Ks. Małkowski zaangażowany w sprawę przywrócenia śledztwa prok. Witkowskiemu

Obrazek użytkownika Uparta
Ogłoszenie

Oto fragment wypowiedzi ks. Stanisława Małkowskiego wygłoszonej na spotkaniu klubu “Nowa Szewska Pasja” w Toruniu w dniu 5 grudnia 2015 r., dotyczącej sprawy przywrócenia śledztwa ws. śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki prokuratorowi Andrzejowi Witkowskiemu, w której przekazuje istotne informacje w tym zakresie:

“Po to, żeby to śledztwo było kontynuowane - czas nagli - trzeba opóźnić przejście na emeryturę, odejście w stan spoczynku prokuratora Andrzeja Witkowskiego z końcem tego roku.

Próbowałem się zorientować, czy jest polityczna siła w Polsce, teraz, która zdolna byłaby doprowadzić do wznowienia śledztwa przeciwko mordercom i mocodawcom zbrodni dokonanej na księdzu Jerzym Popiełuszce.

Otóż, wygląda na to, że nie. Że ci, którzy sprawują wysokie urzędy, wobec obecnej prokuratury są bezradni - kierownictwa i funkcjonariuszy, którzy w tej prokuraturze działają, będąc bardzo zaprawieni w kłamstwie, w ukrywaniu faktów, w kierowaniu śledztwa na fałszywe tory, bądź umarzaniu śledztwa, bądź nie podejmowaniu śledztwa dla wyjaśnienia spraw istotnych.

Otóż, z punktu widzenia tej historycznej transformacji, przez niektórych uważanej za “odzyskanie wolności, niepodległości, suwerenności”, i tak dalej, przez Polskę i Polaków, całe zaangażowanie aparatu PRL, przy współpracy z dużą częścią tzw. opozycji, czy potem ludzi jakoś kupionych, przefarbowanych, ludzi, którzy mają tam jakąś przeszłość opozycyjną, a potem poszli na współpracę i usługi z funkcjonariuszami czy spadkobiercami PRL - w tych obecnych naszych warunkach, zwracałem się pośrednio, do pana Prezydenta Dudy i bezpośrednio, do pana Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro i rozmawiałem z paroma osobami na ten temat, dotarła też moja prośba do Antoniego Macierewicza.

Otóż, w tych warunkach, przynajmniej do marca, jeżeli będzie jakaś szansa podporządkowania prokuratury ministerstwu sprawiedliwości, to od marca sprawa mogłaby ruszyć, jeżeli w ciągu tych miesięcy przeciwnicy nie wniosą w Polsce takich protestów, organizowanych przez siebie niepokojów, że sprawa się jeszcze opóźni. Czas pokaże.

Ale czy będzie możliwe przywrócenie do śledztwa prokuratora Andrzeja Witkowskiego, po wcześniejszym skierowaniu go na emeryturę, nie wiem, ani nie wiedzą ci, z którymi na ten temat rozmawiałem.

Natomiast bardzo dobrze byłoby, gdyby ten akt zbrodniczy, akt założycielski III RP, a przez to mechanizm przekształcenia PRL w III RP przy pomocy księdza Jerzego, zamęczonego przez złoczyńców - aby ten mechanizm został wyjaśniony, zrozumiany i jakoś trafił do świadomości wielu Polaków, którzy w pewnej części nadal tkwią w tzw. “lobotomii”, jak to określił pan redaktor Wojciech Sumliński, czy też śpiączce, czy też pewnej obojętności, czy chwiejności swoich ocen.”

 

Materiał filmowy:

 

]]>https://vimeo.com/147996609]]>

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

A więc - jest nadzieja, że na Grobie Księdza Jerzego przekują datę śmierci na prawdziwą.

Do tej pory - łatwiej było beatyfikować, niż znależć oprawców bohaterskiego kapłana.

Vote up!
11
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1501303

w Watykanie z SBeckim oprawcami w Polsce.Nie widze zadnej latwosci czy nie latwosci dotyczacej beatyfikacaja Popieluszki to calkowicie niezalezna sprawa od WSIowej mafi rzdzacej w Polsce.Lepsze porownanie bylo by:ze latwiej bylo zmanipulowac sledztwo niz je wyjasnic.
Ale wyjasnienie zabojtwa Popieluszki jak wiemy nie moglo sie dokonanac za PObolszewi sprawujacego nierzady z ramienia WSIkowo i SBeckoPRLowskiejpostzydokomuny.
Bez zmian sadowniczych zaczynajac od TK, nic w Polsce sie nie zmieni,gdyz caly czas postPRLowska swolocz sadownicza ma sie dobrze i dziala wedlug polecen tych co przejeli wladze wraz z majatkiem Polski po 89 roku.

Powinna powsytac specjalny organ sledczosadowniczy do wyjasnienia i ukarania winnych innych morderstw badz usilowan, siegajc wiele lat wstecz - wlasciwie nalezaloby zaczac od 39 roku,bo juz wtedy zdrajcy jedzacy polski chleb zaczeli swoja kolaboracje z wrogiem.
Ta kolaboracja ciagnela sie pozniej jeszcze przez lata w PRLu.Co poniektorzy zdrajcy i kolaboranci nawet dotrwali do IIIRP zajmujac najwyzsze stanowiska w rzadzie i jak najbardziej wciaz dzilali na szkode Polski-przykladem jest np.Bydloszewski czy Mazowiecki.
Sprawa wyjasnienia smierci Popieluszki jest dla mnie tak samo wazna jak wyjasnienie smierci Papaly
jak i wielu innych ,ktorzy walczyli o prawde i mozna jak najbardziej prowadzic wiel tego typu spraw rownolegle osobiscie zyczylbym sobie zeby wyjasniono smierc Bohdana Piaseckiego,zeby poruszono watek smierci synow Kuklinskiego,zamach na Papieza - bo ten zamach byl zamachem na Polske itp.
Na wyjasnienie czeka ogrom zakamuflowanych spraw,przeciez nie ma sily to nie marsjanie pozorujac samobojstwo zabili tyle niewygodnych dla rzadzacej postkomuszej mafi osob,tylko wyszkolone komando smierci,kryte przez osmiorniczy uklad w Polsce najpewniej wspomagany przez obce sluzby.
Przeciez to nie duchy dokonaly zammachow w Miroslawcu i Smolensku tylko zorganizowani ludzie,ktorzy zawsze pozostawiaja slad,tyle ze ten slad oni sami zacierali o po zacieraniu tez jest slad,najwikszym zamiataczem pod dywan jest zdrajca narodu polskiego Tusk.Ktorego listem gonczym powinno sie doprowadzic pod nowe nieskorumpowane sady.
Jezeli sie stworzy odpowiednie warunki i metody sledczosadownicze i realne poczucie bezpieczenstwa i prawa, to znajda sie szybko swiadkowie, bo ludzie maja duzo do powiedzenia, a tylko boja sie mowic, to sprawy rusza z miejsca.

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1501318

Moim zdaniem hierarchowie "duza by juz mogli miec, ino oni nie chcom chciec".

Episkopat niewiele wspierał uczciwe śledztwo, a patrząc na losy np. Abp Wielgusa - wiele sobie można dośpiewać.

Albo utrącenie księdza Sławomira Żarskiego, który miał zostać kapelanem Wojska Polskiego, lecz bulowi sie nie spodobał.

oto fragment kometarza, a poniżej link do całości:

I tu mamy znowu casus ks. Żarskiego…
Tak, jest casus ks. Żarskiego, tzn. sposób, w jaki się go pozbyto, od razu przenosząc go do rezerwy. I jeżeli to nie spotka się ze zdecydowaną reakcją władz kościelnych, to może dojść do sytuacji podobnej jak w czasach komuny, czyli do takiego testowania Kościoła, aby sprawdzić, jak dalece Kościół pozwoli sobie ingerować w swoje wewnętrzne sprawy. Później się okaże, że przykładowo będzie mianowany jakiś biskup w innej diecezji, już nie wojskowej, i będą na przykład wojewodowie składali jakieś swoje zastrzeżenia. Zaczyna to iść w kierunku praktyk komunistów i tu jest niebezpieczeństwo

http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Homilia-ks-plk-Slawomira-Zarskiego-ktora-nie-podobala-sie-Bronislawowi-Komorowskiemu-i-za-to-stracil-stanowisko-biskupa-polowego

Te sprawy mają wspólny mianownik: naciski rządu na Episkopat.

 

Vote up!
7
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1501320

kolejna bardzo ważna sprawa wymagająca finalnego wyjaśnienia.

Czytałam książkę redaktora Sumlinskiego i jestem pełna uznania dla jego dociekliwości i konsekwencji w dążeniu do prawdy. W sumie wiekszość faktów dotyczących tej strasznej zbrodni jest już znana i rzeczywiście prokurator Witkowski powinien mieć szansę na dokończenie śledztwa w tej sprawie, a nastepnie powinno się wskazać i rozliczyć winnych, niektórych nawet pośmiertnie.

Vote up!
5
Vote down!
-1

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1501353

Oczywiście, sprawa jest ważna i jak na swoją rangę, mało nagłaśniana w mediach, również tych prawicowych. A człowiek chce wiedzieć, czy jakieś decyzje na wysokim szczeblu w tej sprawie zapadły, czy rząd ma jakieś plany względem tego śledztwa.

Vote up!
7
Vote down!
-1

Uparta

#1501361