Apel w sprawie wyjaśnienia okoliczności śmierci bł. ks. Popiełuszki

Obrazek użytkownika Uparta
Ogłoszenie

Poznań, 7 października 2015

Szanowni Państwo! Drodzy Rodacy!

W imieniu członków AKO Poznań oraz członków pozostałych Klubów AKO w Polsce,

zwracam się z gorącą prośbą i apelem do wszystkich Polaków, którym droga jest

pamięć o bł. ks. Jerzym Popiełuszce, o wsparcie starań ludzi dobrej woli, którzy domagają się uczciwego wyjaśnienia wszystkich okoliczności męczeńskiej śmierci patrona Solidarności.

Odzyskaliśmy niepodległość także dzięki ofierze Księdza Jerzego. Dlatego mamy obowiązek stać po stronie prawdy i dążyć do jej całkowitego ujawnienia.

W sposób szczególny zwracam się do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pana dr. Andrzeja Dudy, by autorytetem swojego urzędu poparł starania o realizację tego celu, dziś jeszcze możliwą.

Apeluję do wszystkich mediów – publicznych i prywatnych, tradycyjnych i elektronicznych o informowanie opinii publicznej o działaniach podejmowanych w tej sprawie.

Prof. dr hab. Stanisław Mikołajczak

Przewodniczący AKO Poznań

Zapraszamy do podpisania petycji:

http://www.petycjeonline.com/do_kamstw_o_mierci_ksidza_jerzego_popieuszki

 

Odpowiedzi było wiele. Oto jedna z nich:

PODZIĘKOWANIE 

Wielce Szanowny Panie Profesorze Stanisławie !

Biada społeczeństwu, którego obywatele nie rządzą się męstwem! – wołał ksiądz Jerzy w homilii wygłoszonej 8 października 1984 r. w kościele OO. Kapucynów w Bytomiu i cytując dalej słowa prymasa Wyszyńskiego,przestrzegał – „Przestają być wtedy obywatelami, stają się zwykłymi niewolnikami. Jeżeli obywatel rezygnuje z cnoty męstwa, staje się niewolnikiem i wyrządza największą krzywdę sobie, swej ludzkiej osobowości, rodzinie, grupie zawodowej, narodowi, państwu, Kościołowi;chociaż byłby łatwo pozyskany dla lęku i bojaźni, dla chleba i

względów ubocznych…”.

Z wielką wdzięcznością przyjąłem Pański Apel w sprawie wyjaśnienia okoliczności śmierci bł. ks. Popiełuszki, skierowany do Pana Prezydenta w imieniu społeczności AKO. Odczytuję go, jako dowód autentycznej czci dla świętego Jerzego oraz akt solidarności z ludźmi dobrej woli, którzy zaangażowali się w wyjaśnienie tej komunistycznej zbrodni.

Jest Pan człowiekiem wielkiego męstwa i mądrości, bo tych cech charakteru trzeba, by przełamać haniebną zmowę milczenia, jaka zapanowała nad apelem w sprawie przywrócenia śledztwa prokuratorowi Witkowskiemu.

Pański głos – kandydata PiS do Senatu i człowieka nieposzlakowanej opinii, złożony w imieniu setek członków AKO, brzmi dziś bardzo donośnie. Serdecznie za to dziękuję i poczytuję sobie za zaszczyt, że mogłem zachęcać do powierzenia Panu godności senatora RP. Ta cnota męstwa, o którą wołał dla Polaków święty Jerzy, jest nam dziś szczególnie potrzebna, Proszę jej uczyć naszych Rodaków.

Pozdrawiam Pana serdecznie i życzę opieki i wsparcia księdza Jerzego.

To potężny patron prawych Polaków.

Aleksander Ścios

Źródło: http://ako.poznan.pl/6518/

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)