Jetem Polakiem i mam obowiązki Polskie...

Obrazek użytkownika MoherJ
Kraj

Całej totalnej opozycji pragnę przypomnieć słowa Romana Dmowskiego: „Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka. Bo im szersza strona mego ducha żyje życiem zbiorowym narodu, tym jest mi ono droższe, tym większą ma ono dla mnie cenę i tym silniejszą czuję potrzebę dbania o jego całość i rozwój. Z drugiej strony, im wyższy jest stopień mego rozwoju moralnego, tym więcej nakazuje mi w tym względzie sama miłość własna”.

Roman Dmowski (z książki Myśli nowoczesnego Polaka).

Jednak mam wrażenie graniczące wręcz z pewnością, że posłanki i posłowie z PO, .Nowoczesnej oraz członkowie KODu i wspierający ich ludzie, nic z wypowiedzi Dmowskiego nie zrozumieją. Dla nich dobro wspólne i życie zbiorowe narodu kończy się na ich własnych i jej koterii interesach. Dla nich demokracja jest wtedy i tylko wtedy, kiedy mieszkańcy „tego kraju” głosują tylko na „jedynie słuszne ugrupowania” czyli na nich. Uważają, że to tylko oni mogą rządzić „tym krajem”, nawet na potrzeby kampanii wyborczej uknuli piosenkę: "Kocham ten kraj", którą słychać było w spocie wyborczym. Do dzisiaj nie mogą pogodzić się, a zanosi się na to, że nigdy nie pogodzą się z wolą Polaków wyrażoną w ostatnich demokratycznych wyborach prezydenckich i parlamentarnych, w których wyborcy powierzyli rządy Zjednoczonej Prawicy. Wygraną PiS traktują jak zamach stanu i oskarżają o wprowadzanie totalitarnych, wręcz faszystowskich rządów. Robią wszystko, aby zdestabilizować kraj. Dziś mają wspólnego wroga, Prawo i Sprawiedliwość, którego ma pomóc im obalić - jak wprost powiedział inteligentny inaczej szef Platformy tzw. Obywatelskiej - „ulica i zagranica”. Nawet poprzez prowokację, nawet za cenę krwi… Frustracja i wściekłość totalnej opozycji bierze się z poczucia bezsilności. Ostatnia próba obalenia rządu okazała się nieudolna i zamieniała się w groteskę z której nie wiedzą jak wybrnąć. W obaleniu rządu nie pomogła ani „zagranica”, ani pieniądze Sorosa, ani Komisja Wenecka, ani Timmermans, Juncker i Verhofstadt. Nie pomogło donoszenie na własny kraj do Brukseli, Strasburga i frau Merkel. Dla nich bycie Polakiem to nienormalność więc jak mogą ci zaprzańcy zrozumieć przesłanie Dmowskiego? Przecież oni nienawidzą Polski suwerennej, wolnej, o chrześcijańskich korzeniach miłującej swoją historię i tradycję. Nie cierpią nas, dumnych z tego, że jesteśmy Polakami.

Bulwersujące jest to, że nastąpiło zerwanie Sejmu, przypomina to najgorsze czasy końca XVIII wieku. To jest brak szacunku do najwyższych władz państwowych. To bardzo niebezpieczne zjawisko” - ostrzega w rozmowie w Salve TV abp Henryk Hoser. Czy tak rozumie totalna opozycja swoją „pracę” w sejmie stosując swoiste Liberum veto XXI wieku i okupując sejm?

W ostatnich dniach starego roku totalna opozycja została totalnie ośmieszona przez lidera opozycji niejakiego Petru z .Nowoczesnej, który wspólnie z posłanką Joanną Schmidt „urwali” się z okupacji Sejmu i wylecieli do Portugalii. Dosadnie ocenił ten fakt Jarosław Karpiński w antypisowskim portalu natemat.pl (jest to wyraźna oznaka paniki wroga, dlatego warto go zacytować) pisząc: W polityce jak w życiu - nie da się unikać błędów i potknięć. Szkopuł w tym, żeby potrafić wyciągać z nich wnioski. Szef .Nowoczesnej Ryszard Petru nie potrafił i nie potrafi tego robić. Z lidera opozycji, na którego sam się mianował, na własne życzenie redukuje swoją publiczną rolę do poprawiającego humor bohatera memów. Jego wyjazd na urlop podczas największego kryzysu sejmowego od lat pokazuje, że politycznie nie wyrósł jeszcze z krótkich spodenek”. I z czym teraz zostali? Śpiewająca Mucha, doliniarze: Biernacki, Nitras i Wilczyński, miotający się i walczący o partyjne życie Schetyna, a na końcu Petru okupujący sejm z partyjną koleżanką na Maderze. Niektórzy publicyści piszą, że Jarosław Kaczyński powinien codziennie dziękować Panu Bogu, że dał mu taką durną i nieskuteczną opozycję i oby taką pozostała do końca kadencji i jeden dzień dłużej. Wtedy Polska pozostanie Polską czego w 2017 roku wam oraz sobie życzę.

Informacja z ostatniej chwili: Wygląda na to, że o sprawie Petru mówią media od Nowego Jorku, przez Seul po Władywostok. Tylko Czerska, Niemcy i Wiertnicza milczą!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Dmowski zawalczył o polskie granice w Wersalu - skutecznie zreszta, potem był dorgowskazem na lata. Ale cytowanie lisiego "natemat.pl" Kaziu - niestrawne...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1529524

Drogi Januszu cel uświęca środki..., widać, że i w lisim stadzie następuje załamanie..., dociera do nich, że z taką opozycją nie dadzą rady..., to oznaka paniki u naszych wrogów...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1529526

Skoro ich wierchuszka jest za knowaniem

Pragną srebrników a w Polsce mieszkają

Przekręty i okupacji szukają

rumun i żydzi a z nimi ciemnota

Która pragnie w Polsce spełnić żywota

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1529546

Zlo rodzi sie i szerzy tylko i wylacznie wtedy gdy dostaje przyzwolenie na porod i swoja dzialnosc. Zlo szerzace sie w Polsce to nie Petru, Schetyna czy Kijowski z publicznie popisujaca sie ichnia gawiedzia. Oni sa tylko pajacami na pokaz. Prawdziwe ZLO to ci ktorzy za nimi stoja.

 

pozdrawiam,

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Vik

#1529656

"Pragną srebrników a w Polsce mieszkają"

oni już tak od zawsze mają ,czyli bez korzeni,ale zaKODowani na szkodzenie Polsce 

serdecznosci z drogi do Naszej Polski

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1529657

a więc mamy już odpowiedz,kto za tymi pacynkami stoi i POciąga za sznurki

"Tylko Czerska, Niemcy i Wiertnicza milczą!"

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1529658

Miło że zawitałaś i chcesz gościć

Bo takich głosów potrzeba w portalu

A powrót to nie podróż zza Uralu

Pozdrawiam serdecznie:))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1529697

Dzień Trzech Króli to wyjątkowy Dzień :)

obserwując dzisiaj Naszą Polskę na licznych Marszach,pomyślałam sobie,ze jednak wstaliśmy z kolan .Mróz siarczysty a mimo to Polski Lud wyległ na Polskie Ulice  , najpiękniejsze były  nasze Polskie Rodziny i Dzieciaczki  

i te Kolędy śpiewane wszędzie .

Jeszcze nie tak dawno marzyliśmy by nadeszła Dobra Zmiana i nadeszła mimo  ,że złych ludzi pełno po drodze :)

serdeczne pozdrowienia dla Ciebie i dla Twoich Bliskich :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1529704

Swięto dobiega końca,a mnie wciąż brzmią w uszach słowa -przesłanie dzisiejszego Dnia

 "bądż dobry jak chleb" słowa patrona Tego Nowego Roku Sw.Brata Alberta Chmielewskiego

Tyle Zła dookoła  na Swiecie i w Europie,ale Bądzmy dobrzy jak Chleb,by móc się nim dzielić z innymi :)

 jeszcze raz serdeczne pozdrowienia z Drogi do Wolności :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1529705

Piękne marsze w całej Polsce a tu jest relacja z Dzierżoniowa: http://krs-dzierzoniow.pl/strony/or17.html Zapraszam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1529732

piękna i budująca :)

taka wczoraj była cała Polska :) Szczęśc Boże po świątecznie :)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1529747