"Głuchy telefon" w Kancelarii Prezydenta

Obrazek użytkownika Uparta
Blog

Nie podoba mi się to, w jaki sposób Prezydent RP Andrzej Duda potraktował księdza Stanisława Małkowskiego, usiłującego spotkać się z nim i porozmawiać o przyszłości śledztwa w sprawie zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki. Na poniższym filmie ksiądz relacjonuje ten niemiły i dający do myślenia incydent. W moim odczuciu Kancelaria Prezydenta RP zabawiła się w “głuchy telefon” z kapłanem, który przeszedł już swoje w życiu i płacił przez długie lata wysoką cenę za Prawdę i swoją walkę o Wolną Polskę. 

Czy tak ma wyglądać zapowiadana przez PiS “dobra zmiana”? Same frazesy pisane przez podrzędnych kancelistów Prezydenta i odsyłanie niechcianych “petentów”, oczekujących reakcji rządzących na tę ważną sprawę, do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta, to moim zdaniem jakaś chucpa, a nie “dobra zmiana”.

Zostanie to zapamiętane przy następnych wyborach prezydenckich.

 

Materiał wideo - YouTube:

]]>]]>

 

Życzenia....

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (13 głosów)

Komentarze

... za artykuł. Niskie oceny. Jednak ja piszę zawsze prawdę w oparciu o konkretne fakty i wydarzenia. Wyciągam niezalażne, "niepoprawne" wnioski. I nie zmienię się. Niepoprawna, Uparta.

Vote up!
7
Vote down!
-4

Uparta

#1508731

ależ tu nie wolno pisnąć słówka przeciw Namaszczonemu!

Że upokorzył księdza Stanisława? Widać wymaga tego jego tajemna wiedza polityczna, a nam, szarakom nic do tego!

Świece chanukowe w pałacu Prezydenckim, reklamowanie ośrodka antypolskiej propagandy (Muzeum historii Żydów w Polsce) wiecej nie potrzeba.

Vote up!
7
Vote down!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1508747

... Ty nawet w całym szukasz dziury!

"Uparta" zrobiła "zbitkę" faktów niemających żadnych wspólnych relacji. Kto to jest pani Iwona Bąk? - Może... rzecznikiem księdza Stanisława Małkowskiego???

Owszem, ks. Małkowski jest z przekonania głębokim patriotą,... i tego nikt nie kwestionuje. Ja także. A jeśli chce występować jako podmiot w korespondencji z Prezydentem RP, wpierw mieć musi zgodę na dialog swoich przełożonych (także pisemny po ograniczeniach głoszenia homilii), wszak Kościół Katolicki jest w swej strukturze herarchiczny. A takiej zgody nie miał. Nie miał, albowiem i w K.K. też są masoni, a Prezydent RP nie zwykł wsadzać kija w szprychy roweru, którym jedzie ks. Małkowski, a drugim na przykład... ks, kard. Stanisław Dziwisz.

Zatem konkludując, zapytam retorycznie: kogo ma słuchać A. Duda?
Odpowiadam: ma słuchać swojego sumienia! Póki co, nie jest ono jeszcze "zwichnięte".

 

Pozdrawiam,

Satyr

Vote up!
6
Vote down!
-3

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1508758

Vote up!
6
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1508770

Doszło do tego, że zaminusowałam Twoją wypowiedź. Zamieszczam powyżej filmowy portret błogosławionego Księdza.

Odśwież  (proszę) pamięć, poświęcając 40 minut życia na wyprostowanie pokrętnych dróżek, którymi błądzą Twoje myśli.

Jak kryształowo czysta była postawa księdza Jerzego! Zasłużył na wyjaśnienie Prawdy, ponieważ sam jest jej Męczennikiem.

Nie pamiętasz? Jak się do tego mają Twoje dywagacje na temat "kogo ma słuchać prezydent Duda"?! Żałosne, miałkie, nędzne, godne pogardy.

A co do sumienia aktualnego Prezydenta RP - nie masz do niego dostępu, więc nie posuwaj się do oceny. Opanuj pychę.

To sprawa Sądu Bożego.

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-4

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1508772

Z przykrością informuję, że jeżeli oczekujesz tu pochwały prawdy....to źle trafiłaś. Tu prawda nie jest najwyższą wartością. Tu się liczy przede wszystkim jedyna słuszna partia pis, potem sami swoi...a reszta mało ważna. To jest polski portal i niczym się nie różni od naszej kochanej Polski. Nic to. Musimy robić swoje.Ode mnie 5+
Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-7

Verita

#1508742

Uparte i niepoprawne, wszystkiego najlepszego w dniu Waszego święta

I wszystkim Paniom naszego portalu

                

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1508743

:)

Vote up!
7
Vote down!
-4

Uparta

#1508748

w styczniu bądź w lutym 2016, a adresatem odpowiedzi na jego telefon/y, datowanej grudniem 2015 i podpisanej przez "jakąś podrzędną kancelistkę  prezydenta", jest ni stąd, ni z owąd  tajemnicza Iwona Bąk.

O czym po kilku miesiącach informuje na jakimś portalu, na którym podobno "liczy przede wszystkim jedyna słuszna partia pis" kolejna osoba, w tym przypadku sygnująca się podpisem "Uparta"....

To jest dopiero super hyper mega głuchy telefon, no!!!

 

Pozdrawiam.

 

PS. Na powyższy komentarz pozwoliłam sobie ponieważ cytowany w notce materiał wideo zamieszczałam na portalu Niepoprawni.pl w dziale "Wideo" wczoraj, po uprzednim jego obejrzeniu i ze strony  ks.Małkowskiego  nigdzie nie ma najmniejszej wzmianki lub sugestii o jakimś "niemiłym i dającym do myślenia incydencie". (min. +/- 1.19.46). 

Vote up!
9
Vote down!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1508750

Gdyby Pani contessa raczyła obserwać walkę o przywrócenie śledztwa prok. Witkowskiemu, toczącą się od 2015 roku (petycja założona przez Wojciecha Sumlińskiego, podpisaną przez kilkanaście tysięcy Polaków, petycja złożona przez kibiców skierowana do najważniejszych osób w państwie w 2015 roku) oraz starania ks. Małkowskiego podejmowane jeszsze w roku 2015 (telefony do Ziobry i kolejne próby dotarcia do prezydenta w 2016 roku) oraz apele Wojciecha Sumlińskiego, w tym ten wygłoszony w Parlamencie Europejskim - swoją korepsondencję w tej sprawie z czołowymi politykami prowadzę od jesieni 2015 roku, w 2016 roku korespondowałam z Seremetem - to być może mniejsze byłoby zdziwienie, wyrażone w powyższym komentażu.

Faktycznie, nie było żadnego nieprzyjemnego incydentu, tylko ks. Małkowski, jak sam powiedział, musiał wielokrotnie i długo wydzwaniać do prezydenta, aby telefom odebrała jakaś pracownica kancelarii, która wysłała go Seremeta, aby rozpatrzył sprawę śledztwa. Pisze w cudzysłowie "rozpatrzył".

O tym, co odpisał mi Seremet na mój postulat przywróćenia śledztwa prok. Witkowskiemu, można przeczytać w innm moim artykule opublikowanym tu, na Nieporawnych.

 

Vote up!
7
Vote down!
-4

Uparta

#1508757

Pani contessa raczyła, wspomnianą petycję też podpisywała. Niestety niespójności, a zwłaszcza dziwną chronologię  wydarzeń w notce  i pretensje w komentarzu zauważyła więc  je skomentowała. 

Nic mniej, nic więcej.

Jeśli "Faktycznie, nie było żadnego nieprzyjemnego incydentu" to po co został w notce wyeksponowany? To jest manipulacja odbiorcą tekstu. Trzeba było w notce napisać wprost, że Duda to świnia, a jego kancelaria to głupie krowy, zamiast infantylnie owijać w bawełnę...

 

b/o

 

Vote up!
8
Vote down!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1508759

"Trzeba było w notce napisać wprost, że Duda to świnia, a jego kancelaria to głupie krowy, zamiast infantylnie owijać w bawełnę..." - więc o to chodzi.

Wytłumaczę Pani, że jeszcze w poprzednim roku napisałam apel do prezydenta w tej sprawie. W odpowiedzi Kancelaria Prezydenta odpisała mi, że przekazują mój list Prokuratorowi Generalnemu Andrzejowi Seremetowi. Seremet przysłał mi pismo, w którym postawił szereg przeszkód dla powrotu prokuratora Witkowskiego do śledztwa. Po co mój prezydent, którego wybrałam po to, aby realizował program naprawy Polski, dekomunizację, zamiast poprzeć apel, odbija piłeczkę do polityka (Prokuratora Generalnego) będącego strażnikiem postkomunistycznego układu? Odpowiedź Seremeta zresztą nie zdziwiła mnie.

A czy prezydent Duda odniósł się już do podpisanej przez Panią petycji.

Jak Pani myśli, wybrany przez Panią i mnie prezydent to ktoś, kogo trzeba wyłącznie czcić i nie wymagać od niego niczego więcej, jakiegoś minimum zainteresowania, poparcia dla ważnych, prorytetowych dla Polski spraw?

Vote up!
7
Vote down!
-7

Uparta

#1508761

cytuję z FB za Feliksem Orlińskim - i podpisuję się - markowa

Feliks Orliński:

"Właśnie za pośrednictwem zupełnie bezrefleksyjnie żydofilskiego Andrzeja Dudy, jak i kompletnie bezkrytycznie proizraelskiego PiSu dokonuje się na Naszych oczach poniższy skrajnie antypolski projekt, któremu amerykańskie wojska NATO (siedzące w kieszeni lobby żydowskiego) mają dać militarną osłonę, coby Naród Polski za ich pośrednictwem zawczasu spacyfikować."

Vote up!
5
Vote down!
-2

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1508786

I ja podpisuję się pod taką oceną obecnej prezydentury. A co do Niepoprawnych .....są tak niepoprawni jak TK - konstytucyjny . Sami swoi zaś , którzy bezmyślnie pałują, kojarzą mi się z KODem. Ten cały KOD jest zresztą satyryczny podobnie jak ten ich naczelny satyr, który nie płaci alimentów.
Czy znajdzie się tu choć garstka Niepoprawnych wśród tych dużych chłopczyków?
Pozdrawiam

P.S.Dobre zmiany też są....Rachoń,("mąż" Heike ?)Ale to dopiero pierwsza jaskółka. Czy wiosna będzie nasza?

Vote up!
7
Vote down!
-5

Verita

#1508787

(…)

Zabrał potem głos prokurator Andrzej Witkowski.  Oświadczył on, że wersja wydarzeń przedstawiona podczas procesu toruńskiego jest nieprawdziwa.  Stwierdził to również ks. Małkowski, który oglądał ciało ks. Jerzego.  

Prokurator Witkowski powiedzial, iż nie może zdradzać tajemnic śledztwa, ale opisał ze szcegółami, jak odsunięto go od prowadzenia tej sprawy,gdy chciał przesłuchać funkcjonariuszy WSI i postawić zarzuty ówczesnemu ministrowi spraw wewnętrznych.  

Do wygaszenia śledztw w sprawie zabójstw księży przyczynili się zwłaszcza Lech Wałęsa oraz Wiesław Chrzanowski.

 Prokurator Witkowski powiedział, że w listopadzie 2015 przeszedł na emeryturę, ale w dniu 4 marca 2016 napisal pismo do ministra Ziobry z prośbą o przywrócenie do służby i powierzenia mu sprawy morderstwa bł. Popiełuszki.  

Kornel Morawiecki nazwał ten mord "zbrodnią założycielską III RP" i stwierdził, iż trzeba wreszcie poznać prawdę.  Spotkanie zakończyło się ok. 21:30 modlitwą prowadzoną przez ks. Stanisława Małkowskiego.

http://niepoprawni.pl/blog/elig/sprawa-morderstwa-bl-popieluszki-debata-w-klubie-ronina

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1508853