Adam Słomka aresztowany w Nowym Sączu

Obrazek użytkownika insurekcjapl
Kraj

Jak się dowiedzieliśmy spod sali rozpraw od osoby będącej na miejscu dziś dopołudnia Adam Słomka został aresztowany w sądzie w Nowym Sączu i odwieziony w kajdankach przez tamtejszą policję w nieznanym kierunku.

Słomka został wezwany do sądu w sprawie o zajścia z policją (szykany funkcjonariuszy), jakie miały miejsce podczas ubiegłorocznych manifestacji w celu usunięcia "pomnika wdzięczności" Armii Radzieckiej stojącego wtedy jeszcze w tym mieście.

Cytujemy z wokandy:

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu, II Wydz. karny, sala nr 3, godz. 9,00, przewodnicząca SSR Aneta Korwin-Białka, Sygn. akt II Kp 893/14 - zatrzymany Adam Slomka; posiedzenie w przedmiocie rozpoznanie zażalenia na zatrzymanie.

Rozprawa została po części utajniona, na salę wpuszczono tylko paru dziennikarzy, przeciwko czemu głośno protestował zainteresowany, sam chcąc jej przebieg filmować swoją kamerą. Sędzina nie wyraziła jednak zgody i Słomka został na korytarzu z publicznością. Po odczytaniu przez przewodniczącą (ale już wobec wszystkich zainteresowanych), że proces ma ciąg dalszy w terminie późniejszym, Adama Słomkę zatrzymała policja i odwiozła na którąś komendę w mieście.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (9 głosów)

Komentarze

 

KONFEDERACJA POLSKI NIEPODLEGŁEJ - NIEZŁOMNI

Biuro Prasowe

Katowice, 20 stycznia 2015 r.

Komunikat

"Adam Słomka bezprawnie zatrzymany w gmachu sądu w Nowym Sączu!"

Dziś Sąd rozpatrywał zażalenie lidera Konfederatów na bezprawne działania nowosądeckiej policji w czasie manifestacji pod częściowo już dziś rozebranym monumentem "wdzięczności" Armii Czerwonej w Nowym Sączu. W czasie bezpodstawnej interwencji w 2014 r. funkcjonariusze policji zatrzymali wielu patriotycznych działaczy, którzy domagali się realizacji uchwały Rady Miasta w Nowym Sączu z początku lat 90-tych XX wieku o likwidacji symboli obcej okupacji. Przypominamy, że dzięki porozumieniu zawartemu m.in. z inicjatywy Adama Słomki oraz Krzysztofa Bzdyla z wiceprezydentem Nowego Sącza Jerzym Gwiżdżem - władze Nowego Sącza pozbawiły tamtejszy monument symboli i inskrypcji totalitarnych oraz wycofały się z wszelkich roszczeń wobec osób, które legalnie, pokojowo i godnie protestowały przeciwko upamiętnianiu żołnierzy zbrodniczej Armii Czerwonej.

Dziś nowosądecki Sąd postanowił bezprawnie utajnić posiedzenie w sprawie nielegalnych działań policji oraz wyrzucił z sali rozpraw przedstawicieli mediów wbrew istotnemu interesowi społecznemu.

W czasie posiedzenia zatrzymano skarżącego Adama Słomkę, który domagał się stosowania zasad demokratycznych oraz zapisów art. 2 i 19 Konstytucji RP, a nie wzorów procedowania sądowego zaczerpniętych z Białorusi czy Rosji. 

(-) Ireneusz Wolański

Biuro Prasowe KPN-NIEZŁOMNI

Kontakt z Adamem Słomką, tel. 601 64 60 80

Vote up!
3
Vote down!
0

insurekcjapl

#1461766

Skoro jest tak jak Pan piszesz to wszystko wskazuje na to że Pan Słomka coś w czasie rozprawy "nawywijał", co nie znaczy że coś tu nie gra. A Słomka to już symbol w walce z komuną i nie tylko.

ps. Skoro aresztowany to pewnie i telefon Mu zabrali

Vote up!
4
Vote down!
0
#1461769

tylko ruska milicja się na niego uwzięła. Ciekawe dlaczego nasza koleżanka Rebe go nie broni. A taka ponoć obeznana z sądowymi kruczkami...

Vote up!
3
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1461770

Miałem na myśli dość ostry język p.Słomki co nie znaczy że tę jego walkę z komuną neguje

Vote up!
4
Vote down!
0
#1461773

Komuniści zabili mamę panu Słomce, a za jego patryiotyzm ubecja postanowiła go zniszczyć, towarzysze prokuratorzy i sędziowie wydają absurdalne wyroki POprawności POlitycznej, wobec p. Słomki.

Żal tylko że nasi dziennikarze, blogerzy tak mało o tym piszą, o jego woli i niepodawaniu się mimo takiej represji, że strony komuchów.

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1461802

RELACJA FILMOWA (całość ma tylko 17 minut!)

https://www.youtube.com/watch?v=7QgYtMNLMNI

 Wypowiedź Adama Słomki o zarzutach policji (czyli  de facto o obronie monumentu Armii Czerwonej)
 
"Własnie wróciłem z Nowego Sącza, byłem na posiedzeniu Sądu Rejonowego z mojego wniosku o stwierdzenie bezzasadnoiści działania policji w obronie pomnika okupantów podzas pierwszego wiecu Niezłomnych w 2014 r. Sąd wyłączył jawność postepowania... Zaraz po posiedzeniu na korytarzu sądu zostałem zatrzymany przez kilkunastu policjantów i przewieziony na komendę. Przedstwiono mi oryginalne zarzuty (tekst w załączeniu); po kilku godzinach zostałem zwolniony. Dziekuję naszym działaczom, sympatykom i dziennikarzom za obecność. Całość zdarzeń w sądzie (posiedzenie oraz zatrzymanie} trwało ok. 20 minut. Niebawem udostepnimy film z całościową relacją Video. Obecnie przesyłam scany dokumentów i zdjęcia.
Adam Słomka"
 
Ironiczny, ale dobrze oddający ustrojstwo tego, w czym tkwimy (III RP jako PRL bis), komentarz blogera Mariusza Cysewskiego:

27 września 2014 r. grupa Polaków zniszczyła pomnik NKWD w Nowym Sączu. Przeciw patriotom wystąpiła milicja kondominium. Do dziś trwają represje i szykany.

20 stycznia 2015 sąd w Nowym Sączu – pani sędzia Aneta Korwin-Białka - rozpatruje jedno z zażaleń Polaków (II Kp 893/14). Złożył je Adam Słomka (KPN Niezłomni).

Sąd łamiąc prawo – zasadę jawności rozpraw – utajnił posiedzenie, w tym uniemożliwiając pracę dziennikarzy – odgradzając ich barierką od sali sądowej. W końcu utajnił nawet uzasadnienie własnego postanowienia (!).

Większość tych posunięć uznać można za przekroczenie uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści osobistej i w ramach działalności zorganizowanej grupy przestępczej. Przestępstwa te nawet obecnie, w świetle kalekiego i antypolskiego prawa Trzeciej Rzeszy Pospolitej, zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Milicja kondominium zatrzymała skarżącego A. Słomkę bezpośrednio po jego wyjściu z sali sądowej. Sąd od początku potajemnie współpracował więc z przestępcami, których dotyczy zażalenie, a jego [A.S.] samego zwabił do Nowego Sącza jedynie po to, by go bezprawnie zatrzymać i zastraszyć.(wytł. moje - ins.pl) Na podstawie postanowienia, jakie podpisał prokurator Waldemar Kriger, Słomkę wywieziono na komendę w Nowym Sączu. Tam asp. szt. Rafał Kołodziejczyk postawił mu zarzuty utrudniania aresztowania Zygmunta Miernika i znieważenia funkcjonariuszy 27 września 2014 r. Znieważać miał w budynku komendy; w rzeczywistości  do niego nie wchodził - faktyczny przebieg wydarzeń 27 września w Nowym Sączu przedstawiają opublikowane dawno temu relacje filmowe Wolnego Czynu.

Bez wznowienia walki o niepodległość – jej formułę wyznacza akcja Burza, rok 1944, a nie 1980 i "solidarność" Bolków – Polska pozostanie w strefie wpływów Ordy moskiewskiej, której obce są europejskie standardy cywilizacyjne i prawne.

                                                                   Mariusz Cysewski  Portal Wolny Czyn

Adam Słomka skomentował zdarzenie w rozmowie z Janem Akowskim, na łamach "Niezależnej Gazety Obywatelskiej" z Bielska – Białej; oto fragmenty:

Tragikomedia po rosyjsku – tak komentuje postawienie zarzutów lider KPN-NIEZŁOMNI Adam Słomka. O sprawie poinformowała Gazeta Krakowska należąca do Verlagsgruppe Passau, koncernu prasowego z Bawarii, który promuje między innymi Ruch Autonomii Śląska przez górnośląski Dziennik Zachodni. Paweł Szeliga z małopolskiej mutacji gazety wydawanej przez niemieckiego wydawcę grzmi w samym tytule, cyt. „Adam Słomka wyprowadzony w kajdankach z sądu”. Dalej gazeta promuje czarny PR, że Adamowi Słomce przedstawiono zarzut znieważania funkcjonariusza publicznego. Koniec i kropka „newsa”.

To tragifarsa po rosyjsku pisana – mówi nam Adam Słomka.

Jakoś nie dziwi mnie, że wydawca Verlagsgruppe Passau uprawia tego typu dziennikarstwo skoro niedawno promował „najazd narodowców” pod moja wodzą na monument Armii Czerwonej w Katowicach, rzekome malowanie przeze mnie swastyki na zniesionym monumencie czy jego zdemolowanie. W tym stanie rzeczy trzeba chyba szerszej edukacji o pakcie Hitler – Stalin z 23 sierpnia 1939 roku bo totalitarny sojusz staje się czymś co staje się niewygodne. To III Rzesza i ZSRR przez dwa lata razem okupowały polskie terytorium. Skoro jednak prezydent Komorowski odznacza Józefa Oleksego wysokim odznaczeniem, a o pogrzebie Kazimierza Świtownia czy Mariana Jurczyka się „państwowo zapomina” to coś jest nie tak. Skoro ma się dobrze płk Sławomir Gorzkiewicz z Naczelnej Prokuratury Wojskowej prowadzącej tzw. „śledztwo smoleńskie”, a w przeszłości doprowadził do braku możliwości sądowej weryfikacji sprawy „Olina” to coś jest nie tak, gdy śp. Oleksy zapowiada odtworzenie na swoim pogrzebie materiału, a tego się nie ujawnia. Co były premier chciał ujawnić? Może więcej niż na taśmach w rozmowie z Gudzowatym?

Dziś nowosądecki wymiar sprawiedliwości ściga więźnia politycznego PRL zamiast „zielonego ludzika” w mundurze terrorystów, który 9 listopada 2014 r. pojawił się pod nielegalnym monumentem Armii Czerwonej w Nowym Sączu, którego zdjęcia opublikował lokalny serwis informacyjny. To jakaś paranoja – komentuje Adam Słomka.

„Skoro władza chce się kompromitować przez stawianie mi zarzutów to proszę bardzo. Gazeta Krakowska mnie zadziwia gdy promuje kajdanki na rękach Słomki bijąc niedawno peany na cześć Jaruzelskiego i innych zbrodniarzy. Do tego dodać trzeba, że nowosądecka policja zatrzymywała m.in. odznaczonego wysokimi odznaczeniami kolegę Bzdyla za to, że uczestniczył w legalnym wiecu wyborczym w Nowym Sączu. W listopadzie 2014 r. do Nowego Sącza przyjechała rosyjska telewizja i starym SB-kom z komendy w Nowym Sączu wydaje się, że mogą stosować metody z PRL. Jak dla mnie nie ma problemu można mnie pomawiać o wszystko. Ta władza ma za nic Polaków czy patriotyzm – kwituje Adam Słomka.

Rozliczcie 130 tys. przekręconych głosów na Śląsku, serwery PWK z Rosji a znieważaniem funkcjonariusza występującego w obronie okupacyjnego monumentu zajmą się patrioci. Do zobaczenia na sali sądowej . Bo to tragifarsa po rosyjsku – kończy Adam Słomka.

To zastanawiające – przekonuje Słomka – że w naszym kraju stosowane mogą być metody Putina. Nowy Sącz staje się tego bastionem? Oskarżony Słomka w rozmowie z lokalnym portalem mówił już w listopadzie, że:

„(…) Jeszcze wiele razy będę przyjeżdżał do Nowego Sącza, bo mamy tu silną komunę w sądach, w policji i w prokuraturze, więc relikwie komunizmu są tu liczne. Tu nie chodzi tylko o pomnik, bo to drobna prosta sprawa – jest uchwała i to właściwie już wygraliśmy. Chodzi o pozostałości komunistycznego myślenia we władzach. Tu jest problem. Nie pomniki czy tablice, ale mentalność. (…)”.

Vote up!
3
Vote down!
0

insurekcjapl

#1462045