Naczelny szabrownik Rzeczypospolitej

Obrazek użytkownika Sybilla
Kraj

Sprawy mają sie o wiele gorzej, niż się na początku spodziewano:

"Krajobraz po sitwie – dziennikarze tygodnika „wSieci” ujawniają raport otwarcia sporządzony w Kancelarii Prezydenta RP.

Z artykułu wyłania się prawdziwy „majestat” Bronisława Komorowskiego - splądrowana willa w Klarysewie, opróżniona kasa kancelarii i kadrowo-finansowe machlojki na koniec kadencji.

Szokujące wyniki kontroli po Komorowskim: pieniędzmi szastano bez umiaru, zniknęło całe wyposażenie rezydencji – ujawniają dziennikarze tygodnika „wSieci”.

Posiadłość została splądrowana. Brakowało stołów, krzeseł, kanap, regałów, luster, obrazów, dywanów, żyrandoli. Zdemontowano nawet wyposażenie kuchni i łazienek. Wszystkie te przedmioty - blisko 400 - były ponoć w tak fatalnym stanie, że nadawały się tylko do utylizacji"

— piszą Marek Pyza i Marcin Wikło.

O sprawie szabrownictwa Komorowskiego i jego sitwy wypowiada się też , na łamach wPolityce.pl , zbulwersowany Jan Pietrzak:

"To powinno się skończyć sprawą karną. Oni rozkradli wszystko..."

- Prezydent Komorowski, choć urzędował jedynie pół roku, wydał budżet całoroczny. Oni rozkradli to wszystko ewidentnie, rozdawano podwyżki, a teraz okazuje się, że i przedmioty były w zainteresowaniu - mówi portalowi wPolityce.pl Jan Pierzak.

wPolityce.pl: Tygodnik „wSieci” opisuje szokujące wnioski z audytu prowadzonego w Kancelarii Prezydenta. Wynika z niego, że w Pałacu na kilka miesięcy przed końcem kadencji Bronisława Komorowskiego zarządzano dziwnie pieniędzmi, szastając nimi, a willa w Klarysewie została zupełnie ogołocona. Jest Pan zaskoczony? Oburza to Pana?

Jan Pietrzak: Mnie oburzała cała tamta prezydentura, cała kadencja. Mam dowody na piśmie, że byłem oburzony od początku. Nie mogłem pojąć, że taki cymbał – tego określenia używałem od początku – został Prezydentem RP. To złodziejstwo zostanie śladem jego prezydentury. Widać było jakieś paroksyzmy złodziejstwa. Prezydentowi Dudzie nie zostało nawet na wypłaty dla personelu. Prezydent Komorowski, choć urzędował jedynie pół roku, wydał budżet całoroczny. Oni rozkradli to wszystko ewidentnie, rozdawano podwyżki, a teraz okazuje się, że i przedmioty były w zainteresowaniu.

Doniesienia tygodnika budzą wręcz zdumienie.

Widać, że ekipa prezydenta Komorowskiego kulturą się interesowała… Obrazy, rzeźby się spodobały. Bydło na pastwisku, Gęsiarka… To jest tak upiorne, że aż się śmiać chce. Jak to możliwe, żeby prezydent okradał Pałac Prezydencki i Kancelarię? I jeszcze willę na odchodne. Bo on chce instytut założyć… Co to będzie za instytut? Instytut złodziejstwa może otworzy. To jest skandal nad skandale. To powinno się skończyć sprawą karną. Po audycie powinna się natychmiast rozpocząć sprawa karna. Mamy do czynienia ze złodziejstwem. To należy właśnie tak potraktować.

]]>Cała rozmowa na wPolityce.pl]]>

Ja zaś - jako pełnoprawna obywatelka RP - stanowczo domagam się od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy oraz od Pani Premier Beaty Szydło jak najszybszego  audytu  - przedstawionego we wszystkich  - nawet najdrobniejszych szczegółach - opinii publicznej. TO JEST OHYDNE ZŁODZIEJSTWO I BARBARZYŃSTWO, DLATEGO NIE MOŻE POZOSTAĆ BEZKARNE! 

A mendialni różnoracy eksperci spraszani do tewałenów i pieprzsatów  - zamiast opluwać PiS - niech się zajmą wyjaśnieniem tego złodziejstwa ! I WON z prezydenckich budynków!!!

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (26 głosów)

Komentarze

pokazywało wyraźnie, że ten człowiek jest wrogiem Polski. Jego słowa: "prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni", też świadczą o tym, że ma on polską krew na swoich łapach, słowa te świadczą o tym, że wiedział o planowanym zamachu na prez. L. Kaczyńskiego. Ponieważ nie należy do zbyt bystrych, to czasem "chlapnął" trochę więcej niż życzyli sobie tego jego nadzorcy. Jako jedyny głosował przeciwko rozwiązaniu WSI, rosyjskiej agentury w Polsce. Za splądrowanie palacu prezydenckiego i willi, oraz za wieloletnią działalność na szkodę Polski powinien zostać sądzony i skazany na wieloletnie więzienie.

Pozdrawiam

Vote up!
18
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1498910

mam inne zdanie. Po pierwsze ujawnienie ewentualnego planu zamachu rok przed jego wykonaniem i to że już był ustalony sposób/modus operandi - nie jest specjalnie wiarygodne. Po drugie - mówił o powstrzymywaniu się przez LK w zakresie mianowania ambasadorów ii o awansowaniu ad hoc gościa, co był w stopniu charge od afer:) w ambasadzie w Bratysławie na ambasadora, bo prezydent leciał tam z wizytą. Nawet "dziennikarz" mówi, oczywiście komentując nieprzychylnie niemianowanie czy zwłokę w mianowaniu ambasadorów: "no, ale nie zawsze prezydent gdzieś pojedzie", co potem w trakcie rozmowy wywołuje uwagę BK.

Wiem, każdy zostanie przy swoim, ale te stwierdzenia o tym, że wysypał zamach rok wcześniej, i to zamach już zaplanowany co do sposobu wykonania, a do tego treść rozmowy na to nie wskazuje - nie wydaje mi się logiczne

Vote up!
0
Vote down!
0
#1499146

i zatrudnił na posadach swoich ministrów sowieckich generałów w mundurach LWP, różnych oficerów WSI opisanych w raporcie oraz całą zgraję sobie podobnych cwaniaczków i malwersantów.

To nic dziwnego, że szabrowali wszystko niczym sowiecka armia na zagrabionych przez siebie włościach...

Vote up!
11
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1498911

tacy jak on rozebrali w ciągu czterech miesięcy ( luty-maj) nawet tory od Kętrzyna po Ełk.

Do dzisiaj  jest tylko jeden tor na odcinku Kętrzyn-Gizycko-Stare Juchy..

pzdr

Vote up!
11
Vote down!
0

antysalon

#1498918

Jak na POtomka kacapa przystało, wszystko co wpadło te kacapskie łapy bredzisława to trofiejne, czyli zdobyczne.

Vote up!
10
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1498936

Nie mogę uwierzyć, że takie rzeczy się w Polsce dzieją! To jest absolutny skandal, który musi znaleźć swoje zakończenie w oficjalnym śledźtwie. Zgadzam się z Panem Janem Pietrzakiem, że to wygląda na szabrownictwo, naturalnie zapewne sprytnie ukryte za kruczkami prawa, tak by sprawiało wrażenie legalności. Nie ma wątpliwości, że będą chcieli to wytłumaczyć, a sprawie łeb ukręcić! Z drugiej strony człowiek ten przez kilka lat, spotykał się z tytułu swojego urzędu prezydenta z najwyższymi dostojnikami Kościoła w Polsce i nie tylko, czy nie znajdzie się żaden głos, który utuli serca nasze zbolałe, gdy słyszymy że takie rzeczy się dzieją w Rzeczypospolitej Polskiej. Przecież dosłownie co na dniach dowiedzieliśmy o specjalnych umiejętniściach robienia biznesu przez kolesia Jana Kulczyka i jego spółkę na czele z prezesem NIK-u Kwiatkowskim. Na miły Bóg co się dzieje z naszą ojczyzną w dużej, określonej ściśle części społeczeństwa. Przeto zgadzam się i żywo dołączam do Sybilii, która domaga się, żąda jak najszybszego audytu, przedstawionego opinii publicznej we wszystkich ważnych dziedzinach życia.

Vote up!
12
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1498939

O zbrodniach na Kresach do tej pory nie zapomniano, ale Polskę nam pod nosem i na oczach  rozkradają, a Pan ciągle w tych studniach...

Pozdrawiam.

contessa

wołynianka po mieczu

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1498952

można jednocześnie o zbrodniach na Kresach i o tym co się dzieje teraz. Pamięć o tych zbrodniach, dla kogoś, kto stracił tam kogoś bliskiego, lub sam uszedł spod siekiery banderowców jest też bardzo ważna.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1498962

Ja widzę taki oto koniec Bredzisława Komoruskiego:

 

 

Pozdrawiam,

P.S.
Kiedy przerżnął wybory w maju, napisałem
(tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/satyr/bronkowe-zale-w-bulu-bez-nadzieji): 

"Ma wielkie pretensje do Polaków, że nareszcie zmądrzeli i opowiedzieli się za… wypieprzeniem go spod pałacowego żyrandola, by już nie miał więcej okazji działać na szkodę Polskiego Narodu". 

Vote up!
11
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1498945

nie wie, że jego ludzie zajumali 5-50 razy więcej od niego i w mendiach prawi morały. Co tu do cholery jest grane???

Już po chryi z gęsiarką i bydłem ten burok powinen był zniknąć z horyzontu.

Media mediami, jego trepowatość trepowatością ale mimo wszystko  coś tu nie gra. 

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1498953

Wojsko powietrzno desantowe.  Tzn. lopata, ziemia, powietrze. lopata, ziemia, powietrze. Tak bywalo za moich czasow jak ktos chcial zostac komandosem. Wyladowalem w WOP. Swoja droga to ile jeszcze takich spraw wyjdzie na jaw ?

Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna.

Vote up!
9
Vote down!
0

casey

#1498948

otwarcia dla wszystkich resortów. Myślę, że tam będzie znacznie więcej takich "pełowsko-peezelowskich smaczków", aż strach pomyśleć, co jeszcze zostanie wykryte!

Vote up!
6
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1498951

Było szabrownikow wielu , ale nik nie dorownal prostactwem i chamstwem Bredzisławowi Wielkiemu.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1499013

http://niepoprawni.pl/grafika/roland/klarysew-bigosowanie

Vote up!
0
Vote down!
0
#1499054

Swołocz sowiecka tak ma, kradli wszystko co im w łapska wpadło.

Więc red bul robi to samo jak na kacapa przystało.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1499056