Prawdy proste: obszary nędzy w PL

Obrazek użytkownika wilre
Kraj

http://bit.ly/1IFbjan 

is-square

" style="border-radius: 5px; display: inline-block; margin: 10px 0px 0px; position: relative; overflow: hidden; vertical-align: top; max-height: 506px; max-width: 506px; color: rgb(41, 47, 51); font-family: Arial, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 18px; background-color: rgb(245, 248, 250);">

js-adaptive-media-container

">

( )

Dlaczego więc Polacy ubożeją, skoro rosnące wynagrodzenia nie są przyczyną – tylko oznaką coraz większej biedy?Odpowiedź jest banalnie prosta – bo coraz większa część bogactwa, które sami wytwarzają jest im podstępnie odbierana.

Z tego co są w stanie wypracować (celowo piszę wypracować – a nie zarobić – bo jak już wiemy wielkość zarobków ma się nijak do ich siły nabywczej) – po prostu coraz mniej mają dla siebie, bo coraz większa część owoców ich pracy jest im ZABIERANA w nikczemny i podstępny sposób.TYLKO dlatego Polacy są coraz biedniejsi i wpadamy w coraz większą nędzę. Ta podstępna grabież dokonuje się na trzy główne sposoby:1. Kreacja pieniądza bezgotówkowego przez system bankowy.

Banki tworzą pieniądze „z powietrza” - i pożyczają nam je na procent w postaci kredytów. Procent oddajemy jawnie – ale siła nabywcza naszych pieniędzy MALEJE w sposób niezauważalny (inflacja spowodowana rosnącą podażą pieniądza) – i w ten podstępny sposób WSZYSCY na tym tracimy, nie tylko Ci co płacą odsetki od kredytów.

Szczegóły tego sposobu zabierania nam bogactwa tutaj:

http://freedom.prawynurt.pl/spoleczenstwo/miliony-zyja-w-nedzy-dlaczego-polacy-ubozeja,76.htm

 2. Najprymitywniejszy sposób to zabranie nam pieniędzy wprost 

– za pomocą aparatu państwa czyli za pomocą systemu podatkowego. Jest on tak skomplikowany, że mało ludzi wie ile tak naprawdę płacimy w sumie podatków – a jest to PONAD POŁOWA tego co wypracowujemy.

Podatki są zwiększane pod szlachetnymi pretekstami, ale są to tylko preteksty na które idzie niewielka część naszych podatków – resztę sitwa dzieli między siebie:

 np. przekazując pieniądze firmie, wygrywającej przetarg na autostradę, która potem bankrutuje i znika (razem z pieniędzmi!!!) - a podwykonawcy zostają z niczym – ewentualnie jak będą się awanturować, to wypłaci się im z budżetu „odszkodowanie” - czyli drugi raz zapłacimy wszyscy za te same autostrady, których nie ma komu skończyć.

Wielkość łącznych zobowiązań podatkowych liczyłem szacunkowo tutaj:

http://freedom.prawynurt.pl/spoleczenstwo/miliony-zyja-w-nedzy-dlaczego-polacy-ubozeja,76.htm

3. Najbardziej wyrafinowany i podstępny sposób na wyłudzenie od ludzi pieniędzy to istnienie tzw. „rynków finansowych” - czyli GPW. 

To jedna wielka bańka mydlana, która w każdej chwili może zniknąć zupełnie legalnie – i nikt nie ma prawa zgłosić pretensji bo przecież podpisał oświadczenie, że jest świadom ryzyka „inwestycyjnego” - co jest samo w sobie oszustwem, bo jest to ryzyko spekulacyjne – a nie „inwestycyjne”.Nie grałeś nigdy na giełdzie i myślisz, że to Cię nie dotyczy? Nie szkodzi - wszystkie emerytury Polaków zebrane w OFE są przechowywane i kumulowane "na rynkach finansowych" - i w każdej chwili, jak mydlana bańka mogą zniknąć bez śladu, zupełnie LEGALNIE!Papiery wartościowe i inne instrumenty finansowe to nic innego jak kolejny wykreowany peniądz – bardzo specyficzny – ja nazywam go semi-walutą czyli taką „niby walutą”.

Kupujemy te papierki, tą walutę licząc na wzrost kursu (dokładnie tak jakbyśmy trzymali oszczędności np. w dolarach) – z tą różnicą, że za dolary możemy coś kupić w Ameryce – a żeby kupić coś za „papierki wartościowe” (instrumenty finansowe) musimy je najpierw z powrotem wymienić na złotówki po aktualnym kursie. Dlatego nazywam je „semi-walutą”

O mechanizmie oszustwa na którym opiera się GPW tutaj:

http://freedom.prawynurt.pl/spoleczenstwo/miliony-zyja-w-nedzy-dlaczego-polacy-ubozeja,76.htm

Nie dajmy sobą manipulować – prawie wszystko co czytamy czy słyszymy w mediach jest kłamstwem, mniejszym lub większym. Media to najpotężniejsza współczesna broń masowego rażenia, bez fizycznego uszkadzania ofiary, zdobyczy.

Znamy przecież bardzo trafne określenie: „środki masowego oddziaływania”.Po pierwsze więc– nie wierz telewizji, gazetom, massmediom. Nigdy. Myśl samodzielnie, szukaj i pytaj.Po drugie – pamiętaj – jesteśmy coraz biedniejsi bo coraz więcej nam zabierają PODSTĘPEM i manipulacją.
 (a nie dlatego, że jest źle, że kryzys, że ocieplenie, itp. bzdury – to tylko propaganda)Nie ma żadnej obiektywnej przyczyny biedy Polaków – każdy z nas powinien żyć w dostatku – bo tak duży jest dzisiaj postęp technologiczny. Jesteśmy biedni bo jesteśmy podstępnie okradani przez tych, którzy żyją jak królowie NASZYM KOSZTEM, z naszej pracy.Tylko dzieląc się tą prostą prawdą ze sobą nawzajem – możemy cokolwiek zmienić. 

Zapewniam, że żadne media nam w tym nie pomogą – jesteśmy sami, choć są nas miliony ;)

 

PS. I to nie jest tak, że tak już musi być. Można stworzyć normalne państwo, dla uczciwych i dobrych ludzi – trzeba tylko MASOWO chcieć to zmienić.

Dla przykładu taką nową wizję państwa dla uczciwych ludzi zacząłem prezentować tutaj:

http://freedom.noweblogi.pl/polityka/polska-naszych-marzen-innowacyjna-wizja-panstwa,58.htm.

FOT. http://www.se.pl/galerie/5060/11692/miliony-polakow-zyja-w-nedzy/Czytaj więcej na: http://freedom.prawynurt.pl/spoleczenstwo/miliony-zyja-w-nedzy-dlaczego-polacy-ubozeja,76.htm

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)