Prokurator Andrzej Witkowski na emeryturze

Obrazek użytkownika Uparta
Ogłoszenie

Bezpośrednia informacja z Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie - prokurator, który prowadził śledztwo ws. śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, jest już na emeryturze. Przeszedł w stan spoczynku.

O przyczynach jego odejścia będzie można się dowiedzieć dzisiaj, oglądając program Ryszarda Hołubowicza (Gość Lublin.com.pl) pt. "Zabójstwo ks. Jerzego Popiełuszki - prokurator Andrzej Witkowski", którego transmisja na żywo nastąpi o godzinie 16:00.

Co ciekawe, notka zamieszczona pod ogłoszeniem o programie w serwisie ]]>YouTube]]> mówi o trzykrotnym odsuwaniu prokuratora od śledztwa:

"Gościem Ryszarda Hołubowicza będzie prokurator Andrzej Witkowski, który prowadził postępowanie w sprawie zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki i był od niego trzykrotnie odsuwany."

Przypomnijmy, że we według słów ks. Stanisława Małkowskiego, który osobiście dzwonił w tej sprawie do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, prokurator Witkowski mógłby wrócić do śledztwa w marcu, kiedy nastąpią zmiany ustawowe - połączenie stanowiska Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, co dałoby większą kontrolę nad pracą prokuratury:

Fragment rozmowy ks. Stanisława Małkowskiego z portalem ]]>Fronda.pl]]>. Tu znowu dowiadujemy się ważnych informacji na temat deklaracji składanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w sprawie przywrócenia do śledztwa ws. zabójstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki prokuratora Andrzeja Witkowskiego:

Należy też jak najprędzej podjąć śledztwo w sprawie zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki. Jak wskazuje wiele poszlak i jak wskazują tacy autorzy, jak Wojciech Sumliński czy Aleksander Ścios, był to mord założycielski III RP. Trzeba wyjaśnić motywy i sposób przeprowadzenia tej zbrodni, a także cele założone pierwotnie, jak i realizowane w wyniku pewnej zmiany, oferty złożonej przez Mazowieckiego i Geremka przedstawicielom władzy komunistycznej i PRL. Śledztwo w tej sprawie było prowadzone bardzo sumiennie przez prokuratora Andrzeja Witkowskiego i dwukrotnie było mu odbierane. Z końcem tego roku Andrzej Witkowski przechodzi w stan spoczynku. Trzeba to wstrzymać.

Pytałem telefonicznie pana ministra Zbigniewa Ziobrę, czy jest możliwe przywrócenie do śledztwa prokuratora Witkowskiego i wstrzymanie jego przejścia na emeryturę. Powiedział, że będzie to możliwe dopiero w marcu, kiedy prokuratura będzie podporządkowana, miejmy nadzieję, ministerstwu sprawiedliwości. W tej chwili prokuratura z panem Seremetem na czele uczyni wszystko, aby nie doprowadzić do kontynuowania śledztwa w tej sprawie i wyjaśnić prawdę.

Sprawa zbrodni smoleńskiej ściśle wiąże się ze zbrodnią dokonaną na księdzu Jerzym. Obie powinny być wyjaśnione, z tym, że bardzo nagli czas, gdy chodzi o sprawę ks. Jerzego, w związku z tym, że Andrzej Witkowski odchodzi na emeryturę z końcem tego roku. Pozostają trzy tygodnie grudnia aby to wstrzymać, chociaż pan Zbigniew Ziobro uważa, że jest to niemożliwe. Trzeba szukać takich dróg, aby okazało się to możliwe.

O zaangażowaniu społecznym w sprawie przywrócenia prok. Andrzeja Witkowskiego do śledztwa ws. śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki można przeczytać ]]>tu]]>.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

...trzeba poczekać do marca. Dobrze ,że Sumliński uniewinniony !
A może tak jest lepiej? Nie wierzę aby ta sitwa zgodziła się na posadzenie komoruskiego do więzienia. Tak jak nie posadzili jaruzelskiego i kiszczaka. Może znowu śledztwo ciągnęłoby się w nieskończoność, aż do śmierci któregoś z nich, niekoniecznie naturalnej. Przecież seryjny nie odszedł wraz z komuną:-)
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/275301-nasz-wywiad-sumlinski-licze-na-to-ze-rola-ex-prezydenta-komorowskiego-w-tej-sprawie-zostanie-wyswietlona-do-konca-zdjecia-z-ogloszenia-wyroku

Vote up!
6
Vote down!
-1

Verita

#1502238

Czy spokojnie realizowane plany?

Nadzieja jak zawsze umiera ostatnia

Czuwajmy by nie odwiedziła nas bratnia

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1502241

  Gdy Prezydent Kaczyński powołał prok. Seremeta myslałem, ze to człowiek uczciwy. Rychło okazało się, że była to jedna z największych pomyłem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, bo prok. Seremet dał się ustawić Tuskowi i jego złodziejskiej ferajnie. Teraz mógłby podjąć decyzję w sprawie prok. Witkowskiego, ale...brak mu odwagi. Wróci do Krakowa i Zoll z Zimmeramannem będą go "towarzysko bojkotować". Bliższa koszula ciału, co tam jakaś prawda. Liczą sie kolesie.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Skorpion48

#1502328