Polityka ''historyczna" Niemców. Czyli jak kłamać na potęgę

Obrazek użytkownika Lady Makbet34
Kraj

Postępowanie przywódców niemieckich oraz ich usłużnych żurnalistów, nie zaskakuje. W odwracaniu przysłowiowego ''kota ogonem", nasi sąsiedzi znad Odry, są prawdziwymi ekspertami. Politycy, dziennikarze nawet nie ukrywają własnych sympatii politycznych, sugerują, że byłoby lepiej, gdyby u steru władzy pozostał Donald Tusk.

Jacques Schuster, publicysta ,,Die Welt" bezczelnie stwierdził, że Polacy nie pomagali Żydom, tylko się przyglądali ich kaźni, więc o jakichkolwiek reparacjach muszą zapomnieć. Koniec i kropka, autorytatywnie orzekł Niemiec. Arogancja, buta i nadętość nie znają granic.

Taki tok myślenia europejskich polityków ''zawdzięczamy'' nie tylko polskiej (?) opozycji, ale ''badaczom" w stylu Jana T. Grossa, Barbary Engelking czy Jana Grabowskiego. Nomen omen, ludźmi szczycącymi się tytułami profesorskimi. Zasygnalizuję również o braku reakcji szefostwa ówczesnego Instytutu Pamięci Narodowej (nawiasem mówiąc charyzmatycznego wykładowcy i człowieka erudyty z pasją). Naukowe ''odkrycia'' ukazały naszą ojczyznę w bardzo niekorzystnym świetle, to tutaj mordowało się Żydów na potęgę. We współczesnej narracji społeczność żydowską ''zastąpiły" osoby LGBT i ich rojenia.

Przechodząc do meritum, tekst Jacquesa Schustera jest skandaliczny, naszpikowany nienawiścią wobec kraju, który ma czelność upominać się o swoje. Niebywałe to! Pewien portal przypomniał o buńczucznych zachowaniach strony niemieckiej. Niemiecka dyplomacja czyni wszystko, co w jej mocy: organizuje spotkania dla ''elitarnej" grupy dziennikarzy (TVN, ,,GW"?), aplikujących nam nienawiść.

,,Die Welt" krokodyle łzy leje: Rząd niemiecki, a wraz z nim większość społeczeństwa, byłby otwarty na negocjowanie z Polakami pewnych kwestii i odszkodowań. Znamienne.

Schuster brnie dalej: W nocie dyplomatycznej Warszawy do Berlina są też liczne postulaty, które mogłyby zostać spełnione. Pozostaje jednak pytanie w jakim celu?

Powyższy cytat pokazuje, że Niemcy niczego się nie nauczyli, niczego nie rozumieją i nie wyciągają żadnych wniosków. W dotychczasowej narracji przechodzą samych siebie: PiS potrzebuje wizerunku odpychającego Niemca, który uważa Słowian za niewolników, aby utrzymać swoje słabe ja.

Niemieccy żurnaliści atakują Polskę przy każdej możliwej okazji, odzywa się mentalność funkcjonariuszy STASI. Słuszne pretensje Polaków nazywa się łajdactwem, jak więc określimy dominację medialną koncernu Axel Springer?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

trzeba będzie myśleć o ułożeniu stosunków dyplomatycznych z Kalifatem Reńskim... ;)

Vote up!
5
Vote down!
0
#1649416

Szanowna Koleżanko

Proszę pozwolić na małą korektę - Niemcy, głównie politycy i karni żurnaliści, w swoich kłamstwach są beznadziejni i po prostu głupi. Oczywiście działa to mocno na ich obywateli, a to, że świat słucha takich bzdetów, spowodowane jest tym, że RFN to jednak mocarstwo (jak do tego doszło, to już odrębny temat).

Natomiast są mistrzami (tak od 1000 lat) w bucie, arogancji, chamstwie i zamiłowaniu do wszystkiego związanego z d.

My, Polacy jeszcze jesteśmy uszczęśliwiani ich pogardą, jako Untermensche i niewdzięczne polaczki, co nie chcą już zbierać szparagów.

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1649422

Koniec końców, ale ja nie miałbym nic przeciwko, by tych łukaszeńskich nachodźców wpakować do pociągów i wywieźć za odrę. Dam głowę, że wtedy ich POdejście do kPO i reparacji zmieniłoby się o 180 stopni.

Vote up!
4
Vote down!
0

Евросоюз, идите вы в жопу!

#1649427

Każdy Podatnik Państwa Prawa - jest każdemu INSTYTUCJĄ Obywatela Polski - życiowo inwestując w społeczne zaufanie : - do iLustracji deklaRacji Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

Pozdrawiam. J. K.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1649431

pod koniec lat 40, gdy powstawała RFN, spadkobierczyni III Rzeszy.
Zapłacili Żydom, państwu Izrael i zaczęli systematycznie pracować, przerzucając część swojej winy, odpowiedzialności za holocaust na Polaków.
Niestety dla nas Polaków!, albowiem te mld marek wypłacone przez Niemcy ( także Szwajcarię) Izraelowi spowodowały, że wiele środowisk żydowskich na całym świecie ( także instytucje Izraela) starają się bardzo skwapliwie już od lat obarczać Polaków, a nawet państwo polskie ( które przez sześć lat było okupowane przez Niemców) współodpowiedzialnością za niemieckie zbrodnie na obywatelach polskich wyznania mojżeszowego.
A w podtekście nie tylko perfidia niemiecka, lecz także kasa, kasa, kasa!, której Niemcom nie brakuje.

pzdr

Vote up!
4
Vote down!
0

antysalon

#1649436

Nie brakuje, bo nakradli w czasie wojny i nie chcą się z tego rozliczyć

 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

Roman Pniewski

#1649439