Jeszcze raz o logice i obiektywności

Obrazek użytkownika Roman z USA
Kraj

Bardzo dziwią mnie wypowiedzi niektórych Polaków, a w szczególności tych piszących tutaj na Niepoprawnych. Jak to jest możliwe, że inteligentni i o dużej wiedzy Polacy w dyskusjach nie zauważają, że zachowują się jak Kali Sienkiewicza? Mam na myśli tych, którzy atakują K. Bosaka za to, że udzielił wywiadu w Sputniku, wiedząc dobrze, że Bosak nigdy nie szkodził Polsce w żadnym ze swoich wywiadów. Dla tych ludzi nie jest ważne to, co mówił tam K. Bosak, tylko fakt, że tam wystąpił.

Nie widzą polityków prawicy występujących w TVN24 i tych, którzy zgadzają się na przesłuchania u M. Olejnik. Cóż, jak się nie ma pocisków do ataków, wtedy używa się mokrych kapiszonów. Jak dziwnym jest fakt, że ci sami ludzie nie chcą widzieć i słyszeć tego co robi i wygaduje A. Duda, a robi i mówi czasami rzeczy straszne. Profesor Robert Nowak napisał książkę o Dudzie, w której nazywa go największym szkodnikiem od czasu, gdy został prezydentem. Uważam, że Duda nie jest patriotą, a tylko takiego udaje i gdyby nie jego antypolskie wypowiedzi można by go na postawie innych wypowiedzi i przemówień za patriotę uważać.

Niestety kilka jego wypowiedzi, to wypowiedzi haniebne, za które powinien przepraszać Polaków na kolanach. Za takie wypowiedzi każdy Polak uznany byłby za zdrajcę, a tu te wypowiedzi wielu Polakom nie przeszkadzają, ważniejsze jest dla nich to, że Bosak poszedł do Spunika. Należy też przypomnieć, że Bosak nie jest wpuszczany do TVP i nie ma tak jak inni politycy milionów na bilbordy. Sama kampania wyborcza też jest bardzo dziwna, jeżeli w ogóle można nazwać to co się dzieje kampanią. Nie wiem, czy jest jakiś kraj w Europie, w którym przed wyborami nie odbywają się przed kamerami debaty kandydatów? Wracając do A. Dudy przypomnę kilka jego wypowiedzi.

Jedną z nich jest oskarżanie Polaków za „Pogrom Kielecki”, inną jest klękanie przed tablicą na Dworcu Gdańskim w Warszawie upamiętniającą wyjazd z Polski obywateli pochodzenia żydowskiego w 1968-ym roku i przepraszanie w imieniu narodu za tych, którzy wtedy zginęli. Jak wszyscy wiedzą, wtedy nie zginął ani jeden żyd, a wyjeżdzający zabierali ze sobą cały swój dobytek i byli wśród nich tacy, którzy torturowali Polaków i wydawali na nich wyroki śmierci. Pytanie retoryczne: czy Duda o tym nie wie? Czy starającym się zdyskredytować Bosaka to nie przeszkadza, że o tym wszystkim nigdy nie wspominają?

Czy nazywanie Polski jakimś „polinem” nie przeszkadza Polakom? Czy mówienie, że w Polakach płynie żydowska krew im nie przeszkadza? Czy zakłamywanie historii, mówiąc o tysiącletniej wspólnej historii jest uczciwe? Czy nie drażni atakujących Bosaka fakt, że Duda nazywa Polskę "rzeczpospolitą przyjaciół"? Zakładam, że Duda zna przykazanie „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”, więc dlaczego uczestniczy w zapalaniu chanuki w Prezydenckim Pałacu? Czy domaga się chociaż, aby w izraelskiej ambasadzie zamieszczano katolickie symbole w czasie Świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy?

Czy tak samo traktuje święta innych mniejszości religijnych? Dziwnym jest też krytykowanie Bosaka za pójście do Sputnika, a nie jest zauważany fakt kupowania wielu milionów ton węgla w Rosji, które to zakupy stawiają polskie górnictwo w bardzo trudnej sytuacji i są przyczyną bezrobocia wśród górników. Czy atakującym Bosaka nie przeszkadzają idiotyczne zakazy dotyczące świętowania niedziel, a nawet Świąt Wielkanocych, w czasie gdy w sklepach ludzie ocierali się o siebie? Nawet teraz premier Morawiecki ignoruje apele biskupa Gądeckiego o sprawiedliwe traktowanie wiernych. Poniżej zamieszczam zdjęcia ze spotkań Dudy z Tuskiem, aby krytykanci K. Bosaka mogli zauważyć, że są to spotkania i pogaduszki prowadzone „w miłej i przyjaznej atmosferze”.

Przypuszczam też, że jeżeli w maju odbędą się wybory i wygra je A. Duda, to ponownie będzie to inny Duda aniżeli ten, którego słyszymy dzisiaj. Są powody do tego, aby podejrzewać Dudę o to, że po wyborach, PiS oraz Kaczyński nie będą już jemu potrzebne i będzie on prowadził własną politykę, a nie znając treści jego rozmów z organizacjami żydowskimi, obawiam się, że może on być bardzo niebezpiecznym dla Polski. Dlaczego PiS nie wysunął B. Szydło jako swojej kandydatki na urząd prezydenta?

https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk01Rt5b_4h9AYiNNAj7JVsGtuc2p-A:1587423726065&q=zdj%C4%99cia+tuska+z+dud%C4%85&tbm=isch&source=univ&client=firefox-b-1-d&sa=X&ved=2ahUKEwic6LKajvjoAhXLKM0KHayPClEQ7Al6BAgKEBk&biw=1920&bih=944

A tu jest wypowiedź prof. Nowaka i tekst na temat książki o Dudzie.

https://prawy.pl/100058-jerzy-robert-nowak-duda-to-samo-zlo-wywiad/

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.6 (głosów:15)

Komentarze

#1626901

https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1252252186341490688?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Eembeddedtimeline%7Ctwterm%5Eprofile%3Akrzysztofbosak%7Ctwcon%5Etimelinechrome&ref_url=https%3A%2F%2Fbosak2020.pl%2F

Pomoc publiczna w ramach "Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej (2011-2030)" jest głównie przyznawana inwestorom z krajów, które tworzą u nas miejsca pracy dla niewykwalfikowanych pracowników. Podstawowe założenia #SOR nie są realizowane.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1626904