Trzęsą się portki pętakom

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Nie od dziś dzięki salonowi III RP żyjemy w świecie składającym się z absurdów, niedorzeczności, nonsensów, bredni i propagandowej sieczki składającej się z samych kretynizmów. Jednak to, co dzieje się po wyborczej klęsce systemu przerasta już wszystko, co było do tej pory. Próba wystawienia narodowego dramatu kończy się komedią, szopką i farsą.
 
Oto lansowany przez łże-media lider Nowoczesnej, Ryszard Petru dostał się do parlamentu, ale jak widać politykę zamierza uprawiać nie w sejmie, ale na ulicach nawołując ludzi do buntu przeciwko dopiero, co demokratycznie wybranej i legalnej władzy. Jakaś banda debili skrzykuje się, aby 13 grudnia w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego zorganizować pikietę pod domem Jarosława Kaczyńskiego, ale przez całe lata tej hołoty nie uświadczyliśmy w kolejne rocznice pod domami zdrajców i zbrodniarzy, Jaruzelskiego i Kiszczaka. W czwartek, 3 grudnia Trybunał Konstytucyjny potwierdził, że zmiany w ustawie o trybunale wprowadzone rzutem na taśmę przez koalicję PO-PSL były sprzeczne z konstytucją, co nie przeszkadza oskarżać o zamach na demokrację obecnej władzy i słać za granicę donosów na demokratycznie i legalnie powołany rząd.
 
Oto ikoną „Solidarności” uczyniono odstręczające pobawione przyzwoitości babsko, które nie tylko nigdy nie było prawdziwą działaczką związkową, ale i nie działo w opozycji antykomunistycznej. Henrykę Krzywonos, – bo o niej mowa – na wielkie salony kilka lat temu wprowadzili, Jolanta Kwaśniewska i Bogdan Borusewicz. Nie przeszkadzało im, że jej skandaliczna działalność w Międzyzakładowym Komitecie Strajkowym zakończyła się już po miesiącu, kiedy przyłapano ją na kradzieży pieniędzy i piciu alkoholu. Na dodatek okazało się, że Krzywonos, która przeszła na emeryturę w wieku 56 lat otrzymuje, co miesiąc 6230 zł. Jak to możliwe skoro wiadomo, że ta właścicielka sfabrykowanego życiorysu skończyła szkołę podstawowa dla pracujących w wieku, kiedy jej rówieśnicy byli już po szkołach zawodowych, liceach i technikach? Jakim cudem otrzymuje tak wysokie świadczenie skoro moja mama po pięćdziesięciu latach udokumentowanej pracy dostaje z ZUS niecałe 2000 zł? Okazuje się, że łamistrajk kłamliwie okrzyknięty „dzielną tramwajarką” inkasuje co miesiąc tyle ile byli esbecy i niewiele mniej od żony Kiszczaka. Warto pamiętać, że ta sama Krzywonos jest w politycznym ugrupowaniu, które chce, aby kobiety pracowały do 67 roku życia. Oni potrzebowali po swojej stronie barykady jakiejkolwiek ikony i nie przeszkadzało im, że zamiast klarownego rosoły serwują Polakom zwykłe szumowiny zabijające prawdę o wspaniałym narodowym zrywie.  
 
Absurd goni absurd. Chyba nieprzypadkowo, Dorota Wellman dziennikarka TVN, która w filmie Wajdy „Człowiek z nadziei” odtwarzała postać Henryki Krzywonos pisze w dodatku do „Gazety Wyborczej”, „Wysokie obcasy”: Zapiekłość zalewa krwią oczy, nie da się rozmawiać spokojnie, a bóg mordu zbliża się nieuchronnie. Kto nam to zrobił? Kto jest winien temu, że kłócimy się w rodzinie, nie odzywamy się do siebie, tracimy długoletnich przyjaciół? Kto podzielił nas na prawdziwych Polaków i zdrajców? Postawmy go przed Trybunałem Stanu - zasługuje na najwyższy wymiar kary.
Patos, dramaturgia i szczerość – czy może zwykły strach, który odbiera łże-elitom resztki rozumu i zdrowego rozsądku? Czy na Wellman wpłynęła tak rola utrwalająca bezczelne historyczne kłamstwo? To nie „bóg mordu zbliża się nieuchronnie”, ale nieuchronnie oddala się koryto.
 
Zastanawiam się ilu Polaków jest podatnych na ten spektakl. Ilu bezmyślnie kupiło tę sprzedawaną im fałszywą troskę o państwo i demokratyczne standardy, która nieudolnie tylko maskuje wielki strach i panikę beneficjentów III RP, którzy właśnie odstawiani są od półki z ze słodkimi konfiturami wrzeszcząc przy tym i tupiąc nóżkami? Jak pisał K.I. Gałczyński:
 
Gdy wieje wiatr historii,
ludziom jak pięknym ptakom
rosną skrzydła, natomiast
trzęsą się portki pętakom

 
Tekst opublikowany w ]]>Warszawskiej Gazecie]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (21 głosów)

Komentarze

Jak słyszę że Ci którzy nazywają siebie Polakami jadą do UE i tam oczerniają Polskę i jej demokratycznie wybrany rząd, to przypomina mi się historia Polski i jej rozbiory kiedy niektórzy też ponoć Polacy jeździli do carycy Katarzyny i płakali w rękaw całując jej ręce to właśnie tak wyglądają ci współcześni ponoć Polacy - eh wstyd to mało powiedziane !!!

Vote up!
11
Vote down!
0

NorDez

#1501936

Pętaki w ulicy (Osz)czerskiej wrzeszczą o "obronie demokracji", która rozumieja jako darmowe koryto, płynąca sporoa struga pieniądze publiczne dla nich...chyba szkoda,że skasowano w kodeksie karnym karę smierci...

Vote up!
5
Vote down!
0

Yagon 12

#1501960

https://youtu.be/OVR0geqnKlA

Vote up!
1
Vote down!
0
#1501976

gdzie można bardzo szybko zweryfikować prawdziwość słów lub czynów ,
osoby z pierwszych stron gazet,jesteśmy wciąż permanentnie oszukiwani .
Taki Borusewicz ; dostał kopa finansowego lub całkowity zanik pamięci
windując tego łamistrajka na piedestał.Ciekawe czy kasety magnetofonowe
z nagraniami na temat bolka które dostał ,znalazły się.

Vote up!
2
Vote down!
0

zza winkla

#1501985

Oglądając migawki z sobotniej demonstracji , w zasadzie bardziej mnie śmieszyły niż złościły. Te groteskowe wystąpienia, jak na masówkach za czasów słusznie minionych. Wykrzykująca Nowicka wypisz wymaluj prezentowała się jak "drużyny robotnicze"  wysyłane w 1968 na uczelnie do protestujących studentów. Neuman wygrażający pięściami równie groteskowy. Petru w obronie uciśnionego społeczeństwa (to juz śmieszniej nie można) i Kosiniak, przedstawiciel partii specjalizujacej się w fałszowaniu wyborów. Ja pamiętam tamte czasy i to są obrazki dokładnie z nich wzięte. A już najbardziej podobają mi się te "tabliczki", które zawieszali sobie na szyi - miodzio. Niech ich pod żadnym pozorem nie zdejmują.

Vote up!
2
Vote down!
0

Anka1

 

#1502004