Ewa Kopacz doktor śmierć z prymitywnym kłamstwem w tle. Wywiady specjalnie dla "Kuriera" Chicago

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

ALEKSANDER SZUMAŃSKI
KORESPONDENCJA Z WROCŁAWIA

WYWIADY SPECJALNIE DLA „KURIERA” CHICAGO

EWA KOPACZ DOKTOR ŚMIERĆ Z PRYMITYWNYM KŁAMSTWEM W TLE

Minister zdrowia Ewa Kopacz nie była obecna podczas sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej, pomimo złożonych o tym zapewnień w Sejmie RP.

Macierewicz przywołał fragment rozmowy z rzecznikiem Naczelnej Prokuratury Wojskowej, płk. Zbigniewem Rzepą zamieszczony w "Gazecie Wyborczej". Rzepa pytany , czy polscy prokuratorzy i patomorfolodzy uczestniczyli w sekcjach zwłok ofiar smoleńskiej katastrofy, odpowiedział, że nie.

- Okazuje się z wypowiedzi prokuratury wojskowej, że wbrew temu o czym nas zapewniano przez ubiegły rok, nie było prokuratorów i nie było patomorfologów przy sekcji zwłok ofiar smoleńskich. To rzeczywiście jest samo w sobie szokujące, ale trzeba do tego jeszcze dodać, że przecież my wszyscy, na posiedzeniu Sejmu, byliśmy zapewniani przez panią minister Kopacz, która robiła to na polecenie pana premiera Tuska, iż właśnie byli - prokuratorzy i zwłaszcza patomorfolodzy - powiedział Macierewicz.

„Jeśli chcesz przeżyć w polskich szpitalach, to lepiej umrzyj” - powiedział mi jeden z pacjentów oddziału neurologicznego Szpitala im. Gabriela Narutowicza w Krakowie.

Panie, zna pan piosenkę Pietrzaka – „Rzygać się chce” – powiedział mi jeden z lekarzy Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej, w odpowiedzi na moje pytanie dla „Kuriera” Chicago: „co może powiedzieć o osiągnięciach, lub niedoskonałościach Centrum Medycyny Ratunkowej wrocławskiego szpitala”.

„Polskie szpitale z powodu zadłużenia są pozbawione podstawowych leków, nawet tych ratujących życie” – powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” Bogdan Dziatkiewicz – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku.

„Nawet na planowane zabiegi w naszym szpitalu pacjenci czekają w długich kolejkach” – powiedział Andrzej Nowakowski, naczelny lekarz Szpitala Powiatowego w Inowrocławiu.

„W budżecie państwa nie ma już pieniędzy na umarzanie długów placówek służby zdrowia, a zapewnienia Ewy Kopacz o sprawnie działającej służbie zdrowia są tak aroganckie, jak i bezczelnie kłamliwe”- powiedział lekarz Centrum Leczenia Bólu – proszący o zachowanie anonimowości, / nazwisko znane redakcji „Kuriera” Chicago /. Ta placówka Centrum Leczenia Bólu w mieście wojewódzkim została w połowie roku 2010 pozbawiona dotacji Narodowego Funduszu Zdrowia, w ten sposób pozostawiając cierpiących pacjentów bez pomocy lekarskiej w połowie leczenia.

Niektóre szpitale przestały chorym wydawać posiłki, nierzadkie są wyłączenia energii elektrycznej, czy zaopatrzenia w wodę. Co tragicznego może się wydarzyć z braku energii elektrycznej w czasie zabiegu operacyjnego? – takie pytania dyrektorów szpitali do Ewy Kopacz pozostają bez odpowiedzi.

Krakowskie przyszpitalne Centrum Diabetologiczne odmawia bezpłatnego leczenia chorym na cukrzycę. Wizyta u lekarza jest płatna 55 zł, natomiast na bezpłatną wizytę refundowaną przez NFZ czas oczekiwania wynosi około pół roku.

Zachodzi retoryczne pytanie, co mają uczynić chorzy na cukrzycę bez pomocy lekarskiej, bez insuliny, czy leków przeciwcukrzycowych. Według własnego rozeznania wynikającego z rozmowy z lekarzem endokrynologiem, pacjent chory na cukrzycę, pozbawiony leczenia insuliną, na pewno nie długo umrze. A czy to będzie śmierć spowodowana hiperglikemią / przecukrzeniem /,czy też śpiączką cukrzycową z braku leków, w tym insuliny, będzie zapewne odnotowana w statystykach ministerstwa zdrowia jako śmierć naturalna spowodowana cukrzycą.

Czas oczekiwania na wizytę u specjalisty wynosi około pół roku, a np. w przypadku choroby niedokrwiennej serca / choroba wieńcowa /, czy migotania przedsionków, okres oczekiwania na wizytę u kardiologa jest taki sam.

Systematycznie pogarsza się jakość podstawowej opieki medycznej, nie istnieją już gabinety pogotowia ratunkowego w całym kraju, można liczyć jedynie na pomoc odpłatnej pomocy ratunkowej firmy Falck, ale tylko przy zakupie rocznego abonamentu – niewyobrażalnie drogiego.

Nie istnieje w kraju doraźna pomoc medyczna, nawet odpłatna, bez abonamentu. Marnotrawione są pieniądze publiczne, postępuje degradacja szpitali. Najbardziej dramatyczna sytuacja panuje na Dolnym Śląsku, gdzie większość placówek znalazła się na krawędzi bankructwa.

W wielu przychodniach specjalistycznych w kraju najbliższy wolny termin jest w roku 2012. Początek maja to czas, w którym placówki opieki zdrowotnej powinny mieć jeszcze sporo pieniędzy. Nic podobnego, np. szanse dostania się do chirurga naczyniowego w roku 2011 nie istnieją. Ratująca życia diagnostyka rezonansem magnetycznym jest możliwa w roku 2012. To samo dotyczy pomocy onkologicznej w całym kraju. Zbliżamy się do granicy całkowitej zapaści, w niektórych regionach kraju już przekroczonej.

Za to odbędzie się ogromnym kosztem Euro 2012 m. in. na stadionie im. Stepana Bandery we Lwowie ukraińsko – hitlerowskiego atamana – założyciela „SS Galizien” do spóły z wrogami Polski ukraińskimi bandziorami spod znaku UPA – OUN wznoszącymi na lwowskich ulicach hasła: „śmierć Lachom”.

Na szczęście Zakład Ubezpieczeń Społecznych w pełni refunduje obrządki pogrzebowe.
Aleszumm

Aleksander Szumański – KORESPONDENT USA AKREDYTOWANY W POLSCE

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:3)

Komentarze

  To wszystko jest prawdziwe.Tragedie zwykłych chorych z opisanych powodów są tu niestety niewidoczne ,a przecież często wręcz niewyobrażalne.Końca ZŁA nie widać...

Pochwała końcowa ,że -" Na szczęście Zakład Ubezpieczeń Społecznych w pełni refunduje obrządki pogrzebowe" -jest tak samo prawdziwa jak kopanie i przesiewanie z największą starannością ,ziemi na miejscu katastrofy  w Smoleńsku ,ale przy tym wszystkim kto by zwracał uwagę na każdy z tych DROBIAZGÓW...z osobna.

-------------------------

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

hejabar

#158507

z powodu perfidnych kłamstw smoleńskich, czyli również umaczana we współmord na Polakach, będzie jedną z kobiet, które kiedyś staną przed Trybunałem ludzkim i Boskim z bardzo wielkim brzemieniem współzbrodni. Musi mieć już teraz upiorne sny, ponieważ jej twarz stale jest symbolem piętna lady Macbet.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petrus

#158528

...również dlatego, że jest powszechnie krytykowana także przez lekarzy zwolenników PO.
Muldi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Muldi

#158543

wszystkie przypadki ministrów są szczególne. Nie wiem, czy jest chociaż jeden, który zna się na swojej robocie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#158558

i do do metra w dół!
zdolna czekistka!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#158568

i tu się właśnie mylisz. ZUS nie refunduje w pełni kosztów obrządków pogrzebowych, a jedynie nędzne 4000 PLN, co wcale nie wystarcza na zwykły pochówek "bez bajerów i wodotrysków". Skąd wiem? Nie dalej jak 10 dni temu odprowadziliśmy w ostatnią drogę moją Teściową (dobra była kobiecina, zupełnie nie jak z wrednych dowcipów). Koszty pogrzebu? Proszę bardzo. Koszt grobowca 3000PLN (cena na cmentarzu komunalnym w Lublinie, czyli miasto decyduje, za ile zhandluje miejsce na pochówek), prosta trumna 850PLN i 4000 tysiące "poszło się czesać". A koszt grabarzy, domu pogrzebowego, przygotowania zwłok do pochówku i tym podobne "bzdety" to jeszcze 2000 PLN ekstra, plus skromny wieniec, stroik na trumnę, jak to w Lublinie we zwyczaju, które to pieniądze trzeba było wyłożyć z własnej kieszeni. Więc gdzie ta ZUS-owa dobroczynność? Tuskowa kamaryla zrobiła sobie prezent kradnąc wszystkim Polakom pieniądze przeznaczone na nawet nie godne i przyzwoite, a po prostu podstawowe i zwyczajne pochówki zamarłych Polaków, również tych skutecznie "leczonych" (jak moja Teściowa) przez system ochrony zdrowia pani Kopacz.

Ponieważ nie jestem tak naiwny, aby liczyć na NFZ, ani tym bardziej na ZUS, ZDROWIA WSZYSTKIM NIEPOPRAWNYM ŻYCZĘ.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158574

marcopolo
Znany Prof.dr.hab pyta"Jak wyjasnic w prosty sposob paradoks,ze Polacy w wyborach przekazuja wladze ludziom,ktorzy dzialaja na ich szkode"? Pan Prof.pyta,a my
dajmy Mu odpowiedz w tegorocznych wyborach do SEJMU,ze juz
wiecej takiego bledu nie popelnimy,bo zyc po ludzku chcemy
!Dzis po wypowiedzi Pana Premiera Kaczynskiego na temat sluzby zdrowia i jej szefa E.Kopacz,gdzie stwierdzil,ze jest to najgorszy min.i bedzie wniosek PiS o jej odwolanie
odpowiedzial szef klubu PO z kretynskim usmiechem ,ze caly klub PO stanie murem za pania min.Kopacz i ja obroni,
tzn,ze trzeba w tych wyborach "wykopac" cale PO z Polskiego Parlamentu,bo to jest jasne,ze oni szkodza Polsce i nam Polakom!!Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#158583

Chyba ma Pan nieakualne informacje o zasiłku pogrzebowym z ZUS. Mafia Tuska już dość dawno obcięła o połowę zasiłek pogrzebowy. Gdy chowałem moją mamę do grobu taty (odpadły mi koszty zakupu grobu, wymurowania pieczary i nagrobka) to musiałem dopłacić z własnej kieszeni prawie 2 tys. zł a pogrzeb był bardzo skromny. Gdybym miał doliczyć nowy grób to ..... strach pomyśleć. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1439028