Kopacz tak logiczna, jak Lewandowski wiarygodny.

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Jeśli czegoś obietnicy zlikwidowania haraczu na ZUS złożonej przez wkrótce byłą premier Ewę Kopaczodmówić nie można, to braku logiki:

skoro nawet idiota wie, że żadnych emerytur polaczki durne mieć nie będą, bo ZUS to bankrut, a kasa z OFE zajumana przez mojego rówieśnika (i kolegę z NZSu), to ściąganie z okradzionych haraczu byłoby nie tyle niemoralne (bo mówimy o politykach, a oni swoją moralność zostawiają co rano w sedesie, spłukując ją starannie, żeby nic nie zostało), co zwyczajnie nielogiczne.

A zatem, nie będzie emerytur – nie ściągamy z ciebie, polaczku durny, haraczu na emeryturę.

To znaczy – na twoją nie ściągamy, bo na nasze, naszych sędziów, prokuratorów, tajniaków i mundurowych i resztę obsługującej nas kamandy, to już z ciebie, durny polaczku zedrzeć musimy, bo przecież nie zedrzemy z siebie!

I to też jest logiczne.

Podobnie nie można odmówić braku logiki obietnicy złożonej przez  wkrótce byłą premier Ewę Kopaczzlikwidowania haraczu na NFZ.

Każdy, kto nie chce być zdiagnozowany za pomocą buta (jak można było kilka dni temu zobaczyć na robiącym furorę w sieci filmie) albo wyjść ze szpitala z wyciętą nerką zdrową zamiast chorej, płaci za lekarza nawet z tego, co ma na chleb z margaryną odłożone.

Jedno jest jednak w tych obiecankach nielogiczne zupełnie:

że gwarancją finansowej wiarygodności tych propozycji jest Janusz Lewandowski.

Otóż wczoraj robiłem ciasto i do czynienia tego ciasta równomiernie cienkim, używałem drewnianego narzędzia, którego nazwy nie pamiętam (cóż, lata...), ale które kojarzy mi się nieodparcie ze wszystkim, czego się Janusz Lewandowski dotknie.

Obiecanek wkrótce byłej premier Ewy Kopacz też.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

gówno i błoto

 

czego się król Midas dotknął

to natychmiast zmieniał w złoto

Lewandowski zaś jest po to

żeby zmieniać w gówno i błoto 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1493133

W ogolnie przyjetym projekcie jest mowa o likwidacji ZUS (czego od lat domagaly sie srodowiska prawicowe w Polsce!!!!) - ale zaraz potem nastepuje akapit o zciaganiu takich samych pieniedzy - jako zwiekszonego podatku PIT.

Oczywiscie - brak zrozumienia faktow - to glownie wina mediow - bo senssacyjne jest zlikwidowanie ZUS i NFZ, zas "rekompensata" w postaci podniesienia podatkow - malo interesujace... Niewazne, ze likwidacja NFZ jest od lat w programie PiS - skoro oglosila taki plan PO - to pewnie ten punkt jest juz nieaktualny?

Cudow nie ma (przynajmniej w administracji rzadowej) - a bilans sie musi zgadzac: zamiast wielu skladek na rozne konta (ubezpieczenie, rentowe, emerytalne, zdrowotne, itd.) wg projektu bedzie sie placic jedna. Jesli sprawe przeprowadzi rzad PO - jest pewne, ze obciazenia podatnika... wzrosna - ale bedzie latwiej bo wszystko pojdzie na jedno konto.

Najwiecej straca... banki, ktore dzisiaj kasuja co miesiac po zlotowce czy dwa od przelewu, co pomnozone przez ilosc firm i prowadzacych dzialalnosc gospodarcza w Polsce idzie w grube miliony...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1493138

ober-złodzieje Lewandowski, Bielecki i inne męty liberalno-aferalne tak samo nadają się na wiarygodnych ekonomistów jak na aktorów teatralnych. Bandyci wyzuci z sumień, którzy także prawde spłukali w sedesach i do reedukacji sie nie nadaja - może trzeba wrócic do kary smierci w karnym kodeksie...?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1493141

Nasi zacni przywódcy, jakoś zapominają języka w gębie gdy pytać ich o KS. Zbrodniarze ekonomiczno-finansowi cieszą się diabelskim immunitetem. A może w dobie rozpasania referendalnego zapytać Obywateli i o ten - niebłahy - aspekt życia społecznego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1493182