DUŚKA

Obrazek użytkownika poeta
Kraj

Dziś 2 Listopada 2020, Rocznica 99 Urodzin Niezwykłej, WIELKIEJ Polki, Patriotki, Pani Wandy Półtawskiej.

 

Dziewczyny z pokolenia Kolumbów. Dziewczyna, która wierzyła w dobre wartości. Której – jak sama skromnie mówi – żyło się łatwiej niż współczesnym dziewczynom, ponieważ w czasach, w których przyszło jej żyć, liczyły się tylko trzy wartości: Bóg, Honor i Ojczyzna. Dlatego wszystko było proste. Dlatego Duśka, w momencie, kiedy wybuchła wojna, zatrzymywana w domu przez rodzinę, bez wahania rzuciła się w jej wir. W wir wojny za Ojczyznę, za najwyższą dla niej Wartość. I za Ojczyznę..........

“Polska, kraj, ziemia, naród – Orzeł Biały. Miłość do Ojczyzny, która ma swoje symbole, które powinny być świętością dla ludzi, dla Narodu. Ojczyzna ma swój hymn, swoje sztandary i pomniki, miejsca święte, swoją hagiografię, świętych umęczonych za nią – swoje krzyże. Nie wiem czy liczyło się moje własne życie, ale było potrzebne” – napisała po latach.

https://stacja7.pl/z-kraju/wanda-poltawska-konczy-99-lat/

 

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

Właśnie odszedł do Pana mąż naszej jubilatki, Andrzej, powstaniec warszawski, żołnierz AK. Miał 97 lat. Pogrzeb  4 listopada...Wieczne odpoczywanie ...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1650625

które tak wiele ma nam do powiedzenia. Jeśli to możliwe, pytajcie starszych, rozmawiajcie, spisujcie wspomnienia. To najczystsza, nie sfałszowana historia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1650653