Repatriacja po pisowsku, czyli patriotyzm do kwadratu

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Jestem z kresowej rodziny.

Zdziesiątkowanej i zdradą Traktatu Ryskiego, którego prostą konsekwencją były mordy i zsyłki w ramach Akcji Polskiej NKWD (moi krewni poznali i doły śmierci gdzieś na Podolu i uroki Morza Białego, budując SiewDwinŁag k. Mołotowska w obwodzie archangielskim)

i pozostawieniem przez rząd londyński na rzeź w czasie genocydu na Wołyniu tamtejszych Polaków (tekst Wołyńskie NIE-ludobójstwo z 2013 roku).

Dlatego nie mam pretensji o utajnienie odnoszącego gigantyczne postępy programu „mieszkanie+”, ani też o kopanie w głębokiej konspiracji Mierzei, ani o porzucenie cichaczem programu przymusowego przesadzenia Polaków z samochodów normalnych, na takie elektryczne samochodziki na baterie:

jestem dorosły i wiem, że opowiadanie Ciemnemu Ludowi/Suwerenowi (wersja w zależności od tego, czy swobodna, nienagrywana rozmowa, czy oficjalny spicz) bzdetów jest częścią politycznej praktyki każdej (a tak – każdej) grupy biznesowej zwanej partią polityczną.

I dlatego będę do grobowej deski wdzięczny pisowskiej wierchuszce, za rozpoczęcie masowej repatriacji Polaków ze Wschodu, o której tak czule szczebiotał Andrzej Duda, gdy się o prezydenturę ubiegał.

A idzie ona, i to pełną parą!

A dokładniej para za parą!

Jak informuje rządowa telewizja (to nie epitet – to fakt), w całym roku 2017 rząd PiSu repatriował do Polski 260 Polaków, czyli jak by nie liczył – 130 par, i to pełnych, bez-ułamkowych.

Podsumować można to piosneczką tak popularnych za młodych lat Prezesa Kaczyńskiego (prezydent Duda i premier Morawiecki wtedy jeszcze małolatami byli, to i się do nich odwoływać nie będziemy) Gitar w Kolorze Czerwonym (no taki był wtedy obowiązujący kod kolorystyczny):

„To był rok, dobry rok.
Z żalem dziś żegnam go.
Miejsce da nowym dniom
Stary rok, dobry rok.

Mija dla nas dniem szczęśliwym,
W którym znów jesteśmy razem.”

No co, pisowskie ptysie - tak (samo) się wtedy propagandę robiło!

Tu oryginał:
https://www.youtube.com/watch?v=pHCCJR8z4lU

Oj tak – cacany ten rok był:
PKB rósł jak na nawozach sztucznych, gospodarka pędziła jak bimbrownicy na słynnym amerykańskim (a tak, amerykańskim) serialu, to i nic dziwnego, że repatriacja ruszyła z kopyta!

A nawet z kopyt dwóch: – ot, dubla w 2018 mamy!

Ponad w 2 razy (słownie: DWA RAZY) tyle repatriantów szczerzy patrioci pisowscy do Ojczyzny sprowadzili!

Telewizja partyjno-rządowa nie kłamie: aż 600 (słownie – SZEŚCIUSET) ich do Matki – Ojczyzny dotarło.

260 + 600 = 860 repatriantów w dwa lata – no jak tu Prezesa, Prezydenta i Premiera (kolejność nieprzypadkowa) nie kochać!

***
Co dalej, chciałoby się zapytać?
Może by się i chciało, ale nie chciałby się odpowiedzi usłyszeć, tym bardziej, że już ona padła:

najbardziej syntetycznej odpowiedzi udzielił pisowski minister Chorąży, a po odcedzeniu na sicie da się ona zawrzeć w 2 słowach: „ni (…).” - a bez odcedzenia „repatrianci w Polsce są niepotrzebni, bo za drodzy są w utrzymaniu i do tego polskiego języka nie znają” – taki szpenio

Troszkę mnie tu pisowscy fani po opublikowaniu tego tekstu poszturchali, ale kiedy ministra premier Morawicki modelowo wręcz posunął to wszystko stało się jasne:

ty Chorąży masz język za długi – a w oryginale „minister zagalopował się zdecydowanie w niektórych swoich wypowiedziach”.

Czyli przekładając ten eufemizm na ludzką mowę, Chorąży prawdę powiedział, ale za wcześnie, bo przecież sekwencja głosowań wyborczych dopiero przed PiSem.

***

Głosowanie (nie mylić z wyborami) do sejmu i senatu na jesieni – Prezes Kaczyński powiedział jasno, że tu o (jego partii) życie polityczne idzie, toteż spodziewam się kolejnego przyspieszenia i tak już rozpędzonej na maksa akcji repatriacyjnej Polaków z Kazachstanu, bo przecież czymś trzeba będzie te 2-3 punkty procentowe głosujących zabajerować.

Owszem, PiS ma przewagę druzgocącą, ale w sondażach ma, toteż na wszelki wypadek nie zaszkodzi coś obiecać (nie mylić z obietnicy dotrzymaniem).

Dlatego spuentuję ten tekst propozycją tak popularnej w internetowym świecie sondy.

PiS obieca, że jeśli dalej będzie rządził, to w 2020 roku repatriuje Polaków :

a/ 10 x tyle, co w 2018 roku
b/ 100 x tyle, co w 2018 roku
c/ będzie to liczba poniesiona do kwadratu?
 

https://naszeblogi.pl/39718-wolynskie-nie-ludobojstwo

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/multikulti-czyli-jak-prezes-kaczynski-podmiane-ludnosci-polski-przyspieszy

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/multikulti-czyli-spanikowany-premier-wyrzuca-z-san-ministra-chorazego

--------------------
Informacja dla Czytelników: w związku z trollowaniem moich tekstów nie odpowiadam na żadne komentarze

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:16)

Komentarze

  Ważniejsze od repatriantów są krowy, dzikie krowy. Uratować krowy, to pokazać, że Prezes jest jak ojciec najdroższy. Kogo natomiast obchodzą Polacy, którzy cierpieli i cierpią za bycie Polakami? Przecież taka akcja na szerszą skalę może tylko doprowadzić do tego, że jeszcze więcej Polaków zacznie grzebać w historii własnego kraju i narodu.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

              

#1594892

Bardzo ważne są również zwierzątka futerkowe...no i nasi "starsi bracia"...

Izraelska stacja radiowa Arutz Sheva poinformowała, że w ciągu ostatnich lat liczba obywateli Izraela, którzy otrzymali polskie paszporty, wzrosła o 250 procent.

Dane dotyczące przyznawania polskiego obywatelstwa Izraelczykom opublikowała ambasadra RP. Z udzielonych przez placówkę dyplomatyczną informacji wynika, że tylko w latach 2015-2017 aż 10820 Izraelczyków stało się Polakami.

https://www.wprost.pl/kraj/10148109/polska-przyznala-rekordowa-liczbe-paszportow-obywatelom-izraela.html

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1594904

skoro o prawdę historyczną dbała pani, która w nagrodę została nową marszałkinią?

http://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/czy-pierwsza-zona-gosiewskiego-zostanie-marszalkinia

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7
#1594895

To Londyn winny rzezi wołyńskiej?

Niech zgadnę, jakies coryllusy i brauny już to objaśnili publiczności, zapewne powołując się na Szkota za Chmielnickiego czy innych templariuszów w opryczninie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1594897

Takie jest dbanie o Polaków

Od 30 lat ciągle "błądzą"

Uchodząc za zwykłych ślepaków

 

To jest tylko pozór na pokaz

By biedni sedna nie widzieli

W przyszłości okaże się okaz

Z jakiej to pochodzą kądzieli

Pozdrawiam

Szczęść Boże

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1594901

Woli żydom i banderowcom wydawać obywatelstwo polskie, bo ci będą głosować na nich.

Takie pisiorów są geszefty, pejsaty interes ponad wszystko.

Szczęść Boże.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1594910

Dałem 3 bo jak na repatrianta (którego utożsamiam osobiście z miłością do Polski skoro chce wrócić) to strasznie ma autor dużo pretensji do tej Polski. Czasem się repatriantów utozsamia z ruskimi, co autor niestety utrwala ten przekaz swoją butą.

Ps. dziś o repatriacji był program "Warto rozmawiać" i faktycznie jest masakra (mimo, że i tak o wiele lepiej niz było), bo w takim tempie jak są przyjmowane wnioski to bedziemy sprowadzali jeszcze z 30-50 lat repatriantów - to już sprowadzimy pra pra pra pra wnuki Polaków. W Kazachstanie (obszar porównywalny do całej Europy) są dwa konsulaty (z czego jeden na południu gdzie jest najmniejsze skupisko Polaków). Do konsulatu można dzwonić 3 godziny w ciagu dnia i są zapisy na kolejkę. Tak wiec nie stoi siew kolejce do złozenia dokumentów tylko najpierw sie stoi w kolejce do kolejki!!! Masakra!!! W innych miejscach nie jest lepiej, np na Syberię jest 1 (słownie jeden) konsulat. Papierologia straszna. Daje się obywatelstwa ukraińcom, żydom itd. a repatriantom w o wiele mniejszej mierze - i fakt, że jak juz dostana to na początek każdy członek rodziny dostaje 25 tyś. zł., na start, więc nie jest najgorzej - pytanie, czy przez tą kase idzie to tak powoli i urzędnicy (czyt. min. Czaputowicz itp.) odwalają maniane?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1594932