Pogrzeb mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” - relacja

Obrazek użytkownika LOS_Polski
Kraj

W niedzielę 24 kwietnia 2016 roku odbył się uroczysty pogrzeb legendarnego Żołnierza Niezłomnego majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”, awansowanego pośmiertnie do stopnia podpułkownika.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęła msza św. odprawiona o godz. 15.00 w kościele św. Karola Boromeusza na warszawskich Powązkach przez biskupa polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka. Następnie kondukt żałobny przemaszerował ulicami Warszawy na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie dowódca V Wileńskiej Brygady Armii Krajowej spoczął w grobie rodzinnym, obok swojej córki Barbary. Trumna z doczesnymi szczątkami naszego bohatera narodowego, podczas drogi z kościoła na miejsce pochówku, spoczywała na lawecie armatniej. Pułkownika „Łupaszkę” odprowadzała honorowa asysta wojskowa, licznie przybyli kombatanci, przedstawiciele najwyższych władz państwowych i organizacji patriotycznych, a także członkowie grup rekonstrukcyjnych oraz wielotysięczne rzesze polskich patriotów, przybyłych na tę okoliczność ze wszystkich zakątków naszej Ojczyzny, jak również z zagranicy. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyła delegacja Ligi Obrony Suwerenności z przewodniczącym Wojciechem Podjackim na czele. W czasie pogrzebu panowała wspaniała i podniosła atmosfera. Czuło się patriotyczne napięcie wśród zgromadzonych, szczególnie, gdy na cmentarzu rozbrzmiały słowa hymnu państwowego oraz gdy z tysięcy ściśniętych wzruszeniem gardeł wydobywał się okrzyk: „Cześć i chwała bohaterom!”. W tak wspaniały sposób cała Polska żegnała Niezłomnego Rycerza, który poświęcił swoje życie w służbie Ojczyzny, za co spotkała go śmierć z rąk komunistycznych oprawców. „Łupaszka” wbrew intencjom jego morderców powrócił i już na trwałe zagości w zbiorowej pamięci Narodu Polskiego, podobnie jak wielu innych bohaterów antykomunistycznego podziemia. Natomiast czerwoni renegaci, siepacze i oszczercy zostaną odesłani na śmietnik historii, gdzie jest ich miejsce.

Z galerią zdjęciową mogą Państwo zapoznać się TUTAJ.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika o_Onufry (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Najlepsze w tym całym cyrku sa te pośmiertne odznaczenia i awanse.
Poczytajcie jak to bojownik o wolnośc i demokrację zwany „Łupaszko” zdobył Dubinki, gdzie wywlekł z domów i rozstrzelał kilka litewskich rodzin. Polska akcja odwetowa pochłonęła 27 ofiar. Znowu wśród zabitych znalazły się kobiety i dzieci, wśród nich również polscy mieszkańcy Dubinek – Anna Górska oraz jej czteroletni syn. Najmłodsza ofiara polskiego odwetu – Rimuk Rymkiewicz – miał zaledwie dwa miesiące.
Wszyscy to komuniści, wrogowie "wolnej Polski".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-8
#1512083

....przypuszczam, że dużą winę w tym co myślisz i piszesz ponosi współczesna, polska nauka i niski poziom wiedzy nauczycieli akademickich, którzy szczycą się tytułem a niewiele potrafią. Spróbuj sam dochodzić do prawdy. Powodzenia w zweryfikowaniu swych poglądów.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1512087

Nie trudno zauważyć , że z wielką troską i niepokojem jednocześnie podejmujesz próbę zawrócenia tego niesfornego "młodego" człowieka z drogi ...do nikąd , W rzeczy samej , droga po której stąpa ów "student" jest kontynuacją zapoczątkowanego przez A .Gramsciego tzw."Marszu przez instytucje" . Takie to zadanie zapewne obrał sobie za cel i jak widać zdecydowanie próbuje dopiąć swego. Czas pokaże czy po zderzeniu z kolejną " przeszkodą" będzie miał na tyle w sobie determinacji by dalej " to " kontynuować. Pożyjemy , zobaczymy .

pozdrawiam  

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#1512106

Ale trzeba wiecej aby pokonac Niemcy  i wyzwolic Polske spod niemieckiego zaboru gospodarczego.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1512153