AROGANCKA ODPOWIEDŹ AMBASADORA UKRAINY NA WEZWANIE DO PRZEPROSIN ZA LUDOBÓJSTWO

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

AROGANCKA ODPOWIEDŹ AMBASADORA UKRAINY NA WEZWANIE DO PRZEPROSIN ZA LUDOBÓJSTWO

 

Masowa zbrodnia na ludności polskiej pomimo upływu 80 lat nie wywołuje w dalszym ciągu właściwej refleksji u rządzących Ukrainą, chętnie

oficjalnie odwołujących się do tradycji banderowskich.

 

Ambasador Kijowa w Warszawie odpowiedział na przypomnienie przez rzecznika polskiego MSZ o odpowiedzialności z ludobójstwo wołyńskie.

 

Dyplomata zasłania się rosyjską agresją i proponuje… symetryzm,

czyli w tym przypadku najwyraźniej zrównanie okrutnej rzezi z polską samoobroną i przesiedleńczą akcją „Wisła”.

 

Temat wymordowania co najmniej kilkudziesięciu tysięcy kresowych Polaków przez nacjonalistów ukraińskich z OUN-UPA nie jest w ostatnich latach mile widziany przez polityków i urzędników państwowych, zwłaszcza tych związanych z obozem władzy w Polsce.

 

Zapewne jednak elementarne wyczucie nastrojów społecznych i bliskość wyborów parlamentarnych sprawiły, że przedstawiciel naszej dyplomacji wyartykułował wreszcie pewne oczekiwania względem Kijowa.

 

Komentując nadchodzącą 80. rocznicę rozpoczęcia rzezi wołyńskiej

rzecznik MSZ nawiązał do faktu, że Polska nie doczekała się dotychczas nawet przeprosin ze strony państwa budującego swoją politykę historyczną m.in. na tradycjach banderowskich.

 

Łukasz Jasina przyznał, że powodem milczenia może być „brak zrozumienia” tragicznej historii przez władze. -

 

Prezydent Zełenski także ma wiele innych spraw na głowie. Ja tutaj

niczego nie usprawiedliwiam, ale po prostu staram się zrozumieć.

To jest też cecha dyplomacji. To nie jest rzecz ciągle dla Ukraińców najważniejsza, ciągle to zrozumienie jest zbyt słabe. Jestem dobrej myśli, że ta 80. rocznica coś zmieni - mówił rzecznik. Na zadane wprost pytanie,

czy prezydent Zełenski powinien przeprosić, dodał: -

 

Tego nie zrobiło państwo ukraińskie, ale prezydent Zełenski powinien

wziąć jako Ukraina jednak większą odpowiedzialność.

 

Wówczas padła w rozmowie kwestia dokładniejszej treści

przesłania, które powinno paść pod adresem Polaków.

- „Przepraszam i proszę, prosimy

o wybaczenie”.

 

Ta formuła bardzo dobrze działa w przypadku polsko-ukraińskich stosunków, a jej jest ciągle mało - odpowiedział Łukasz Jasina.

 

Do tych słów odniósł się ambasador Ukrainy w Polsce. „Jakiekolwiek próby narzucania Prezydentowi Ukrainy, czy Ukrainie, co musimy w sprawie wspólnej przeszłości są nieakceptowalne i niefortunne.

 

Pamiętamy historię i apelujemy o szacunek, i wyważenie w wypowiedziach, szczególnie w trudnych realiach ludobójczej agresji

rosyjskiej” – stwierdził na Twitterze Wasyl Zwarycz.

 

“Co więcej, dobrze znana formuła prawdziwego pojednania w stosunkach ukraińsko-polskich, która została przyjęta przez hierarchów naszych Kościołów, brzmi: “wybaczamy i prosimy o wybaczenie” - podkreślił ambasador.

 

Wygląda więc na to, że dla państwa ukraińskiego zbrodnia i podjęte przez Polaków próby obrony przed nią mają ten sam rodzaj i ciężar moralnej

odpowiedzialności.

 

Użyte przez Zwarycza słowa „pamiętamy historię” są więc bardzo wątpliwe.

 

Źródła: DoRzeczy.pl,

Twitter, PCh24.pl

 

"Głos" Toronto nr 21; 27.05.2013

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (11 głosów)

Komentarze

Żadne „przeprosiny” za zbrodnie ludobójstwa nie formalnie nie istnieją . Mogą istnieć w sądzie za indywidualne zabójstwo. I to już o rozprawie.   Więc po co rozpisywać takie bzdety o „przeprosinach” –czemu takie bzdety mają służyć poza skłóceniem naszych nacji.

Np. odstrzelę ci łeb i członkom twej rodziny , wywalę do rowu , zakopię i na katyńskim dole  obok spalonego domu i posadzę tam drzewka . I za to prawnuk Aleszuma  dostanie od mojego potomka „przepraszam” ?! 

Po prostu wal się się z tą kacapską logiką ,propagandą  i talmudyczną moralnością. Daj adres zaproszenie , to przyjadę i rozwalę po wołyńsku , a potem powiem w radiu i napiszę w gazecie „przepraszam”- i na tyle ?!

Swoją kacapską propagandą obrażasz Pan ogół polskich ofiar wymordowanych przez członków  sowieckiej organizacji  UCPA-UPA!

https://niepoprawni.pl/blog/eugeniusz-kosciesza/sowiecki-wklad-do-ukrainskich-zbrodni-upa-cz1

https://niepoprawni.pl/blog/eugeniusz-kosciesza/sowiecki-wklad-do-ukrainskich-zbrodni-upa-cz2\

Z Jego ułomnej logiki , widać , każdy może zabić Każdego  w domu wraz rodziną za gówniane „przepraszam”  ! Autor to facet ,czy prawnicza bezbronna męska chazarska ciota ?

Vote up!
3
Vote down!
0

E.Kościesza

#1651998

Wobec uporczywego sporu sprawę należy oddać do Międzynarodowego Trybunału. Jeżeli ludobójstwo było faktem, albo nie było, to sprawę powinien rozstrzygnąć bezstronny sąd. Każda pora jest dobra na rozliczenie tej historii, nawet teraz podczas wojny. Jeżeli Ukraińcy uważają, że są niewinni, albo zbrodnie te były z winy Polaków, to powinni poddać się takiemu osądowi i będzie rozstrzygnięcie. Natomiast jeżeli wyrok wykaże, że to było ludobójstwo, a było, to kolejną sprawą powinny być działania o reparacje i przeprosiny "bez łaski".. Pomoc humanitarna to jedno, a walka o honor, sprawiedliwość wobec pomordowanych bestialsko naszych Rodaków, to powinność rządzących. Propaganda o tym, że Ukraina walczy o naszą niepodległość to trochę naciągana "przykrywka" czegoś, o czym wiedzą tylko politycy. Połączenie Polski z Ukrainą   ( aby mogła się znaleźć w UE i NATO) przy nie rozwiązanym sporze historycznym to wielki błąd.

Vote up!
2
Vote down!
0

RAK

#1652007

I taka droga postępowania wydaje się być racjonalna i zdecydowania bardziej rzeczowa niż niekończąca się licytacja na nic nie znaczące od nie wiadomo kogo, do nie wiadomo imiennie kogo dedykowane „przeprosiny” –które dalej będą narzędziem do jątrzenia konfliktu miedzy ogółem Ukraińców, a ogółem Polaków tak dotąd skutecznie praktykowanego  przez Kacapów !

Natomiast wydanie wyroku  przez takowy międzynarodowy trybunał, otwiera formalnie drogę wyjaśnienia  , otwarcia sprawy należnych rodzinom ofiar do ich indywidualnego upamiętnienia i egzekucji należnych roszczeń choćby za przejęte mordem ich nieruchomości czy od państwa czy faktycznych beneficjentów akcji mordów w miarę możliwości traktowanych indywidualne, wraz przeprowadzeniem ekshumacji, z oszacowaniem liczby szczątków odnalezionych ofiar , poległych z obu stron tej tragedii . Aby przeciąć dalsze spekulacje i manipulacje uprawiane w temacie !

Vote up!
2
Vote down!
0

E.Kościesza

#1652008