NIE O ZEMSTĘ CHODZI LECZ O PAMIĘĆ

Obrazek użytkownika zimny
Historia

 

 

 

Pojednanie w Prawdzie a manipulacja kłamstwem

W Niedzielę 11 lipca 1943 oddziały Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), w skoordynowanych działaniach napadły na 99 polskich miejscowości, koncentrując swoje działania głównie na powiaty włodzimierski i horochowski. To co wówczas się stało, historia zapamiętała jako jedno  z największych okrucieństw jakie było w dziejach  ludzkiej cywilizacji. Polaków mordowano na setki najbardziej okrutnych sposobów jakie można sobie tylko wyobrazić. Rozpruwano łona ciężarnych Polek i zaszywano w miejsce dzieci żywe koty. Obcinano kobietom piersi siekierami. Ćwiartowano ludzi piłami. Palono żywcem. Takie były "praktyki" tej masakry. Nie posługiwano się bronią palną, jedynie w celu zastraszenia. Widły, siekiery, piły, noże, to były narzędzia zbrodni. Mordowano również Ukraińców sprzyjających Polakom.  Ginęli księża i zakonnicy, katoliccy, greko-katoliccy i prawosławni. Mordowano wszystkich, którzy nie chcieli uczestniczyć w zbiorowej masakrze na ludności polskiej.

Zorganizowane mordy UPA na polskiej ludności Wołynia rozpoczęły się 9 lutego 1943 r., kiedy ukraińscy napastnicy wymordowali mieszkańców wsi Parośla. Z rąk UPA zginęło wówczas, według szacunków Ewy i Władysława Siemaszków, 149 Polaków i 6 Rosjan. Terror objął województwo lwowskie, stanisławowskie, tarnopolskie oraz część ziem Polesia i Lubelszczyzny. Trwał,  mimo przesuwającego sie frontu, aż do końca wojny, do momentu wytyczenia przez "aliantów" nowych granic Polski. Był na rękę Sowietom, którzy nie widzieli miejsca dla Polaków na terenach zagrabionych Rzeczypospolitej. Inaczej widziała to partyzantka sowiecka, która wspólnie z AK i BCh ochraniały ludność cywilną. Wyjątkami, o których dziś wiemy byli ci, których zadaniem, zgodnie z wytycznymi Kremla, było zaszczepienie w świadomości Ukraińców nienawiści do Polaków i Polski. Po drugiej stronie Niemcy robili to samo, tworząc oddziały SS Galizien i słynny zorganizowany przez wywiad niemiecki 600 osobowy, "Legion płk. Romana Suszki". Oni również, a może przede wszystkim,umiejętnie wykorzystywali ukraiński nacjonalizm, a podsycanie postaw antypolskich było stałym elementem  "gry ukraińską kartą".
Dzisiaj, w obliczu konfliktu Ukrainy z Rosją, który coraz to bardziej przeradza się w regularną wojnę i naszym zaangażowaniu w ten konflikt, wiele się mówi o pojednaniu narodów Polski i Ukrainy. Nie ma nic bardziej błędnego niż takie przedstawianie problemu. Te dwa narody Polski i Ukraiński nie są narodami skłóconymi. To nie narody w tej sytuacji mają dążyć do pojednania.  Pojednanie dzisiaj polega na powiedzeniu prawdy. Pojednanie dzisiaj polega na nazwaniu tego co było po imieniu. Niestety ci którzy o pojednaniu mówią, nie robią tak naprawdę nic,  żeby ta prawda zaczęła żyć własnym życiem. Bo cóż to jest prawda, w odniesieniu do tej zbrodni, do tego ludobójstwa, do tej rzezi, do tej antypolskiej czystki etnicznej? Prawda to właśnie pojednanie. Ci którzy tyle mówią o nim, nic sami w tej sprawie nie robią. Pojednanie samo się nie zrobi, kiedy wszystko jest zapominane, wszystko przemilczane, wszystko chowane do szuflady.  Pojednanie to nic innego jak powiedzenie prawdy i upamiętnienie ofiar.
Niestety jesteśmy ogarnięci przez ideologię kłamstwa, które to kłamstwo dotyczy również pojednania. Kłamią ci którzy mówią, że nie było ludobójstwa, a mówią to ludzie, którym tak naprawdę zależy na podzieleniu nie tylko narodów Polski i Ukrainy. Robią to ci, którym zależy na podzieleniu samych Polaków i nie robią tego Ukraińcy.  148 Deputowanych Ukrainy zwróciło w lipcu się w lipcu 2013 roku do marszałek Sejmu Ewy Kopacz, listem oficjalnym ”z gorącą prośbą o wspieranie rezolucji Senatu, o uznanie masakry wołyńskiej faktem ludobójstwa popełnionego przez Unię ukraińskich nacjonalistów – Ukraińskiej Powstańczej Armii,  i o potępienie przestępstw ukraińskich nacjonalistów.”

Tzw. Wysoka Izba, z kłamcą  smoleńską na czele zadecydowała inaczej. Przymykając oko na nazwanie zbrodni ludobójstwem, sama w ten sposób stała  się jej wspólnikiem. „Wysoka izba" nie ma nic wspólnego z Polską i z Polakami. "Wysoka Izba" jest  polskojęzycznym tworem renegatów i zdrajców, którzy dążą do unicestwienia Polski i Polaków wszystkimi możliwymi sposobami. Jednym z nich jest skonfliktowanie naszych dwóch, żyjących obok siebie mimo różnic i zaszłości,  bliskich sobie etnicznie i historycznie narodów. Musimy dążyć do pojednania, ale tylko w oparciu o mówienie prawdy. Wiemy dzisiaj, że za sprawą Rzezi Wołyńskiej stały interesy zarówno Moskwy jak i Berlina i obie strony maczały w tym palce. Wiemy również, że za skonfliktowaniem naszych narodów znowu stoją ci sami "sojusznicy", którzy Polskę podzieli między siebie 17 września 1939 roku i nie był to pierwszy raz. Mając tą wiedzę musimy wyciągać prawidłowe wnioski i nie sugerować się tym, co nam podają polskojęzyczne media, i kierować się  li tylko zasadą "Zło dobrem zwyciężaj" Błogosławionego Ks. Jerzego, ale pamiętając jednoczeście o drugiej równie ważnej, że "Nie staniemy przed Bogiem bez winy, jeśli przebaczymy to co miało być ukarane", którą pozostawił nam Św. Augustyn.

Ps.
Zasada Św. Augustyna dotyczy również, a może przede wszystkim tzw. Wysokiej Izby...

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (11 głosów)

Komentarze

Obchody 72 rocznicy Zbrodni Wołyńskiej, Warszawa. Nagranie zawiera fragment przemarszu Marszu Pamięci na ul. Nowy Świat oraz uroczystości przy Tablicy Pamięci Polaków Pomordowanych na Wołyniu na ul. Krakowskie Przedmieście 64.
Inskrypcja na tablicy:
"Pamięci dziesiątków tysięcy Rodaków poległych i pomordowanych w latach 1943-1945 na Ziemi Wołyńskiej i Pokuckiej, za to że byli Polakami, także tych, którzy opuścili rodzinne strony i poszli na poniewierkę uciekając przed terrorem i zagładą z rąk OUN-UPA w 60 rocznicę tej wielkiej Tragedii - Towarzystwo Miłośników Wołynia i Polesia 2003".

https://youtu.be/2Q3_MyBL4U0

Vote up!
8
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#1487398

"Pamięci dziesiątków tysięcy Rodaków poległych i pomordowanych w latach 1943-1945 na Ziemi Wołyńskiej i Pokuckiej, za to że byli Polakami, także tych, którzy opuścili rodzinne strony i poszli na poniewierkę uciekając przed terrorem i zagładą z rąk OUN-UPA w 60 rocznicę tej wielkiej Tragedii - Towarzystwo Miłośników Wołynia i Polesia"

Pisałem już o tym niedawno ale powtórzę, gdyż jakiekolwiek nieścisłości w tej sprawie wykorzystywane są cynicznie przez stronę probanderowską.

Współczesna literatura podaje szacowaną, przybliżoną liczbę Polaków zamordowanych przez Ukraińców w latach 1939-1948 jako ponad 200 tysięcy. Dodajmy, że większość zamordowanych to bezbronne kobiety, dzieci i starcy. Także sposób mordowania tych ludzi był wyjątkowo okrutny, wprost sadystyczny, niespotykany w żadnym cywilizowanym kraju. Niektóre źródła podają nawet liczbę 500 tysięcy zamordowanych. Rzeczywista liczba zamordowanych Polaków może być nawet wyższa niż pół miliona.

Literatura:

1.Stanisław Żurek - "Ludobójstwo Nacjonalistów Ukraińskich Dokonane Na Polakach W Polsce Południowo-Wschodniej W Latach 1938-1948" - Wydawnictwo "NORTOM" Wrocław.

2. Edward Prus - "Szatańskie Igrzysko"- Wydawnictwo "NORTOM" Wrocław.

Vote up!
6
Vote down!
0

Grzest

#1487406

Przeżarte syfilisem PO-PZPR-owskiego robaka  mózgi Tusków, Komorowskich, Kopaczek i ich wiernych bulterierów Niesiołowskich, Grupińskich, Halickich, czipendejlsów Miśków i "marszalków"  Kidaw B. zembatych bidek i kto tam jeszcze anonimowo wspiera Platformę Oprychów ale publicznie to prawie nikt i Kopacz robi solo za PKP, PKS, taxi, LOT, ZBOWiD i babcię klozetową przez co prawa Polska ma ubaw po pachy, a PO-prawna Polska albo klepie zdrowaśki do św.Teresy "da radę" albo klepie chabetę na grilla. Cuś za cuś - albo taksa za internet albo pół kilo mięska z pogranicza podgardla i karkówki (wszystko zależy od pani Gosi w biedrące), a przez ten czas za Petroniuszów robią w państwie Liz i Giertych.

 

"Nie o zemstę chodzi lecz o pamięć" - idź i wytłumacz to trepowi naczprokwojowi Artymiakowi w kwestii śledztwa smoleńskiego. Wytłumacz to innemu trepowi - Leder czy jakoś tak, od procesu Kiszczaka. Wytłumacz to ćwokowi Kunertowi z ROPWiM.

A nad nimi stoją markietanka Kopacz i ćwierćyntelygęt Bronek i te Artymiaki, Kunerty itd.  tak "zgodnie z dyspozycją  bez żadnej dyscypliny partyjnej", hehehehe....

 

Reszty dokonują mendia zręcznie imputując  - "Nie o pamięć chodzi lecz o zemstę"...

 

Pozdrawiam.

Vote up!
9
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1487416

Szanowna Contesso!

Zgadzam się w 100% z tym co Pani napisała powyżej. Z przykrością muszę stwierdzić, że Pani widzenie świata jest niepełne.

Bo cóż można powiedzieć o czymś takim:

https://www.youtube.com/watch?v=f4OmU0pKmo8

Po co Prezes Kaczyński pojechał na Majdan, po co jeździła na Ukrainę posłanka Gosiewska!

http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/694305,m-gosiewska-pis-popiera-ukrainskich-zbrodniarzy-wojennych.html

https://www.youtube.com/watch?v=bIU1_mne984 

Tutaj najlepsze są komentarze internautów.

Wiem, że zbliża się czas wyborczy, więc o tym mówić jest niewygodnie. Ale wybory miną i sprawa popierania banderowców przez PiS powróci.

Czy wierzy Pani, że po wyborach poglądy PiS-u w tej sprawie ulegną zmianie?

 

Vote up!
3
Vote down!
-2

Grzest

#1487422

zgadzam się Mr Grzest, ale polityka jest sztuką kompromisu, a na czym ten kompromis ma polegać i jakie są jego granice napisałem powyżej, choć w bardzo ogólnym zarysie

Vote up!
5
Vote down!
0

zimny drań
 

#1487427

nie weszło jakis błąd
ale własnie to im powiem co masz na myśli, i zrobięto w miarę możliwości prywatnie i przypomnę, zaczynając od Kunerta....
zresztą, dobra, będzie o tym w następnych tekstach o przebierańcach w ministerstwach "patriotycznych", o "przebierańcach" kombatantach, o przebierańcach w "Rodzinie Katyńskiej", w "Zw. Sybiraków", itd itp.....personalnie, w miarę przybywania materiału potwierdzajacego oszustwa TW ...  i oszustów wszelkiej innej maści podszywajacych się pod patriotów, a zwłaszcza historyków "z zezwoleniem", którzy jako pierwsi uzyskali dostęp do akt bezpieki..... i ich losach późniejszych, nie raz tragicznych...

 

 

......................

Vote up!
7
Vote down!
0

zimny drań
 

#1487421

Cały w tym ambaras, żeby dwoje chciało naraz.

Dopóki będą u nich banderowskie sotnie, nie jest to możliwe.

Może Putin je wypali gorącym żelazem i wtedy dopiero dojdzie do tego?

Vote up!
3
Vote down!
-1

Jerzy Kowalski

#1487425

Witam! Zadziwiaja mnie niesmiale komentarze! Zachowujemy sie,jak to mysmy wymordowali Ukraincow! Przeciez prawda jest odwrotna ! To Ukraincy dokonali aktu ludobojstwa zabijajac kilkaset tysiecy niewinnych ludzi! Czy to byly bandy? To byli Ukraincy! Musimy pisac,mowic prawde! Tak samo nie mowmy hitlerowcy,nazisci,mowmy ,ze Niemcy mordowaly narody Swiata i Europy! Miejmy odwage mowic prawde! Pozdrawiam!

Vote up!
6
Vote down!
0

ronin

#1487429

Mam Pan rację, nie bójmy się prawdy.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

markiza

#1487430

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika kamila został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Troszkę  ciszej  panowie  i  panie  nad  tymi  grobami.  My  tak  naprawdę  nie  wiemy  jak  to  bylo.  Nikt  z  Was  nie  zadaje  sobie  pytania  ,  dlaczego  do  tego  doszło  ?  Nie  chcemy  wiedzieć,  brak  nam  obiektywizmu  i  lepiej  nam  jak  odgrzejemy  stare  kotlety  ? Pochodzę  ze  starej  szlacheckiej  rodziny  i  często  powracaliśmy  do  tematu , patrząc  na  problem  z  punku  widzenia  historycznego.  Dlaczego   staliśmy  się  dla  Ukrainców  tak  znienawidzonym  narodem ?  Czy  ktoś  tu  zastanawiał  się  ,  co  było  przyczyną  ?  Nic  nie  dzieje  się  w  próżni,  my  jako  Polacy  nie  jesteśmy  świętym  narodem .  Oj  nawywijaliśmy  na  Ukrainie  zdrowo   i  niechlubnie .  Litwini  też  nas  nie  za  bardzo  kochają.  Jagiełlo  wiedział  co  robi,  stał  sie  królem  Polski  i  Księciem  Litwy  połaczył  nas   Unią  Personalną .  Jednak  ekspansywność  Polaków  bardzo  dała  się  we  znaki  Litwinom.

Vote up!
1
Vote down!
-6
#1487442

Piszesz Kamila, że pochodzisz ze starej szlacheckiej rodziny. Ja mam wrażenie, jak czytam twój komentarz, ze owszem pochodzisz ze starej szlacheckiej rodziny, ale rosyjskiej, albo pruskiej, bo niemiecka szlachta takich bredni by nie pisała o Polakach. Część mojej rodziny z nich właśnie się wywodzi, w XVIII/XIX spoloszczyli się i piastowali bardzo wyskie stanowiska w Królestwie...
A mama moja pochodzi ze strego rodu kozackiego, Wasilkowskich h. Sas z ziem Czarnobyla...i to mnie oceniać a nie Tobie Polaków......a historii jako żywo uczyłaś się wyłącznie  z komunistycznych podręczników, a i dyskusje w domu też świdczą o silnie ukształtowanym światopoglądzie wg. peerelowskich standardów .... "patrząc  na  problem  z  punku  widzenia  historycznego".

Vote up!
7
Vote down!
0

zimny drań
 

#1487461

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kamila nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

 Polak  ma  to  do  siebie,  jak  brak  jemu  argumentów  to  atakuje.   Na  Twoje  uspokojenie  podaję  herbarze  mojej  rodziny  -  Pobóg ,  Topór.  Rody  te   zostały  opisane  przez  Sienkiewicza  w  Potopie   ,  ród  Kisielnickich  jest  starym  rodem  szlacheckim,  równiez  figóruje  w  Almanachu  Gotajskim . Napisałam  powyższy  tekst   tak  jak  to  czuję,  staram  sie  być  obiektywna,  a  nie  oszołomem.  Historii  uczyłam  sie  od  mojego  ojca  profesora  przedwojennego  ,  więc  daruj  sobie  te   wypisywane  dyrdymały .  Ukrainę  znam  jak  własną  kieszeń,  każdego  roku  byłam  w  Odessie  u  rodziny  po  dwa  miesiace  i  nie  jedna  noc  była  poświecona  na  dyskusje.  Rodzina    moja    została  zesłana  i  nigdy  nie  powrócili  do  Ojczyzny.   Masz  kolego  problem  ze  sobą  ,  sięgaj  do  róznych  publikacji    ,  nie  tylko  tych  poprawnych.

Vote up!
2
Vote down!
-5
#1487487

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Antypisior został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1488018

staram sie być obiektywna a nie oszołomem. Zauważyłem, że jest tu spora grupa "oszołomów", którzy za nic w świecie nie mogą zrozumieć jak to jest możliwe, że w środku Europy żyje nacja, która w niesamowicie okrótny sposób mordowała nawet małe polskie dzieci, starców i kobiety. Takich okrucieństw na tak olbrzymią skalę nie było nigdzie w historii świata, tego nie było nawet w Azji czy Afryce, jak ktokolwiek może coś takiego usprawiedliwiać historią jaka miała tam miejsce zanim doszło do tych barbarzyńskich mordów a nawet gorszych niż barbarzyńskich.

oszołom Roman

Vote up!
3
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1488022

...Nazwiska i herbarze to jedno a metryki, akty ślubów, chrztów (Testimonium Baptismi), zgonów i poświadczenia szlachectwa w dokumentach rodzinnych, to drugie....
Albo są albo można ugrzęznąć jak Komor. ... a opowieści o siemiu zbójach, wyssane z palca, co widać, słychać i czuć, zachowaj Waćpani dla gawiedzi, która cie otacza i przed nią błyskaj herbem, znakiem i zawołaniem.... jeśli takowe gdzieś wyczytasz....
,,,A  tak woglóe nie jest to ważne. Wszak 65 procent kadry oficerskiej przed 1939 rokiem
wywodziło sie z chłopskich rodzin, a stanowiło ścisłą elitę II Rzeczypolitej, jak choćby Gen. brygady Józef Rudolf Kustroń. Zginął z bagnetem w ręku 16 września, przebijając sie z okrążenia.... a i w innch dziedzinach synowie chłopscy dominowali....

 

Vote up!
2
Vote down!
0

zimny drań
 

#1489431

waćpani nauki pobierała że do takich wniosków doszła?

Vote up!
4
Vote down!
0

hobo

#1487479

UU – widzę, że dorabia sobie Pani na wakacjach jako kamila.

Oczywiście kamila wcale nie jest szlachcianką. Tu jej nick Pani skompromitowała, bo ludzie dobrze wychowani wiedzą, że ocena moralna kogokolwiek nie ma wpływu na ocenę samego oceniającego. To, że jacyś Ukraińcy byli pokrzywdzeni przez jakichś Polaków w żaden sposób nie przekłada się na ocenę moralną ich późniejszych czynów. 

Parę dni temu pani o tym pisałem w podobnej sytuacji:

„To sprawa morale, a w sprawach moralnych handle ani kompromisy nie występują – to zaś oznacza, że wytknięcie komuś niehonorowego zachowania w niczym Pani nie zwalnia z Pani własnego zachowania się honorowo”.

http://niepoprawni.pl/comment/1487141 - comment-1487141

...a Pani dalej swoje. Tak więc zmiana nicka się nie powiodła. Ciekawe co na to regulamin?

Każdy ma swój honor. Szlachcianka nigdy by nie szukała usprawiedliwienia dla ludobójców takiego, iż oni zostali kiedyś skrzywdzeni przez osoby tej narodowości, co mordowani. W sytuacji zbrodni, jakich dokonali ich krzywdy nie mają najmniejszego znaczenia. Sprawiedliwość ma to do siebie, że wskazuje tylko jednego winowajcę. Tu nim bezdyskusyjnie są Ukraińcy.

To się nie porównuje. Usprawiedliwieniem dla czynu nieetycznego może być tylko szlachetna intencja.

W przypadku banderowców nie ma takiej. To był goły mord, egzekucja rozwydrzonej dziczy dokonywana w zasadzie na zupełnie bezbronnych. Z tego co wiemy, to intencją była chęć ustanowienia swojego państwa czystego narodowo na drodze mordu na zamieszkujących Ukrainę osobach innych nacji (i zagrabienia ich dóbr) – do tego w poczuciu bezkarności za strony niemieckigo okupanta, z którym kolaborowali, a który sprzyjał tym planom. 

miarka

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1488003

Czy aby przypadkiem od wymachiwania narzędziami takimi samymi, jakich używali banderowcy do bestialskiego mordowania Polaków, nie okaleczyła się Pani sama? Idąc bowiem Pani tokiem myślenia, to należałoby zaproponować, aby od teraz w rozmowach z Ukraińcami  zaczęła Pani stawiać następujące pytanie: czy w ramach odwetu za ludobójstwo na Polakach (i nie tylko) byłoby usprawiedliwione wymordowanie w podobny sposób Ukraińców, którzy przyjechali w ostatnich latach do Polski?!

  

Vote up!
0
Vote down!
0

jan patmo

#1570466

Sejm i senat przez osiem ostatnicj lat zamianiły się w bezrozumna maszynke do głosoweania, bezrefleksyjną, działająca na telefoniczne "przekazy dnia". Ponieważ III RP nie jest suwerennym tworem tylko teoretycznym, równiez jej parlamnetarni reprezentanci to pic i fotomontaż....

Vote up!
3
Vote down!
0

Yagon 12

#1487432

Witam! Czesc poslow ,to przykrywka dzialan Kulczykow ,Millerow,Kwasniewskich,Pawlakow itd! To przyzwolenie na bandycka dzialalnosc! Pozdrawiam!

Vote up!
4
Vote down!
0

ronin

#1487434

Tragizm  Polski rozpoczął  się  25  lat  temu   w  słynnej  -  Nocnej  Zmianie - już  wtedy  było  wiadomo  i   zorientowni  Polacy  wiedzieli, że  to  koniec  Polski.  WSI  rękami  Tuska,.  Pawlaka,  Mazowieckiego,  Geremka,  Wałęsy,   reszty  zaprzańców   dokonali  zamachu  stanu  na  demokratycznie  wybrany  rząd  pana  Olszewskiego,  wielkiego  patrioty,  prawnika . Właśnie  tej  nocy  haniebnej  utrupili  demokrację  w  Polsce.  Następnego  dnia   Mazowiecki  zrobił  grubą  kreskę   i  tym  ochronił  siebie  i  czerwoną  chołotę   przed  rozliczeniem  za  zbrodnie  stanu  wojennego,  zbrodnie  PRL  ,  za  zniewolenie  Polski .  Następne  dni  przystapili  do  grabienia  majatku  narodowego.  Pamiętam   niejakiego  Lewandowskiego  ,  tak  prywatyzowal  majątek    polski  , że  dostał  zarzuty  prokuratorskie  i  pod  schronieniem    immunitetu  uciekl  z  Polski  do  Brukseli  na  dziesięc  lat.  Jak    PO  powróciło  do  władzy    szalbierz  ten  pojawil  się  i  jest  doradcą  kłamczuchy  Kopacz  ,  wrócił  dokończyc  dzieła.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1487447

uważasz, że tylko część?.....

Vote up!
3
Vote down!
0

zimny drań
 

#1487462

a ja przed chwilą posłuchałem sobie Pana Wojciecha Cejrowskiego.

No i nie po raz pierwszy uważam, że ma rację. Trzeba roz.......ć te tofaszystwa wzajemnej adoracji.                                 Te wszystkie izby wysokie i niższe, które się tylko od lat tasują na tej POlskiej scenie jak karty w rękach szulera.

Efekty tego tasowania jak najgorsze dla Naszej Ojczyzny.

W każdej dziedzinie życia.

 

https://youtu.be/ZGD9KzLwTNw

Vote up!
5
Vote down!
0
#1487436

Konkludując w P.S zasugerowałem taki scenariusz Wysokiej Izbie, jak sugeruje WC  i to z przyzwoleniem Doktora Kościoła i zoobowiazaniem wobec Boga, a jak wobec Boga, to i wobec Ojczyny...

 

Vote up!
3
Vote down!
0

zimny drań
 

#1487463

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika triarius został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

... chyba trzech miesiącach przerwy, a tu same środki wymiotne. Jak nie Kukiz i "wolny rynek", to takie coś.

Ludzie, czy wy kiedyś sami siebie słyszycie? Zastanówcie się może ile razy już powiedziano w tym nieszczęsnym kraju taką #$%^ głupotę o "braku zemsty", "potrzebie jedynie prawdy", "walce bez użycia przemocy" - i dlaczego ty akurat my jesteśmy aż tak wy... przez historię. (A to jeszcze, niestety, wcale nie koniec, zapewniam was.)

Jest w tym może jakiś związek, czy go nie ma?

Vote up!
1
Vote down!
-5

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1487470

...no to kepiej już nie wchodż albo weź na przeczyszczenie...też pomaga...
...albo siedź na swiom blogosku

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

zimny drań
 

#1487471

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika triarius został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

... byłem, kiedy ty jeszcze modliłeś się rano i wieczorem o zdrowie Tuska, więc spokojnie.

Nie chodziło mi o treść, tylko o tytuł. Jedynie. Treści nie znam, bo mnie taki, powtarzany tysiące razy przy każdej okazji, pedalski (daruj!) tytuł zmierził.

No zastanów się - dlaczego akurat nas tak... tentego, a inni... Ech, nieważne.

Vote up!
0
Vote down!
-5

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1487474

nie daruje takich wpisów ....
a z ignorantami  nie dyskutuję....

 

Vote up!
5
Vote down!
0

zimny drań
 

#1487481

że takie wpisy i komentarze nie są flekowane...

Vote up!
4
Vote down!
0

hobo

#1487480

tak

Vote up!
4
Vote down!
0

zimny drań
 

#1487483

Ukraina dopóki nie przeprosi za mordy na Polakach, będzie taka sama jak Rosja. I niema znaczenia ze walczy z odwiecznym wrogiem Polski, Rosją. A ja w imię tego, mam o tych mordach zapomnieć. Dla mnie Polska i Polacy są najważniejsi, a pamięć o tych mordach, jest dla mnie nakazem, by pamięć o tych mordach, była niezapomniana, co człowiek człowiekowi potrafi zgotować Część ich pamięci.

 

 

Beata Szydło premierem

 

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1487565