiorniki lampowe ZR Diora, były użytkowane w ponad 75 % gospodarstw domowych w Polsce?
  • Czy dziś pamiętamy, że to z Diory pochodzi pierwszy sprzęt stereofoniczny pracujący w systemie HI-FI w całej Europie wschodniej, i że to Diora była pionierem w produkcji sprzętu kwadrofonicznego?
  • Czy wiecie Państwo, że to ZR Diora były potentatem i praktycznie jedynym producentem radioodbiorników i radioodtwarzaczy samochodowych w Polsce?
  • Czy wiemy również, żę ZR Diora były pionierem i liderem w produkcji magnetofonów kasetowych apotem odtwarzaczy CD w całym okresie swojego istnienia
  • Czy wyobrażacie sobie Państwo setki autobusów i samochodów z całej Polski, których celem podróży będzie nasze miasto. Jak to pozytywnie wpłynie na naszą lokalną gospodarkę?


Bo właśnie taką ideą jest budowa Centrum Nauki, Techniki i Edukacji "DIORAPOLIS". Miejsce to będzie żywym pomnikiem upamiętniającym mieszkańców i najdynamiczniejszy, przypadający na polską erę w historii miasta, okres rozwoju.
Koncepcja tego przedsięwzięcia i jego założenia są wstępnie przygotowane przez zespół naszych doradców, projektantów i inżynierów. Mamy również nadzieję zaangażować w to przedsięwzięcie światowych liderów branży technologicznej, mających swoje zakłady na terenie Dolnego Śląska.  Ze względów praktycznych tę ideę podzieliliśmy na trzy etapy. Zwracamy uwagę, że zrealizowanie pierwszego etapu już będzie przynosiło miastu wymierne korzyści ekonomiczne.

Jeżeli byliście Państwo np.: w Centrum Nauki "Kopernik" w Warszawie to już wiecie o czym mówimy. To przede wszystkim miejsce rozrywki, zabawy i spotkań połączone z edukacją techniczną, z działem dydaktycznym wyposażonym w sale wykładowe do prowadzenia np.: warsztatów, szkoleń, konferencji naukowych czy sympozjów. To miejsce dla dzieci, rodzin, ludzi zainteresowanych techniką i jej historią. To również interaktywne, nowoczesne w pełnym tego słowa znaczeniu muzeum ZR DIORA w Dzierżoniowie, którego miasto się tak naprawdę nie dorobiło i to od tylu lat. Muzeum w którym przedstawimy ludzi Diory - mieszkańców miasta ich osiągnięcia techniczne, znaczenie dla rozwoju naszego miasta i kraju, ciekawe patenty i oczywiście produkty, ale również fascynujące i inspirujące historie życia wielu z nich itp. Uzupełnieniem tego będzie część gastronomiczna; restauracyjno-barowa, bo spędzenie partu godzin na zabawie i zwiedzaniu to zajęcie wyczerpujące.

Będzie to z pewnością wspaniała promocja naszego miasta, ważne źródło dochodów i dumy mieszkańców naszego miasta. Chcielibyśmy zaangażować w ten projekt mieszkańców Dzierżoniowa, aby stali się współautorami sukcesu - tak jak ich ojcowie i dziadkowie przyczynili się do sukcesu rynkowego wyrobów ZR DIORA.

Przedstawiona powyżej koncepcja architektoniczna budowy pierwszego etapu Centrum Nauki, Techniki i Edukacji "DIORAPOLIS"  jest naszym największym autorskim projektem dla naszego miasta. Inspiracją dla kształtu obiektu jest radioodbiornik „Ramona” a pomysłów na następne etapy mam nadzieję i Państwu i nam nie zabraknie

Jesteśmy pewni, że to ziarenko nowej idei zakiełkuje i wyda wspaniałe owoce tylko proszę abyście dali nam Państwo szansę wspólnie je zrealizować.  

Mam nadzieję, że spotkamy się w bliskiej przyszłości w DIOPRAPOLIS

Wasz Kandydat na burmistrza Dzierżoniowa

Jarosław Kresa

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

A pan Lewandowski i spółka powinni dawno siedzieć za rozwalenie Diory

 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

Roman Pniewski

#1659726

 Choć trochę mi Fritzem Langiem zalatuje. 

 Drogi Panie Jarosławie. Obawiam się, dziś by być naprawdę innowacyjnym i na czele postępu( za czerwonego jeszcze Węgrzy mieli takie ambicje- warto wiedzieć )trzeba najmniej na początku uruchomić Tu paneuropejskie montownie np.takiego Xiaomi. Nie tylko na złość Ruskim. Bo jednocześnie nie zaniedbujmy takiego LG na przykład.

Nasi właśni inżynierowie Powinni nauczyć się omijać rozwiązania patentowe. A rodzime zakłady wzorem Chińczyków( daaawniej Japończyków )najpierw Podrabiać Wszystko. Z mniejszą ceną, taką samą lub lepszą jakością.

A gdy, jak prorokują rozwój liderzy Konfy, staniemy w pierwszym szeregu rozwoju AI- choćby z zerżniętymi rozwiązaniami.

Wtedy nikt nie będzie chciał z nami wojny. Nieoficjalnie. Mogą się mnożyć oświadczenia, niby sankcje, niby retorsje.

A pod stołem import. Wszystkiego. Łącznie z autonomicznymi elastycznymi systemami uzbrojenia osobistego. 

Aż pewnego dnia... owa czczona przez zachodnio wschodnią bałwanerię AI orzeknie że ten cały dwutlenek, nadmiar głupot zielonoładowych( bo Lasy Musimy Mieć )to samobój.

A taki węgiel? A z czego zaawansowane technologie grafenowe, zwłaszcza wojskowe. Może nagle ropa z tankowców i gaz z gazowców staną się nieszkodliwe?

Czyli najpierw, wojskowy sojusz że Stanami. Kop w"de" armii Jevro Armii( procarzy? ). A ekonomiczny z Chinami.

Najmniej na początku.

Od megamontowni po megatechnologie.

I To Jest Patriotyzm Gospodarczy.

I drobiazg, niby. Umowy Bezpośrednio z megakoncernami.

Bez patrzenia na sprzedajne szmaty na  jevrowietrze.

Choćby za cenę wymuszonej przez nie autonomii.

Nie szwabsko ślunskiej, niby kaszubskiej i innych.

Prawdziwej, gospodarczej. A najmniej na początku inwestorzy Przekupią Wszystkich.

.

 

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0

brian

#1659728