ZNP, czyli „Miś” na miarę naszych możliwości…

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Szampan to oznaka dobrobytu i finansowej stabilności. Wiedział o tym towarzysz Stalin, który polecił produkcję szampana dla ludu pracującego sowieckich miast i wsi. Tak powstało Sowietskoje Szampanskoje – widoczny dowód słusznej drogi, jaką obrali bolszewicy w drodze ku niewątpliwemu dobrobytowi proletariatu.

Anastas Mikojan, członek Biura Politycznego KC KPZR, chwalił więc radzieckiego przywódcę za jego troskę o dobrobyt ludu pracującego: „Towarzysz Stalin jest zaangażowany w budowę socjalizmu w naszej ojczyźnie. Zajmuje się całą gospodarką krajową, nie zapominając przy tym o sprawach błahych, bo każda drobnostka ma znaczenie. Towarzysz Stalin powiedział, że obecnie przodownicy pracy, robotnicy oraz inżynierowie mają wysokie pensje. A gdyby tak zechcieli napić się szampana, czy mogą go kupić?”

W 1937 roku Zakład Wyrobów Spirytusowych w Rostowie nad Donem rozpoczął wytwarzanie szampana. Początkowo moc produkcyjna rostowskich zakładów wynosiła 500 tys. butelek rocznie, zaś pod koniec istnienia Związku Sowieckiego ten wskaźnik wzrósł do 24 milionów! Co ciekawe, od wielu dekad pracują tam same kobiety. A to dlatego, że mężczyźni zbyt często pozwalali sobie na "degustację", więc zostali zwolnieni. Sowietskoje Szampanskoje stopniowo zyskiwało coraz więcej zwolenników. Ówczesne kroniki filmowe pokazują, jak odziani w stroje robocze ludzie piją go ze zwykłych aluminiowych kubków. O powszechnej dostępności wyskokowego napoju świadczy fakt, że sprzedawano go nawet… z beczek.

W naszej rzeczywistości III RP na inwestycję w beczki luksusowego napoju zdecydował się Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Ale bynajmniej nie w Sowietskoje Szampanskoje lecz w szlachetną whisky w beczkach! I bynajmniej nie dla mas nauczycielskich ZNP - lecz dla funkcjonariuszy ZNP, którzy przecież powinni pamiętać czasy PRL-u. Aktyw ZNP żyje wprawdzie ze składek członków ZNP, lecz nie stać go było na whisky i cygara – jak w porządnej spółce, zarządzanej przez byłych komunistów. Aktyw ZNP postanowił więc doszlusować do poziomu europejskich zarządów, kierowanych przez prezesów z czasów PRL.

O „wiecznym” prezesie ZNP, który swą zaszczytną prezesurę pełni od 1998 roku wypowiedział się na Twitterze znany łódzki opozycjonista Jarosław Papis: "Broniarz studiował historię na UŁ. Był wyjątkowo aktywnym komunistą . Podczas strajku studenckiego na Uniwersytecie(luty`81) miał ZAKAZ WSTĘPU na strajk."

Kierowany przez byłego komunistę Związek Nauczycielstwa Polskiego stracił jednak na inwestycji w whisky prawie 250 tys. zł – poinformowała Wirtualna Polska. Dziennikarze WP dotarli do sprawozdania finansowego ZNP za 2021 r., gdzie znajduje się wzmianka o redukcji wartości inwestycji w produkty firmy Stilnovisti do zera!  Na inwestycji w whisky zarząd ZNP w kilka lat stracił ogromne pieniądze, pochodzące ze składek wiernych Broniarzowi nauczycieli – a większości nauczycielek. W sprawozdaniu finansowym ZNP za 2017 r. wartość produktów Stilnovisti wynosiła 248,5 tys. zł. Jednak kilka lat później wartość nabytych produktów spadła do zera...

Dawne powiedzenie, że „prawdziwy szampan to luksusowy trunek dla mas, pity ustami ich przedstawicieli” znalazł swoje pełne potwierdzenie w inwestycji Broniarza i zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego w prawdziwą whisky. Broniarz niestety zapomniał do czego prowadzi wóda na myszach...

Wóda na myszach nie tylko zamroczyła Stanisława Palucha z „Misia” Barei, ale po latach także Sławomira Broniarza - członka ZNP od 1981 roku. Nic więc dziwnego, że prezes klubu ZNP Jarosław Broniarz pytany o inwestycję w wódę na myszach - nic już nie pamięta…

Przypominam zbagatelizowany przez prezesa Broniarza i zarząd klubu ZNP dialog z "Misia":

 Wąsacz: Gdzieś ty był ?!!
Tata Tradycji: Toś ty w Anglii był ?!!! Czegoś nic nie mówił ?!!
Zofia: On w ogóle nie gaduła jakiś !
Dyrman: Chłop gadać nie musi !
Tata Tradycji: Długo byłeś ?!!
Paluch: Jeden dzień !
Dyrman: To krótko.
Paluch: Trudno wytrzymać człowieku tam ! Taką rudą wódę piją, na myszach !
Dyrman: To tam jeszcze bardziej garują jak u nas ?!!!
Paluch: Uuuuu, bez porównania, kochany... taki malutki wypijesz, dwa dni nieprzytomny jesteś !
Dyrman: O rany boskie !!!

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (13 głosów)

Komentarze

na tej "inwestycji".

Nie mogę się nadziwić, że on wciąż "przewodzi" ZNP.

Może "wykończą" go trzeźwe kobiety?!

Vote up!
6
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1646208

ze składek...Poza tym ZNP wg OKO.press sprzed trzech lat zarządza majątkiem wartym 12-15 mld zł. Czyli mówimy o 0,1 promila.

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1646209

Prezes klubu ZNP znalazł swojego Jarząbka - trenera drugiej klasy. Bo co znaczy dla klubu ZNP przewał 250 tys.złotych, skoro prezes klubu obraca 15 milionami złotych? To przecież nic! To zaledwie 1,6 procenta - a nie 0,1 promila!

A przecież prezes Broniarz się przemęcza, ciągle pracuje na stanowisku prezesa klubu ZNP od prawie 25 lat! Wszystkiego prezes Broniarz przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!  

ŁUBUDUBU! ŁUBUDUBU! Niech żyje nam prezes naszego klubu! Niech żyje nam!

To mówi Jarząbek. Trener drugiej klasy....

Vote up!
7
Vote down!
-1

M.Pyton

#1646211

Każdy związek zawodowy w RP prócz działań statutowych prowadzi działalność gospodarczą. I właśnie z tego źródła są ww. środki. Poza tym w toczącym się postępowaniu karnym ZNP ma status pokrzywdzonego.

Jak najbardziej jestem za dociśnięciem pana Sławomira, ale róbmy to z głową. Bez narażania się na odpowiedzialność karną. Niestety, pisanie tak, jak Ty to robisz, naraża na odpowiedzialność z art. 212 par. 2 KK.

Po co?

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1646214

Nie napisałem niczego więcej niż napisała o tym prasa. Zainwestowanie Związku Nauczycielstwa Polskiego 250 tys. zł w wódę jest oczywiste. I to jest 1,6 procenta a nie 0,1 promila majątku związku nauczycieli - czyli 160 razy więcej niż napisałeś. Po co? Żeby ocieplić "pokrzywdzonego" prezesa ZNP?

Broniarz może mnie oskarżyć z art.212 par.2 KK. Wystarczy tylko donieść na mnie, skoro mnie straszysz odpowiedzialnością karną za "pisanie tak, jak Ty to robisz"... 

 

Vote up!
3
Vote down!
-1

M.Pyton

#1646216

Jeszcze w 2007 roku ówczesny minister EN Orzechowski (rząd PiS, Samoobrona i LPR) mówił o 12 mld.

– Na majątek ZNP składa się nie tylko rutynowa przez lata fala świadczeń państwa na rzecz organizacji, lecz także majątek przedwojennych organizacji, takich jak Polska Macierz Szkolna – mówił w 2007 roku ówczesny wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski. Dodał, że według jego szacunków majątek ZNP warty jest ok. 12 mld zł i zawiera ok. 100 obiektów.

za: https://natemat.pl/267863,sanatoria-i-hotele-znp-jaki-majatek-ma-zwiazek-nauczycielstwa-polskiego

Wystarczy więc policzyć sobie procenty. Nawet na kalkulatorze w smartfonie masz taką opcję. ;)

Co do odpowiedzialności karnej natomiast zwracam uwagę każdemu początkującemu blogerowi, żeby uważał na to, co pisze. Powoływanie się na to, że inni tak pisali to raczej mało znaczący argument.

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1646217

Sam przecież napisałeś, że "Poza tym ZNP wg OKO.press sprzed trzech lat zarządza majątkiem wartym 12-15 mld zł. Czyli mówimy o 0,1 promila". 

250 tys. zł. to dokładnie 1,666 procenta tego majątku a nie 160 razy mniej, czyli 0.1 promila! 

Jako "początkujący bloger" serdecznie Ci Humpty Dumpty dziękuję za zwrócenie mi uwagi, żebym uważał co piszę. Twoje ostrzeżenie odmłodziło mnie bowiem o 40 lat, gdy także zwrócono mi uwagę, bym nie tylko uważał co piszę, ale także co mówię - z uwagi na odpowiedzialność karną. Jednak mimo tego ostrzeżenia lojalki nie podpisałem...

Vote up!
4
Vote down!
-1

M.Pyton

#1646218

Czyli 250 tysięcy pomnożone przez 100 daje raptem 25 milionów. Ty natomiast uważasz, że to było 1,6%, a zatem mamy działanie nieco trudniejsze. Otóż musimy w tym celu pomnożyć 250.000,- PLN przez 100 i podzielić przez 1,6. No i otrzymujemy 15.625.000,- PLN. A to jest około 1000 razy mniej, niż kwota podana przeze mnie.

Masz kłopoty ze znajomością liczb? Wow..... ;}

 

Ps. Rozumiem, że już 40 lat temu prowadziłeś bloga?

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1646219

1. Skoroś taki Matematyk to ciekawe, czy Ci wyjdzie liczba 250 000 złotych?!

2. Co ja robiłem 40 lat temu, to Ci się Humpty Dumpty w głowie nie pomieści. Ale ty dzisiaj, jako sygnalista, stojący na straży praworządności na portalu Niepoprawni.pl - wskaż mi na czym polega moje przestępstwo wobec Broniarza z art. 212 kk - skoro już mnie ostrzegłeś o odpowiedzialności karnej.

3. Jako niewątpliwy znawca matematyki a zwłaszcza art.212 Kodeksu Karnego i zapadłych wyroków - przedstaw Humpty Dumpty nam - początkującym blogerom - przykłady wyroków z art. 212 KK, które wydano w związku z nazwaniem polskich żołnierzy "śmieciami", "psami" i "mordercami".

- Zapewne znasz też orzeczenia wobec sprawców, którzy publicznie wykrzykiwali wobec PIS słowa "wyp......ać" oraz "j.....ć PIS"?  Jaki wyrok zasądzono wobec polityka, który publicznie nawoływał, by "Kaczyńskiego odstrzelić, a jego skórę sprzedać Europie"? 

- A jakie wyroki zapadły z art. 212 KK w związku z notorycznym degradowaniem sędziów, których powołał Prezydent Duda?  Stwierdzenia o "nielegalnych sędziach" padają codziennie w telewizji i radio - podobnie jak o "nielegalnym" prezesie NBP! Przecież tak wyzywa sędziów i prezesa NBP Fuhrer totalnej opozycji. Nota bene - określenie to wymyślili niemieccy dziennikarze...

Podziel się Humpty Dumpty z nami - początkującymi blogerami - swoją wiedzą na temat kar, które nam grożą w związku z "pisaniem tak, jak ja to robię". Chętnie wysłuchamy...

 

Vote up!
3
Vote down!
-1

M.Pyton

#1646222

Ile wyniesie 1.666% z 15 000 000? 

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1646223

Otóż równo 40 lat temu matematyka przestała być przedmiotem obowiązkowym na maturze. Zatem musiałeś być wtedy w liceum...

Najgorsze jest jednak to, że po 40 latach nadal jesteś matematycznym ignorantem.

EOT, Monty Osiołku. ;)

 

Ps. Z czytaniem też masz kłopot? Pisałem wszak o MLD, nie o MLN, co odpowiednio oznacza miliardy i miliony. Buahahahahhahaha ;)

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1646224

Za promilami nie ukryłeś faktu przewału 250 000 złotych przez ZNP i Broniarza.

Nie udało ci się mnie przestraszyć odpowiedzialnością karną z art. 212 KK za to, że napisałem o tym przewale. 

Nie jesteś zdolny przedstawić wyroków, które zapadły z art.212 KK za skandaliczne określenia polskich żołnierzy, za plugawe okrzyki i banery niesione na demonstracjach totalnej opozycji i notoryczną - publiczną degradację sędziów powołanych przez Prezydenta RP, określanych jako "neo-sędziowie" lub sędziowie "nielegalni".

Nie jesteś w stanie przedstawić orzeczenia Kasty Niezwykłych Ludzi w sprawie publicznego nawoływania do zabicia prezesa Kaczyńskiego.

Potrafisz jedynie przestrzegać "początkujących blogerów" o odpowiedzialności karnej z art. 212 KK, wygłaszać odczłowieczające mnie epitety i przypisywać mi zmyślony przez siebie życiorys.

Sam się odkryłeś kim jesteś, więc jest oczywiste, że nie mam ochoty więcej z tobą rozmawiać.

Vote up!
3
Vote down!
-1

M.Pyton

#1646229

Dla kolegi pytam. ;)

Vote up!
0
Vote down!
-3
#1646234

TW?

Vote up!
2
Vote down!
0
#1646238

Jestem nauczycielem i jednocześnie abstynentem. Nigdy nie należałem i nie będę należał do związku Broniarza. Ale też nie potrafię zrozumieć, dlaczego związek nauczycielski mógł wejść akurat w taki biznes. Rolą nauczyciela powinno być dawanie młodzieży dobrego przykładu. Jak ma to robić nauczyciel, który handluje alkoholem?

Obrazek ten już kilka dni temu opublikowałem. Ale w tym miejscu jest chyba bardzo aktualny...

Vote up!
6
Vote down!
0

M-)

#1646210