Zapalmy Znicze Pamięci a w Dzień Zaduszny obejmijmy modlitwą tych, którzy oddali życie za niepodległość i suwerenność Polski

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj

Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, Zapomnij o mnie.
Adam Mickiewicz.

Zapalając znicze na grobach najbliższych pamiętajmy również o tych, którzy oddali życie za niepodległość Ojczyzny. Niemal w każdej miejscowości w Polsce są miejsca upamiętniające poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej i po wojnie w walce o wolną Polskę. Apeluję, aby 1 listopada w tych miejscach zapalić znicze pamięci a w Dzień Zaduszny otoczmy Ich naszą modlitwą.

W Dzierżoniowie zapalmy znicze na cmentarzu parafialnym przed tablicą zamordowanych w naszym mieście żołnierzy AK. Zapalmy je za żołnierzy poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy byli zawsze wierni dewizie Wojska Polskiego - Bóg, Honor, Ojczyzna. Wierni temu, co przyrzekali, czym żyli, wierni ludzkiej godności, którzy nigdy nie chcieli przyjąć na siebie jarzma niewoli. To byli członkowie organizacji niepodległościowych: żołnierze Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Narodowych Sił Zbrojnych, Wolność i Niepodległość i innych.

Zapalmy znicze i obejmijmy modlitwą Polaków bestialsko pomordowanych przez bandy UPA, OUN i Ukraińców na Kresach Wschodnich II Rzeczpospolitej. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach litewskich nacjonalistów w Ponarach pod Wilnem. O ofiarach niemieckich obozów koncentracyjnych z czasu II wojny światowej: Polakach, Żydach oraz obywatelach innych narodowości. Nie zapominajmy o ofiarach zbrodni komunistycznych, dokonanych na żołnierzach podziemia antykomunistycznego, przez członków KBW, NKWD, Urzędu Bezpieczeństwa, Służby Bezpieczeństwa i Milicji Obywatelskiej w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej w latach od 1945 do 1963. Pamiętajmy również o ofiarach stanu wojennego o zabitych górnikach, księżach i Wielkim Męczenniku błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce. Zapalmy znicze naszym koleżankom i kolegom z Solidarności, którzy odeszli już od nas, a za życia zabiegali o wolną i suwerenną Ojczyznę.

Nie wolno nam zapomnieć w modlitwie o ofiarach ludobójstwa, dokonanego przez rosyjską policję polityczną NKWD na polskich oficerach, naukowcach, artystach, lekarzach, nauczycielach, prawnikach i policjantach zamordowanych w Katyniu, Miednoje, Bykowni, Twerze, Piatichatkach i w innych miejscach kaźni. Zapalmy również znicze przed tablicami przy Pomniku Losów Ojczyzny i w kościele pw. Św. Jerzego poświęcone pamięci ofiarom 96. osobowej delegacji na czele z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, którzy tragicznie zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem w drodze do Katynia, dokąd podążali, aby upamiętnić 70. rocznicę zbrodni sowieckiej.

Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Cześć Ich pamięci!

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (9 głosów)

Komentarze

Pamięc o przeszłych pokoleniach to częśc narodowego fundamentu...

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1523513

70 lat temu zostali zamordowani mjr Antoni Żubryd ps. "Zuch" oraz jego żona Janina Żubryd

 

 

Mordercą mjr Antoniego Żubryda i jego ciężarnej żony był Jerzy Vaulin

Vote up!
6
Vote down!
0
#1523535