Weto - prawdziwe działanie czy blef premiera Morawieckiego ?

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Wczorajsze weto ambasadorów Polski i Węgier wywołało zamieszanie wśród unijnych lewackich biurokratów i wycie tzw. "opozycji totalnej" czyli niemieckich konfidentów i narodowych zaprzańców. Zatrzymanie procesu przyjęcia budżetu unijnego oraz środków na odbudowę po epidemii już przynosi efekty. Państwa południa kontynentu domagają się od niemieckiej prezydencji kompromisowego sformułowania, strawnego dla dwóch państw stawiających weto. Czyli do czwartku, gdy spotkają się premierzy państw unijnych, należy znaleźć jakąś formę porozumienia w sprawie tzw. mechanizmu warunkowości, który w rozporządzeniu unijnym wiązał na stałe przyznawanie środków dla państw z mityczną "praworządnością". Zgodnie z nim, unijni urzędnicy z KE, niewybierani przez nikogo, mogliby dowolnie interpretować "praworządność" w Polsce i na Węgrzech, np. możliwe byłoby blokowanie pieniędzy lub zmniejszanie przyznanych kwot za brak zgody na małżeństwa homoseksualne czy adopcję dzieci przez tych dewiantów. Polski premier zapowiada podtrzymanie weta zgłoszonego przez ambasadorów, to samo deklaruje pan premier Orban. Niepokoją tylko nieco sygnały z KPRM, że i tam poszukuje się "kompromisowych" rozwiązań, czemu jasno sprzeciwiła się Solidarna Polska. Pan premier sam sobie ten pasztet przygotował, bo w lipcu ogłosił "sukces", kiedy już jasne było w jakim kierunku zmierzają tzw. "konkluzje" szczytu unijnego...no ale kilka dni przed druga tura wyborów "sukces" był potrzebny - czwartek pokaże jak zachowają się rządzący...

Niezwykle tchórzliwie zachowuje się polski Episkopat po kilku wrzaskliwych "rewelacjach" liberalnych i lewackich me(n)dialnych cyngli o zasłużonych hierarchach narodowego Kościoła. Niewiele wiem na temat oskarżeń obyczajowych wobec purpuratów (a kardynała Dziwisza oceniam...średnio), więc się nie wymądrzam, ale pamiętam dokonania śp. Kardynała Gulbinowicza tu na Dolnym Śląsku, w trudnych latach stanu wojennego i panoszenia się komunistów. Poza tym, dlaczego Watykan dopiero teraz, po wielu dziesiątkach lat podjął tak zdecydowane decyzje wobec 97-letniego starca? Czy papież- modernista Franciszek z taką samą stanowczością tępi "lawendową mafię" w Watykanie? Śmiem wątpić...Natomiast już rodzimi hierarchowie na wyścigi przepraszający wszystkich za wszystko nie budują trwałego fundamentu Kościoła. "Prymas" Polak swoje nazwisko otrzymał chyba w nagrodę od swoich oficerów prowadzących, polecam jego płaczliwy wywiad...tak jest - w TVN 24! Arcybiskup Gądecki coś plotący bez sensu, czy obecny wrocławski hierarcha, arcybiskup - nomen omen - Kupny, przepraszający za grzechy śp. Kardynała to obraz dzisiejszego Episkopatu. Gdzież tym biskupom do intelektów ale przede wszystkim moralnego kręgosłupa takich tytanów jak Kardynał Wyszyński, biskupi - Kominek, Baraniak czy Tokarczuk. Ryba od głowy się psuje...

Dziś radosną konferencję prasową mieli szef KPRM i minister zdrowia, którzy oznajmili , że "jest lepiej", a poza tym "narodowe izolatoria" w różnych miastach budowane są "na wszelki wypadek" i dlatego na razie świecą pustkami. Nikt nie zająknął się nawet, że są puste, bo ustalone zaporowe kryteria przyjęć do nich wykluczają możliwość przewiezienia tam zdecydowanej większości chorych, u których zdiagnozowano ciężki przebieg zarażenia wirusem. Mamy więc sytuację, w której w wielu szpitalach chorzy leżą na "dostawkach" czy SOR-ach, a "izolatoria narodowe", dodatkowo wspierane dużymi pieniędzmi, stoją puste. Nikt nie wspomniał, że po prostu brakuje kadry medycznej , niezbędnej do obsługi po kilkuset chorych w stadionowych "szpitalach". Dodam, że od 1 listopada USC w całym kraju wystawiły ponad 25 tysięcy aktów zgonu, co daje liczbę o 10 tysięcy większą niż w analogicznym czasie ubiegłego roku. Rośnie liczba ukrytych ofiar epidemii, czyli osób zmarłych w domu z powodu braku medycznej pomocy, odeszły w wyniku odwołanych operacji czy zabiegów. Czy medialny "sukces" rządu misi być tak kosztowny...?

I na koniec - jutro zaczyna się posiedzenie Sejmu i zobaczymy czy zapowiadany pucz "zawieszonych" posłów PiS zmaterializuje się. "Piątka dla zwierząt" zakończyła się totalną klapą w niszczarce,a koalicji rządzącej ten bubel odbija się nadal czkawką. Po południu pan prezes Kaczyński przywrócił do praw członka PiS 13 z 15 "zawieszonych", bez ministra Ardanowskiego i Lecha Kołakowskiego. To rozpaczliwa próba ratowania chwiejącej się większości sejmowej. Być może będzie skuteczna jutro, ale na dłuższą metę jest to nie do utrzymania. W czwartek Solidarna Polska sprawdzi prawdomówność pana premiera i gdyby coś w Brukseli poszło nie tak, to koalicja się rozleci.  A pamiętać wypada, że w cieniu czeka Gowin,"trojański koń" opozycji, mega-oszust i wielokrotny zdrajca...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:17)

Komentarze

" czy  medialny sukces rządu  musi  byc  tak  kosztowny? "                                                                                Szanowny     Pan   Autor   życie  swoich   Rodaków  umiejscawia  w  kategorii  kosztu??  Przecież  to  zbrodnia  przeciw  Narodowi  jest, zbrodnia  idąca  w  tysiące!!  Ludzi  odpowiedzialnych za takie  rządzenie powinno  sie  postawić  przed sadem  i   zapuszkować  na  długie  lata. O hańbie , którą    już  na siebie  i  swoje    rodziny  ściągnęli  ci  'dobrozmianowcy"  będą z  pogardą opowiadać  następne  pokolenia.  Nie  kuglujmy  słowami  Autorze , nazywajmy, jak naprawdę się  rzeczy  mają.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

cover

#1652204

Przepraszam, literka M mi uciekła, ale nie chce mi się wracać do tytułu, by poprawiać. Użyte epitety są bardzo mocne, ale za to są trafne. Chciałbym jeszcze je wzmocnić dodatkowym uzasadnieniem. 

Mianowicie, chodzi o wielokrotną zdradę. Zdrada popełniona na polu walki w krytycznym momencie, jest przykładem zdradzieckiej nielojalności, narażającej sojusznika na klęskę, to zdrada numer 1 i to o największym ciężarze gatunkowym - jest zdradzieckim draństwem, wystawiającym szczególnie nieprzyjemne świadectwo moralne. Myślę tu o wyczynach pana G. w wiosennej kampanii wyborów prezydenckich

Numer 2 to postawa polityczna w tak zwanej reformie polskiej nauki. Nie chcę tutaj szczegółowo polemizować z przeprowadzonymi reformami, ale wiedząc doskonale, że postawa i poziom formalny polskiej profesury jest średnio rzecz biorąc ponurym dziedzictwem dziesiątków lat komunizmu, a pan G. wzmocnił ich tak zwaną "niezależność" i "niezawisłość ich nauki" oraz "samodzielność ich uczelni" tak dalece, że umożliwił lewackiej komunie wrogie przejęcie polskich instytucji nauki i kształcenia w wyższych uczelniach sterowanego przez totalitarną opozycję. Stało się to tak dotkliwe, że bez żenady można mówić o  powrocie klimatu stalinowskiej cenzury ideologicznej lat 1945 - 1952, czasu w którym młodzi z zetempe wywalali z pracy kwiat polskiej nauki za niedostatecznie rewolucyjną postawę. Profesor Przemysław Czarnek stoi teraz przed heroicznym zadaniem posprzątania po panu G. 

Zdrada numer 3 to zdrada interesu "Porozumienia JG" czyli jego własnej partii, którą nazwałbym "zdradą imienia Jadwigi Emilewicz". Na czym polegała ta zdrada? Otóż każdy głupi polityk wie, że pozycja polityczna każdej partii zależy od jakości jej pracy czyli umiejętności skutecznego działania. Przez ostatnie 5 lat cały dorobek tak zwanego Porozumienia wynikał z pracy zespołu pani Jadwigi Emilewicz w Ministerstwie Rozwoju. No i pan G. bez chwili zastanowienia wskoczył na jej miejsce, zapewne zdając sobie świetnie sprawę z tego, że po prostu nie potrafi robić tego co umiała pani Jadwiga Emilewicz. W ten sposób pozbył się człowieka o największym pozytywnym dorobku dla jego partii.

Do trzech razy sztuka, pozostałe zdrady są powszechnie znane, dlatego szkoda czasu na ich wspominanie, a już trzech wystarczy, by uzasadnić zarzut wielokrotności.

Podsumowanie: - Jestem przekonany, że to była już ostatnia zdrada pana G, którego obecność w Zjednoczonej Prawicy ma charakter już tylko formalny i  ... 

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

michael

#1652205

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Maciej Krogulski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jednak usilnie proszę wrócić do tytułu i całkowicie usunąć to EGA, gdyż ten pierwotnie zamierzony przez michael-abakus przedrostek, lub przymiotnik (?) na literę m używają wyłącznie ćwierćgimnazjaliści z pokolenia Bękarta Okrągłego Stołu, w publicystyce fałszywie zwanego III RP. To ci sami, którzy "spacerują" ostatnio po polskich ulicach, nosząc kartony z napisem ******, czy też podobnymi przełomowymi postulatami.

 

Dla G natomiast, trzeba utworzyć odrębne Ministerstwo G Prawdy, z nim jako pełniącym obowiązki ministra - PO MGP.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1652209

Niestety, ten "przerostek" jest cytatem ostatniej frazy felietonu "Weto - prawdziwe działanie czy blef premiera Morawieckiego?". Odnoszę się do treści zawartej w tym cytacie i dlatego musiałem pogodzić się z tym konkretnym sformułowaniem razem z tym "przerostkiem", którego przerośnięta obecność w kaleczącej język polski gwarze rzeczywiście razi.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

michael

#1652214

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Maciej Krogulski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Muszę przyznać, że Twoje tłumaczenie michael-abakus, jest wyjątkowo pokrętne. Być może aż tak pokrętne, że semantyka "przerostka" przerosła moje przerośnięte ambicje lingwistyczne oraz formalno-logiczne.

 

Tak, czy owak, co do jednego nie ustąpię. Nie prawdą jest, że jak piszesz "musiałem pogodzić się". Najlepszym dowodem to, że ja nie pogodziłem się, natomiast użyłem zaledwie litery "m".

 

W warstwie moralnej zatem było wręcz przeciwnie. Nie tylko nie musiałeś pogodzić się. Wręcz nie było Ci wolno! To było wysoce niepedagogiczne. Nie wolno bowiem pod żadnym pozorem powtarzać wersji błędnej.

Z jaką reakcją może się to teraz spotkać ze strony wyrostków?

I tutaj mój apel do wszystkich niepoprawnych:

 

MY NIEPOPRAWNI,

UŻYWAJMY WYŁĄCZNIE JĘZYKA POPRAWNEGO !

 

Ten apel nabiera szczególnego znaczenia w czasach szerokiej ofensywy czerwonego na całym świecie, kiedy to w prowadzonej przeciwko naszej cywilizacji wojnie hybrydowej, jako narzędzie walki, czerwony stosuje metodę pustoszenia języka, jak nie przymierzając Tatarzy Podole.

 

Nie wspomnę już o warstwie prawnej Bękarta Okrągłego Stołu, której częścią od wielu lat jest ustawa o języku polskim.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1652246

Zamiast co chwilę wetować, łatwiej zlikwidować państwo niemieckie.

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/tlen

 

Państwa Europy Wschodniej nie mają też czego szukać w UE z jej Lampedusą, Ceutą, Wyspami Kanaryjskimi oraz departamentami zamorskimi.

 

Kiedy mówiłem to samo o EWG latem 1991 wtedy nie słuchaliście!

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/polexit-teraz

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/100-dni-solidarnosci

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/100-dni

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/appka

 

 

PRZEŚLIJ DALEJ, KOMU ZDOŁASZ

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1652212

Prawda jest w środkach ...   (WyRazów egzekuTorów myŚLenia ?..)

Słowo jest <środkiem>...

Syn  środka i syn - o nim (o środku ) synonim środka : => narzędzie, metoda, droga, broń, patent, procedura, sposób, chwyt, fortel, haczyk, kimbiNacja, POmysłowe POsunięcie, środek UNIwersalny, klucz, lek, możliwości... + wiele innych sŁów prawdy w <środkach>...

trWAŁYch "przyCzynach politycznych" -> nie ścigania zbrodni i  przestępstw popełnianych przez "funkcjonariuszy" pubLicznych "praworządności" = środków - broni wojennej... Wzór SS - jak 44 art. w środku Konstytucji RP od 97 (k)roKU... - prawo(jennej)rządności >...

PraWOJENNArządność - jest środkiem do  < prawoJEŃCÓWrządności > "UPRAWniających​​​​​​​Łownych - okupantów gospodarek europejskich - do pokoleniowego nie wypełniania prawa mi€dzynarodowej praworządności reparacji wojennych -> od II Wojny Światowej należnych Polsce od Niemiec...

Dobrze NIE MIEĆ fałszywych przyjaciół - fałszyZmów "UNIjnych praworządności" - nowoczesności < Wy3Małości > UNI-MANIII - naśladowców całej rzeszy - "praworżądności" - > antynarodowych ZŁOdziejstw ...

Pozdrawiam. J. K.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1652224

Brawo Morawiecki- nie możemy dać sobie wprowadzić LGBT!!!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Dodaj własny artykuł do naszego bloga http://bazafirmy.pl/blog/ . Wejdź do wybranej kategorii i kliknij "dodaj tekst"

#1652242

Nie możemy dać sobie wprowadzić! Szczególnie nie od tyłu.

Ani ich języka, ani skrótów, nie możemy dać sobie wprowadzić.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1652251

Choroba u Lisa postępuje w tempie zastraszającym. Może oszaleć w swojej niemocy

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1652253

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Maciej Krogulski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

TOMMY LIS BRAINWASHER

GO BACK TO DISHWASHER

 

MAKE DENMARK

WHITE AGAIN

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1652979

U Lisa...tylko dlaczego nie pacyfikuje się tych kolorowych liberałów, tęczowych Hunów? TO jest pytanie zasadnicze i ono mnie bardzo martwi, ale jeszcze bardziej martwi mnie odpowiedź na nie....

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1652265

Dlatego "nie pacyfikuje się", żeby nie robić z nich męczenników.

Przecież wystarczy pozbawić ich obywatelstwa.

Pozbawić dożywotnio obywatelstwa do trzeciego pokolenia zstępnych.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1652289

    Witam! Rząd cały czas nastawiony na obronę. Chyba najwyższy czas na ofensywne działania. Czas najwyższy, aby uruchomić procedowanie należnych odszkodowań wojennych od Niemiec. To słuszne posunięcie zwiąże też ręce krajowej Targowicy. Czas zająć tym ważkim realnym tematem Parlament Europejski i opinię Światową. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1652271

Odszkodowania i reparacje dostają zwycięzcy. Nigdy przegrani.

Dlatego to Polacy płacą "reparacje" koncernom niemieckim.

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/tlen

 

Wygrajmy drugą wojnę światową

Zlikwidujmy państwo niemieckie

Zaproponujmy Białorusi dostęp do morza

Wystąpmy z jałtańskiej ONZ

Wypowiedzmy konwencję stambulską

Wypowiedzmy porozumienie paryskie

Wypowiedzmy deklarację terezińską

Opuśćmy czerwoną, pedalską Unię Europejską

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/polexit-teraz

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/100-dni-solidarnosci

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/100-dni

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/appka

 

PRZEŚLIJ DALEJ, KOMU ZDOŁASZ

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1652287

Jak mi ktoś powie, ze Konfederacja to opcja patriotyczna to uprzedzam - mogę napluć takiemu w pysk

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1652319

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

żeby pierwszy z brzegu patriota, widzący rzydowskiego owczarka kaszlącego i plującego covidem jadem waszem, bez smyczy i kagańca, próbował uchronić się przed zarazą dzwoniąc po hycla, zamiast zapalić mu kopa prosto w mordę.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1652333

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

żydokomuny od dekad i niestety nie nadążam.

Czyli jak tera pan Premier coś pierdzielnie zanim się w głowę zdąży  poskrobać TEN pan WICEPREMIER (bynajmniej nie od kultury), to tera to sie ma nazywać blef?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1652335