Ks. Małkowski - Jakiemu pojednaniu patronuje bł. ks. Jerzy?

Obrazek użytkownika Uparta
Idee

 

W 31 rocznicę śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki warto przypomnieć komentarz, jakiego udzielił rok temu Warszawskiej Gazecie przyjaciel Kapelana "Solidarności", ksiądz Stanisław Małkowski. Zamieszczam tylko fragment wypowiedzi, całość na stronie: ]]>http://www.fronda.pl/blogi/delfinn/ks-malkowski-komentarz-tygodnia-jakiemu-pojednaniu-patronuje-bl-ks-jerzy,40849.html]]>

 

Ks. Stanisław Małkowski

JAKIEMU POJEDNANIU PATRONUJE BŁ. KS. JERZY?

 

Jeżeli bł. Jerzy ma stać się patronem narodowego pojednania, trzeba oprzeć się na prawdzie, a nie na jej ukrywaniu. Prawdy nie chcą sprawcy i mocodawcy zbrodni dokonanej na ks. Jerzym i na Polsce.

W imię czego i w myśl jakiego pojednania nie szukają ani nie chcą prawdy o nowej postaci stanu wojennego i publicznego zakłamania ci, którzy oddają cześć ks. Jerzemu jako męczennikowi za wiarę i prawdę, a zarazem chcą widzieć w nim patrona pojednania ofiary z katem bez spełnienia koniecznych warunków?

Czy bł. Jerzy miałby stać się patronem okrągłego stołu i transformacji PRL w III RP?

Czy ma być przedstawiany jako współsprawca tzw. „wyzwolenia” i „odzyskania niepodległości” przez Polskę 25 lat temu?

Dziękczynienie Opatrzności Bożej za wolność i za ks. Jerzego wymaga rozróżnienia podstawowych pojęć i gotowości, aby stanąć w prawdzie. Bogu trzeba dziękować za wszystko; droga do zwycięstwa prowadzi przez krzyż, innej drogi nie ma. Wolności bez prawdy nie ma, ani pojednania bez nawrócenia, ani nawrócenia bez zrozumienia różnicy między ofiarą a katem, między dobrem a złem. Wojciech Sumliński i Aleksander Ścios słusznie uważają zabicie ks. Jerzego za zbrodnię założycielską III RP w oparciu o fikcję narodowego pojednania.

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

Polecam lekturę książki Krzysztofa Kąkolewskiego "Popiełuszko będziesz ukrzyżowany"

Słowa te - to telefoniczna pogróżka, jaką bł.ksiądz Jerzy był nękany przez Służbę Bezpieczeństwa.

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1496286