Zbliża się Halloween

Obrazek użytkownika Roman z USA
Idee

W ostatnich latach nasilają się ataki na patriotyzm, tradycje i wszystko co piękne. Sztuki nie można nazwać sztuką, promowane są zboczenia i brzydota. Brońmy dzieci przed chorą zabawą.

https://scontent-ort2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14567992_1756106474650204_2799041329320632932_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_oc=AQmjRIUH29QGX61vRSiDk7ghPhL981S7cPYsQE9DY_9jEr_4us5RnOmgjCkbGKI6utWwBqcnYEW2DmegL8nwbo45&_nc_ht=scontent-ort2-1.xx&oh=24585bb7c2f86b568bc5f28b2c383469&oe=5E2251F7

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Właśnie takim tytułem opatrzyłem swój tekst, który opublikowałem na Niepoprawnych 31 października ubiegłego roku (TUTAJ).

 

Jak co roku, artykuł ten nic nie stracił ze swej aktualności, bo lewacy w Polsce "nie odpuszczają" i z roku na rok z coraz większym rozmachem propagują halloween. Jest to jeden z elementów walki z Kościołem Katolickim.
Zważywszy na "letniość" niektórych katolików, to pogańskie ziarno wysiewane przez lewaków - niestety - znajduje podatną glebę, by wzrastać, - tym samym niszcząc wartości katolickie.

Co zatem mówi treść paragrafu 2117 Katechizmu Kościoła Katolickiego? 

Par. 2117.   
"Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka".

Ale życie nie znosi pustki. Swego czasu rozwijała się na Facebooku akcja „zamień swoje zdjęcie profilowe na obrazek swego świętego”. Wzięło w niej udział ponad 50 tys. internautów.
Dzień Wszystkich Świętych nie jest „Świętem Zmarłych”, - jak chcą niektórzy. Nazwa ta przyjęła się za czasów komunistycznych i była lansowana przez tych, którzy nie akceptowali wiary w życie wieczne. I tutaj jest paradoks: - jeśli „w mniemaniu niektórych” nie ma życia po śmierci, to po co zmarłym święto? My, katolicy, obchodzimy dzień Wszystkich Świętych, gdyż wierzymy w to, że każdy z nas jest powołany do świętości. Powtórzę: każdy. Trzeba zaznaczyć, że Kościół wypowiada się tylko ex kathedra w stosunku do niektórych, że na pewno dostąpili chwały nieba. Są jednak tysiące, dziesiątki tysięcy świętych, którym nie był przeprowadzony proces beatyfikacyjny czy kanonizacyjny, a są w niebie. Nie znamy ich z imienia, lecz jest pewne że dzięki Bożemu Miłosierdziu cieszą się szczęściem wiecznym. Dlatego też w jednej uroczystości oddajemy cześć wszystkim pamiętając o tym, co mówimy w wyznaniu wiary: - ”wierzę… w świętych obcowanie”. Początki tego święta leżą już u zarania chrześcijaństwa, gdzie oddawano cześć męczennikom za wiarę. Jest to z gruntu rzeczy święto radosne – wszyscy mamy wtedy imieniny. 

Pozdrawiam,

Satyr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1607176

bo ludzie w ogromnej części to zwykli debile - znam niby wielkich katolików, udzielających się w różnych i wielu organizacjach katolickich jak np. domowe koscioły itp. I co powiedzieli, jak ich dziecko chciało brać udział w halloween - że to niewinna zabawa i czemu nie... - na jak mamy takich kretów wśród katolików, to czego mozna oczekiwać po niewierzących

inna sprawa to to, ze kościół wcale stanowczy w tej kwestii też nie jest - o szkole to juz nie wspominam, bo wiele szkół organizuje te zabobonne "zabawy" w swoich placówkach i idzie dziecko do szkoły, a tam na każdym okroku, na każdym oknie setki dyń, robią nawet konkursy dla dzieci na zrobienie własnej dyni itd. - dla niepoznaki niektórzy nie nazywajatego halloween tylko świetem dyni - ale nawet pierwszoklasiści wiedzą o co chodzi, a z reguły wygrywa dynia, która jest najbardziej szkaradna - co robi rząd aby to usunąć ze szkół? NIC

Ps. i niech ktośmi powie, co zabawnego jest w stwierdzeniu: "cukierek albo psikus"? Przecież dzieci od małego są w ten sposób uczone, że jak ktoś im nie da tego co chcą, to mają "pełne prawo" zrobić mu na złosć/psikusa - to jest zwykły szantaż i tego od małego są uczone dzieci. Co w tym dobrego??? Przecież to czyste zło! Ale są takie półmózgi (często uważajace sie za elyty), które nie widzą w tym nic złego.

A jakie "piękne" zakończenie jest tego dnia, kiedy poprzebierane szkarady chodzą po cmentarzach, zachowuja sie jak na zlocie czarownic - kiedys nawet w dniu 1 listopada widziałem rodzinke, która przyszła na swoje groby, a dzieci były poprzebierane w szkaradne dynie i znicze w takim kształcie też mieli - a kładli je na nagrobku z krzyżem...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1607190

..."(...) i niech ktoś mi powie, co zabawnego jest w stwierdzeniu: "cukierek albo psikus"? Przecież dzieci od małego są w ten sposób uczone, że jak ktoś im nie da tego co chcą, to mają "pełne prawo" zrobić mu na złosć/psikusa - to jest zwykły szantaż i tego od małego są uczone dzieci. Co w tym dobrego??? Przecież to czyste zło! Ale są takie półmózgi (często uważające się za elyty), które nie widzą w tym nic złego".
I niech ta poniżej zamieszczona ilustracja (stanowiąca część komentarza Zawiedzonego pod moim artykułem z 31.10.2018 r.) wpisze się w to, o czym napisałeś:

 

Satyr 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1607220

Dobre nie znałem tego, może wypróbuje kiedyś ;)

Ps. w poprzednim roku takich gówniarzy paru było i chcieli zrobić mi faktycznie psikusa (na właczaniu w kółko dzwonka do drzwi poczynając), bo nie dałem cukierków - więc tak ich przestraszyłem, że uciekali z klatki w popłochu i tylko słyszałem, "to nie ja to oni" ;P Najlepsze, że potem się okazało, że niektórzy z nich, to byli gówniarze z klasy mojego syna (w maskach nie poznałem) i jak później syn przychodził z nimi do domu na chwile, to ja zawsze mówie "wprowadź kolegów, niech nie stoją na klatce" a oni boją się do dziś i nie chcą wchodzić ;P mam z nich beke, a taaakie psikusy chcieli robić ;P

Potem przylazły dwie dziewczynki, widać było, że czuły sie dumne ze swoich przebrań szkaradnych - wystarczył jeden tekst: "dziewczynki, zobaczcie na siebie, jak wy wyglądacie" spokojnie i dobitnie - jeszcze takiego jeku zawodu i zbolałej miny nigdy nie widziałem ;P cóz jak maja rodziców idiotów, to ktoś niestety musi takim dzieciom dobitnie pokazać normalność dla dobra samych dzieci.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1607235

A kolędnicy albo inni, choćby zwyczaje przedweselne czy przedkomunijne? W Polsce też były podobne zwyczaje.

Tyle, że nie były "amerykańskie" . Za to takie związane z pogaństwem czy okultyzmem też można wyszukać. Od "Dziadów" po różne przesądy do dziś

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1607236

kolędników porównuje do szkarad hallowenowych (cukierek albo psikus) - ot i cały banderowiec...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1607237

Jest już pierwszy zwiastun tego święta

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1607241

tak, ta to nie musi się przebierać ;)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1607247

Jak mawiał Jaruzelski ; są granice których przekraczać nie można.

Sorry....... ale wygląda jak podstarzała dziwka.

Baba po 60 z podkasaną kiecką.

Żałosne.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1607471

oj Ty to lubisz wklejać takie zdjęcia, od których mam upapraną klawiaturę wymiotami... ;)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1607482