Mój Marsz Niepodległości 2014

Obrazek użytkownika DarekM
Kraj
Rozpocznę od tego, że Marsz Niepodległości jest dla mnie stałym punktem 11 listopada, świętowania niepodległości i radości spędzanej w patriotycznej atmosferze wśród osób o bliskich mi poglądach, wspólnie śpiewając ]]>piosenki patriotyczne]]>. Jest to dla mnie na tyle ważne, że mogę spędzić te 7 godzin w pociągu ze Szczecina aby dojechać do Warszawy. Takich osób jak ja – jadących do stolicy z całej Polski i z zagranicy są co roku dziesiątki tysięcy, oprócz nas – przyjezdnych, w Marszu uczestniczą setki warszawiaków, rodziny z dziećmi, kombatanci, studenci, profesorowie, normalni pracujący ludzie, którzy pragną wyrazić swoją miłość do ojczyzny, swoje przywiązanie do wartości krzyczanych podczas Marszu; „Bóg, Honor, Ojczyzna!”. Niestety są wśród Marszu również tacy, którym bardzo daleko do honorowych zachowań a o Bogu to może słyszeli jak mieli 8 lat, a ojczyzna wstydzi się, że wydała ich na świat.
 
 
Kim byli Ci, którzy robili zadymę?
 
Nie ukrywajmy, że spora grupa z nich to nie byli lewacy ani poprzebierani policjanci – to byli zwykli kibole, którzy od małego chodzą na mecze, ale od małego mają wpajane, że nie mecz się liczy ale rozróba po nim, że nie ważne kto wygra, ważne aby coś zdemolować. Różnią się od tych kiboli, którzy zamiast niszczyć tworzą świetne oprawy meczów, organizują akcje pomocy kombatantom czy sprzątają groby polskich bohaterów. Przez cały Marsz byłem blisko głównej jego kolumny, nagrywałem wybiegających z niego zadymiarzy i specjalnie przysłuchiwałem się ich rozmowom między sobą. Tekst jednego z nich do pozostałych: „Przyjechałeś tu na Marsz? Czy się napier**lać?”, po czym włożyli kominiarki i pobiegli przed siebie. Tak jak mówili organizatorzy Marszu Ci ludzie nie są związani z Ruchem Narodowym, moim zdaniem to ci zadymiarze nawet zbytnio nie wiedzą kim jest Ruch Narodowy a gdyby spotkali np. Krzysia Bosaka to by się zaśmiali „co to za typ”…
 
Zdecydowanie nie można ich porównywać do tysięcy spokojnych ludzi manifestujących niepodległość. Te osoby nie mają honoru, byłem świadkiem jak zamaskowany typ bije pięścią po twarzy młodą, ładną dziewczynę ze Straży Marszu a później ucieka w długą… Kiedy dodać do tego demolowanie swojej stolicy, wyrywanie znaków, niszczenie mienia publicznego możemy dojść do wniosku, że tych ludzi należałoby od razu zamknąć… ale komu zależy na tym aby jednak co roku oni byli na Marszu?
 
Kto zyskuje na Marszu Niepodległości?
 
Właściwie wszystkie najważniejsze media w Polsce chciały pokazać zadymy, dziennikarze specjalnie ustawiali się w miejscach, gdzie do nich mogło dojść. Przemówienia, śpiewanie „Mazurka” czy „]]>Rota]]>” przez tłumy z biało-czerwonymi flagami zupełnie ich nie obchodziło. Czekali tylko na zniszczenia i walki z policją. Na negatywnym przekazie z Marszu Niepodległości zależało głównie oponentom politycznym Ruchu Narodowego i szeroko pojętej prawicy (pomimo tego, że PiS odłączył się już kilka lat temu od idei Marszu Niepodległości). Co roku chcą pokazać, że polska prawica to banda szympansów, która nie szanuje własnej stolicy i przejeżdża do niej wyżywać się na policji i mieniu publicznym. Co roku Hania Gronkiewicz „Kamienica” Waltz po Marszu może się użalać nad biedną stolicą i przekonywać społeczeństwo, że policja dobrze się spisała… A czy w tym roku Policja spełniła swój obowiązek?...
 
Więcej na: ]]>Relacja z Marszu Niepodległości 2014]]> (zdjęcia, filmy)
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

Dziękuję, Darku !

I pozdrawiam piosenką legionową :

 

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1450575

za tak dokładne sprawozdanie z Marszu Niepodległości. Obawiam się, że POlszewicka policja chroni chuliganerię i sama zachowuje się jak najgorsi chuligani aby zniechęcić uczestników Marszu a także aby powiedzieć na drugi rok, że mieszkańcy Warszawy mają dosyć tych "faszystów".
Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1450583

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika bursztyn nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Bardzo dziękuję za przepiękną i bogatą relacje z Marszu.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
1
Vote down!
-4

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1450629

Pisałem  już o tym tutaj: http://niepoprawni.pl/comment/1450176#comment-1450176

Zauważcie, że w zasadzie cała relacja robiona przez mainstream 
z tego marszu ograniczyła się do pokazania "zadymy", nie zaś do transmitowania przemówień i samego przemarszu, czy pokazania haseł niesionych przez maszerujących. To zrobiła TV Trwam.

I o to chodziło, by historii nie przypominać. By bardzo młodzi ludzie kojarzyli 11 listopada nie z dniem odzyskania niepodległości po 123 latach, ale z... zadymami na ulicach Warszawy. Czyli cel "użytecznych durniów" - "redachtorów" został osiągnięty. Cieszą się zapewne ci, którzy zlecili zrobienie tej "zadymy". Owszem, przy okazji "podłączyła się" do tej "zadymy" pospolita szczylowata łabuzeria, która była spragniona mocnych wrażeń. 

 

Pozdrawiam,

   

Vote up!
3
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1450630

Chciałbym również przedstawić to co udało mi się nagrać na Marszu, nie ma tego wiele ponieważ robiłem więcej zdjęć (wszystko niestety tylko telefonem), po tym jak wyczułem gaz i prawie nie mogłem oddychać i ewakuowałem się na koniec Błoni i wróciłem do centrum... 

 

Polak Węgier Dwa Bratanki! Rozpoczęcie Marszu Niepodległości 2014

https://www.youtube.com/watch?v=Z5EwFGQLong&list=UUvsuGPIEIzRam2GfUPiY_Cg

Pieśń "Rota":

https://www.youtube.com/watch?v=hWw9htU3YNs&list=UUvsuGPIEIzRam2GfUPiY_Cg

Mazurek Dąbrowskiego

https://www.youtube.com/watch?v=CKMXAWzqgIs&list=UUvsuGPIEIzRam2GfUPiY_Cg

 

Zadymiarze wydzierają się z Marszu Niepodległości - Początek Walk z Policją:

https://www.youtube.com/watch?v=KblH9YqJVTI&list=UUvsuGPIEIzRam2GfUPiY_Cg

Vote up!
6
Vote down!
0

Zapraszam: http://prawicowyinternet.pl

#1450663