Koń Trojański

Obrazek użytkownika zimny
Humor i satyra
Walec Wyborczy Prezesa

Gowin wyszedł z PO, ale niestety PO nie wyszła z Gowina.

To właściwie tyle mam do powiedzenia na ten temat.

Kiedyś jak Gowin utworzył swoją pseudo "prawicową" partie i pewni ludzie na Facebooku zaczęli mnie do tej partyjnej grupy  dodawać, wyrzuciłem ich ze "znajomych" i napisałem, że jeżeli ktokolwiek  mnie doda do Gowina, to wyrzucam ze znajomych i blokuje.

Ale w marcu 2015 roku Gowin z Jarosławem Kaczyńskim utworzyli fuzje. Więc żeby być konsekwentnym opisałem sytuację i powiedziałem, że nie pozostaje mi nic innego jak Jarosława Kaczyńskiego wyrzucić ze znajomych i zablokować.

Były to jednak chwilowe emocje i rzekłbym, taki raczej satyryczny komentarz.

Polityka niestety ma swoją cenę i tą cenę musiał Jarosław Kaczyński zapłacić za to, żeby móc reformować Polskę i pomału odzyskiwać Niepodległość i Suwerenność Rzeczypospolitej.

P.S

Co się zaś tyczy wyborów 10 maja, to pamiętajmy że opozycji  nie zależy na Polakach i Polsce. Oni będę dążyć do tego, choćby po trupach Polaków, żeby wykorzystać sytuację epidemi i głosowania, celem obniżenia autorytetu rządu i prezydenta, bo wiedzą że w tym momencie nie mają najmniejszych szans i skazani są na bolesną porażkę.

Wybory muszą się odbyć korespondencyjnie.

Jeśli się nie odbędą, zaczniemy tracić Polskę.

zimny drań

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

ale osioł trojański

Vote up!
6
Vote down!
0
#1624719

Kim jest Jarosław Gowin?

Oto moja opinia na jego temat:

Kto był politycznym protektorem Jerzego Millera w Platformie Obywatelskiej w 2007 roku, przed przyspieszonymi wyborami parlamentarnymi, które były pierwszym etapem przed ostatecznym odsunięciem PIS-u od władzy w Polsce, które miało miejsce 10.04.2010 roku?

Otóż tym protektorem był nie kto inny jak ......Jarosław Gowin,  wiceprezes Rady Ministrów oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie PIS/ZP.Przed przyspieszonymi wyborami w 2007 roku wynegocjował z D.Tuskiem stanowisko wojewody małopolskiego, dla bliskiego mu(swojego) człowieka czyli Jerzego Millera, byłego szefa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Były to wtedy rozgrywki pomiędzy J.M.Rokitą a J.Gowinem("cynicznym graczem" z małopolskiej PO, jak zdarzało mu się bez emocji określać siebie w prywatnych rozmowach), zakończone marginalizacją Rokity w PO i ostatecznym końcem jego politycznej kariery, nie tylko w roli "premiera z Krakowa".

Swego czasu prześledziłem karierę polityczną J.Gowina, ze szczególnym uwzględnieniem jego drogi z PO do Zjednoczonej Prawicy i koalicji z PIS.

Mój wniosek z kwerendy materiałów dotyczących J.Gowina i jego kariery, oraz analiz tych materiałów, jest niestety bardzo  niepokojący dla obecnego układu władzy w Polsce.

Moim zdaniem rola J.Gowina i jego partii "Porozumienie" w rządzie ZP jest podobna do tej jaką spełniał R.Giertych i A.Lepper w koalicyjnym rządzie PIS-SO-LPR w latach 2005-2007.

W 2013 roku, gdy polityka resetu USA-Rosja poniosła klęskę(I-szy kwartał 2013 roku) zaczął się proces wychodzenia J.Gowina z PO(proces mający wyglądać na zwykła grę polityczną w łonie PO), który doprowadził po jego wyjściu do powstania akcji społecznej „Godzina dla Polski”, z której wyłonił się ruch społeczny, potem na tej bazie „Polska Razem Jarosława Gowina”, następnie „Polska Razem – Zjednoczona Prawica” a w 2017 roku Porozumienie.

9 września 2014 prezydent Bronisław Komorowski powołał go w skład Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Przed wyborami w marcu  2015 roku nawiązał współpracę z PIS i w wyborach startował z list PIS-u.

Po wyborach w 2015 roku, wchodząc w skład rządu dał się poznać jako hamulcowy reformy wymiaru sprawiedliwości, wraz z Prezydentem A.Dudą, którego na kandydata PIS  na prezydenta w wyborach w 2015 roku wcisnęła administracja B.H.Obamy wraz z izraelskim Knesetem, obradującym w Polsce w styczniu 2014 roku(podejrzewam, że było to ultimatum ze strony USA/Izrael dla J.Kaczyńskiego z równoczesną ofertą pomocy w wygraniu podwójnych wyborów i  przejęciu władzy przez PIS po wyborach w 2015  roku - oferta uruchomienia tzw. afery taśmowej, przygotowywanej przez służby IIIRP, kontrolowane przez CIA).

O co w tej kombinacji operacyjnej chodziło i chodzi?

Otóż obce służby(wtedy CIA/Mossad i BND) po doświadczeniach z rządami PIS z lat 2005-2007 i śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego z lat 2005-2010) chciały mieć we władzach PIS swego rodzaju bezpieczniki, których mogłyby użyć w sytuacji, gdyby rządzący  PIS-m J.Kaczyński, okazał się równie "niesterowalnym", jak w amerykańskich analizach określano jego Brata śp. L.Kaczyńskiego.

Bezpiecznik w postaci Prezydenta A.Dudy użyto w 2017 roku(weto w sprawie ustaw sądowych) i w 2018(weto w sprawie tzw. ustawy degradacyjnej).

Bezpiecznik w postaci J.Gowina i jego "Porozumienia"w rządzie PIS/ZP oczekuje na taki rozwój sytuacji geopolitycznej, w której do władzy w USA powrócą realizatorzy projektu globalizacji i NWO, sprzymierzeni z lewacką niemiecko -  francuską UE, czyli Partia Demokratyczna w USA, po wyborach w 2020 roku i trzeba będzie instalować w IIIRP rząd podobny do tego utworzonego po przeprowadzonej kombinacji operacyjne w 2007 roku.

Z wczorajszego dnia:

Wczorajsze doniesienia Onetu na temat wypowiedzi Borusewicza:"

- Gowin w PiS osiągnął wszystko, co mógł. A teraz zrodziła się sytuacja groźna dla zdrowia i życia Polaków – mówi Onetowi Bogdan Borusewicz. Były marszałek Senatu i senator Koalicji Obywatelskiej uważa, że szef Porozumienia powinien stanąć na czele rządu po odsunięciu PiS od władzy."

 

"Gowin na premiera. Tylko w taki sposób można odsunąć PiS od władzy. Jest to partia nie licząca się z ograniczeniami, które na polityków nakłada epidemia. Sytuacja staje się groźna. Nowogrodzka prze do wyborów nie licząc się ze zdrowiem i życiem Polaków”  - napisał Borusewicz dziś rano na Facebooku."

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/bogdan-borusewicz-jaroslaw-gowin-na-premiera/e39v2w6(link is external)

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1624738

W poniedziałek Gowin zagłosuje za ustawa PIS-u.
Idziecie o zakład

Vote up!
6
Vote down!
0
#1624739

Będzie musiał zagłosować chociaż do końca nie jestem pewny

Vote up!
6
Vote down!
0

zimny drań
 

#1624743

Ten komentarz 35stan powinien się znaleźć jako tekst na stronie a nie jako komentarz

Vote up!
7
Vote down!
0

zimny drań
 

#1624742

Ten tekst nadaje się na osobny artykuł a nie komentarz 

Pozdrawiam serdecznie z należnym szacunkiem zimny drań 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

zimny drań
 

#1645228

Niech mi ktoś wytłumaczy po co to Gowinowi było ?

Nie wierzę w żaden uzgodniony plan JK i Gowina. Został z tymi swoimi propozycjami jak Himilsbach z angielskim.

Za mało mu POlszewicy zaproponowali?

Vote up!
5
Vote down!
0
#1624766

Prosta, tania i logiczna droga, to wybory przez internet i poczte. Uwazam, ze jezeli nawet tak sie stanie, to emigracja, na wszelki wypadek, nie bedzie miala glosu. 

Zatwierdzenie obecnego stanu jako stan wyjatkowy nie lezy w interesie PiS, poniewaz trzeba by powolac nowa WRONE, zdelegalizowac opozycje (a jak tu bez niej zyc?). Moze nawet rozwiazac Sejm, a co najgorsze, przetrzebic wymiar sprawiedliwosci od dolu do gory. Na to, to juz nikt nie pojdzie.

Chca wymienic Kidawe. Nie wiem czy mozliwa jest taka podmiana.

Jezeli kandydat rezygnuje, to oznacza, ze partia stracila swojego konia w tym wyscigu i moze tylko obejsc sie smakiem. Jeszcze nie spotkalem sie z wymiana kandydatow na tak powazne stanowisko w czasie kampanii wyborczej.

Istnieje tez rozwiazanie polubowne.

Gdyby opozycja poprosila Prezesa, by ten zamienil sie rolami z Kidawa, to chyba wszyscy by zaakceptowali ten pomysl i z pewnoscia zapanowala by calkowita harmonia w sejmie. :-)

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624781

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika markowa nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

dawno się tak nie uśmiałam!

Vote up!
2
Vote down!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1624785

Ministrem Szkolnictwa Wyższego powinien zostać Tusk. Swoją osobą motywowałby studentów, żeby się uczyli, bo inaczej zostaną takimi głąbami

Kontrkandydaci  to Hartwich, Jachira, Misiło, Myrcha.Jeszcze wysoko stoi ta no,...... Szajbus-bajbus czy jakos tak

Vote up!
5
Vote down!
0
#1625010

Z pewnością wtedy uczyli by się tylko historii i przysposobienia obronnego przysposobienia żeby umieć strzelać a historii żeby wiedzieć do kogo

Vote up!
3
Vote down!
0

zimny drań
 

#1625044

momentnie jedz tak po Hartwich, od jesieni zamierza studiowac.... w liceum wieczorowym.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1625137

gorzej niż wieczorowym w zaocznym takim

półtorarocznym

Vote up!
2
Vote down!
0

zimny drań
 

#1625254

...tylko ciekawi mnie kto jej tą maturę załatwi

Vote up!
1
Vote down!
0

zimny drań
 

#1625255