W Szczecinie powstanie nowoczesna STRZELNICA? Głosowanie w Budżecie Obywatelskim!

Obrazek użytkownika DarekM
Kraj
W Szczecinie trwa właśnie głosowanie nad Szczecińskim Budżetem Obywatelskim 2017. Do rozdysponowania jest łącznie 7 mln zł na 9 inwestycji. Wśród zgłoszonych projektów znalazł się projekt "Multimedialna Strzelnica Miejska" popierany przez koalicję wolnościowców z Wolności, KNP, KoLibra i Republikanów.
 
Wiele środowiskowych dyskusji wzbudziło to, że członkowie tych organizacji biorą udział w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. Czy godzi się, żeby osoby o poglądach antyetatystycznych angażowały się w przedsięwzięcie, które jest synonimem redystrybucji zagrabionych wcześniej w podatkach dóbr? Wnioskodawca projektu Grzegorz Walter (Wolność Szczecin) twierdzi, że pomimo wątpliwości, to jego zadanie wpisuje się w konserwatywno liberalne wartości: "Infrastruktura strzelecka, to nie tylko rozrywka, ale również kwestia obronności kraju. Utrzymanie bezpieczeństwa wpisuje się w zakres zadań państwa minimum". Podobny pogląd istnieje nie tylko wśród szczecińskich wolnościowców. Węgry przyjęły program według którego w ciągu najbliższych 3 lat ma w tym kraju powstać około 200 strzelnic. Placówki sportowe będą budowane w każdym większym węgierskim mieście. Pomysł budowy około 200 strzelnic przedstawiło węgierskiemu rządowi ministerstwo obrony. Nie wątpliwie rozwój infrastruktury strzeleckiej przyczyni się do popularyzacji strzelectwa i zwiększenia bezpieczeństwa oraz kultury posiadania bronii. 

Oprócz korzyści istotnych z punktu widzenia państwa, zwykli mieszkańcy Szczecina będą mieć benefity z korzystania ze strzelnicy. Dr Joanna Mazurowska, współautorka projektu i członek Szczecińskiego Towarzystwa Strzeleckiego tak uzasadnia, dlaczego warto głosować na strzelnicę: "Sama doświadczyłam, jakie to ekscytujące i zarazem wymagające nauczyć się strzelać i trafiać do celu. Opanować własne ciało, odruchy, zachować uważność i skupienie". Dariusz Matecki, szczeciński bloger mówi o tym wprost i zachęca do zamiany pada na gnata.
 
Sama Multimedialna Strzelnica Miejska będzie nietypową strzelnicą. Po pierwsze, z racji tego, że znajduje się w kontenerze i jest doskonale dźwiękoszczelna, będzie można ją umieścić bez problemu w centrum miasta. W razie potrzeby kontener można przenieść w inne miejsce. Po drugie, oprócz możliwości strzelania z tradycyjnej bronii palnej, strzelnica będzie wyposażona w repliki broni mające te same parametry, co prawdziwa broń, takie same procedury obsługi, podobny odrzut, tylko działa na zasadzie symulatora. Zatem w pełni bezpiecznie i bezkosztowo będzie można nabyć umiejętności strzeleckie. Po trzecie, będzie można strzelać nie tylko do tradycyjnych tarcz, ale również do celów wyświetlanych z rzutnika. Obecnie jest już stworzonych ponad 1000 scenariuszy i mieszkańcy Szczecina będą mogli ćwiczyć celność na np. terrorystach. 
 
Więcej o projekcie można dowiedzieć się na stronach projektu: 

]]>https://www.youtube.com/watch?v=nFw3loXwWWc]]>

 


]]>https://www.facebook.com/multimedialnastrzelnica/]]> .

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (4 głosy)