Wszechświatowa Harmonia Moralna

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Jan Parys ostatnio (24.10.2022) opublikował artykuł w Rzeczypospolitej o naszym bezpieczeństwie. Odklejenia jego już były przedmiotem niniejszego bloga kiedyś a to jest nowe odklejenie. Co gorsza CEP Jacek Saryusz-Wolski podaje to jako wybitne ( ]]>https://twitter.com/JSaryuszWolski/status/1586672704836575236 ]]>). Przejdźmy zatem do konkretów: słusznie mi tu piszą w komciach że piszę w sposób wymagający inteligencji aby nadążyć, ale niestety tak zostanie. Parys natomiast nie dostrzega tych kombinacji międzynarodowych o których pisałem ostatnio bo zostały sformułowane w przestrzeni publicznej: Niemcy trzymają sztamę z ruskimi i chińczykami bo są uzależnieni od ruskich surowców i chińskiej produkcji. Dodatkowo mamy jeszcze pewne ograniczenia jeszcze z czasów powojennych. Budowa Bundeswery.

Problem zatrzaskiwania się wieka od trumny: dil USA z Niemcami i Rosją który nie wyszedł: USA zostawiają Niemcom i ruskim zarząd nad Europą ale Rosja musi uznać swój status juniormocarstwa przy USA. Putin na nasze szczęście tu bryknął, nie poczekał na uruchomienie Nordstrima 2, zażądał wycofania się USA za Odrę i wycofania atomu amerykańskiego z Europy. Tak aby został tylko ruski atom praktycznie. USA skupiają się na Dalekim Wschodzie, na Pacyfiku, na Tajwanie. Potrzebują rozwiązania rąk w Europie.

Taka jest geneza wojny na Ukrainie.

Tego u Parysa nie znajdziecie. Dostrzega natomiast w pewnym stopniu antyamerykańskość Francji, Niemiec itp. Rosja przez Europę Zachodnią nie jest postrzegana jako zagrożenie dla Europy Zachodniej, co powinno być oczywiste ale nie jest. Dla tamtych takie kraje jak Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia przynależą do Rosji i jak ona je zajmuje to nic się nie dzieje bo to ich jest. Pora przyjąć do wiadomości te tezy. Dla nich problemem jest że Putin nie dotrzymał i nie zajął Ukrainy w 4 dni. Podobnie dla Chin.

II Superpaństwo i niezgoda

Niemcy mają za nic praworządność i próbują stworzyć hegemonię swą nad Europą co znajduje wyraz w działaniach Unii Europejskiej i wynurzeniach kanclerza Scholza. Kurdupla. My się nie możemy na to zgodzić owszem. Ale implikacje są tu dla Parysa niedosiężne: nie zgodzimy się i co? Jest to taka sytuacja jakby spotkał na swej drodze trzech gości z bejsbolami. Albo im daje portfel albo się z nimi bije. Jak chce się bić to musi mieć lepszego bejsbola, albo być King Brus Li Karate Mistrzem, albo spierniczać. Pod tym kątem trzeba dokonać analizy poczynań Unii Europejskiej i takie tezy trzeba komunikować Amerykanom:

 Słuchajcie Amerykanie – tak im trzeba powiedzieć - jak wyrwiecie Niemcy z obozu chińskiego to się z nimi jakoś dogadamy.

Do tego czasu Niemcy nie będą z wami, tylko będą wierzgać jak tylko mogą.

Dojście do władzy totalnych oznacza automatycznie upadek Ukrainy na co nie możecie sobie pozwolić.

Jesienią 2021 roku Niemcy przygotowywali grunt pod ruską inwazję na Ukrainę gorączkowo próbując zmienić rząd w Polsce.

Chodzą słuchy rozpowszechniane również w Saloniku Ziemkiewicza, iż PiS szykuje kapitulację wobec Niemiec i tak się ma skończyć niezgoda nasza totalna. 

Pisowce nie miały bowiem żadnego planu działań przygotowanego. Operują oni w sferze budowy Wszechświatowej Harmonii Moralnej. Że niby jak powiedzą tamtym że są niesłuszni to oni się zawstydzą. Co z tego że Unia Europejska jest przeciw traktatom? We wspomnianym Saloniku pojawiają się głosy o zakwalifikowaniu się premiera Morawieckiego i różnych jego funkcyjnych do Trybunału Stanu.

Jakiego bejsbola przyszykowali oni dla Unii? Żadnego. Na koniec zostawiłem sobie wypowiedź Dmowskiego że nie ma racji i braku racji tylko jest siła i brak siły.

I dalej:

1. Co możemy zrobić Unii Europejskiej a co możemy jej dać?

2. Co możemy zrobić USA i co możemy im dać?

A kumacie że jak Chiny zaatakują USA to wejdzie Artykuł 5 i będziemy walczyć z Chinami?

O wcześniejszym Parysie:

]]>https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/835422,rekonstrukturyzacja]]>

Na zdjęciu: Scholz w Pekinie

Twoja ocena: Brak Średnia: 2.3 (7 głosów)

Komentarze

Coście Towarzyszu Pierwszy Sekretarzu zrobili dla światowego pokoju?

A gów...o!- odpowiada szczerze Breżniew.

Tylko tyle?

Ale z jakim wysiłkiem!

Nasze grzeczne euro- chłopczyki jeszcze gotowe zadka nadstawić za mętne obietnice.

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

brian

#1648547