Dzień Flagi ze śpiewem.

Obrazek użytkownika Krystian Frelichowski
Kraj

Dzień Flagi ze śpiewem.

Sympatycy Solidarnych210 i Klubu Gazety Polskiej uczcili Dzień Flagi i Święto Konstytucji wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych na Starym Rynku w Bydgoszczy. Spotkanie zagaił przewodniczący klubu Krystian Frelichowski dzieląc się z zebranymi swoimi wspomnieniami:

W epoce minionego PRL-u na moim balkonie flaga pojawiła się dopiero w zakazane wówczas święto Konstytucji Majowej. Co wyraźnie nie podobało się władzą. Po jednej z takich manifestacji smutni panowie przyszli do mojego taty do pracy. Pokazali mu zdjęcie zadając pytanie co to jest. Tata odpowiedział: balkon mojego mieszkania. Esbecy – i wisi na nim faga, której w dniu pierwszego maja nie było. Co wy Frelichowski za demonstracje urządzacie.

Kolejne wspomnienie, które utkwiło mi w pamięci to 3 maj 1981r. Czas kiedy Polska wstawała z kolan. Stary Rynek, na którym teraz stoimy nie był w stanie pomieści wszystkich pragnący uczestniczyć w uroczystej Eucharystii odprawianej przez śp. biskupa Michalskiego. Sam stałem na pobliskim moście, i widziałem z niego tłumy stojące z obu stron Brdy.

I wreszcie wydarzenie napawające mnie smutkiem, wstydem. 2 maja 2013r. Urzędujący prezydent organizuje coś w rodzaj festynu z okazji Dnia Flagi. Wśród kilkuset osób w nim uczestniczących, tylko jedna miała ze sobą flagę zarzuconą na plecy. Reszta niosła różowe baloniki, które nie do końca wiadomo co miały przedstawiać. Jakby tego było mało, przed Pałacem Prezydenckim pojawiła się czekoladowa gapa stojąca w czymś brązowym,a z nieba poleciały karteczki z polskim godłem, deptanym później przez uczestników festynu. Jeśli nie chcemy znosić tego typu upokorzeń musimy zmienić prezydenta.

Po tych słowach Frelichowski rozdawał dorosłym biało-czerwone flagi i długopisy z A. Dudą,a dzieciom chorągiewki.

Wspólne śpiewanie prowadzali Maciej Różycki (gitara) i Wiesław Gajewski (akordeon).

Film T. Jasiński

]]>https://www.youtube.com/watch?v=1BJWSSUiZ_Y&feature=youtu.be]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (8 głosów)

Komentarze

Komorowski jest zwolennikeim sprzedania resztek Polski UE i uczynienia z Polaków niewolników na wieki. Co go obchodzi flaga narodowa? Oczywiście w tym roku robi za "patriotę" jak by trzeba było to by wrócił do PZPR i pochody prowadził 1 maja...ta sitwa nie ma sumień, zasad, przyzwoitości...

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1476750

Witam! Dziwimy sie? Przeciez to sa Obcy! Dla nich flaga ,oraz zachowania patriotyczne maja niezrozumialy wymiar! Wiedza ,ze nie ma dla nich miejsca w wolnej Polsce! Dlatego podszyci strachem proponuja spoleczenstwu calo tygodniowe grilowanie,jako niewspolmierna zdobycz nowoczesnego robota w Uni Europejskiej

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1476762