Terefererendum, czyli mąż pani Kornhauser zakałapućkany

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Zamiast marnować słoneczne dni w walcowej stolicy, pojechałem w gości na Podlasie, gdzie spędziłem urocze 4 dni, czego przejawem jest prezent, jaki od gościnnych gospodarzy na odjezdne otrzymałem:

butelka macedońskiego wina, wybierana osobiście przez podlaskiego Macedończyka (są tacy), co oznacza, że mowa jest o niesztampowym trunku.

Pojechałem (jak mam w zwyczaju) bez laptopa i nie zaglądałem do sieci do dziś.

Ale gdy tylko wróciłem na walcowe łono (brrrr....), dowiedziałem się, że mąż pani Kornhauser zaproponował Ciemnemu Ludowi/Suwerenowi (w zależności od tego czy rozmowa prywatna, czy oficjalny spicz) udział w terefererendum, w którym to Suweren/Ciemny Lud (w zależności itd.) ma odpowiedzieć na 15 pytań przygotowanych przez najtęższe głowy w kancelarii męża pani Kornhauser, z głową nadprezydent Romaszewskiej na czele.

Nadprezydent Romaszewska wypowiedziała się na temat tych pytań entuzjastycznie, ale jakoś tak jest, że klan Romaszewskich ma to do siebie, że jak się czegoś dotknie, to musowo sp... rawnie zrealizuje:

o, na przykład mąż nadprezydent wydębił na prezydencie Kaczyńskim zawetowanie doskonałej ustawy lustracyjnej, dzięki czemu aureole nie pospadały, ale wychodzi na to, że w zamian spadł samolot TU 154.

Osiągnięcia nadprezydent Romaszewskiej są świeżej daty, tak że przypominać ich sensu nie ma.

Ale że ze mnie człowiek konkretny (bo ja inżynier z zawodu jestem) i skoro już mąż pani Kornhauser się na to terefererendum uparł, to ja mu podpowiem, ile tych pytań i jakich być powinno, żeby wszystko było (jak to pięknie ujął Lew Rywin w czasie biznesowych negocjacji z Adamem Michnikiem) – koszerne:

otóż pytania powinny być 4, i takie jak poniżej, a nie inne, bo Polacy, to jest (jadąc Prezesem – TYM Prezesem) wielki i dumny Naród i zasługuje na to, by mu wpisywaniem gierkowskim wzorem do konstytucji sojuszy czy wałęsowskich urojeń głowy nie zawracać:

1. Czy jesteś za przywróceniem w Polsce kary śmierci za:
- morderstwo
- grabież mienia publicznego znacznej wartości (np powyżej 1 miliona złotych)
- zdradę Polski, w tym podjęcie decyzji politycznych skutkujących szkodami dla Narodu Polskiego?


2. Czy jesteś za daniem Polakom prawa do obrony siebie i bliskich, poprzez wprowadzenie powszechnego dostępu do broni palnej?

3. Czy jesteś za zlikwidowaniem bezkarności polityków, poprzez zniesienie tzw. odpowiedzialności politycznej i zastąpienia jej zwykłą odpowiedzialnością karną?

4. Czy jesteś za wprowadzeniem instytucji impiczmentu prezydenta poprzez referendum, w którym do usunięcia lokatora z Pałacu Namiestnikowskiego wystarczy tyle samo głosów, ile na niego oddano w 2 turze wyborów?


Jeśli takie pytania mąż pani Kornhauser w referendum umieści, to ja na to terefererendum pobiegnę choćby zaraz, tej butelki macedońskiego wina nawet nie zdążywszy utworzyć.

A wszystkie inne pytania, włącznie z tymi przez męża pani Kornhauser podrzuconymi, to ja najzwyczajniej czniam, bo ja na bzdety czasu nie mam i wtedy na terefererendum to tylko mąż pani Kornhauser z połowicą + urzędnicy kancelaryjni i jacyś etatowi spacerowicze pójdą i będzie – jak to młodzież mówi – kicha.

----------------
Informacja dla Czytelników: w związku z trollowaniem moich tekstów nie odpowiadam na żadne komentarze

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:16)

Komentarze

pełna zgoda.

Natomiast co do trzeciego...hmm ...zastanawiam się skąd się wzięło pojęcie "odpowiedzialność polityczna", co to oznacza i kto to wymyślił? Przecież takiego zwierzęcia nie ma !  Szafuje się nim na okrągło, tak jak "antysemityzmem"...i nie wiadomo czy  ona jest (ta odpowiedzialność) czy jej nie ma? Czyli jest...a jakoby jej nie było. Tak się robi wodę z mózgu...

A tak w ogóle...to w obecnym stanie świadomości Polaków, czy raczej mieszkańców Polski, czy konstytucja jest ta... czy inna, czy referendum będzie czy nie, czy wybory będą sfałszowane czy nie...to wszystko jest bez znaczenia.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1566006

faktycznie, pytania prezydenckie to populistyczna kicha. z powtarzaniem tego, co juz jest jest w Konstytucji i ustawach a do tego socjalizowaniem. żadne istotne rzeczy ustrojowe, żadne zabezpieczenie wolności obywateli, przedsiębiorców i samego bytu suwerennego narodu. może to powolny krok w stronę napisania nowej konstytucji, tylko to juz dawno powinni miec gotowe eksperci PiSu, który to przecież chciał IV. RP a już nawet nie udaje, że goni króliczka.

w pyt. Autora zabrakło kary smierci dla dezerterów (przy okazji- morderstwo to anglosaski termin, u nas jest zabójstwo i jego typy kwalifikowane). politycy zaś juz podlegają odpowiedzialności karnej, lecz nie stosuje sie tego dla walki politycznej. przydałaby sie odpowiedzialność urzędnicza i surowe, nieuchronne kary dla całej kasty- urzędniczej, funkcjonariuszy, sędziowskiej. niezalezne sądy, ale wypad za wszelkie przegięcia, z niekompetencją i błędami włącznie, na zieloną trawkę bez przywilejów i pod odpowiedzialnością. musiałby tam byc niezależny organ kontroli, raczej ministerialny z czynnikiem społecznym, np. RPO i zabezpieczonym trybem, gdzie sprawy z automatu trafią przed właściwy trybunał dyscyplinarny (wydział SN?) a nie do kolesiów i gdzie ustawowo będzie mus skazania za udowodnione przewiny a nie pogrożenia paluszkiem. prócz impiczmentu prezydenckiego mogłoby być i wotum nieufności, bo co to za prezydent, którego nie chciałaby połowa posłow, jak ma wówczas współpracować z podpisywaniem ustaw, gdyby mial większośc "przedstawicieli" przeciw sobie. posłowie zaś powinni pochodzić z bezpośredniego, lokalnego wyboru obywateli a nie nadania przez partię...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1566013

Moja odpowiedź p. Fedorowiczowi który
jak co powie to powie. Facet ma czuja
wie kiedy ściema i na bzdety czasu nie
ma. Niech na referendum Eweryście drogi
żeby ludziskom nie pomieszać w głowie,
tylko dwa proste pytania będą:

Primo. Czapa bez prawa do litości, za
morderstwo, zdradę Ojczyzny, oraz za
defraudację mienia znacznej wartości.

Secundo. Jako prawo i przywilej dla
Polaków nie karanych - ustalić dostęp
do broni palnej!. Żeby chronić siebie
swoich bliskich przed nochali opresją,
grabieżą mienia, lichwą i wyzyskiem.

Pozdro Zyga

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1566027