Opór przed złem – czynny czy bierny ? Sprawa Bogdana Goczyńskiego.

Obrazek użytkownika Fundacja LEX NOSTRA
Kraj

Szanowni Państwo,

Wczoraj odbyło się posiedzenie Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie uchylenia tymczasowego aresztowania p. Bogdanowi Goczyńskiemu. Został on tymczasowo aresztowany w sprawie o rzekome niepłacenie alimentów.
Sąd nie przychylił się do zażalenia adw. Anny Sadowskiej z Kancelarii LEX NOSTRA na postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. Nie wyraził też zgody na rejestrowanie przebiegu posiedzenia przez ekipę LEX NOSTRA TV.
Uzasadnienie było krótkie: nie odbieranie przez p. Bogdana Goczyńskiego wezwań, rzekomy brak kontaktu z kuratorem i rzekome stwierdzenie przez telefon pracownikowi sądu, który chciał go telefonicznie zawiadomić o terminie rozprawy, że „go to nie interesuje”.

Szanowni Państwo,
Bogdana spotkało zło, zło w najczystszej postaci, w wykonaniu zdeprawowanych osób, które doprowadziły do utraty przez niego dzieci, zasądzenia astronomicznych i nierealnych do zapłaty alimentów, a w końcu do skazania za rzekome pobicie - bodajże swojej teściowej.
Długo zastanawiałem się co napisać na ten temat. Można „odbijać piłeczkę” z sądem dlaczego wezwania nie odebrał, ale nic z tego nie wynika…
Tu jest problem fundamentalny – co ma uczynić człowiek, bezbronny, bezsilny i przytłoczony skalą zła, totalitaryzmu w wykonaniu bezwzględnych i cynicznych osób, przekonanych o swojej wszechmocy i bezkarności ?

Co powinienem zrobić z sędzią o danych Piotr Maksymowicz ( Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście ), który w stylu ubeckiego oprawcy zastrasza mojego kolejnego lekarza, aby ten zaprzestał leczenia mnie ? A ta karykatura sądu prowadzi od 2008 r. przeciwko mnie kapturowy proces, gdzie jestem podejrzany o rzekome wykroczenie… Wcześniej miałem z tym chłoptasiem proces cywilny.
Szanowni Państwo,
Świat od zarania dziejów zna w tego typu sytuacjach wiele postaw ludzkich – od skrajnej rozpaczy do chwytania za broń.
Bogdan ma naturę, psychikę, a nawet posturę osoby, który „nie skrzywdziłby nawet muchy”. Wybrał opór bierny – psychiczną nieakceptację takiego stanu, w którym zmusza się go do uczestniczenia w farsie sądowo-prokuratorskiej.
Zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym odpowiedziała w sposób, który zna najlepiej – użyciem przemocy, osadzeniem Bogdana w areszcie.

Nawet z najnowszej historii Polski znamy przykłady, gdy bierny opór był „łamany” pałkami i kulami karabinowymi – z różnym skutkiem.
Znamy też przykłady podejmowania czynnego, a nawet zbrojnego oporu – też z różnym skutkiem.

Szanowni Państwo,
Zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym wypowiedziała wojnę naszemu społeczeństwu. Bo jak można inaczej nazwać stosowane przeciwko nam środki represji ? Jak można inaczej nazwać uprawianą kpinę ze społeczeństwa ? Jak można inaczej nazwać sprawę prokuratora, który w zamian za seks umorzył sprawy kilkunastu podejrzanym, a któremu koledzy odmówili uchylenia immunitetu ? To jest demonstracja przed nami ich „siły” i bezkarności – tak jak to robiły przez wieki barbarzyńskie ordy.

Wojna to szczególny czas, w którym krystalizują się ludzkie postawy, hartują serca i sumienia.

Jak należy postąpić ? – to pozostawiam każdemu sumieniu z osobna… Wasz wybór, bo jeszcze jesteście WOLNI !

Bogdan nie bał się – podjął bierny, pokojowy opór. Dlatego musimy być z nim ! Dziś On – jutro my !

Maciej Lisowski
Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

Nagranie video jest dostępne na stronie Fundacji :
http://fundacja.lexnostra.pl/index.php/przyjaciele/94-opor-przed-zem-czynny-czy-bierny-sprawa-bogdana-goczyskiego

Brak głosów

Komentarze

...personalia sędzinek i prokuratora. Poza tym chłopaki wystąpiły o ujawnienie ich oświadczeń lustracyjnych i deklaracji majątkowych. Warto to zobaczyć. Film otwiera całkiem nowy etap starań, o społeczną kontrolę nad tym zdeprawowanym i dotąd bezkarnym towarzystwem. Żaden opis tego nie zastąpi - to niewyobrażalne, że coś takiego jest możliwe tu i dziś
ukłony

Vote up!
0
Vote down!
0
#275785

cy swój kodeks i cennik usług. Dla mocodawców ze sfery polityki wykonują pracę gratis lub z dużym upustem. Gdy zajdzie potrzeba na użytek mafijnego koncernu, zmiana odpowiednich zapisów w kodeksach nie stanowi większego problemu. Casus Krauzego i Art. 585 ksh i innych towarzyszących wykonawczych z kk i kwk jest najlepszym przykładem. Pan Bogdan Goczyński jest ofiarą lokalnej osmiornicy mafijnej i sądu kapturowego. Pokrzywdzonych w ten sposób osób można już liczyć w tysiącach. PiS w swojej koncepcji programowej powinien ująć się za tymi tak bardzo skrzywdzonymi luźmi i ich rodzin. Sposób jest banalnie prosty. Abolicja, czyli ukierunkowana amnestia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Nasza Szkapa

#275798

To trzeba jej to uczynić
Użyć narzędzia , a nawet cepa
By przestała się wciąż świnić
Gdy oślepnie każdy czyniący zło
Stanie się im przestrogą właściwą
Że nie należy czynić to
By nie być ofiarą sprawiedliwą
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#276141