Zawieszenie wydawania tygodnika „Gazeta Polska”.

Obrazek użytkownika Danz
Blog

Można powiedzieć, że "wolność słowa" według Adama Michnika wygrywa. Tygodnik Gazeta Polska przestanie być wydawany, na jak długo tego jeszcze nie wiemy. Uważam, że jest to kolejne zwycięstwo cynizmu, cenzury i manipulacji obecnych w tym nieszczęsnym kraju. Zaprzeczenie idei wolności słowa i wolności jako takiej, powrót do salonowej cenzury lat 90-tych, kolejny krok ku Rywino-landowi. Ten kraj nie jest normalny, bo republika bananowa trzymana przez "sitwy" i "układy" nigdy krajem normalnym nie była. Podwójne standardy, które rządzą światem medialnym i polityką mają swój finał w postaci kneblowania ust niewygodnym obywatelom, przy całkowitej obojętności środowiska dziennikarskiego. Co z tą Polską panowie?

Czy to jest właśnie ta "demokracja" o którą walczy środowisko Gazety Wyborczej, to jest ta "normalność"? Tak rozumiecie "wolność" w tym kraju? To jest ten wasz sposobik na uciszenie niepokornych, "fachowa" walka z konkurencją?

Zło staje się coraz silniejsze wobec obojętności otumanionego społeczeństwa, a uśmiechnięty Adam Michnik może "pójść na wódkę", obojętne czy z Urbanem czy też z innym "człekiem honoru".

Poniżej zamieszczam list Ryszarda Kapuścińskiego do czytelników i sympatyków Gazety Polskiej.

 

Szanowni Państwo,
w związku z ciągle nieuregulowaną sytuacją prawną związaną z roszczeniami firmy King & King wobec Niezależnego Wydawnictwa Polskiego Sp z o.o. wydawcy „Gazety Polskiej” najprawdopodobniej podjęta zostanie decyzja o czasowym zawieszeniu wydawania tygodnika „Gazeta Polska”.
Konflikt z firmą King & King trwa już trzy lata, dzisiejszy wyrok sądowy niekorzystny dla wydawcy „Gazety Polskiej” przybliża decyzję o zawieszeniu od początku 2009 roku wydawania tygodnika „Gazeta Polska”.
W miejsce „Gazety Polskiej” od 2009 roku „Niezależna Gazeta Polska” wydawana będzie jako tygodnik, formatem przypominać będzie takie tygodniki jak „Wprost”, czy „Newsweek” i ukazywać się będzie tak jak dotychczas „Gazeta Polska”, czyli w każdą środę.
Po wyjaśnieniu wszystkich problemów prawnych, planowane jest wydawanie „Gazety Polskiej” jako codziennego ogólnopolskiego dziennika.
Miejmy nadzieję, że nowy tygodnik „Niezależna Gazeta Polska” i dziennik „Gazeta Polska” z sukcesem wpiszą się w „Strefę Wolnego Słowa”.
Ryszard Kapuściński

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

No i Michnikoidy tą runde wygrały... :(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#7887

warto zauważyć, że GaPol był wydawany w sposób dość archaiczny, już dawno powinien przejść na mały format i formę taką, jaką obecnie mają wszystkie pozostałe liczące się tygodniki. Jakoś się do tego nie kwapili jednak, teraz zaś muszą to zrobić. NGP jako tygodnik, kolorowy, zszyty i w przyjaznym formacie może więcej zdziałać niż GP spełniająca standardy XX, ale nie XXI wieku (pod względem edycji). Jeśli to rozegrają dobrze, tylko skorzystają.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#7889

Zgadzam się - ewolucja w stronę formy ,,Wprostu'' na pewno by się im opłaciła.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#7936

Odwiedziłem strony "GP" i "NGP" - nic nie zamieszczono na ten temat, a przecież powinni bić we wszystkie dzwony. W ostatnim papierowym numerze "GP" też zero alarmów. Czytam "GP" od iks lat - gdyby nie przetrwali, byłbym niepocieszony. Niemniej widać, że "strefa wolnego słowa" się kurczy, do czego walnie przyczyniają się słynące z legendarnej niezawisłości nasze kochane sądy...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#7940

a przecież wydawałoby się to pierwszą rzeczą, którą powinien zrobić

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#7943

Aha, jeszcze jedno - nowoczesny format ewentualnej przyszłej "GP" to byłby oczywiście duży plus tej całej nieszczęsnej sytuacji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#7941

No właśnie - notka Kapuścińskiego o zagrożeniu "GP" pojawiła się tylko na forum klubowiczów - co robi redakcja ? Mimo to, "GP" - trzymaj się!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#7956

Powiem szczerze, że nie mam żadnych nowych wiadomości, może do poniedziałku coś się wyjaśni?
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#7958

Ja również zgadzam się z Budyniem.Cała ta afera z GP może jej, wbrew pozorom i wbrew zamiarom jej przeciwników ,tylko pomóc!
Na pohybel Michnikom i innym salonowcom!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#7960

nie jestem za bardzo w temacie ale interesowało by mnie kto sprowadził do firmy wydającej Gazetę Polska tych kingów? no w ramach świętego oburzenia interesowało by mnie również jak odbyło się wywalenie z GW jej twórcy i długoletniego redaktora naczelnego i jak dokonał tego gostek od reklamy chyba

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#7974