Opór przed złem – czynny czy bierny ? Sprawa Bogdana Goczyńskiego.

Obrazek użytkownika Fundacja LEX NOSTRA
Kraj

Szanowni Państwo,

Wczoraj odbyło się posiedzenie Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie uchylenia tymczasowego aresztowania p. Bogdanowi Goczyńskiemu. Został on tymczasowo aresztowany w sprawie o rzekome niepłacenie alimentów.
Sąd nie przychylił się do zażalenia adw. Anny Sadowskiej z Kancelarii LEX NOSTRA na postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. Nie wyraził też zgody na rejestrowanie przebiegu posiedzenia przez ekipę LEX NOSTRA TV.
Uzasadnienie było krótkie: nie odbieranie przez p. Bogdana Goczyńskiego wezwań, rzekomy brak kontaktu z kuratorem i rzekome stwierdzenie przez telefon pracownikowi sądu, który chciał go telefonicznie zawiadomić o terminie rozprawy, że „go to nie interesuje”.

Szanowni Państwo,
Bogdana spotkało zło, zło w najczystszej postaci, w wykonaniu zdeprawowanych osób, które doprowadziły do utraty przez niego dzieci, zasądzenia astronomicznych i nierealnych do zapłaty alimentów, a w końcu do skazania za rzekome pobicie - bodajże swojej teściowej.
Długo zastanawiałem się co napisać na ten temat. Można „odbijać piłeczkę” z sądem dlaczego wezwania nie odebrał, ale nic z tego nie wynika…
Tu jest problem fundamentalny – co ma uczynić człowiek, bezbronny, bezsilny i przytłoczony skalą zła, totalitaryzmu w wykonaniu bezwzględnych i cynicznych osób, przekonanych o swojej wszechmocy i bezkarności ?

Co powinienem zrobić z sędzią o danych Piotr Maksymowicz ( Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście ), który w stylu ubeckiego oprawcy zastrasza mojego kolejnego lekarza, aby ten zaprzestał leczenia mnie ? A ta karykatura sądu prowadzi od 2008 r. przeciwko mnie kapturowy proces, gdzie jestem podejrzany o rzekome wykroczenie… Wcześniej miałem z tym chłoptasiem proces cywilny.
Szanowni Państwo,
Świat od zarania dziejów zna w tego typu sytuacjach wiele postaw ludzkich – od skrajnej rozpaczy do chwytania za broń.
Bogdan ma naturę, psychikę, a nawet posturę osoby, który „nie skrzywdziłby nawet muchy”. Wybrał opór bierny – psychiczną nieakceptację takiego stanu, w którym zmusza się go do uczestniczenia w farsie sądowo-prokuratorskiej.
Zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym odpowiedziała w sposób, który zna najlepiej – użyciem przemocy, osadzeniem Bogdana w areszcie.

Nawet z najnowszej historii Polski znamy przykłady, gdy bierny opór był „łamany” pałkami i kulami karabinowymi – z różnym skutkiem.
Znamy też przykłady podejmowania czynnego, a nawet zbrojnego oporu – też z różnym skutkiem.

Szanowni Państwo,
Zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym wypowiedziała wojnę naszemu społeczeństwu. Bo jak można inaczej nazwać stosowane przeciwko nam środki represji ? Jak można inaczej nazwać uprawianą kpinę ze społeczeństwa ? Jak można inaczej nazwać sprawę prokuratora, który w zamian za seks umorzył sprawy kilkunastu podejrzanym, a któremu koledzy odmówili uchylenia immunitetu ? To jest demonstracja przed nami ich „siły” i bezkarności – tak jak to robiły przez wieki barbarzyńskie ordy.

Wojna to szczególny czas, w którym krystalizują się ludzkie postawy, hartują serca i sumienia.

Jak należy postąpić ? – to pozostawiam każdemu sumieniu z osobna… Wasz wybór, bo jeszcze jesteście WOLNI !

Bogdan nie bał się – podjął bierny, pokojowy opór. Dlatego musimy być z nim ! Dziś On – jutro my !

Maciej Lisowski
Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

Nagranie video jest dostępne na stronie Fundacji :
http://fundacja.lexnostra.pl/index.php/przyjaciele/94-opor-przed-zem-czynny-czy-bierny-sprawa-bogdana-goczyskiego

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

...personalia sędzinek i prokuratora. Poza tym chłopaki wystąpiły o ujawnienie ich oświadczeń lustracyjnych i deklaracji majątkowych. Warto to zobaczyć. Film otwiera całkiem nowy etap starań, o społeczną kontrolę nad tym zdeprawowanym i dotąd bezkarnym towarzystwem. Żaden opis tego nie zastąpi - to niewyobrażalne, że coś takiego jest możliwe tu i dziś
ukłony

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275785

cy swój kodeks i cennik usług. Dla mocodawców ze sfery polityki wykonują pracę gratis lub z dużym upustem. Gdy zajdzie potrzeba na użytek mafijnego koncernu, zmiana odpowiednich zapisów w kodeksach nie stanowi większego problemu. Casus Krauzego i Art. 585 ksh i innych towarzyszących wykonawczych z kk i kwk jest najlepszym przykładem. Pan Bogdan Goczyński jest ofiarą lokalnej osmiornicy mafijnej i sądu kapturowego. Pokrzywdzonych w ten sposób osób można już liczyć w tysiącach. PiS w swojej koncepcji programowej powinien ująć się za tymi tak bardzo skrzywdzonymi luźmi i ich rodzin. Sposób jest banalnie prosty. Abolicja, czyli ukierunkowana amnestia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nasza Szkapa

#275798

To trzeba jej to uczynić
Użyć narzędzia , a nawet cepa
By przestała się wciąż świnić
Gdy oślepnie każdy czyniący zło
Stanie się im przestrogą właściwą
Że nie należy czynić to
By nie być ofiarą sprawiedliwą
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#276141