Morawiecki na wojnie. Wrogiem – gotówka!

Obrazek użytkownika Krzysztof Wojczal
Gospodarka

Jeśli ktokolwiek oczekiwał, że PIS będzie gwarantem suwerennego, polskiego rządu, to tej wiosny, w ramach wiosennych porządków, powinien pozbyć się tych złudnych nadziei.

Wspieranie przemysłu farmaceutycznego, wprowadzanie GMO, walka z obrotem gotówkowym. Te programy nie tylko nie zostały zastopowane, ale wręcz nabrały rozpędu...

 

Ponieważ w temacie GMO wypowiedziałem się już tutaj: Pis chce wprowadzić uprawy GMO, to w niniejszym artykule chciałbym opisać tzw. wojnę z obrotem gotówkowym (zagadnienia dotyczące: „lekarstw”, „leczenia” i „opieki zdrowotnej” pozostawię sobie na przyszłość).

Czas jest na to odpowiedni, ponieważ prace w Ministerstwie Rozwoju nad projektem nowelizacji ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją trwają, a jeszcze na początku kwietnia zgłaszano stanowiska w ramach konsultacji publicznych.

Być może sama nazwa ustawy zmieniającej nie budzi żadnego niepokoju, ale z doświadczenia wiem, że polski ustawodawca (niezależnie od ekipy politycznej) do perfekcji opanował techniki dezinformacji i maskowania mało popularnych i niebezpiecznych dla społeczeństwa nowelizacji.

Powierzchownie w/w projekt ma dotyczyć jedynie wprowadzenia pozytywnej zmiany w prawie, jaką jest niewątpliwie skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacja.

Gdy jednak zajrzymy głębiej, pod wierzchnią otoczkę, dotrzemy do treści niekoniecznie związanych z tematem ustawy wskazanym w jej nazwie. Otóż planuje się zmienić treść art. 86 § 3 Kodeksu pracy (art. 1 pkt 2 nowelizacji), która ma brzmieć:

„Wynagrodzenie jest wypłacane na wskazany przez pracownika rachunek płatniczy, chyba że pracownik złoży wniosek w formie pisemnej o wypłatę wynagrodzenia do rąk własnych.”

 

Na szczęście proponowana zmiana uwzględnia jeszcze możliwość płatności wynagrodzenia w formie gotówki, jednak wyraźnie widać tutaj kontynuację metody „małych kroków”, która w tym przypadku ma posłużyć wyeliminowaniu gotówki z obrotu gospodarczego.

 

Ta teza mogłaby zostać uznana za nadużycie, jednak jest uzasadniona z uwagi na kilka poniższych okoliczności.

1) Rząd PIS od 1 stycznia 2017 roku obniżył limit transakcji gotówkowych z 15 tyś. Euro, do 15 tyś. złotych (wprowadzenie poprzedniego limitu zawdzięczamy jeszcze ekipie PO).

2) Rząd wyraźnie kieruje się zaleceniami zawartymi w „Programie Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego w Polsce na lata 2014-2020” sporządzonego przez E-koalicję na rzecz obrotu bezgotówkowego i mikropłatności (czyli koalicję banków), w którym zawarto rekomendacje dla rządu w przedmiotowym temacie.

3) Podsekretarz stanu Ministerstwa Rozwoju – Tadeusz Kościński w sposób jasny i klarowny zapowiedział walkę z obrotem gotówkowym, nazywając go „wielkim obciążeniem dla gospodarki kraju” (wypowiedź z kwietnia tego roku).

4) W uzasadnieniu omawianej nowelizacji (str. 6), wnioskodawca jasno określił, iż celem w/w zapisu jest zastąpienie transakcji gotówkowych transakcjami elektronicznymi, co ma pomóc w walce z tzw. „szarą strefą”, ponieważ jak zauważył wnioskodawca, płatności gotówkowe nie pozostawiają śladu (co najwyraźniej jest wielką drzazgą w oku rządzących).

 

Zlikwidowanie obrotu gotówkowego (a taki jest cel i kierunek zmian) dla społeczeństwa będzie oznaczać jedno. Oficjalne wprowadzenie niewolnictwa.

Jeśli cały nasz zarobek będzie umieszczany tylko i wyłącznie w formie zapisu elektronicznego w najczęściej prywatnych systemach informatycznych (należących do banków) to BANKI I RZĄDY BĘDĄ MIAŁY CAŁKOWITĄ KONTROLĘ NAD NASZYMI OSZCZĘDNOŚCIAMI.

Ten temat jest niezwykle obszerny, ale chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że bez gotówki nasze życie jest w 100% przejrzyste dla obcych osób. Jeśli ktoś płaci tylko za pośrednictwem karty płatniczej, można na podstawie samych transakcji ustalić jego godziny pracy, miejsce zamieszkania, miejsce zakupów, miejsce pracy, żłobek do którego uczęszcza jego dziecko, trasy przejazdów samochodem (tankowania) etc. etc. Wyciąg bankowy jest jak księga i rejestr naszego życia.

Natomiast fakt, że zarobione przez obywatela pieniądze, są de facto w posiadaniu banku (a klient nie może ich wypłacić w formie gotówki), jest ogromnym zagrożeniem.

Zwłaszcza, gdy bank w sytuacji bankructwa ma prawo (legalnie) skonfiskować depozyty swoich klientów! (W Polsce obowiązuje limit bodaj 100 tyś. Euro).

Takie zdarzenie miało miejsce w czasie kryzysu na Cyprze w 2013 roku. Wówczas klienci zapłacili de facto swoimi pieniędzmi (wbrew własnej woli) za program ratowania banków. Innymi słowy pisząc – w pełnym majestacie prawa stali się ofiarami kradzieży.

 

To, że akurat dziś limit dla kradzieży legalnej wynosi 100 tyś. Euro (czyli Ci co mają mniej są bezpieczni), nie znaczy, że jutro ten limit nie zostanie zmniejszony do 50 tyś. Euro, pojutrze do 10 tyś., a za tydzień zostanie zupełnie zniesiony (znów metoda małych kroków).

A ponieważ cały system bankowo – finansowy zbudowany jest na jednej wielkiej bańce, która w każdej chwili może pęknąć, wprowadzanie przymusu lokowania oszczędności w formie cyfrowej należy uznać za celową manipulację.

Nie wspomnę już o tym, że dziś nikt z nas nie odprowadza okresowej opłaty od: „posiadania i zarządzania portfelem w kieszeni”, z czym mamy do czynienia przy prowadzeniu rachunku bankowego.

 

pozdrawiam

Krzysztof Wojczal

 

Źródła:

]]>http://wolnosc24.pl/2017/04/13/resort-morawieckiego-zlikwiduje-transakcj...]]>

]]>https://zbp.pl/public/repozytorium/dla_bankow/rady_i_komitety/obrot_bezg...]]>

]]>https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12291757/12388060/12388061/dokumen...]]>

]]>https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12291757/12388060/12388061/dokumen...]]>

]]>https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12291757/12388060/12388061/dokumen...]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.2 (11 głosów)

Komentarze

Morawiecki to najgorsza banksterska menda jaką można sobie wyobrazić. On nie ma prawa ani dnia dłużej pełnić swojej zdradzieckiej funkcji. Gdzie służby ochrony Państwa?

A co do likwidacji gotówki to piszę o tym we właśnie opublikowanej notce o poczynaniach globalistów: http://niepoprawni.pl/blog/miarka/prawda-ustanowiona 

1.  Dotychczas mieliśmy:

. Pieniądz stanowiony – drukowany „ z powietrza” wraz z drukowanymi z powietrza relacjami cen, płac i zysków;

2. Ten, kto ma moc stanowić prawdę, ma też moc

- stanowić - pieniądz według własnej, niepodważalnej logiki wraz z relacjami cen, płac i zysków.

3. Teraz można by już patrzeć nowych „wartości ludzkich jedynie słusznych”, nowych „praw jedynie słusznych”, nowych „władz jedynie legalnych” i nowego „pieniądza jedynie prawdziwego” (jedynie elektronicznego).

Przegrywamy bój o prawdę - przegrywamy wszystko.

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
7
Vote down!
-6
#1537449

Co ty jadłeś na te święta Wielkanocne, że jesteś taki agresywny. Czy to ty jesteś na pewno, czy jakaś podróbka ciebie.

Pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1537450

Witam.

Nie. Nie było szaleństw. Tematy są zresztą przedświąteczne.

Szukanie samoobrony to nie agresja, a szukać trzeba, bo się źle dzieje.

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1537451

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...zgadza się, to banksterska qrwa gorsza chyba nawet od Balcerowicza...

 

do wiadomości tego gnoma JJJ...na Wielkanoc jadłem chrzan i qrwa zionę ogniem:))))

Vote up!
6
Vote down!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1537454

W porównaniu do ciebie, mi dwa razy nie trzeba powtarzać bym zrozumiał. Bo nie miałem pod górę do szkoły jak ty, co bardzo widać u ciebie, tę wrodzoną tępotę na wiedzę, nie chciało się dźwigać teczki, teraz trzeba pisać ruskie bajeczki, by zarobić na chleb.

Samogon i chrzan to faktycznie ogień idzie, a chałupy nie spaliłeś ruski smoku :-))))

Vote up!
7
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1537455

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika miarka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dowiedziałem się ostatnio, że rozsyła po kraju jakicgś wysokich agentów w stylu Misiewicza, żeby wymuszać uruchamianie przez firmy ich ostatnich groszy rezerw. Ponadto trwa zachęcanie firm prywatnych do inwestowania ich rezerw. Jak się weźmie pod uwagę, że wszelka "pomoc umijna" w błyskawicznym tempie ląduje głównie w Niemczech nie przysparzając niemal żadnych korzyści polskiej gospodarce, to łatwo wydedukować, że i te polskie ostatnie rezerwy błyskawicznie przestaną być polskimi lądując w tej dziurze. A wtedy już tylko "płacz i zgrzytanie zębów".

Tak więc masz rację. - Nie wiem jak to w kwotach, ale moralnie, przez to wyciąganie ostatniego grosza to co robi Morawiecki jest znacznie gorsze jak zbrodnia Balcerowicza.

Pozdrawiam

miarka.

Vote up!
5
Vote down!
-7
#1537468

W zakresie bloga, którego adres widnieje w Pańskim podpisie oraz tego:

https://trybeus.blogspot.com/2017/04/morawiecki-na-wojnie-wrogiem-gotowka.html

zwracam grzecznie uwagę, że jakiekolwiek kopiowanie i udostępnianie czyjegoś utworu (jakim zgodnie z prawem jest również artykuł zamieszczony w sieci)  bez jego zgody - jest naruszeniem praw autorskich.

Nie będę tutaj przytaczał orzeczeń sądowych i przepisów (za porady prawne zwykle pobieram opłatę), ale uprzejmie proszę o każdorazowe zapytanie, czy wyrażam zgodę na tego rodzaju publikację.

Proszę mieć to na uwadze, bowiem wystąpienie z ewentualnym roszczeniem będzie mnie kosztować jedynie fatygę. A ponieważ na prowadzeniu własnych spraw mi nie zależy, zdecydowałem się w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to nieeleganckie zachowanie. 

Ignorantia iuris nocet - proszę Pana.

pozdrawiam

KW

Vote up!
3
Vote down!
-1

www.krzysztofwojczal.pl

#1537527

Podałem źródło, aktywny link i informację kto jest autorem...tym sposobem nie naruszam pana praw autorskich, ale odsyłam do źródła, czyli na pański blog...zapytam, czy cytowanie pana też jest naruszeniem praw autorskich, bo coś mi się tutaj kupy nie trzyma...

ale skoro pan taki obraźliwy jest  to tekst kasuję i zamykam temat ...

i przez ostrożność na pańską uraźliwość i wyczulony węch na łamanie pańskich praw autorskich  będę omijał szerokim łukiem:)))

Vote up!
5
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1537530

Ani nie jestem obraźliwy, ani nie wyraziłem sprzeciwu.

Po prostu lubię wiedzieć co się z tymi tekstami dzieje i gdzie są umieszczane. Przecież po to publikuję, by to ktoś czytał - nie dla siebie :) 

Dla mnie wystarczy notka pod moim artykułem w formie komentarza (bądź wiadomość na priv). Jeśli wymagam zbyt wiele to trudno - chyba się nie dogadamy.

Natomiast jeśli Państwo akceptują taką formę współpracy, to ja nie będę miał nic przeciwko zamieszczaniu tekstów na Państwa portalu.

pozdrawiam

KW

 

P.S. Zgoda w profilu owszem jest, ale spodziewałem się mimo wszystko jakiejś informacji w tym zakresie. Tak nakazywałaby zwykła przyzwoitość :) 

 

 

 

 

Vote up!
4
Vote down!
0

www.krzysztofwojczal.pl

#1537533

Od tzw prawników wymagam aby i oni posługiwali się logiką, Zapytałem więc, czy cytując Waścia Waść ma wiedzieć za każdym razem, że użyję fragmentu czy całości testu Waszmości? Bo gdyby posługiwać się tą logiką, to cytując np nieżyjących autorów musiałbym się zastanowić czy ten nieżyjący też domagał się tzw "zwykłej przyzwoitości" i czy chciałby wiedzieć, gdzie jego teksty są umieszczane i co się z nimi dzieje:))? Gdzie i do kogo miałbym się zwrócić w tej kwestii? Na cmentarz?

Zgoda w profilu jest święta, jeśli wyraziłeś Przyjacielu zgodę na publikowanie twoich tekstów na zewnątrz, to odbieram to jednoznacznie...spodziewanie się czegoś "jeszcze", czyli proszalnych wniosków o zgodę na przeklejenie jest po prostu śmieszne i jako "prawnik" (bo tak zapisałeś w stopce) powinieneś o tym doskonale wiedzieć:)))

Poza tym powtarzam...podałem na początku (bo taki mam zwyczaj na swoim blogu) czyj jest tekst, podałem aktywny link do źródła, czyli na niepoprawnych.pl...reszta niestety jest zwykłym czepialstwem gościa z zadartym nosem, który napisał jakąś książkę...megalomanią Coryllusa mi tu zajeżdża...no sorry:))

Tekst jest skasowany, nie zamierzam absolutnie prosić o pozwolenie na dalsze publikacje Twoich tekstów, jak napisałem wyżej ...omijam...dziękuję za uwagę

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1537535

Cytat to cytat. Cały tekst to cały tekst. Różnica jest oczywista. 

Nie wiem czemu się Pan dziwi, że staram się dbać o swój interes. Do profilu dodam stosowną notkę/zastrzeżenie - odnoszącą się do mojej zgody na publikacje na zewnątrz. Jestem zielony jeśli chodzi o pisanie artykułów blogerskich i być może nie do końca znam zwyczaje panujące w tym środowisku. Niemniej nie mam zamiaru rezygnować z prawa do kontrolowania gdzie i kto publikuje moje teksty. 

 

To, że na mój grzeczny komentarz zareagował Pan tak jak zareagował, dorzucając kilka przemyśleń ad personam, świadczy jedynie o pańskiej osobie - nie o mojej.

pozdrawiam i życzę mniej negatywnych emocji w kontaktach na forum.

KW

Vote up!
4
Vote down!
0

www.krzysztofwojczal.pl

#1537553

Ja też zobaczę jak sobie poradzisz "prawniku" ( drobna prawnicza fatyga) z Gajowym Maruchą (link podałem w komentarzu) :)))zaglądnij tam i grzecznie powiedz, że to twój tekst i że nie mają go prawa wklejać:)))))...zaraz zobaczysz, że moje "emocjonalne komentarze", to malutki pikuś w porównaniu z tamtym forum...fakt, dobrze powiedziałeś chłopcze...w blogowaniu jesteś zielony jak okrągła herbata Tetley:))

trzymaj się ...w zasadzie jakby tak zajechać Lindą nie chce mi się już z tobą gadać:))

Vote up!
3
Vote down!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1537556

Pewnie będziesz musiał tez zapytać o "zwykłą przyzwoitość" Gajowego Maruchę, który też wkleił u siebie Twój tekst...no chyba, że pytał o zgodę, w co nie za bardzo wierzę:))))

https://marucha.wordpress.com/2017/04/19/morawiecki-na-wojnie-wrogiem-gotowka/

 

podał link do witryny zaprasza.net, nie wiem, czy to Twoja witryna, czy nie i nie wnikam, nie mój interes...

Vote up!
4
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1537538

Nie rozumiem tych pretensji. Przecież na swoim profilu, na pytanie:

"Zgoda na wykorzystywanie treści na zewnątrz serwisu": 

... wpisał pan: "Tak".

Moje teksty też w licznych miejscach w sieci publikują bez pytania, ale nigdy mi nie przyszło do głowy, że robią coś złego, albo że mi się coś za to należy.

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1537531

Miarka
Weź się za uczciwą robotę i nie będziesz miał problemu z kasą.

 

 

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1537495

Doprawdy? Ja, czy banksterzy?

:-)

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1537496

lotto-banksterzy :-)))

as I

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1537497

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika miarka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Józiu, nie chcę się znów awanturować, ale mam dość Twojego wrednego trollingu. Przesyłasz uśmieszki, a to wcale nie jest śmieszne. 

Ty mnie po prostu zwyzywałeś od jakichś elementów, co nie pracują uczciwie, a do tego nawet nie chcą się za uczciwą pracę brać.

Tak dalej być nie może. Ostatni raz okazuję pobłażliwość.

Następnym razem będę się już domagał sankcji dyscyplinarnych.

miarka

Vote up!
1
Vote down!
-6
#1537532

To straszne,wprost niewiarygodne, to skandal.
Tylko czemu trollujesz na nie swoim blogu.
Tak dalej być nie może. Ostatni raz okazuję pobłażliwość.Następnym razem będę się już domagał sankcji dyscyplinarnych.
Natychmiastowej sankcji co niniejszym czynię

Vote up!
8
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1537540

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika miarka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nie dość że troll, to bezczelny cham, a na dodatek idiota,

Teraz się skarż.

Vote up!
1
Vote down!
-5
#1537583

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1537584

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika miarka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pomyliłeś adres. Ja nie chcę, ja dopuszczam.

miarka

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1537587

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

to wskaż właściwy.

Vote up!
2
Vote down!
-4

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1537588

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1537469

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika miarka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Oj naiwny, naiwny... A kto kontroluje te kryptowaluty?

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1537471

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1537472

Jakbym powiedział, że Smirnoff, Ballantines i Walker, to byś żądał dowodów i by było tak jak z islamskimi nachodźcami co do których już padało pytanie w związku z nimi, żeby udowodnić, że wszyscy są terrorystami, gwałcicielami i wyłudzicielami socjalu.

Tymczasem to typowo trollowskie pytania, bo jakby bankierzy od kryptowalut byli znani, to albo by już mieli wizytę seryjnego samobójcy, albo by przeszli na agenturę czołowych banksterów.

Z islamistami jest tak samo sprawa z odwróconą logiką.

Dokładnie to chodzi o to, że nas nie interesują ci co nie są tymi terrorystami, gwałcicielami i wyłudzicielami socjalu - może być ich i 90%, tylko ci, co mogą nimi być, albo ich potomkowie niezadowoleni z warunków pobytu "na zaproszenie" będą, a tego już sprawdzić w stanie nie jesteśmy.

:-)

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1537477