Komsomolcy życia zrównoważonego

Obrazek użytkownika jasieńko
KawiarNIA

Nie ma już dnia bez potknięcia się o słowo zrównoważony. Guza sobie nie nabijemy, ale niebawem tak - Oni (no, bo jak określić tą mieszankę macherów, których wizerunek rozmywa się pod osłoną teorii spiskowych) już o to dbają. W czasie gdy horyzont przesłania nam codzienność z jego problemami, gdy do głowy pakują nam – jak staremu koniowi - sieczkę medialną, nasze życie jest trwale kształtowane na pewno nie w sposób w jaki byśmy chcieli. Nikt tego nie mówi, milczą „europosły” – i to takie rogate jak Korwin, czy spolegliwi jak Kuźmiuk, co to regularnie na Naszych Blogach prezentuje coś z prac Europarlamentu – chociaż larum powinni podnosić, milczą też tzw. media prawicowe.

Z miesiąca na miesiąc, z dnia na dzień UE produkuje setki dokumentów o tzw. mocy prawnej. Nikt już nie potrafi ogarnąć całości tego słownego bełkotu. Jako jeden z przykładów podam to - opinia do wniosku zmieniającego rozporządzenia. [1] W kraju już od dawna idziemy tym śladem.

Co parę dni w majestacie prawa UE wydaje zgodę na koncentrację kapitału w rękach coraz mniejszej grupy ludzi – to tzw. łączenie przedsiębiorstw, co do których UE nie wyraża sprzeciwu. I tak, łączy się Bayer z Monsanto [2], Goldman Sachs z Caldic [11], BNP Paribas z Commerz Finanz [12], Banco Santander z Banco Popular Group [12], Peugeot z Oplem [13] itd. Takiego Bayera, Monsanto, Opla czy Goldmana znają raczej wszyscy, ale czym zajmuje się taki Caldic? Wg innego dokumentu, tym: międzynarodowa dystrybucja pełnego asortymentu chemikaliów podstawowych i specjalistycznych dla odbiorców z sektorów przemysłu, opieki zdrowotnej i z branży spożywczej.

Co parę dni w majestacie prawa wprowadza się nowy związek chemiczny do stosowania w naszym jedzeniu i w paszy zwierząt, które później spożywamy. [3]

Pomimo sprzeciwu populacji europejskiej wobec GMO, bocznymi drogami wprowadza się to w Europie do stosowania i używania. [4]

Ale to nie koniec szczęścia.

W imię naszego bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju i swobód obywatelskich wprowadza się nam coraz to nowe ograniczenia, w ramach których będziemy musieli funkcjonować oraz nowe rozwiązania ekologiczne jak np. spalanie gówna – pardon, obornika - zamiast wywożenia na pole. Organy „michnikopodobne” w kraju, „dieweltowskie” w UE, a „appelbaumowskie” w USA dbają o to byśmy na tej drodze do szczęścia nie zabłądzili. Z konsekwencją godną podziwu robią nam na głowę antysemityzmem i anarchizmem, a przedstawiciele rządu udają ślepych i głuchych.

Większość populacji w Polsce kojarzy UE z łatwym dobrobytem, niezakłóconym trwałym błogostanem i nie widzi żadnych zagrożeń. To, że przeszliśmy z deszczu pod rynnę zauważa niewielu, a świetnie wyjaśnia Krzysztof Karoń na „jutubie”. Zapytać pierwszą lepszą babę lub chłopa na ulicy i zapytać o Spinellego, a usłyszymy: A kto to taki?

A taki jeden, na przykładzie którego można zauważyć pewną regułę – kto tym kręci. Wystarczy posłużyć się internetową informacją. Życiorys Spinellego – komunisty, patrona UE - po włosku [5] informuje o jego drugiej żonie Ursuli Hirschmann. Wiki pisze o niej tak: Hirschmann was born into a middle-class Jewish family in Berlin. [6] Spinelli i Hirschmann mieli 3 córki. Jedna z nich, Barbara, ma swoje miejsce w Wikipedii [7] gdzie spotykamy informację o rodzinnych koligacjach z nazwiskiem Warburg, a konkretnie imieniem Aby – tak naprawdę to Abrahamem Moritzem. Wiki [8] pisze o nim tak: Aby Warburg was born in Hamburg into the wealthy Warburg family of German Jewish bankers.

Pozostańmy przez moment w tym kręgu - jak informowała w 2015 r. GieWu Warburg Pinkus zebrał 12 mld USD na inwestycje m. in. w Polsce. [9]

I jestem głęboko przekonany, że niewielu z czytających to zdaje sobie sprawę z indoktrynacji komuną młodego pokolenia jaką prowadzi UE. Nie tak dawno, bo w Dz. Ustaw UE nr C212 z 01.07.2017 r., Komisja Europejska ogłosiła Zaproszenie do zgłaszania kandydatur do edycji 2017 r. „Nagrody im. Altiero Spinellego dla lepszego poznania Europy”, a konkretnie ogłosiła to Dyrekcja Generalna ds. Edukacji, Młodzieży, Kultury i Sportu pisząc tak: Celem niniejszego zaproszenia do zgłaszania kandydatur jest nagrodzenie wybitnych działań zwiększających wiedzę obywateli o UE i ich poczucie przynależności do zjednoczonej Europy, stanowiących dla nich inspirację i budujących w UE wzajemne zaufanie. Przyznane zostanie sześć pierwszych nagród w wysokości 50 000 EUR, sześć drugich nagród w wysokości 30 000 EUR i dziesięć trzecich nagród w wysokości 17 000 EUR.

Na zakończenie wątku Spinelli… europosłem jest obecnie Barbara Spinelli, tak więc tradycja rodzinna jest kontynuowana.

W kraju pod osłoną uznanych autorytetów wprowadza się multikulti. W takim Wrocławiu powstaje jedna ze szkół sieci typu multi i dzisiaj ma chyba uroczyste otwarcie nowa placówka. Uczyć będą po angielsku i polsku. W założeniach i celach szkoły [14] jest coś takiego: International Primary School jest dwujęzyczną międzynarodową szkołą z wykładowym językiem angielskim, gdzie uczniowie wielu kultur i narodowości spotykają się i współpracują. Naszym celem jest zapewnienie edukacji na wysokim poziomie, która obejmuje szeroki wachlarz dyscyplin i nauk oraz rozwija umiejętności potrzebne w dalszym, szczęśliwym i harmonijnym życiu naszych dzieci.

Przedsięwzięcie osłania nazwisko Frasyniuk. Prócz wpisowego na każdy rok szkolny w wysokości 1390 zł, płaci się czesne płatne co miesiąc w kwocie 2270 zł.

Nie ma chyba wątpliwości, że będzie to produkcja nowego europejskiego człowieka.

A te inne dzieciaki ze szkół gminnych, których rodzice często nie mają na tornister i muszą korzystać z lichwy pod nazwą chwilówka…

Systematycznie, drobnymi krokami UE przygotowuje nam pełnię szczęścia życia zrównoważonego. Może nie nam, ale przy odpowiednim kształtowaniu już od dziecka, wybranym najmłodszym mieszkańcom naszego kraju – nowym komsomolcom. Nam starym skutecznie zaaplikowano podniecanie się kodem, demokracją i prawami mniejszości QWERTY, co skutecznie odsuwa nas od spraw naprawdę istotnych: naszego i naszych dzieci zdrowia, własności naszej i pozostawionej nam przez przodków własności wspólnej oraz naszej prawdziwej suwerenności.

 

[1] CELEX_52016AE6870_PL_TXT

[2] CELEX_52017M8084_PL_TXT

[3] CELEX_32017R1492_PL_TXT

[4] CELEX_32017D1207_PL_TXT

[5] http://www.altierospinelli.it/altiero_spinelli/index.php

[6] https://en.wikipedia.org/wiki/Ursula_Hirschmann

[7] http://cinquantamila.corriere.it/storyTellerThread.php?threadId=SPINELLI+Barbara

[8] https://en.wikipedia.org/wiki/Aby_Warburg

[9] http://wyborcza.biz/Gieldy/1,132329,19233809,warburg-pincus-zebral-12-mld-usd-na-inwestycje-m-in-w-polsce.html

[10] CELEX_52017M8553_PL_TXT

[11] CELEX_52017M8499_PL_TXT

[12] CELEX_52017M8467_PL_TXT

[13] OJ_JOC_2017_282_R_0003_PL_TXT

[14] http://ipschool.pl/szkola-podstawowa

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)